Opening landbouwmuseum ÏKL Lucas en Gea op Sploder Feest Hoitens Nieuwsblad Henk Mulder begint eigen galerie Hoitens Nieuwsblad 5 Waerdenborch naar halve finale Okia Actieve schooldag Sumoworstelen op Holterenkschool Burgemeester Bort Koelewijn opent: museum Broer, een levenlang boer Dinsdag 31 maart 2009 rwMnrwrlwiTrk/w HOLTEN - Komende zaterdag is het zover. Dan gaat het nieu we Landbouwmuseum 'Broer, een leven lang boer' van Albert Pekkeriet (68) officieel open. Niemand minder dan burge meester Bort Koelewijn is be reid gevonden de openingshan deling te verrichten. De plan ning van Pekkeriet was om voor de Pasen open te gaan en dat is dus uitstekend gelukt. Een dele gatie van de Oudheidkamer bracht vorige week al een be zoek aan het nieuwe museum aan de Langstraat 38. "Het is voor 99 procent klaar", zegt Pekkeriet. "Een paar kleine din getjes moeten nog gebeuren. Zo moet het bord met de naam van het museum nog aan de muur worden gehangen. Dat komt buiten bij de schuur", aldus Pekkeriet die zijn museum in middels zo goed als ingericht heeft. In totaal worden er ruim honderd objecten tentoonge steld die alles te maken met landbouw en landbouwwerk tuigen. "Ik moet er alleen nog wat bordjes bij maken met een verhaaltje erbij." Het museum is gehuisvest in een gebouw bij de boerderij van Pekkeriets zoon Henk. Pekke riet huurt het gebouw van zijn zoon. Het museum heeft een expositieruimte van twintig bij twintig meter en een video ruimte van zeven bij ruim twaalf meter. De naam van het museum is afgeleid van de bij naamvan Pekkeriet: 'Broer'. Die bijnaam was overigens geen overbodige luxe in huize Pekke riet, want de broer van Albert heet Jan-Albert. Pekkeriet is vooral blij met de grote muur schildering van wel twintig me ter. "Dat geeft mooi diepte aan het gebouw." In de kantine van het museum houdt Pekkeriet een expositie van zijn eigen schilderijen. Het idee is om in de toekomst ook anderen de ruimte te geven te exposeren. Pekkeriet verzamelt al zeven tien jaar lang allerhande land bouwwerktuigen en - gereed schappen. De laatste jaren was hij vooral druk met het restau reren er van. Pekkeriet houdt van 6 tot en met 11 april open dagen van 10.00 tot 17.00 uur en op vrijdagavond van 19.00 tot 23.00 uur. Bezoekers kunnen een vrije gift doneren. Na 11 april is het museum open op maandag, dinsdag, vrijdag en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur en op afspraak. De entree be draagt 2,50 euro. Voor het Land bouwmuseum is een begroting opgesteld van 250.000 euro. Met de realisatie van het Land bouwmuseum gaat een lang ge koesterde wens van Pekkeriet in vervulling. "Ik heb hier lang naar gestreefd. Ik ben blij dat ik straks mensen kan ontvangen." HOLTEN - Burgemeester Bort Koelewijn huldigt vrijdag 3 april om 20.00 uur acht jubilarissen bij de vrijwillige brandweer door middel van een medaille met bijbehorende oorkonde. Het achttal is respectievelijk 12V4,25 en 30 jaar in dienst van de vrijwillige brandweer. Het gaat om J.H.F.W. van Coe- verden, A. Haan, H.J. ter Harm- sel, B.J. Zweverink en mevrouw H.J. ter Harmsel, 12Vz jaar in dienst. J. A. Tuitert, 25 jaar in dienst en A.J. Harbers en D. Smit, 30 jaar. De jubilarissen zijn afkomstig van beide posten. ESPELO - Het Sploder Feest wordt vrijdag 10 tot en met zon dag 12 juli gehouden. Voorlopig ziet het programma er als volgt uit. Vrijdag om 20.00 uur is er de revue 'Splo löt zich wier höm' Met na afloop: 'Kleintje Sploder Feest'. Het opstellen van de op tocht begint zaterdag 11 juli al om 8.30 uur. Het vertrek is om 9.30 uur. De kinderspelen vol gen daarna om 11.00 uur. De rommelmarkt duurt van 13.00 tot 17.00 uur. De standplaatsen zijn gratis, waarbij geldt: die het eerst komt heeft de eerste keus. De auto kan bij de stand staan. Gerrit Pelle treedt op van 14.00 tot 18.00 uur. 's Avonds is het Party Rock Night met Shitt Hap pens, Fish Fever en DJ Der Bomber. De brunch wordt zon dag 12 juli van 11.00 tot 12.30 uur gehouden. Fox en de Strot- jes treden van 12.30 tot 14.00 uur op. Lucas en Gea betreden van 14.00 tot 16.00 uur het podi um, waarna de Reeperbahner Stimmungsmacher het feest zal afsluiten. HOLTEN - Het zijn spannende tijden voor leerlingen van scho lengemeenschap De Waerden borch. Vanaf maandag 19 janu ari spelen zij de landelijke Bizz- kidz Management Competitie. Met ruim 5.500 leerlingen van 250 scholen en instellingen in Nederland en België gingen zij de strijd aan om de titel 'Ma nager van het Jaar 2009'. Die ti tel komt nu een stapje dichter bij met de plaats in de halve fi nales. De Bizzkidz Management Competitie wordt geheel via het internet gespeeld. In vier voor rondes vormen leerlingen het managementteam van hun ei gen fictieve onderneming. Zij worden niet alleen geconfron teerd met allerlei onverwachte gebeurtenissen in de markt, maar ook met de gevolgen van eikaars beslissingen. De twee halve finalerondes worden tot 14 april gespeeld. De twintig beste teams gaan door naar de finale op zaterdag 18 april. HOLTEN - Op zondag 5 april gaat de touwtrekcompetitie van gewest Oost van start op het Vletgoor in Holten. De touw trekvereniging OKIA doet mee met een damesploeg, twee jeugdploegen, twee ploegen tot 680 kilogram (A- en B-klasse) en een ploeg tot 640 kilogram. In het ochtendprogramma wor den de dames, de 640 en de 720 kilo klasse getrokken. De wed strijden voor de jeugd zijn 's middags, net als de A- en B- klasse 680. Het programma be gint om 10.30 uur, terwijl er om 13.15 uur wordt begonnen. Hoitens Nieuwsblad ts een uitgave van Wegener Huts-aan-hutskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Hoitens Nieuwsblad. Stichtingsbestuur W H. Beyers, secretaris, KoBngserf 4,7451 XC Holten. Klachten bezorging: Tel. 0900- 424 5726 of verspreidklachten@whm.wegener.nl Abonnementen: tel. 053-4842 383 of e-mail: abonnementen@whm.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: pbulth uis@wh m .wegener.nl Adres Hoitens Nieuwsblad: Haarstraat 14, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whm.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) Adverten tie advi seu r Brenda Zieleman Tel: 0548-597350 Mobiel: 06-51198351 Fax: 0548-597359 Mail: b.zieleman@whm.wegener.nl Commercieel regiodirecteur. G.j.M. ter Hedde Directie: J.V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur: M.G.j. Jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuismedia.nl HOLTEN - Groepen 7 en 8 van de Holterenkschool in Holten zijn door examenleerlingen van CSG Het Noordik uit Almelo getrak teerd op een actieve leuke schooldag. Examenleerllngen van de afdeling Sport, dienstverlening en veiligheid moesten voor hun meesterproef een grote groep kinderen les en leiding geven. De kinderen konden in de ochtend genieten van een filmvoorstelling met popcorn en drinken. Na de lunch werden ze verrast met een professionele disco met DJ Erik en het hoogtepunt van de dag Su moworstelen. Voor de leraren van beide scholen was door de examenkandidaten gezorgd voor een lunch. Bij de evaluatie van de dag, waren zowel de Ieraren van de Holterenk en Het Noordik enthousiast gestemd. De kinderen kregen een leuk presentje voor de goede medewerking en de leraressen werden verrast met een bloemetje. foto: sander scheperman HOLTEN - Kunstschilder Henk Mulder begint met een eigen galerie. Komende zaterdag middag is de officiële opening van de nieuwe galerie aan de Oranjestraat. De opening wordt verricht door burgemeester Bort Koelewijn. 'Galerie - Atelier Henk Mulder' is er puur om eigen werk ten toon te stellen, zo legt de 61-ja- rige Holtenaar uit. "Het is een eigenlijk een beetje mijn visite kaartje aan de mensen. Ik kan in de galerie goed laten zien wat ik doe", zegt Mulder die al bijna dertig jaar als kunstschilder ac tiefis.'Eerst was het een hobby van me, maar de laatste zeven jaar doe ik het beroepsmatig. De galerie moet een soort van showroom voor mezelf worden. De mensen moeten te weten kunnen komen wat voor soort schilder ik ben. En ik wil graag een beetje naamsbekendheid opbouwen." Mulder typeert zichzelf als een 'klassieke schilder'. Vooral de schilderkunst uit de zeventien de eeuw spreekt hem aan. Por tretten, landschappen en stille vens schildert de Holtenaar het liefst, al dan niet in opdracht. In de galerie en het atelier komen zo'n vijftig werken van Mulder te hangen. De prijzen van de schilderijen variëren van rond de 500 euro tot ongeveer 4000 euro. "Maar het is niet zo dat ik in de winkel ga zitten wachten om wat te verkopen hoor", al dus de kunstenaar. Na de opening houdt Mulder tot en met 19 april open dagen. 'De galerie is dan elke dag open van elf uur 's morgens tot vijf uur 's middags. Alleen op eerste paasdag zijn we dicht", zegt Mulder die ook les geeft in het schilderen en workshops doet in olie en acryl. Na de open da gen is de galerie tijdens de zo mermaanden op donderdag, vrijdag en zaterdag open van 11.00 tot 17.00 uur. Mulder was vroeger fotograaf en had in het pand aan de Oranjestraat jaren lang zijn eigen fotozaak. Het winkelgedeelte was een tijdje verhuurd aan makelaar Stukker, Burgemeester Bort Koelewijn opent zaterdag de nieuwe galerie van kunstschilder Henk Mulder. foto: johan bounk maar toen die het pand verliet, was het voor Mulder een mooie gelegenheid om een eigen gale rie op te zetten. Begin jimi geeft Mulder een speciale schilder cursus in Zuid Frankrijk, waar hij vaker schildert. De muur schildering in het landbouw museum van boer Pekkeriet komt ook van de hand van Mul der. In het verleden schilderde Mulder bij Piet Kusters van TAAK, de Twentse Academie voor Amateur schilderkunst in Hengelo, (zie ook www.henk- mulder.com).

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 5