Ziggo past tv-pakket aan Avondspreekuur neurologen m 0.79 1." O?9 O?9 OS 0? 0.7 2? 'TEN Gratis kalender met activiteiten Heuvelrug Andijvie Zespri KIWI'S Aardbeien Komkommer Vlees sallade Krop SLA Lente salade Witlofschotel met beenham 69 49 79 99 Kwal ite its voordeel Wijziging inzameling huisvuil Brandweer Science on Tour in gemeentehuis bestaat 150 jaar De volgende bedrijven nodigen u uit om een kijkje achter de schermen te nemen op zaterdag 4 en zondag 5 april: Enter Verse grof gesneden Heerlijke zoete 400 gram 10 voor Heerlijke zoete Grote Hollandse Uit de tapas/salade bar Hollandse DE HELE WEEKAKTIE Grote malse Rauwkost van de week Maaltijd van de week grote bak 500 gram per stuk 100 gram per krop 100 gram 400 gram Enter Goor Almelo Dinsdag 31 maart 2009 MMMMMHMBHtSSBMI HOLTEN - Het Nationaal Park De Sallandse Heuvelrug heeft een (gratis) activitei tenkalender uitgebracht. In de kalender staat een groot aanbod van activiteiten die door Staatsbosbeheer, Na tuurmonumenten, Natuur- diorama Holterberg, de IVN- afdeling Hellendoom/ Nij- verdal, de VW's en het natio naal park in 2009 georgani seerd worden. De kalender kondigt bijvoor beeld een wisselexpositie aan in Bezoekerscentrum Sallandse Heuvelrug in Nij- verdal in april. Vanaf 4 april tot half mei staan elk week end 's morgens heel vroeg weer natuurgidsen klaar op een vaste plek op de Toeris- tenweg. Met kijkers en teles copen laten zij belangstel lenden meekijken (en luiste ren) naar de korhoen. De balts van deze 'mascotte van de Sallandse Heuvelrug' is inmiddels weer begonnen. Men moet wel lopend of op de fiets over de Toeristenweg naar de betreffende locatie bij de Duitse bocht, want 's morgens vroeg is de ze weg nog afgesloten voor gemoto riseerd verkeer. Ook tijdens het paasweek end is er op verschillende plaatsen iets te doen voor jong en oud. Kinderen kun nen dan bijvoorbeeld eieren zoeken in het Bos van Daan- tje Das bij Natuurdiorama Holterberg. Vaste onderdelen in het pro gramma zijn de sagenvertel- ler in schaapskooi Twilhaar en de schapendrijfdemon- straties aldaar. De autotoch ten door het gebied voor ou deren en minder-validen (met eigen auto) zijn dit jaar op 14 mei en 20 augustus ge pland. Verderop in het jaar wordt ook aandacht besteed aan het eerste lustrum van het nationaal park: Dit jaar be staat het Nationaal Park De Sallandse Heuvelrug vijf jaar. Op 17 oktober zijn er bij de drie hoofdsteunpunten leu ke activiteiten voor kinderen gepland. De activiteitenkalender is gratis en af te halen bij: Infor- matieschuur De Pas te Haar- le, Bezoekerscentrum Sal landse Heuvelrug in Nijver- dal, Natuurdiorama Holter berg te Holten en de plaatse lijke VW-kantoren en ver schillende recreatiebedrij- ven rondom het nationaal park. Meer informatie over de activiteiten vindt ook op de website: www.np-desal- landseheuvelrug.nl. HOLTEN/ RUSSEN - Ziggo past het analoge televisiepakket aan in de volgende gemeenten: Bor ne, Dinkelland, Enschede, Haaksbergen, Hellendoom, Hengelo, Hof van Twente, Los ser, Rijssen. De televisiezenders TV5 Mon de, RTL Television en BBC World News zijn vanaf 24 april in deze gemeenten niet meer analoog beschikbaar maar nog wel via de digitale ontvanger te bekijken. Deze zenders blijven voor alle Ziggo-abonnees zon der extra abonnementskosten beschikbaar in het digitale deel van Televisie Zl. Naast het analoge televisiesig naal biedt Ziggo digitale televi sie, breedband internet, telefo nie, HDTV en binnenkort ook interactieve televisie via de ka bel. Om aan de wensen van abonnees te voldoen en om de hoogst mogelijke kwaliteit van (nieuwe) diensten te garande ren, past Ziggo het analoge tele visiepakket aan. Hierdoor is Zig go in staat om meer digitale zenders door te geven, waarvan een toenemend aantal in high definition (HD) kwaliteit. Ruim 1,1 miljoen klanten van Ziggo kijken momenteel digitaal tele visie, dit is inmiddels een derde deel van het klantenbestand. Dit voorjaar introduceert Ziggo interactieve televisie (iTV) en gedurende de loop van dit jaar worden de internetsnelheden aanzienlijk verhoogd. DEVENTER - De vakgroep Neu rologie van het Deventer Zieken huis start 31 maart met een we kelijks avondspreekuur als extra service voor de patiënten. Het spreekuur is vooralsnog al leen op de dinsdagavond, van 18.00 tot 21.00 uur. Per avond kunnen negen patiënten worden gezien. Als het spreekuur een succes is, gaat een tweede neuro loog van het ziekenhuis even eens avondspreekuur houden. Het avondspreekuur van de neu rologen is vooral bedoeld voor patiënten die overdag niet naar het ziekenhuis kunnen. Uit reac ties van patiënten blijkt zelfs dat er een groep is die het zieken huisbezoek uitstelt en langer met klachten blijft lopen omdat men overdag geen tijd heeft. De neu rologen zien het spreekuur dan ook vooral als extra service. Voor zover bekend, is de Deventer vakgroep Neurologie de enige vakgroep in deze regio die dit aanbiedt. Neurologie is het specialisme dat zich bezighoudt met het onder zoek naar en de behandeling van ziektes in het zenuw- en spier stelsel. Per jaar komen er duizen den patiënten naar het zieken huis voor de behandeling van hoofdpijn, epilepsie, carpale tun nel syndroom, duizeligheid of slaapproblemen. Ook de chro nisch zieke parkinsonpatiënten staan onder behandeling van een neuroloog. Verder zien de neurologen op hun spreekuur patiënten die zijn getroffen door een herseninfarct of hersenbloe ding (CVA, TIA). RIJSSEN/ HOLTEN - Ruim 500 leerlingen van alle basisscholen uit Holten en Rijssen brachten dinsdag 24 maart en donderdag 26 maart een bezoek aan het ge meentehuis. Daar werd voor hen een Science on Tour ge houden, een natuurkundepro- ject voor alle kinderen van groep 7. De organisator van het project is de Stichting Zwaluw staarten en de techniekgroep Rijssen-Holten. Zij organiseren dit project samen met studen ten van de Universiteit Twente. De Stichting Zwaluwstaarten West Twente waarin het be drijfsleven vertegenwoordigd is, HOLTEN/ RIJSSEN - Op de vol gende feestdagen is de huisvui- linzameling gewijzigd. Als de container gewoonlijk op een van deze dagen wordt geleegd, kan men deze op de hieronder vermelde alternatieve inzamel- dag aanbieden. Maandag 13 april Tweede Paas dag wordt zaterdag 11 april 2009 (grijs); donderdag 30 april Koninginnedag wordt zaterdag 2 mei 2009 (grijs); donderdag 21 mei Hemelvaartsdag wordt za terdag 23 mei 2009 (groen); maandag 1 juni Tweede Pink sterdag wordt zaterdag 30 mei 2009 (groen). financiert dit project. De ge meente stelde de ruimte in het gemeentehuis beschikbaar. Doel van de Science on Tour is om kinderen te interesseren voor science, natuurkunde. Een aantal leerzame en leuke na tuurkundige opstellingen wer den klaargezet. HOLTEN/ RIJSSEN - Dit jaar bestaat Brandweer Rijssen-Hol- ten 150 jaar (Brandweer Holten bestaat al meer dan 150 jaar. Dit laatste is door de gemeentelijke herindeling niet gevierd). Dit heuglijke feit wil de Brandweer niet ongemerkt voorbij laten gaan en daarom is een speciale commissie bezig met het voor bereiden van een aantal activi- teiten waarbij de burgers van onze gemeente betrokken wor- den. Eén van de activiteiten is een Open Dag op 6 juni in de omgeving van het Volkspark Rijssen. Kwekerij Aarninkhof Stroothuizerweg 27 Denekamp Kwekerij Evers Austweg 7 De Lutte Tuincentrum Kuipers Beuningerstraat 36 De Lutte Kwekerij Uit het Broek Postweg 1 De Lutte www.komindekas.ni i Emsflower Carl-von-Linnè-Str. 1 Emsbüren Dorpsstraat, Enter 0547-38 39 17 Dorpsstraat 106 0547 - 381 425 Grotestraat 66 0547 - 260 999 Grotestraat 166 0546 - 81 34 64

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 4