Holtens Nieuwsblad 3 Mans van Sangel komt met tweede boek Goede start BC Holten Wandelen als beeldende kunst Kledingbeurs Column Container aluminium gestolen - HOLTEN - Teun Deijk heeft via Boekscout zijn tweede boek uit de serie van Mans van Sangel uit gebracht met de naam 'Het leste keerske'. Agenda Dinsdag 31 maart 2009 Het leste keerske HOLTEN - In de Boschkamp houdt Aloys van den Berk maandag 6 april om 20.00 uur een lezing over wandelen als beeldende kunst. In Engeland is er een groep l kunstenaars die het wandelen in kunst hebben omgezet. Met fotofilmbeelden en met pren ten en boeken uit eigen collec tie, verduidelijkt Aloys van den I Berk hoe een eenvoudige bezig- j heid als het wandelen, voor veel I Nederlanders een geliefde tijds- i passering (zeker voor mensen in Holten), bij inventieve kun- I stenaars kan leiden tot fascine- i rende sculpturen en fotower- ken. Aloys van den Berk is kunsthistoricus en voorheen conservator hedendaagse kunst in het Bonnefantenmuseum te Maastricht. I HOLTEN - Gerda Kwakemaak- Limburg houdt begin april de I voorjaars- en zomerkleding- beurs voor kinderen en volwas senen. Zij doet dit in haar win keltje aan de Kerkstraat 5 in Holten. De verkoop van de kle ding is donderdag 2 april van 9.00 tot 21.00 uur, vrijdag 3 april van 9.00 tot 18.00 uur en zater dag 4 april van 10.00 tot 17.00 uur. Inbrengers kunnen dins dag 7 april van 16.00 tot 20.00 uur niet-verkochte kleding weer komen ophalen. Wat woensdag 8 april blijft liggen, gaat naar een goed doel. Van de verkochte kleding gaat 70 procent van de opbrengst naar de inbrenger. iVoor meer informatie, Gerda Kwakemaak-Limburg, telefoon 0548-362782. Jaans'n is met de vut Ie möt oppass'n vuur Jaans'n. Mèèstal kóm ie 'm tèèg'n op feesjes, brulft'n en partien. Hij is ter altied. Jaans'n is ne mööi'n keerl. As Jaans'n in de buurte is, volt ter altied wat te belèèm'n. Hoe later op 'n oamd, hoe meer schrik öi j' kriegt van Jaans'n. Jaans'n is een drök baasje. Oavera zit te biej. Jaans'n hef altied merakelse goeie ideeën. 'T is jammer det ze neet noar 'm hebt e lustert, want dan had Hoolt'n der hèèl aans uut e zeene. Noe goa j' netuurlijk amoal giss'n. Wie zöl det noe weer? Begint ter ma neet an. Doar bint zö volle Jaansens. Wat dach ie van Evertjes, 'n Schel- l'n Dekker, Melo, Reint- Jaans'n, Van Geelder, Menum, Siene, Hengelveeld, Moaneschien en Te Veele. Zóó zöj' der nog wal een stuk of wat könn'n neum'n. Wèè j' wat het ongelukkige is met de ideeën van Jaans'n. Hij be gint ter altied oaver, laate op- 'n oamd, ai j'm zelf móói hebt stoa. De weeldste dinge kómt biej 'm op. Ie word ter verlèèg'n met. En altied vrög- ge dan, waj' der van vind. Ie möt neet het lef hemm'n um tèèg'ngas te gèèm'n, want dan bin j' nog neet van 'm of. De gekste dinge, van Noor delijken rööndweg, Dieker- hooksefees, töuwtrekk'n, Hierin onder meer de columns van de Vèèrkaante Viefkop van 2007 en 2008, aangevuld met gedichten. carbidscheet'n, ne dubbele camavalswaag'n met gothi- sche letters, plopcap, ne nie- je voetbalketine, ne röökr- uumte op de delle en goat zö ma duur. Noe zit te in de vut. Ie möt neet dèènk'n det 't hèinig an dut. Nee heur, in- tèèg'ndeel. Hoe eulder hoe gekker. Hij hef noe nog volle meer tied vuur goeie ideeën. Laats bin 'k uut good fetsoen bi-j 'm op visite wes. Netuur lijk mos ik wat drink'n. Ik heb 't neet e doane. Ik zagge de bujje a wier hang'n. En joawa heur, doar kwamm'n ziene hars'nspinsels, met dit ver schil, da 'k 'n aandem dag nog hoarscharp wusse, wat te amoal had verteld. Een machtig mööi plan. Ech Jaans'n. An de ööskaante van Hoolt'n, woet de Waard'n- borch steet, doar möt een grööt waandelpark komm'n van een paar bunder. De Waard'nborch möt nen at tractie word'n vuur Hoolter en vrèimd'n en gen nen ar- mentierigen krèèienkaamp, zö as 't ter noe biej lig. De lèu möt doar könn'n waandeln, net as op 't Vletgoar. Zie möt könn'n lèèz'n wat ter amoal op die plaatse gebuurd is. Hij hef miej oavertuugd. Ik zee 't a hèèmoal vuur mie. De wèèg'n verlegg'n en lekker röstig waandeln duur den mööi'n ööld'n hof biej de Waard'nborch. Wis en waar achtig. De Vèèrkaante Viefkop Het eerste boek, 'Wis en waar achtig', was al een succes. Dit vervolg is volgens Teun meer dan dubbel zo mooi. Geschre ven in zijn sappig Sallands/ Holtens dialect, volgt de lezer de politiek in de gemeente Rijssen- Holten in de jaren 2007 en 2008. Daarnaast staan er vele verha len in, die voor iedereen her kenbaar zijn. Verhalen, die zich afspelen rondom zijn boerderij in Loo-Bathmen en zijn vroege re woonplaats Holten. Om nog meer afwisseling in het geheel aan te brengen staan er zeventien grote en kleinere ge dichten in, die in het verleden door Mans van Sangel geschre ven zijn. Waaronder 'Bezuuni- gen, bezuunigen' en 'Kleppe rende klumpkes'. Ook een ge dicht over Deventer, geschre ven bij het vertrek van hun bur gemeester in 2007. 'Het geet oe good börgemeister', staat in dit boekwerk van 236 pagina's ge drukt. Veel inwoners van Holten en HOLTEN - Het tweede team van badmintonclub Holten is goed uit de startblokken gekomen in deze lentecompetitie. In de lent ecompetitie worden er alleen dubbels gespeeld. De eerste wedstrijd tegen Netwerk uit Zwolle werd gewonnen met 4-2. Waarbij de tweede gemengd- dubbel nipt verloren ging in 3 ga mes. De tweede wedstrijd was uit tegen Sjuttol uit Geesteren. Hier hadden we in de reguliere com petitie twee maal van verloren, dus een pittige tegenstander. Maar tot ons grote genoegen werd er toch gewonnen en wel met 5-1. Ook door het goede in vallen van Thijs Mollirtk. Het vierde team is de lentecom petitie ook goed gestart. De eerste wedstrijd werd op 11 maart vooruit gespeeld tegen Fairplay 2. Dit was een gelijkop- gaande strijd, waarin de heren Henk Zeeman en Harrie Menk- horst voor het eerste punt zorg- Rijssen hebben in dit boekwerk een plaats gekregen. Om een indruk te geven van wat er in twee jaar de revue passeert in de gemeente, een aantal mensen, die voorkomen in dit boekwerk. Dominee Rooze- boom, Jan Blaauw, Scheerbaas Drent, de handbaldames, Prins Chris van Catan, Prins Suvé, De babyloniërs, Bert van Peeters, F.Y. Hoes, Nicolaas van de Veen, Gert van't Nös, Vosman, Dam Jan, Nelly Stevens, Willy Veneklaas, Dolf Moed, Ab van Boer Biet, Henk van Jan Grof, Gert van de Böönke, Freddy Paalman, Jan de timmerman van Pinkert, Dam Jan, Dikkers, Koelemay, De Nölle, Wansink, Joke Witt'n, Bakker Nijkamp, Gerda Wibbelink, Dina van Sens. Sportmensen en verenigingen, zoals Mark Tuitert, Stammie en Knoltöns, de handbaldames, hockey, Fienpreuvers, Triatlon, W Holten en Blauw Wit, Korha- nen en Babyloniërs. den. De dames Alie Bijen en Ma rie Diepenbroek verloren. De ge mengd dubbels werden vervol gens gelijk verdeeld, zodat aan het eind van de avond een 3-3 score op het formulier stond. De tweede wedstrijd was op 16 maart thuis tegen een jong team uit Heeten. Hier bleek al snel dat Holten een maatje te groot was. Deze avond was Holten com pleet, dus inclusief Gustaaf Rie- mersma. Alle partijen werden duidelijk gewonnen door BC Holten. Einduitslag dus 6-0. Op 26 maart was de eerste uitwed strijd. Ook nu was Fairplay de te genstander, maar ditmaal het derde team. Hier bleken de da mes van de thuisploeg te sterk voor de "Holtense" dames, maar alle overige partijen gingen naar BC Holten, zodat de terugreis met een 5-1 overwinning in the pocket zat. Aangezien er verder nog niet veel gespeeld is in deze poule staat het vierde op dit mo ment aan kop in de vijfde klas. Maar ook bekende Holtenaren uit vervlogen tijden, mensen die uit het dorpsbeeld zijn verdwe nen passeren de revue. Kaals Dieks, Boskers Hendrik Jan, 'N oold'n Tiekink, Roessink, Ri- nus, Jans van de Sluuter, Jan van de Koetsier, Viskeshendrik, Bo- link Bets, Liezen Jehan, Kieften- beelts Jan, Tullers Jan, Hendrik en Johan van Joost, Leen'n Je han, Westerik de Smid, Mèister Brouwer, Haan'n Jehan, Johan van Geenhuizen, Broer van Sens, Hamman Koetsier, Jan van Koetsier en Eppie van Til. Mensen uit de politieke arena van Rijssen-Holten; Bort Koele- wijn, Wim Stegeman, Hans ter Keurst, Thea van Dalen, Willy Veneklaas, Jan Kevelam, Ben Wolterink, Jan Slagman, Jan Tij hof, Ligtenberg en Kreykes Verhalen over mensen zoals mevrouw De Ridder Meuldijk, 'N Diekerhooker, Kroep in, De bruiloft van Moatgait en de Striepe, Tandarts Houck en Vrouw Toomeman. Ook regionale figuren, zoals Harm uut Riessen, Belcampo, Van Lidt de Jeude, de Weuste en de Badmutse (Brookduo), Wim Wiefkers, Dalhuizen, Schipper, Jootje van de Bakker, Hans Spit. De vaste prijs is 16,95 euro. Het boek is verkrijgbaar via boek- scout.nl. via de boekhandel en bij de schrijver, telefoon 0570 542436. HOLTEN - Afgelopen woensdag bleek dat er een container met afvalstukken aluminium was gestolen bij een bedrijf aan de Ondememersweg in Holten. Door het slot van een hek te ver breken kon men op het terrein komen. De politie is op zoek naar even tuele getuigen van deze diefstal. Zij kunnen zich melden via 0900-8844. MAART Uilententoonstelling, Natuur- diorama Holterberg, zondag 1 maart 2009 - dinsdag 31 maart 2009 Expositie werken van ZoZijn, Boschkamp, vrijdag 13 maart 2009 - donderdag 14 mei 2009 Kledinginzameiing voor Stich ting Paardrijden Gehandicapten Holten en 't Zoekerveld Enter, Holten en Rijssen, maandag 23 maart 2009 - donderdag 26 maart 2009 Bejaardensociëteit Holten: bij eenkomst, Gebouw Irene, dins dag 31 maart 2009, 14:30 APRIL Informatiebijeenkomst over Tsjernobylkinderen, Kandelaar, woensdag 1 april 2009, 20:00 Oudpapiercontainer, De Hol- terenk, Holterenkstraat 1 Holten, woensdag 1 april 2009 - vrijdag 3 april 2009 Voorjaars- en zomerkleding- beurs, Kerkstraat 5 Holten, don derdag 2 april 2009, 9:00 - 21:00 Voorjaars- en zomerkleding- beurs, Kerkstraat 5 Holten, vrij dag 3 april 2009, 9:00 - 18:00 Receptie 10-jarige kinderboer derij Dondertman, Kinderboerde rij Dondertman, vrijdag 3 april 2009, 15:00 - 17:30 Demonstratie tuinontwerp, Bi bliotheek Holten, vrijdag 3 april 2009, 19:00 WN Caravankeuring, telefoon 0548-366101 Autobedrijf Erik Hu- zen, vrijdag 3 april 2009 - zater dag 4 april 2009 Voorjaars- en zomerkleding- beurs, Kerkstraat 5 Holten, zater dag 4 april 2009, 10:00 - 17:00 Kindervoorstelling met Dolf Moed, Kinderboerderij Dondert man, zaterdag 4 april 2009, 1 3:00 - 1 7:00 Stimmungsfest met Reeper- bahner Stimmungsmacher en Nix, Bonte Paard, zondag 5 april 2009 Touwtrektoernooi Okia, 't Vletgoor, zondag 5 april 2009 K&C Holten: Wandelen als beel dende kunst, Boschkamp, maan dag 6 april 2009, 20:00 Oudpapiercontainer, De Re genboog, Schoolstraat 9 Holten, maandag 6 april 2009 - woens dag 8 april 2009 Paasdiner met pianoklanken, Diessenplas, donderdag 9 april 2009, 10:45 NBvP Holten: Bloemschikken met Frits Hoogerd, Gebouw Ire ne, donderdag 9 april 2009, 20:00 Paasvuren, Holten, zondag 12 april 2009 Herdenking door Highlanders of Holland Pipes and Drums, Ca nadese Begraafplaats Holten, zondag 12 april 2009, 14:30 Oudpapiercontainer, Basis school Dijkerhoek, Dijkerhoekse- weg 30 Dijkerhoek, vrijdag 17 april 2009 - maandag 20 april 2009 Brunch ouderen (opgave vanaf 6 apr.), Boschkamp, zondag 19 april 2009, 11:30 - 14:00 Oudpapiercontainer, Haar- school, Ab jansenstraat 30 Hol ten, maandag 20 april 2009 - vrij dag 24 april 2009 Bejaardensociëteit Holten: bij eenkomst, De Kandelaar, dinsdag 21 april 2009, 14:30 Werkbezoek Janneke Snijder (kamerlid WD) over landbouwza ken, Het Bonte Paard, vrijdag 24 april 2009, 12:00 - 16:30 Oudpapiercontainer, Bos- school Espelo, zaterdag 25 april 2009 Veteranenwegrace, Beuseber- gerweg Holten, donderdag 30 april 2009, 1 3:00 MEI Dodenherdenking, Holten, maandag 4 mei 2009, 20:00 Boottocht Rode Kruis, tel 0548- 364622, Holten, woensdag 6 mei 2009 Bloemenactie Holtens Mannen koor, Holten, woensdag 6 mei 2009 - donderdag 7 mei 2009 NBvP Holten: Lochems smart- Teun Deijk presenteert met trots zijn tweede boek uit de serie van Mans van Sangel. FOTO: JOHAN BOLINK

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 3