'Raad moet huiswerk overdoen' tmiCorn fïtrftEnw'zrrT*^ 'Tijd voor een totaal verkeersstructuurplan' EEN BETROUWBAAR EN EEN COMPLEET ADRES VOOR Oostb.v. Interesse? Kijk op www.huislijn.nl Uw woning gratis hier? Vraag het uw makelaar! ^huislljtl Til Nu tot 75.- inruilkorting op uw oude stofzuige Dinsdag 31 maart 2009 - 21 HOLTEN/ RIJSSEN - De burge- rinitiatiefgroep Noordelijke Rondweg Holten heeft afgelopen donderdagavond in het gemeen tehuis de uitslag van de enquête overhandigd aan het college van B en W en de gemeenteraad. Maar liefst 79,5 procent van de Holtenaren vanaf 18 jaar koos bij dit onderzoek voor een Noorde lijke rondweg. Tegen waren 16,2 procent en 4,3 procent had geen mening. Johan Veneklaas Slots overhan digde het rapport tijdens de raadsvergadering. "De uitspraak spreekt boekdelen. Met overtui gende meerderheid van stem men draagt de kiezer u op de Noordelijke rondweg te realise ren. De burger heeft gewikt en gewogen en wijst het Verkeers- stmctuurplan met alleen een Zil verzandtracé en Wansinktracé af. Deze plannen leiden tot wij- konvriendelijke, verkeersonveili- ge en toeristisch zeer onaantrek kelijke situaties. Tevens biedt het geen duurzame oplossing." Volgens Johan moet de gemeen teraad naar aanleiding van de uitslag haar huiswerk overdoen. "Wij verwachten van u dat er op korte termijn, zeg dit jaar, een in tegraal plan op tafel komt waarin betreffende het verkeersstruc- tuurplan, een toekomstvisie staat beschreven waarin de Noordelij ke rondweg een essentieel on derdeel is van het geheel. Geef de burger waar het recht op heeft en dat is het gevoel van veiligheid. Verschuil u niet achter de kille cij fers van onderzoekbureaus, maar luister eens naar de burger. Luister eens naar uw hart, geef blijk van de nuchterheid van een Sallander. De burger accepteert De uitslag van de rondwegenquête werden afgelopen donderdag uitgereikt aan de raad. FOTO: JOHAN BOLtNK een gefaseerde uitvoering maar accepteert geen slechte uitvoe ring." De gemeente komt de ko mende tijd 5 miljoen euro tekort, veroorzaakt van gronden waarop geen woningen worden ge bouwd/Vijf miljoen is een groot bedrag, echter laat dit niet nog groter worden door het door gaan met in onze ogen onzinnige plannen van aankopen van wo ningen en grond. Met name doe len wij op de ongebreidelde drang van het college om ook in de afgelopen maanden door te gaan met plannen voor een ver lengde Waagweg. Bij de Provin cie heeft u in onze ogen de ver lengde Waagweg al verkocht als oplossing voor alle verkeerspro blemen. Echter, hier praten wij ook over de periode 2015-2020. Vergelijkbaar met fase II traject Noordelijke rondweg. Beide op ties zullen samen nooit uitge voerd worden. De burger heeft gekozen en respecteer de wil van de burger. Als u de wil heeft om de Noordelijke rondweg te reali seren, ook planologisch gebied, dan komt de weg er", zegt Johan Veneklaas Slots. "Met verkiezin gen voor de deur, worden soms vreemde uitspraken gedaan. Uit spraken van enkele raadsleden en het politiek café laat geloven dat wanneer de gemeente nu maar snel iets gaat doen, de bur ger zich wel stil gaat houden. Of tewel: 'Wij weten wel wat goed voor u is'. Sorry, maar ik ben bang dat u degene die u heeft ge kozen om de raad te vertegen woordigen, namelijk de burger ernstig onderschat. Toon uw waardigheid als volksvertegen woordigers en herstel het ver trouwen door uitvoering te geven aan de uitdrukkelijke wens van een overgrote meerderheid van de Holtense bevolking. Het is niet meer dan uw democratische plicht!" Wethouder Ben Wolte- rink vond de actie door de zeer Prijs ofhankelijk von in fe ruilen apparaat. Informeer in de winkel Van experts kun ie meer verwachten. hoge respons erg geslaagd. "Over de uitkomst valt mis schien wel wat af te dingen, maar dat doen we niet. De meeste Holtenaren zien het vracht- en doorgaande verkeer het liefst via een rondweg bui ten Holten afgewikkeld", zegt Wolterink. "Tijdens het Politiek Café hoorde ik ook andere ge luiden dat er helemaal geen probleem is en we helemaal niets hoeven te doen. Maar dat verkiezen we niet." Er is name lijk met een raadsbesluit in 2005 al besloten dat er een ontslui ting moet komen door middel van de twee tracés en dat het re gionale verkeer via een rondweg vóór 2016 moet worden afge wikkeld. "Het realiseren van een rondweg voor 2016 zal lastig worden, maar zal wel uitdruk kelijk op de agenda komen te staan. De enquête heeft hier ze ker positief aan meegedragen." HOLTEN - Volgens HS Support is er nu een besluit op een totaal Verkeersstructuurplan nodig, waar de noordelijke rondweg on losmakelijk onderdeel van uit dient te maken. Daarna is het als nog mogelijk om het plan in ge deelten in te voeren. HS Support vindt dat anders dan nu het geval is. Nu kiest het colle ge als eerste fase voor de invoer van het Zilverzandtracé en het Wansinktracé om daarna te zien wat er meer moet gebeuren. Dit plan zou de keuze voor een noor delijke rondweg bijna onmoge lijk maken, omdat een verlengde Waagweg hierop een logischer vervolg is. Het college zou vol gens HS Support als fase II van het plan juist inzetten op een ver lengde Waagweg en daarna pas willen kijken of een rondweg nog zin heeft. "Het is te dwaas voor woorden om te stellen dat er zo wel voor de VSP-variant met ver lengde Waagweg alsook voor de variant met de noordelijke rond weg gekozen kan worden, dat vanuit de suggestie dat zoiets kan omdat ze in tijd achter elkaar lig gen. Maar dat is volstrekte onzin. De verlengde Waagweg ligt vol gens het college in dezelfde pe riode (2015-2020) als de noorde lijke rondweg." Een dure grap, want daarmee zou de kostenpost voor de gemeente op kunnen lo pen tot zeker 16 miljoen euro. HS Support rekent voor dat een rondweg minimaal 16 miljoen gaat kosten. "Daar staat een be sparingvan 11 miljoen tegenover wanneer de verlengde Waagweg niet doorgaat. Daarbij is een aan tal posten zelfs in deze besparing niet meegenomen, zoals ver plaatsen van de brandweergara ge, rotonde Industriestraat en aankoop gronden Zïlverzandtr- acé. Ook de bijdrage van Provin cie en Rijk is niet meegenomen. Bovendien kan die 16 miljoen nog vermindert worden met 3 miljoen voor het vrijkomende zand", zegt HS Support "Stel dat een subsidie van andere partijen verwacht mag worden van 8 mil joen, betekent dat de goedkoop ste variant van de rondweg 16 min 3 min 8 is 5 miljoen gaat kos ten. Dat bedrag staat tegenover een verlengde Waagweg die ten minste 11 miljoen gaat bedra gen". Duurdere varianten van de rondweg zouden ook het krui- singsvrij maken van de Rijssen- seweg met de spoorbaan in zijn verwerkt. Meerkosten hiervan zijn volgens HS Support te verha len zijn bij het Rijk, ProRail en Provincie. "Tegenstanders zul len roepen dat de verlengde Waagweg veel sneller is te realise ren. Maar het is nog maar de vraag of de verlengde Waagweg wel echt gerealiseerd kan worden en het lost in ieder geval de pro blemen niet op. Daar komt bij dat een Noordelijke rondweg naar verwachting net zo snel ge realiseerd kan worden." Tegenover de Provincie zou het college na de twee tracés als fase II zowel een rondweg als de ver lengde Waagweg noemen, ter wijl het tegen de raad fase II nog een vraagteken laat. Eerst af wachten hoe fase I het verkeers probleem oplost. Loonwerk Grondwerk I Onderhoud sportvelden I Gewasbescherming Mechanisatiebedrijf I Installatietechniek I Constructie I Bos en tuinmachines Nooit meer zelf maaien en toch iedere dag een perfect gemaaid gazon. Wilt u weten wat uw gazonmaaier nu doet Hij zendt u een SIT1S bericht. Wilt u meer weten kom dan even langs. De Husqvarna automowers zijn er in 5 möc van 250 tot 6000 M2 Colmschate Holterweg 112 0570-651331 Lettele Ten Havesweg 1 0570-551633 Haarle Molenweg 8a 0548-595207 www.unicomoost.ni GUN UZELF EEN ÉCHTE HUSQVARNA ASPEN koop huur nieuwbouw DEN HAM OV ALMELO 115.000 woningen VRIEZENVEEN Linderdam Noord 11 775.000 k.k. Bloemendal Makelaardij www.huislijn.nl Rietstraat 312 159 500 k.k T L Makelaardij www.huislijn.nl Wetering 4 €268 000 k.k iBlue Makelaars www.huislijn.nl EXPERT DOORNENBAL KIJSSENSfSlRAAT 280, NUVERDAl, 1E1EFOON (0548) 62 00 FC9202 Mo» 2000 Watt en Tri-Active 3-in-l borstel Zakloze Topkwaliteit DC 19 Allergy Parquet. Met Root Cyclone technologie voor constante zuigkracht en HEPA-filter. 5 Jaar all-in Dyson garantie en service aan huis acht, ergonomische SuperTEX stofzak en stofzakvolindicator. Met greep, MEGAflit Met parketborstel S29Q. Elektronische zuigkracht en meervoudig filtersysteem

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 21