Holtens Nieuwsblad 17 Fietsenbeurs heeft hinder Winst handbaldames Handbal Cl kampioen van Marktplaats.nl Win quad tijdens Stimmungsfest Met het oog op Holten Autorace 'Op een paar probleempjes na is alles prima verlopen' Okia zoekt nieuwe leden Programma D'hoeksfeest Voorspelen Muziekschool HOLTEN-Teun Hof man is terug uit Dakar. De zeeman speelde drieënhalve week voor rallyrijder tijdens de zo genaamde Amsterdam Dakar Challenge. Dinsdag 31 maart 2009 DIJKERHOEK - De voorverkoop voor het Stimmungsfest op 5 april maart is begonnen. Kaar ten kosten 10 euro in de voor verkoop en zijn te verkrijgen bij 't Bonte Paard of via info@stim- mungsmacher.nl Het beloofd een super gezellige middag te worden met Holtens nieuwste rocksensatie: Nix en De Reeperbahner Stimmungs- macher: Reeperbahner goes El- vis Presley. En Harmonicapo- wer van de Anseltaler Party Ex press. Bovendien maakt men door het entreebewijs kans op een echte, originele, superstoere quad. 'Heelhuids teruggekomen' Hofman reed samen met zijn co-piloot Bas Smeijer in totaal 8300 kilometer in een Jeep Che rokee van 1992. De Holtenaar vertrok op 14 fe bruari vanuit Amsterdam en kwam op 5 maart in Dakar aan. Vanuit Dakar reed Hofman door naar Bamako, de hoofd stad van Mali. Daar werden de auto's op een veiling van de No- vib verkocht. De opbrengst - naar verwach ting zo'n 1400 euro voor twee auto's - gaat naar een goed doel: Mercy Ships, een Nederlands- Amerikaanse organisatie die hospitaalschepen in West Afrika verzorgt. Hofman schreef zich in voor de rally samen met drie vrienden van de Zeevaartschool op Ter schelling. "Op een paar kleine probleem pjes na is alles prima verlopen", vertelt de Holtenaar. "We zijn heelhuids terugge keerd en de auto's zijn voor een goed doel verkocht, dus eigen lijk is het goed gegaan. In Marokko kregen we proble men met de koelwaterslang, die begon te lekken. Dat konden we redelijk snel oplossen, maar in Mauretanië ging de dynamo ka pot. Dat was iets moeilijker om die te vervangen. We konden door rijden door steeds te accu's te verwisselen, waarna we in de hoofdstad Nouakchott een ou de dynamo hebben opgeschar reld die het nog deed ook toen ie werd aangesloten", aldus Hofman. Na Dakar in Senegal, waar de Challenge eindigde, reed Hof man in vier dagen door naar Ba mako, de hoofdstad van Mali, waar de auto's werden geveild. "Al met al was het een hele leu ke ervaring. Wel was het afzien. Je maakt lange dagen, echt vakantie was het niet. We hadden een boek meege kregen met een min of meer vastgestelde route. We reden ongeveer 500 tot 600 kilometer per dag. Omdat de gemiddelde snelheid niet hoog ligt, zit je elke dag wel een uur of tien in de auto." Op de vraag of de trip voor her haling vatbaar is, is Hofman duidelijk. "Zeker, maar dan x el op een andere manier: niet net een or ganisatie mee, maar op eigen houtje." Hofman en zijn tetmgenoten hebben hun belevenissen van de Amsterdam Dakar Challenge inmiddels opgeschreven op de site www.everyoneweb.com. De auto maakt binnenkort weer plaats voor de boot. Eerst wordt er gevlogen naar Korea waar Hofman een week lang stuurman is op een boot. In juni gaat de Holtenaar voor een maand of drie de Noordzee op om voor de Engelse kust windmolens te bouwen. Pl-if-59 HOLTEN - Touwtrekvereniging OKIA is op zoek naar nieuwe le den. Daarbij gaat het vooral om de jeugd. De club wil graag met twee jeugdteams de competitie in, maar heeft nu twaalf jeugdle den en dat moeten er minimaal veertien worden. Per team staan er zes aan het touw. "Het is nu net iets te krap voor twee jeugdteams. Voor een team heb je voor het hele seizoen zeker zeven personen nodig", legt Marti Jansen van OKIA uit. De leeftijd voor de jeugd is van af 14 tot 20 jaar. Ook het damesteam van OKIA kan nog wel wat versterking ge bruiken, want deze ploeg telt precies zes dames en dat is tege lijk het minimum. "Het zou mooi zijn als er één of twee da mes bij zouden komen", aldus Jansen die er ook nog wel wat heren bij kan gebruiken. "Ook bij de heren is het krap, krap, krap. We hebben twee teams en daarvoor hebben we precies zestien man. Dat houdt niet echt over." Belangstellen den kunnen vrijblijvend en gra tis kennismaken met de sport tijdens de trainingsavonden op 't Vletgoor. De jeugd en de da mes trainen op woensdag vanaf 20.00 uur. De heren trainen op dinsdag en woensdag vanaf 20.30 uur. De reguliere competitie begint op 5 april met een eerste wed strijddag in Holten. Dat het bij OKLA ook om gezelligheid gaat, blijkt uit het uitje dat de club het afgelopen weekend hield in het Duitse Bottrop waar geskied werd. Informatie: Teun Stevens, telefoon 0572-321582 of Leonie Jansen, telefoon 0572-320900. DIJKERHOEK - Het programma van het Dijkerhoeks Feest is zo goed als rond. Dit wordt gehou den van vrijdag 26 tot en met 28 juni op het feestterrein bij Het Bonte Paard. Het tentfeest begint vrijdags avonds met de revue van DAT. Na afloop zorgt het Agrarisch Duo voor muziek. De band 30 Euro Live zal zater dagsavonds gaan optreden. Af gewisseld met de band Staal met Glazen. Boh Foi Toch was vorig jaar een groot succes. Daarom heeft de feestcommissie deze dialect band opnieuw gecontracteerd voor de zondagmiddag. HOLTEN - Het Radio 350-pro- gramma Met het oog op Holten wordt woensdag van 18.00 tot 19.00 uur uitgezonden op 92.3 FM, 105.2 FM en op de kabel 104.1 FM. Anton van Beek van Natuurdio- rama vertelt alles over de korha- nen. Verder is er een interview met Patricia Abbink tijdens de open dag van de vleeskalver- houderij. Ook is er ruimte voor het weer, is er een Overijsselse artiest en de agenda. Alle info kan men sturen naar e- mail oogopholten@radio350.nl. Heeft met een uitzending ge mist of op zoek naar foto's, dan kijkt men op www.fototeamhol- ten.nl. Ook kunnen verenigen, live in de studio komen om wat mede te delen. Opnamen zijn ook mogelijk. HOLTEN - Leerlingen van het Muziek Onderwijs Centrum in de Boschkamp zullen gaan voorspelen in gebouw Irene. Dit wordt dinsdag 7 april ge daan van 16.30 tot 17.30 uur en van 19.00 tot 20.30 uur. Alle ins trumenten komen aan bod. De toegang is gratis. HOLTEN - Met twee Jeeps in de grote zandbak de Sahara. Teun Hofman uit Holten deed met enkele vrienden mee aan de race Am sterdam - Dakar. De Jeeps werden uiteindelijk verkocht voor een goed doel. HOLTEN - De laatste thuiswed strijd van het seizoen stond afge lopen zondag stond op het pro gramma tegen RED-RAG Ta- chos uit Waalwijk. Helaas zijn de dames van HV Holten al gede gradeerd naar de eerste klasse maar dat betekende niet dat ze er het bijltje bij neer leggen. Holten begon erg sterk. Met drie snelle aanvallen stond het al gauw 3-0. Na ongeveer een kwartier kwam het bekende dip je bij Holten. De wedstrijd werd wat rommelig en de lijn was een beetje weg. Toch kwamen daar mooie dingen uit voort. Holten bleef goed bij, maar keek wel te gen een 9-11 achterstand aan bij rust. Ook de 2e helft begon Hol ten sterk en zette de achterstand om in een 14-11 voorsprong. Het eerste doelpunt van Tachos kwam pas na 10 minuten. Echter Tachos kwam goed temg en kwam op gelijke hoogte, 14-14. Holten zette weer even aan en liep weer uit, naar 17-14 met nog 5 minuten te gaan. Tachos kwam nog dichtbij, maar Holten ging net wat beter met de kansen om. Eindstand 19-17. HOLTEN - Nadat de handbal meiden van Dl van handbal vereniging Holten al najaars kampioen waren geworden in de 5e klasse stond afgelopen za terdag de kampioenswedstrijd in de 3e klasse op het program ma tegen de nummer 2 Nieuw- Heeten Dl. Voor een volle tri bune in Sporthal 't Mossink speelden de meiden van Dl de sterren van de hemel. De super- spannende wedstrijd werd uit eindelijk door Holten gewon nen met 4-2. Daarna was het de beurt aan Cl voor hun stond het kampioenschap eigenlijk niets meer in de weg alleen op het doelsaldo kon het kam pioenschap hun nog ontgaan, ze wonnen de wedstrijd tegen Kwiek met ruime cijfers 16-0. HOLTEN - De jaarlijkse fietsen beurs van Speel-o-theek de Boschkamp kende afgelopen zaterdag een ietwat teleurstel lend resultaat. Over de inbreng van het aantal fietsen had de or ganisatie ook bij de achtste edi tie weinig reden tot klagen, maar de verkoop viel wat lager uit dan verwacht, zo meldt Pa tricia van Erven van de stichting voor sociaal cultureel werk. Als mogelijke oorzaak voor het iet wat tegenvallende resultaat wordt de invloed van de ver maarde website Markplaats.nl genoemd. "De inbreng was wel goed en bestond voornamelijk uit kinderfietsen, maar de ver koop viel toch wat tegen. We denken dat dat komt omdat er nu eenmaal veel verkopen plaatsvinden via Marktplaats.nl. De verkoop bij ons viel wat tegen, maar we hebben nog wel een zakcentje verdiend hoor", aldus Van Er- De verkoop van fietsen tijdens de fietsenbeurs was dit jaar iet wat teleurstellend. FOTO: IOHAN BOLINK ven. Hoeveel de opbrengst pre cies is, kon Van Erven maan dagmorgen niet zeggen, omdat het kostenplaatje nog niet hele maal duidelijk was. Bij de fiet senbeurs krijgen de inbrengers eeq.bepaald percentage van de.. opbrengst en gaat de rest naar de Boschkamp. De Speel-o- theek is nu nog ondergebracht in de bibliotheek, maar gaat daar op termijn weg. Het nieu we onderkomen moet het nieu we Kulturhus worden.

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 17