Kinderboerderij Dondertman viert groot jubileumfeest Je loopt beter in Enschede Holtens Nieuwsblad 15 Enschede Marathon Zondag 26 april 2009 Receptie ESPELO - Een kinder boerderij zonder dure nieuwbouw, maar met re novatie van bestaande op stallen. Om proef te draai en opende de poort offici eus in het najaar van 1998, de officiële opening volgde in april 1999. "«'""Overijssel ntpgroep www.enschedemarathon.nl r\ STADENSCHEDE m Dinsdag 31 maarl 2009 Ab Paalman is de initiatiefnemer van het opzetten van kinderboerderij Dondertman. foto: iohan bolink VERVOLG VAN VOORPAGINA Om de kosten zoveel mogelijk in de hand te houden, werd geko zen voor de een bedrijfsformule met vrijwilligers. Een situatie die nog altijd van kracht is, zij het dat de toegenomen drukte en uitbreidingen inmiddels wel tot gedeeltelijke professionalisering heeft geleid. Begonnen met een kleine 20.000 bezoekers: thans passeren jaarlijks gemiddeld 75.000 mensen de kassa. De toe name van het aantal donateurs is navenant: circa 500 in 1999 naar ruim 3200 in 2008. De ko mende jaren hoopt Kinderboer derij Dondertman een flinke verandering te ondergaan met als uitgangspunt kwaliteitsver betering. Een aantal zaken is in middels gerealiseerd, zoals de grote kapschuur bij het nieuwe parkeerterrein, het nieuwe toi letgebouw en nog onlangs het prachtige nieuwe knuffelhuis. Bij alle plannenmakerij wordt behoud van het kleinschalige karakter hoog in het vaandel ge houden. Met financiële steun van de Leader-subsidieregeling - waarin diverse overheden (EU, provincie, gemeente) participe ren - wordt voor bijna een half miljoen euro geïnvesteerd in het project 'Kinderboerderij Don dertman: spelend leren'. Een flinke investering waarvan Don dertman overigens zelf het me rendeel moet bekostigen. Be langrijk onderdeel is het investe ren in (natuur) educatie. Andere onderdelen zijn onder andere de verandering van de skelter baan in een mini verkeerstuin en een uitkijktoren In verband met haar tiende verjaardag viert Dondertman vrijdag 3 en zater dag 4 april feest. De vrijdag staat in het teken van het officiële gedeelte en feest voor (oud-)medewerkers. Re den waarom de kinderboerderij die dag niet alleen 's ochtends, maar ook 's middags gesloten is. Zaterdag 4 april is het de beurt aan de kinderen. Voor hen wordt het jubileum opgeluisterd met een spetterende kinder voorstelling door Dolf Moed ge titeld 'Naar Zee'. De inmiddels bij velen bekende theatermaker kruipt in de huid van een jongen die net zo wil worden als zijn va der: groot en stoer. Vader is vis ser en gaat bij het krieken van de dag naar zee. Dolf wil mee maar mag dat niet: hij is nog te jong. Weten hoe dit fantastische avontuur afloopt? De tent is vanaf 14.00 uur open! De voor stelling begint om 14.30 uur. Een toegangsprijs is niet verschul digd. Op het kinderboerderijter rein kunnen kinderen zich ook vermaken in een antieke carrou sel, is er rommelmarkt inclusief grabbelton, krijgen alle kinderen een gratis ballon en kunnen ze zich tegen een bescheiden ver goeding laten schminken. Ten slotte is er een kleurwedstrijd met leuke prijzen. Individuele entree wordt die middag niet ge vraagd, de arrangementsprijzen blijven wel van toepassing even als tarieven voor de huifkar. Za terdag 4 april is de kinderboer derij normaal geopend tussen 13.00 en 17.00 uur en wordt er vanwege de 10e verjaardag geen individuele entree gevraagd. Wel gelden de gebruikelijke ar rangementsprijzen. Het officiële gedeelte van het ju bileum wordt vrijdagmiddag 3 april gevierd. In de grote feest tent tegenover het kinderboer derijterrein is er tussen 15.00 en 17.30 uur receptie. Naast geno digden zijn ook overige belang stellenden welkom om bestuur en medewerkers onder het ge not van een hapje en een drank je geluk te wensen met de 10e verjaardag. Een vrije gift is wel kom, deze wordt besteed aan de aanschaf van een nieuw speel toestel. Op Palmzondag 5 april zijn de feestelijkheden ten ein de. Gezien de jubileumdrukte in de dagen ervoor staan er voor die dag dit keer geen activiteiten op het programma. Paasmaandag 13 april is de kinderboerderij de hele dag van 10.00 tot 17.00 uur open en is 's middags de paas haas van de partij. oud meter roue mwm J IPsËJ Infra - Milieu - Bouw U kunt zich tot en met 22 april via internet inschrijven voor de hele marathon, halve marathon, 10 km en 5 km. Bovendien kan dat nog op zaterdag 25 april en zondag 26 april bij Eden Dish Hotel in Enschede. Voor de Estafette marathon Enschede. Voor de Estafette marathon j kunt u zich tot en met 10 april inschrijven. Meer informatie over hazen en pacers, par- ',t cours en faciliteiten om beter te presteren V vindt u op onze site.

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 15