Pedicure Anita zoekt Spreekuur allergie bij kinderen complexe voeten Kinder hm Lp" Knieklachten JACKBJONES Dinsdag 31 maart 2009 13 Loop een avondje voor Kinderhulp en geef een beetje gewoon geluk aan kinderen in moeilijke of bijzondere thuis situaties. Voor spelmateriaal bijvoorbeeld, of een weekje kamperen. De collecteweek vindt plaats van 19 t/m 25 april 2009. Aanmelden kan op f www.kinderhulp.nl of bel 0570-61 1899. „ss NATIONAAL I FONDS voor een beetje gewoon geluk DEVENTER - Kinderarts Monique Gorissen houdt voortaan wekelijks een spreekuur voor kinderen met het vermoeden van voedselallergie. Samen met KNO-arts Karien Wijffels is er een spreekuur voor luchtwegallergie. Op het spreekuur voor voedselallergie onderzoekt de kinderarts of, en voor welk voedingsmiddel het kind allergisch is. Mogelijke allergische reacties zijn ec zeem, darmkramp, galbul ten, dikke lippen en be nauwdheid binnen 2 uur na het eten. Eén van de onder zoeken die kan worden ge daan, is de voedselprovoca- tie. Hierbij krijgt het kind de ene week iets te eten of te drinken waarin de verdach - te stof zit. De andere week krijgt het kind voeding zon der die stof. Op die manier is goed te beoordelen welk voedsel het probleem is. Tot voor kort werd aange nomen dat 7 procent van alle kinderen een voedselal lergie heeft. Onderzoek toont nu aan dat dit waar schijnlijk maar in l/3e van die gevallen werkelijk zo is. Kinderen krijgen daarom misschien te snel en te lang een dieet voorgeschreven. Dat is niet zonder risico's, want juist het onterecht weglaten van bepaalde voe dingsstoffen kan ervoor zorgen dat het kind er aller gisch voor wordt. Het voed selallergiespreekuur op de donderdagmiddag, wordt gehouden door de kinder arts en een diëtist. Voor het spreekuur is verwijzing van de huisarts nodig. Op de dinsdagochtend houdt de kinderarts samen KNO-arts Wijffels het spreekuur voor luchtwegal lergie. Een luchtwegallergie kan leiden tot hooikoorts en astma, bijvoorbeeld door een overgevoeligheid voor huisstofmijt of pollen. Ook hier is het aantal kinde ren groot, zo'n 20% van de jongeren in de pubertijd kan last krijgen van een luchtwegallergie, de jongste kinderen zijn peuters. De klachten zijn vaak prikken de ogen, langdurig hoesten, een langdurig verstopte neus of astma. De behan deling van een luchtwegal lergie is meestal gericht op onderdrukken van de klachten, maar soms is ver sterking van het afweersys teem mogelijk (immuno- therapie). Ook hier worden in Deventer de nieuwste in zichten toegepast. DEVENTER - Patiënten die acuut letsel aan de knie hebben, kunnen binnen een week in het Deventer Ziekenhuis bij de orthopeed terecht. De week erop is er zonodig een kijkoperatie. Het Deventer Ziekenhuis heeft elke woensdagoch tend een speciaal spreekuur voor mensen met acute knieklachten. Dat zijn klachten die korte tijd gele den ontstaan zijn. Als de huisarts de patiënt verwijst, wordt er een afspraak ge maakt voor het eerstvolgen de spreekuur. Daardoor kan de patiënt binnen 1 week in het ziekenhuis terecht. Shirt Jack Jeans Trui Vest Jeans Shirt Vest Jeans HOLTEN - Al vanaf juni 2007, na het behalen van het vakdiploma pedicure, is Anita Tibben met een eigen pedicurepraktijk begonnen. Al snel ontdekte ze dat met name de 'complexe' voet- problematiek mijn belang stelling trok. Naast het basis diploma is ze inmiddels dan ook in het bezit van het di ploma 'diabetische voet', 'reumatische voet', 'nagel beugel-techniek', 'beenhar sen', 'voetmassage'. Nu zijn er nieuwe ontwikkelingen binnen het pedicurevak. Namelijk de opleiding me disch pedicure. Hiervoor moet Anita een aanvullende opleiding vol gen met als uiteindelijk doel een vorm van samenwer king aan te gaan met huis artsen, diabetesverpleeg kundigen, podologen en po- dotherapeuten. Behalve de diploma's die ze al in haar bezit heeft, moet ze voor Medische pedicure zich verder specialiseren in: 'nagelprotheses', orthese- techniek', antidruk-tech- niek'. Om deze opleiding te voltooien moet Anita de te behandelen leerstof ook in de praktijk toepassen en daarom is ze nog op zoek naar cliënten met 'com plexe" voeten. Hiermee be doelt ze onder meer diabeti sche en reumatische voet, trauma nagel, hamertenen, hallux valgus, (weke) lik doorn, ingroeiende nagel, nagelwal problemen. De eerste behandeling zal be staan uit het analyseren van de voetprobleem, zo moge lijk een complete behande ling en een advies om uw probleem te verhelpen of om de beste oplossing te vinden. Shirt Vest Jeans Vest Jack Jeans Shirt Vest Jeans Anita Tibben is met een eigen pedicurezaak begonnen. Hartje centrum Rijssen www.sans-online.nl

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 13