en grootste boake' Geluidsschermen langs spoorlijn 'Mooiste Hoitens Nieuwsblad 9 Bijeenkomsten van NBvP vrouwen van nu Ali B en Edwin Evers naar triatlon Boakebouwers Beuseberg bouwen tot elf meter hoog Boake Met man en macht hout verzamelen Demonstratie tuinontwerp Kortnieuws Informatieavond Tsjemobylkinderen Opbrengst Jantje Beton Collecte Renovatie woningen senioren afgerond Dinsdag 24 maart 2009 HOLTEN - De drukte op het spoor neemt toe. Steeds vaker rijden treinen en goederenwa gons over het spoor langs Hol ten en dwars door Rijssen. Dat kan geluidsoverlast geven. Om die reden worden er langs het spoor in Rijssen en Holten ge luidsschermen geplaatst. Deze schermen zijn nodig omdat het spoorweglawaai de maximaal toegestane geluidsnorm over schrijdt. Er zijn vier geluidscher- men in voorbereiding. Het gaat om twee schermen in Rijssen en twee in Holten. De schermen bestaan uit elementen die ge maakt worden van houtvezel- cement. Voor de schermen zijn vergunningen nodig, deze zijn inmiddels verleend. Het Rijk heeft de subsidieaanvraag nog in behandeling. De gemeente heeft over dit traject met het Rijk een regelmatig en goed De plaatsen waar de geluidsschermen moeten gaan komen. contact en verwacht medio dit jaar duidelijkheid over de ge vraagde subsidie. Bij een posi tief besluit kan eind 2009 gestart worden met de realisatie van de schermen. Wanneer er in Hol ten geluidsschermen geplaatst worden, dan zijn er ook zoge naamde raildempers nodig. De raildempers worden aan de rails bevestigd en reduceren het spoorweglawaai. Ook hiervoor geldt dat de subsidieaanvraag nog bij het Rijk in behandeling is. Naar verwachting worden de raildempers in 2010 aange bracht. Er zijn ook maatregelen nodig aan het spoorviaduct in de Dorpsstraat. Hiervoor wordt een geluidswerende beplating aangebracht aan de onderzijde van het viaduct. Om voldoende doorrijdhoogte onder het spoorviaduct te handhaven wordt de weg ter plekke ver laagd. Bij de voorbereiding en het plaatsen van de schermen en de raildempers is de ge meente afhankelijk van derden. Gezien de eerdere vertragingen zetten alle partijen zich in om zo snel mogelijk de aanbestedings procedures te doorlopen. HOLTEN - NBvP Holten houdt haar bijeenkomst op woensdag 25 maart om 20.00 uur in ge bouw Irene. Wegensmaart dia- lectmaand, zal A. Geerdink uit Almelo Twentse verhalen en ge dichten voordragen. Op 31 maart om 20.00 uur: thema avond agrarische commissies Dijkerhoek Espelo en Holten in gebouw Irene. De spreker is Jan Koers van de AID. Op 1 april: stadswandeling naar Het Roombeek in Enschede en een bezoek aan De Twentse Welle. Voor inlichtingen: 0548-367767. HOLTEN - Anja Potkamp van het gelijknamige tuinontwerp en adviesbureau in de biblio theek in Holten laat vrijdag 3 april zien hoe een tuinontwerp tot stand komt. Ze laataan de hand van tekenin gen en posters zien hoe zij te werk gaat bij het maken van een tuinontwerp. Anja is vanaf 19.00 uur aanwezig in de bibliotheek in Holten, toegang is gratis. HOLTEN - Edwin Evers en Ali B. komen naar het EK triatlon in Holten, dat van 2 tot en met 5 juli wordt gehouden. Rapper Ali B. sluit vrijdag 3 juli de openingsceremonie af. De officiële opening begint om 16.00 uur met een vlaggenpara- de waar alle deelnemende lan den vertegenwoordigd worden. Vanaf22.30 uur is er een specta culair avondprogramma met dans en entertainment. Op zaterdag 4 juli treedt in het centrum van Holten de band Beethoven op, met onder meer het nummer 'Wings to fly'. Dit nummer, geschreven door de Holtense componist Edwin van Hoevelaak, is de officiële EK Song. Het EK Triatlon wordt zondag 5 juli na binnenkomst van de laatste finisher om 16.30 uur af gesloten met een ceremoniële huldiging en een feestelijke af sluiting. De bekende radio 538-dj Edwin Evers uit Hardenberg treedt op met zijn band 'Evers slaat door'. De band speelt bekende dance- classics en hits uit de jaren ne gentig. Om 19.00 uur sluit het EK Triat lon HOLTEN - De boakebouwers van de Beuseberg, zijn druk bezig om de mooiste en grootste boake neer te zetten. Wekelijks wordt er dan ook met man en macht hout verzameld om straks met Pasen de prijzen binnen te halen. Maar de concurrentie met de andere boakes is hevig. Pas de zaterdag voor Eerste Paasdag is werkelijk bekend of de Beuseberg hun doelen heeft gehaald, o ijohan bounk POTENTIËLE GASTOUDERS HOLTEN - Stichting Hulp aan Tsjemobylkinderen houdt woensdag 1 april een informa tieavond voor potentiële gast ouders die liefdevol acht weken een Wit-Russisch kind in hun gezin willen opnemen. Ook an dere belangstellenden zijn hier bij overigens van harte welkom. Mits de noodzakelijke toestem ming vanuit Wit-Rusland wordt verkregen, zullen in de periode eind september tot en met be gin november 2009 opnieuw zo'n dertig Wit-Russische kin deren naar Holten en Rijssen komen. De kinderen zijn af komstig uit het Tsjernobyl-stra- lingsgebied en worden nog da gelijks met de gevolgen van de ramp geconfronteerd. De Stich ting tekent voor de vierde keer voor de organisatie van dit ver blijf. Naast informatie over wat het gastouder-zijn inhoudt, wordt op deze avond ingegaan op de achtergronden van de ramp, de gevolgen en de actuele situatie. Uiteraard is er ruime gelegen heid tot het stellen van vragen. De avond begint om 20.00 uur in kerkelijk centrum 'De Kande laar', aan de Stationsstraat te Holten. Voor meer informatie, Tonny Heusinkveld van de Stichting, telefoon 0548-36 33 88, of kijk op de website: www.tsjernobylholten.nl. E- mailen kan ook: info@tsjemo- bylholten.nl. HOLTEN - De Jantje Beton Col lecte leverde een opbrengst op van 2.090,09 euro. De collecte vond plaats in de week van 2 tot en met 7 maart en werd in Hol ten gehouden door peuter speelzalen Dribbel, Kruimeltje en "t Knötterheukske. Zij krijgen de-helft van de nphre.ngst ROLSTOELTOEGANKELIJK HOLTEN - Stichting ter bevor dering van de huisvesting voor Bejaarden Holten heeft in janu ari een grote renovatie van seni orenwoningen afgerond. Deze staan aan de Vrijheidslaan en de Churchillstraat. Van deze 24 woningen werden er 20 gerenoveerd. Vier bewo ners zagen om hun eigen rede nen af van renovatie. Deze wo ningen zijn wel voorzien van een nieuwe keuken en zullen la ter tijdstip worden aangepakt. De renovatie was voornamelijk gericht op het rolstoeltoeganke lijk maken van de woning. Zo is onder meer de badkamer be langrijk vergroot, de deurdoor gangen breder gemaakt en zijn een aantal deuren in de woning vervangen door schuifdeuren. De trap naar de verdieping heeft een andere plaats gekre gen en op de zolder is een groter dakraam aangebracht. Verder is de meterkast verplaatst. Daar naast is er een nieuwe keuken met bijbehorende apparatuur gekomen. De gemeente Rijs- sen-Holten heeft hiervoor een subsidie gegeven voor ergono mische voorzieningen. Een van de bestuursleden heeft de coördinatie van de bouw op zich genomen. De overige be stuursleden hebben zelf de be woners begeleid met het ver huizen naar een tijdelijke wo ning en het weer terugverhui- zen naar de gerenoveerde eigen woning en alle zaken die daar nog meer bij komen kijken. Hiermee werden veel kosten bespaard. De renovatie werd uitgevoerd door de Holtense bedrijven bouwbedrijf Pinkert, installatiebedrijf Van Zon, elek- tra-installatiebedrijf Van Brug gen, schildersbedrijf Gervedink Nijhuis en keukenbedrijf Weg- horst uit Bome. De totale kosten van de renova tie van de twintig woningen be- rirnpgpn 1 tnnmnpurn HOLTEN - Elf meter. Zó hoog moet de boake van de boake bouwers van de Beuseberg dit jaar worden. Net als vorig jaar gaat de Beuseberg weer voor de dubbel. De mooiste boake én de grootste boake, daar gaan ze voor, weet ook Niels Schutte (18) die samen met Stefan Pek- keriet de groep van boakebou wers van de Beuseberg aan stuurt. "We gaan in ieder geval voor de mooiste boake", zegt Schutte. "De mooiste boake is voor ons de hoofdzaak, maar de grootste kan natuurlijk ook. Ik denk dat we richting de elf me ter kunnen, misschien gaan we wel over de elf meter heen." Met het verzamelen van hout gaat het wel goed met de Beuse- bergers. "We zijn al op derde kerstdag begonnen met het ver zamelen", zegt Schutte. "In het begin viel het niet erg mee om wat te vinden, maar nu hebben we al redelijk wat takkenhout en groen ingezameld. Daar kun nen we nu al een mooie boake van bouwen. We gaan eigenlijk voor de mooiste, maar we kun nen ook voor de grootste gaan." De groep van de Beuseberg be staat uit ongeveer tien knapen. "We gaan elke zaterdag op pad. 's Morgens om half negen gaan we weg en dan zijn we om een uur of half vijf weer terug. Meestal hebben we dan twee of drie wagens vol. Het is altijd ge zellig en we maken veel gein", vertelt Schutte die op zijn twaalfde begon met de traditie van de boakes. Schutte en Pek- keriet namen dit jaar de leiding over van Hans Coster en Rik Markvoort. "Ik zit nu voor het eerst in het bestuur, maar ik heb al wel de nodige ervaring om dat ik al vanaf mijn twaalfde meedoe. Ook nu hebben we er een aantal jonge jongens bij van de basisschool." Vorig jaar pakte de Beuseberg de eerste plek in de strijd om de mooiste boake. In het klasse ment van de grootste was de derde plaats het resultaat. Stond de boake van de Beuse berg vorig jaar aan de Flierma- tenweg, nu is de locatie Russen- dijk.'We wisselen wel vaker van plek, maar meestal zijn het wel dezelfde landeigenaren. Over last is er eigenlijk niet. De mees te boeren vinden het mooi als we ons paasvuur bij hun hou den."

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 9