Holtens Nieuwsblad 3 Vorming £|0 HOOlteF DCCFIIS Cantatedienst T"\ TT *1 A T^% Toerusting Programma Met het oog op Holten Nieuw vrouwenkoor zoekt dirigent Maxima en Plasterk bezoeken Waerdenborch Opgave boottocht Rode Kruis Agenda HOLTEN - Het pas op gerichte vrouwenkoor de Hoolter Deerns is op zoek naar een dirigent. Column Dinsdag 24 maart 2009 HOLTEN - De commissie Vor ming Toerusting houdt zon dag 29 maart om 19.00 uur in de Dorpskerk een cantatedienst met als thema 'De woestijn door'. Het Twents Liturgiekoor uit Hengelo zal haar medewerking verlenen aan deze viering. Het Twents Liturgiekoor be staat uit vier stemgroepen en wordt begeleid door piano, dwarsfluit en contrabas. Het geheel staat onder leiding van Bram van der Beek. De viering heeft een meditatief karakter en bestaat afwisselend uit zang, muziek en lezingen. HOLTEN - Het Radio 350-pro- gramma Met het oog op Holten wordt woensdag van 18.00 tot 19.00 uur uitgezonden op 92.3 FM, 105.2 FM en op de kabel 104.1 FM. Anton van Beek van Natuurdiorama vertelt alles over uilen. Er is een interview met jongeren in hun keet Splo, het weer komt voorbij, en een Overijsselse artiest. Verder komt de agenda aan bod. Alle info kan men sturen naar e-mail: oogophoiten@radio350.nl. Wie een uitzending heeft gemist of op zoek is naar foto's, kijkt op www.fototeamholten.nl. Verder kunnen verenigen live in studio komen om wat mede te delen., Opnamen zijn ook mogelijk. De Hoolter Deerns zijn al druk aan het oefenen voor hun eerste optreden op Koninginnedag. Tot op heden krijgen de Deems de helpende hand toegestoken van mannenkoor de Hoolter Korhanen, maar het vrouwen koor wil liever een vaste diri gent. "We worden heel goed gehol- Met de kouw noar de bolle De hèèle natuur is gangs um zich te verjong'n. De èèrste bèume bint uut e leup'n. De schnèèklökskes stoat in gróö- te trösse in 'n tuin. De crocus- s'n en narciss'n bleuit volop. Oavera um oe hen wördt de leefde bedrèèm'n. Drei haaz'n vleegt al remmelend oaver het wiedse maislaand. De vèugeltjes bint nèèrig an't nösseln. Zelfs twei jonge gei tjes, nog gen ne wekke öold, hebt a nukk'n. De èèrste melkbeeste bint lös e loat'n. As gekke, springt ze in de rööndte, hèèmoal uut eur ge- woone doon. Noar 'n tiedje wordt ze wat röstiger. Eentje blif ter balsturig. Doar möt de motorbölle biej kómm'n, zóó vertel'n de buurman met glemm'de èugjes. De mo torbölle. De romantiek is hèè moal vöt uut het boer'nbe- drief. Noe kan det ök neet aans. Hij hef honderden- viem'ntwintig melkbeeste. A j'doar iedere kèèr, met noar de bólle möt slepp'n, dan bliej' gangs. Möj' oe vuur- stel'n det ze amaol ök nog is wierumme bólt. Sinds det ie- dereene, zö vanof de joar'n zestig gemotorisèèrd was, gung der volle met de brom- fietse. Zö kon 't gebuur'n det de motorbölle, het vliegende evangelie tèèg'n kwam. Ja, zelfs 'n Hoolter döömie vleuig op de bromfietse duur 't darp. In vroggere tied'n gung het amoal volle gemeudelijker. Doar was gen hoast. Opa gung nog met de kouw noar de bólle. Hij nam de kouw an't touw en ik möche der achteran lööp'n um 'm an te driem'n. Mèèstal was det neet nèurig. 'N eenigsten dent hoas had, was de kouw. Jök is arger as piene, zeer opa. Zó begunne wie an óönz'n voottocht van twei kilometer noar Reetbarg. Hij zag óóns van de veert'n a komm'n. Hij wus precies hoe laate of 't was. Een móói gezichte, een klein gedrung'n kèèrltje in ne mesjesterse bokse met een geroet sporthemd kwam um'n hook van 't huus hen lóöp'n met nen akelige gröóte bólle. Opa had de kouw öön- dertuss'n al in 't mennegat van de wèire 'zet, umdet te der dan better biej kón. Één kèèr spring'n en volgens de kèèrls was 't good 'lukt. De bólle sneuif nog een paar kèèr begeerlijk van zich of en kön wier op stal. Het dekgeeld wörd'n drek of e rekk'nt en met een, at te wierumme bólt, möj' oaver drei wekke ma wier komm'n, gunge wiej op huus an. Ik snapp'n der neet alles van, ma ja, opa en 'n böll'nhöölder war'n de kenners. Mèèstal hoom'n wiej neet wierumme. De ból le had zien wark good e do- ane. Wis en waarachtig. De Vèèrkaante Viefkop pen door de Korhanen, maar we zijn heel erg op zoek naar een vaste dirigent en eventueel ook een toetsenist", zegt Simo- ne Brands, samen met Linda Wever en Anita de Wilde de ini tiatiefneemsters van het vrou wenkoor. Dat het koor in korte tijd populair is geworden moge duidelijk zijn. Met 46 leden is het maximum al bereikt en er staan zelfs al zes dames op de wachtlijst. "We hebben twee avonden geoefend in het Ha- nennös en iedereen is erg en thousiast", zegt Brands die de rol van voorzitter op zich heeft genomen. Het koor mikt op 'makkelijke liedjes' en de eerste drie zitten er al aardig in. Het gaat daarbij om 'De Mallemo len' van Heddy Lester, 'Rosan- ne' van Nick en Simon en 'Ik krijg een heel apart gevoel van binnen' van Corry Konings. Het koor heeft een speciale lied jescommissie opgericht om uit te zoeken welke liedjes geschikt zijn. "We hebben één keer Jan nes gezongen en dan merk je dat het voor vrouwen moeilijk kan zijn om nummers van man nen te zingen. Ik denk dan ook dat we ons in de toekomst meer moeten richten op nummers die door vrouwen worden ge zongen", zegt Brands die er geen geheim van maakt welke nummers nog meer op het voorlopige repertoire staan: 'Country roads' van John Den ver, 'De wandelclub' van Sugar Lee Hooper en 'Je meent het' van André Hazes. Brands: "Van HOLTEN - Prinses Maxima en minister Plasterk zullen 14 april scholengemeenschap De Waer denborch in Holten bezoeken. Ze maken daar de voorlichting mee die speciaal bedoeld is om meer meisjes te laten kiezen voor een bètatechnische rich ting. De Prinses en de minister wo nen een presentatie bij voor en door vmbo-meisjes over de doorstroom naar een techni sche vervolgopleiding en speeddates tussen havo/ vwo- meisjes en vrouwelijke techni sche professionals. Leerlingen doen mee aan proefjes in het kader van Girlsday, waarbij be drijven meisjes een kijkje in hun (technische) keuken bieden. Daarnaast spreken een aantal CEO's over de rol die bedrijven kunnen spelen bij het voorlich ten van meisjes om het aandeel vrouwen in bètatechnische be roepen te vergroten. Relatief weinig meisjes kiezen in Nederland voor een N(natuur- wetenschappelijk)-profiel of technische (vervolg)opleiding. Vaak komt dit doordat meisjes een onjuist of onvolledig beeld hebben van technische studies en beroepen. Ook komen ze in hun omgeving weinig met vrou welijke technische rolmodellen in aanraking. VHTO, het lande lijk expertisebureau meisjes/vrouwen en bèta/tech niek, heeft in opdracht van het Platform Bèta Techniek ver schillende activiteiten ontwik keld om meisjes in het voortge zet onderwijs beter voor te lich ten over het benutten van hun technische talenten. Door fi nanciële steun van het ministe rie van OCW kunnen scholen hier kosteloos gebruik van ma ken. Scholen en bedrijven moe ten zich samen inzetten om het technische talent van meisjes op tijd te ontdekken en te sti muleren. Het Platform Bèta Techniek roept samen met Jet- Net, Jongeren en Technologie Netwerk Nederland, bedrijven op een bijdrage te leveren aan de keuzebegeleiding van meis jes in het voortgezet onderwijs. Op die manier krijgen meisjes en hun ouders een goed beeld van de diversiteit, kansen en mogelijkheden in de technische sector, en laten bedrijven geen potentieel vrouwelijk talent (op alle niveaus) verloren gaan. FOTO: 10HAN BOLINK Henk Wijngaard zingen we 'Hé Suzie', maar daar maken wij 'Hé Hendrik' van." Het eerste optreden van de Deerns was gepland bij het Meedeinfestijn op het Keune- feest, maar het koor is al zo pop ulair dat het gevraagd is op Ko ninginnedag al op te treden. Dat gaat ook gebeuren, zo meldt de voorzitter. "Normaal oefenen we één keer in de twee weken, maar om ons goed voor te kunnen bereiden op Koninginnedag hebben we besloten elke week te oefenen. Iedereen was daar voor. Het is ook gewoon heel gezellig. En qua kwaliteit ging het de tweede keer ook beter dan de eerste keer. We zijn nog een beetje aan het zoeken naar de juiste forma tie, wie het beste naast wie kan zingen. De Korhanen helpen ons goed, daar hebben we echt veel geluk mee. Maar een eigen dirigent zou echt heel mooi zijn." Voor meer informatie: 0548- 365171. HOLTEN - Rode Kruis Holten houdt een bootreis voor de in woners van Holten. Iedereen die moeilijk of niet in de gele genheid is zelfstandig een dag uit te gaan, is welkom. De boottocht gaat woensdag 6 mei naar Lemmer. De deelne mers krijgen een week van tevo ren informatie toegezonden over de invulling van deze dag. In totaal kunnen honderd Hol tenaren deelnemen aan deze dagtocht. De kosten worden voor een groot deel gedragen door sponsoren en het Rode Kruis Holten. Deelnemers beta len een kleine bijdrage aan de resterende kosten voor deze dag. Voor opgave of informatie kunnen geïnteresseerden con tact opnemen met Jolanda Boode, telefoon 0572 - 32 00 03. Opgave is mogelijk tot 1 mei. MAART Uilententoonstelling, Natuur diorama Holterberg, zondag 1 maart 2009 - dinsdag 31 maart 2009 Expositie werken van ZoZijn, Boschkamp, vrijdag 13 maart 2009 - donderdag 14 mei 2009 Kledinginzameling voor Stich ting Paardrijden Gehandicapten Holten en 't Zoekerveld Enter, Holten en Rijssen, maandag 23 maart 2009 - donderdag 26 maart 2009 Uilenbraakballen pluizen, Na tuurdiorama Holterberg, woens dag 25 maart 2009, 11:00 - 17:00 NBvP Holten: Dialectmaand A. Geerdink met gedichten en ver halen, Gebouw Irene, woensdag 25 maart 2009, 20:00 Jaarvergadering Schoolkring Dijkerhoek, Bonte Paard, donder dag 26 maart 2009 Passage Holten: Gezamenlijke broodmaaltijd en lezing over Kruiswegstaties, Kandelaar, don derdag 26 maart 2009, 20:00 Film Zomerhitte, Boschkamp, donderdag 26 maart 2009, 20:15 Koffieochtend: Willemien Grobben met verhalen, gedich ten en liedjes, Boschkamp, vrij dag 27 maart 2009, 9:45 - 11:45 Toneel COV: Familie Bruinsma in de bochtKandelaar, vrijdag 27 maart 2009 - zaterdag 28 maart 2009, 20:00 Fietsenbeurs, Boschkamp, za terdag 28 maart 2009, 13:30 - 15:00 Poppenkastvoorstelling over een bekende uil, Natuurdiorama Holterberg, zondag 29 maart 2009, 11:00 - 1 7:00 Passiecantate, Dorpskerk, zon dag 29 maart 2009, 19:00 Bejaardensociëteit Holten: bij eenkomst, Gebouw Irene, dins dag 31 maart 2009, 14:30 APRIL Informatiebijeenkomst over Tsjernobylkinderen, Kandelaar, woensdag 1 april 2009, 20:00 Oudpapiercontainer, De Hol- terenk, Holterenkstraat 1 Holten, woensdag 1 april 2009 - vrijdag 3 april 2009 Voorjaars- en zomerkleding- beurs, Kerkstraat 5 Holten, don derdag 2 april 2009, 9:00 - 21:00 Voorjaars- en zomerkleding- beurs, Kerkstraat 5 Holten, vrij dag 3 april 2009, 9:00 - 18:00 Receptie 10-jarige kinder boerderij Dondertman, Kin derboerderij Dondertman, vrij dag 3 april 2009, 15:00 - 1 7:30 Demonstratie tuinontwerp, Bibliotheek Holten, vrijdag 3 april 2009, 19:00 WN Caravankeuring, telefoon 0548-366101 Autobedrijf Erik Hu- zen, vrijdag 3 april 2009 - zater dag 4 april 2009 Voorjaars- en zomerkleding- beurs, Kerkstraat 5 Holten, zater dag 4 april 2009, 10:00 - 1 7:00 Kindervoorstelling met Dolf Moed, Kinderboerderij Dondert man, zaterdag 4 april 2009, 13:00-17:00 Touwtrektoernooi Okia, 't Vletgoor, zondag 5 april 2009 K&C Holten: Wandelen als beel dende kunst, Boschkamp, maan dag 6 april 2009, 20:00 Oudpapiercontainer, De Re genboog, Schoolstraat 9 Holten, maandag 6 april 2009 - woens dag 8 april 2009 Paasdiner met pianoklanken, Diessenplas, donderdag 9 april 2009, 10:45 NBvP Holten: Bloemschikken met Frits Hoogerd, Gebouw Ire ne, donderdag 9 april 2009, 20:00 Paasvuren, Holten, zondag 12 april 2009 Herdenking door Highlanders of Holland Pipes and Drums, Ca nadese Begraafplaats Holten, zondag 12 april 2009, 14:30 Oudpapiercontainer, Basis school Dijkerhoek, Dijkerhoekse- weg 30 Dijkerhoek, vrijdag 17 april 2009 - maandag 20 april Brunch ouderen (opgave vanaf 6 apr.), Boschkamp, zondag 19 april 2009, 11:30 - 14:00

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 3