Overijssel Open dag rondweg Wesepe Zoekplaatje Nieuwe 'kaartenviewer' online m J V l Samen op de trappers provincie - Handig: op postcode of plaatsnaam op de kaarten van de provincie inzoomen en er zo eenvoudig achterkomen met welke provinciale plannen u in uw directe omgeving te maken heeft. Dat is nu mogelijk met de kaartenviewer, te vinden op wwwomgevingsvisle.nl k V -¥• ■edactie Johan Kroes, Bette Kamp redactieadres Postbus 10078, 8000 GB Zwolle telefoon 038 499 92 00 e-mail nieuwsredactie@overijssel.nl Zaterdag 18 april van 11.00 tot 16.00 uur Locatie: ketenpark bij de Mengerweg in Wesepe Toegang: gratis M Op zaterdag 18 april vindt een open dag plaats op het nieuwe wegvak van de IM348, de rondweg om Wesepe. Op de open dag kunt u zien hoe deze weg is aangelegd en welke verkeersmaatregelen worden getroffen I tijdens de komende werkzaamheden. Andere thema's zijn bereikbaarheid en verkeersveiligheid. U bent welkom van 11.00 tot 16.00 uur. Overijssel behoort bij de top qua fietsgebruik. En dat willen we graag zo houden. Op de fiets naar het werk, de winkel of een afspraak met familie of vrien den zorgt voor minder autoverkeer en is ook nog gezond. En de fiets is natuurlijk een uitstekend mid del om als inwoners of recreanten te genieten van al het moois dat Overijssel te bieden heeft. Langs bijna alle provinciale wegen is een fietspad aanwezig, zodat u snel op uw bestemming bent. Daarnaast is op initiatief van de provincie een fietsroutenetwerk van 3.000 kilometer ontwikkeld langs recreatie gebieden. Als provincie willen we nog een stap verder gaan. Samen met gemeenten willen we ontbrekende fiets paden in en om steden en dorpen aanleggen en woon-werkroutes beter op elkaar aan laten sluiten. Zo heeft u een nog uitgebreider fietsnetwerk tot uw beschikking. Een fiets huren of stallen is ook geen probleem meer. Op de stations in West-Overijssel starten we dit jaar met de uitbreiding van het aantal fietsenstallingen en OV-fietsverhuurpunten. Bij car poolplaatsen gaan we de fietsenstallingen verbeteren. Dit doen we samen met de gemeenten, NS en ProRail. Op deze manier wordt fietsen wel heel aantrekkelijk. Zo houden we Overijssel bereikbaar en gezond! Job Kiaasen, gedeputeerde voor Mobiliteit, Financiën en Bestuur Onderdelen van de open dag zijn onder andere: informatiemarkt in grote tent; informatiestand over de omleidingen en te nemen verkeersmaatregelen tijdens de aansluiting van de nieuwe weg op de bestaande Raalterweg; static show van materieel, dat bij de aanleg van de weg is ingezet, en andere, bijzondere, voertuigen; rondleiding door de bouwketen; rondrit per bus over de nieuwe rondweg; skeelerclinic: neem je eigen skeelers en helm (verplicht) mee. Aanmelding via de website www.rondwegwesepe.nl: rijsimulator van Veilig Verkeer Nederland. Kom lopend, met de fiets of met de bus naar de open dag. Het aantal parkeerplaatsen is beperkt. Op 18 april geldt voor beide zijden van de Mengerweg een parkeerverbod. Actuele informatie over de open dag: www.rondwegwesepe.nl, De open dag wordt georganiseerd door BAM in opdracht van de provincie Dverijssel. Zie Volksvertegenwoordiger in beeld Naam: Laura Antuma-Duisterwinkel Leeftijd; 50 jaar Partij: CDA In de Staten sinds: 2003 Op 4 maart ging een grote groep volksvertegen woordigers op pad om zich op de hoogte te stellen van de knelpunten rondom de IM340. Het werk bezoek was een initiatief van Laura Antuma uit Dedemsvaart. Ze spreekt over een bijzondere dag. "Ik heb er een heel goed gevoel over. De opkomst was groot en de manier waarop de betrokkenen ons te woord stonden vond ik opmerkelijk. Ondanks de tegenstellingen, toch heel respectvol." De N340 is hoognodig aan verbetering toe. De afgelo pen jaren hebben Gedeputeerde Staten gestudeerd op verschillende mogelijkheden ter verbetering en heeft nu een voorkeursalternatief gepresenteerd. Begin juli nemen Provinciale Staten hierover een besluit. Antuma aarzelt om haar mening hierover te geven. "Dan ga ik voorsorteren. Eerst wil ik nog het gebied in om met een aantal partijen nader van gedachten te wisselen." Over het voortraject is ze in ieder geval goed te spre ken. "Tijdens het werkbezoek hebben we bij herhaling gehoord dat de provincie de communicatie rondom het project goed heeft opgepakt. Wat mij betreft is een transparante opstelling ook de belangrijkste randvoorwaarde voor het slagen van het hele project. Het kost veel energie, maar het bespaart je veel last achteraf." Toen Antuma in 2003 verkozen werd als Statenlid, was de N340 één van de eerste onderwerpen waar ze mee te maken kreeg. "Ik had gehoopt in deze col legeperiode de schop in de grond te zien gaan, maar dat gaat waarschijnlijk niet lukken. Wil je dit soort trajecten goed oppakken dan neemt dat veel tijd in beslag." Maar eerst de besluitvorming over hoe de weg moet worden aangepakt. Makkelijk zal het niet worden. "Er spelen veel belangen. Wat dat betreft zal het een echt 'Salomonsoordeel' zijn. Maar gezien de manier waarop we het tot nu toe in de Staten hebben opgepakt, heb ik er alle vertrouwen in dat we tot een afgewogen keuze komen." Oplossing zoekplaatje januari: het staatsnatuurmonument Engbertsdijksvenen. Wij hebben veel reacties ontvangen en hebben hier drie winnaars uitgekozen. Deze hebben inmiddels een prijs ontvangen. Naast de prachtige, uitgestrekte ndschappen kunnen ook de rerijsselse steden verrassende aatjes opleveren. Weet u bij- jorbeeld in welke stad deze foto (maakt is? Stuur uw oplossing voor Ijdag 3 april 2009 op een briefkaart ar: provincie Overijssel, t.a.v. Zie Overijssel, postbus 10078, 8000 GB Zwolle. Of mail uw oplossing naar nieuwsredactie@overijsseln IVergeet in beide gevallen niet uw naam en woonadres erbij te vermelden. Onder de goede inzendingen worden drie prijzen verloot. Over de uitslag wordt niet gecorrespondeerd.

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 25