Plannen van de provincie op postcodeniveau bij u op het scherm Overijssel breed in beweging Evenementen kalender a K-s 27-28 maart Dagworkshop Brandschilderen Workshopboerderij Kampboer, Tubbergen 28 maart Stripboekenbeurs Broerenkerk, Zwolle 29 maart Lodewijk Napoleon bezoekt Ootmarsum Centrum, Ootmarsum 3 april Unicefloop 2009 Sporthal de Stamper, Vriezenveen 4 april Voorjaarsconcert Geref. Kerk. Centrum 'Irene', Vroomshoop 4-5 april Europees Kampioenschap BMX IJsselhallen, Zwolle 7 april Paarden- en ponymarkt Centrum, Steenwijk 8 april Ashton Brothers De Spiegel, Zwolle 11-12 april Internationaal Vliegerfeest Feestterrein Vroomshoop-Oost 11 t/m 13 april Pasar Malam Bali IJsselhallen, Zwolle 13 april Lammetjesdag Boerderij Nieuwe Bosplaats, Buurse 17-18 april Voorjaar op Twickel Twickel, Ambt Delden 23 april Literaire avond Het Beaufort, Markelo 1 t/m 25 april Transit Mongolië Fotogalerie Objektief, Enschede Meer informatie op www. Overijssel toerisme, nl of www.overijssel.nl Zie Overij Op deze pagina vindt u informatie over uw provincie Overijssel. Zie ook provincie.overijssel.nl Een primeur: er is één ontwerp Omgevings verordening voor heel Overijssel en alle kaarten zijn voor het eerst digitaal te bekijken op www.omgevingsvisie.nl. Bezoekers van de website kunnen hier op postcode of plaatsnaam op de kaarten inzoomen en er zo eenvoudig achterkomen met welke provinciale plannen ze in hun directe omgeving te maken hebben. De papieren kaarten die horen bij de Omgevings verordening zijn gemaakt op een schaal van 1:100.000. Op de website kan de bezoeker echter veel meer details bekijken. De kaarten laten bijvoorbeeld zien welke gebiedskenmerken de provincie belangrijk vindt bij de ontwikkeling van Overijssel en waar ze ontwikkelingsmogelijkheden ziet voor natuur, landbouw, verkeer, steden en dorpen, enz. Minder regels Maar wat houdt die Omgevingsverordening precies in? Voor de provincie is dit - naast prestatieafspraken, subsidies en fondsen en gebiedsontwikkeling - één van de instrumenten om de unieke diversiteit aan steden en landschappen in Overijssel te beschermen en verder te ontwikkelen. Het is een set van regels die het speelveld aangeeft voor alle partners in Overijssel. En de verordening is bovendien uitgangspunt voor vergunningverlening en handhaving door de provincie. Essentie van de verordening is dat er minder regels zijn dan voorheen en meer samenhang tussen de diverse plannen en verordeningen. Uitgangspunt daarbij is dat de provincie niet meer geregeld heeft dan strikt noodzakelijk is. Daarmee dringt ze de stroperigheid Gedeputeerde Carry Abbenhues nam op 5 maart de 'kaartenviewer' in gebruik van procedures terug en krijgen de partners van de functies als de Ecologische Hoofdstructuur en de Or provincie meer ruimte voor ontwikkelingen. Kwaliteit Minder regels en meer samenhang: dat vraagt om een andere manier van besturen vanuit de provincie. Stimuleren, overleggen en het maken van prestatieafspraken zijn de kernwoorden hierbij. Voordat de verordening er lag, is er dan ook veelvuldig overlegd met de partners van de provincie. In de Omgevingsvisie kiest de provincie voor ruimtelijke kwaliteit en duurzaamheid. Voor de verordening betekent dit bijvoorbeeld dat de provincie stelt dat bestaand bebouwd gebied eerst benut moet worden voordat er wordt uitgebreid, als dat redelijkerwijs kan. Ook biedt de Omgevingsverordening bescherming aan kwetsbare drinkwatervoorziening. Reageren Tot en met 15 april ligt de ontwerp-Omgevings- verordening ter inzage. Inwoners en organisaties hebben dan de mogelijkheid om een zienswijze in te dienen op zowel de tekst van de verordening als de kaarten, ledereen kan de ontwerp- i Omgevingsverordening en de bijbehorende kaarten inzien tijdens kantooruren van 5 maart Kor tot en met 15 april in alle gemeentehuizen, par waterschapskantoren, de Overijsselse bibliotheken Me en in het provinciehuis te Zwolle. Act De Alle documenten, inclusief kaarten, zijn ook in te Dvs zien via www.omgevingsvisie.nl. Onder deze noemer heeft de provincie Overijssel de afgelopen zes jaar een extra impuls kunnen geven aan de breedtesport in de provincie. Onder breedtesport verstaan we alle vormen van sport en bewegen die niet onder de topsport of betaalde sportbeoefening vallen. Het resultaat van de zogenoemde breedtesportimpuls is dat er in bijna elke Overijsselse gemeente een aantoonbare aandacht is voor sportstimulering. In veel gemeenten zijn hierbij nu ook andere sectoren betrokken dan alleen de afdeling sport, denk aan de beleidsgebieden gezondheid, wel zijn en onderwijs bijvoorbeeld. Ook is bereikt dat gemeenten in Overijssel veel vaker onderling kennis en ervaringen uitwisselen over succesvolle sport- en beweegprojecten. Vaak worden hierbij dan ook vertegenwoor digers van onderwijs- of gezondheidsinstellingen betrokken. In Overijssel beweegt 36,7 procent van de inwoners te weinig, zo blijkt uit cijfers (de Nederlandse Norm voor Gezond Bewegen). Overijssels sportgedeputeerde Ranter: "Wij vinden het belangrijk dat inwoners van Overijssel voldoende sporten en bewegen. Het is niet alleen gezond, maar sport biedt ook mogelijkheden tot het leggen van contacten. Goede voorzieningen binnen de eigen woonwijk zijn hierbij essentieel." 9 18 Met de uitvoering van de taken door Sportservice Overijssel, verwoord in de nota 'Sport maakt Samen&Overijssel sterk' zet de provincie voor de komende jaren in op een structurele verankering van een gezond breedtesportklimaat in Overijssel. Meer informatie: www.sportserviceoverijssel.nl i

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 24