Dick Van der Torre stapt naar Raad van State Holtens Nieuwsblad Holtens Nieuwsblad 5 Brief gemeente over noordelijke rondweg Rabobank projectprijs Toerisme Wereldtijdpad breidt uit Vergadering ANBO Holten Bijeenkomst NBvP D'hoek DIJKERHOEK - De groepen 5 tot en met 8 van Basisschool Dijker- hoek hebben afgelopen donderdag de eeuwpaal 1500 onthuld. Deze grote Wereldtijdpadpaal staat pal voor de school. Hier op staan wetenswaardig heden vermeld uit het jaar 1500. Eeuwpaal tegenover basisschool in Dijkerhoek vol met feiten uit het jaar 1500 HOLTEN-Onder aanvoering van D66-se- cretaris Dick van der Torre stappen bewoners van de Look naar de Raad van State. Ze ma ken bezwaar tegen de verandering van het streekplan van de pro vincie dat de aanleg van het Zilverzandtracé mo gelijk moet maken. Begunstigeravond oudheidkamer Dinsdag 10 maart 2009 Leerlingen onthullen paal HOLTEN - Rabobank West "Geschiedenis is een tijdspad", legt directeur Jan-Victor Dorlas van de school aan de leerlingen uit. Als voorbeeld liet hij enkele boekjes zien met voetbalplaat jes uit de jaren tachtig. Ook toen waren jongens al bezig met het plakken van voetbalplaatjes, wat nu weer een grote rage is bij Albert Heijn. Ook liet hij een fa miliestamboom zien, waarin duidelijk een tijdslijn zichtbaar was. Verder ging hij even terug naar het jaar 1500. "Losser kreeg in dat jaar een toren. Terwijl je voor vijf kilo zout een grachten pand in Amsterdam kon kopen. De gemiddelde leeftijd van de mens was toen 35 jaar, terwijl op aarde zo'n vijfhonderd mil joen mensen woonden." Bedenker van het Wereldtijd pad, Floor Looij, was aanwezig om de leerlingen uitleg te geven over het pad. "In oktober, als het hele pad klaar is, wordt er een groot feest gehouden. En komt het pad in het Guinness Book of Records." Volgens hem denken velen dat het de bedoe ling is om elk paaltje een voor een te bekijken, maar dat is niet zo. "Er komen boekjes met the mawandelingen. Zoals bijvoor beeld over sport, muziek, uit vindingen of kampioenen. Lo pend of met de fiets bekijk je dan alleen de palen die daar over gaan." Het pad wordt uit eindelijk 50 kilometer lang, waarvan er nu 18 kilometer klaar is. Elk jaar komt er een jaarpaal bij, waarbij de paal met het jaar 2008 op het Rode Plein tje in Holten staat. De paal met het jaar 0 komt op 't Schild in Rijssen. Voornamelijk het zoe- DIJKERHOEK - Leerlingen van basisschool Dijkerhoek onthulde vorige week eeuwpaal 1500 van het Wereldtijdpad. Ze trokken daarbij een grote vlag weg, waarna ze zelf de paal en de daarop staande wetenswaardigheden over het jaar 1500 te kunnen lezen. FOTO: HARRY BROEZE HOLTEN - ANBO Holten houdt donderdag 12 maart om 14.30 uur een bijeenkomst in De Boschkamp. Het eerste deel van de middag wordt gevuld door de jaarverga dering. Daarna zal A. Hofstede uit Bathmen een optreden ver zorgen met leuke voordrachten in de streektaal. Het zijn duide lijk te begrijpen verhalen zodat iedereen ervan kan genieten. DIJKERHOEK - NBvP Vrouwen van Nu houdt donderdag 19 maart om 20.00 uur de afdeling Dijkerhoek van Vrouwen van Nu haar maandelijkse bijeen komst in het Bonte Paard. Er zal een medewerker van Stichting ZieZo ons voorlichting geven over signalen van eet stoornissen en hoe er mee om te gaan. Van der Torre zegt de actie te ondernemen als privé persoon en niet als D66-politicus. "Ik opereer voor de bewoners van de Look. Ik heb alle informatie en kennis en die stel ik ten dien ste van de bewoners. Wel is het zo dat de uitgangspunten van D66 ten aanzien van het ver keersluw maken van het cen trum van Holten al jarenlang dezelfde zijn als die van de be woners", zegt Van der Torre die het bezwaar voor 1 april indient. Volgens Van der Torre is zowel de provincie als de gemeente in gebreke gebleven ten aanzien van de beginselen van behoor lijk bestuur. "Een besluit moet zorgvuldig en zonder vooringe nomenheid zijn voorbereid en dat is niet gebeurd", meent Van der Torre. "Alles is voorgekookt. In het verleden was het een een tweetje tussen CDA-gedepu- teerde Rietkerk en CDA-wet- houder Stegeman. Het gaat al leen maar om een korte route tussen twee bedrijventerreinen. De bewoner die in het centrum wil winkelen en de toerist heb ben er niets aan. Van der Tor- re vindt dat het Zilverzandtracé overbodig is. "De Kol ligt te ver pauperen en de betekenis van het Zilverzandtracé is bijna he lemaal verdwenen. Ons stand punt wordt bevestigd door alle rapporten. We begrijpen niet dat die informatie niet gebruikt ken van feiten over de jaren nul tot en met 800 blijkt volgens Looij moeilijk te zijn. "We weten niet precies was er in die tijd hier gebeurde. Terwijl er juist in die tijd wel veel te vertellen valt over China waar toen bijvoor beeld het kompas werd uitge vonden." Voordat de leerlingen de paal mochten onthullen, kregen ze een felgele pet mee. Ook kregen ze een folder over het Wereldtijdpad en een klein notitieblokje mee als cadeau. Leerlingen maakten daarna meteen gebruik van de moge lijkheid om aan Floor een hand tekening te vragen. Twente houdt voor de derde keer de Rabo Projectprijs. Dit keer staat de projectprijs in het teken van het thema 'Jongeren'. Om mooie of bijzondere initia tieven te ondersteunen en tege moet te komen, stellen we een bedrag van 30.000 euro be schikbaar. Wie een goed initia tief heeft of een mooi project kent, kan dit voor 1 augustus la ten weten. Per afdeling is 10.000 euro beschikbaar. Dit bedrag wordt verdeeld in een hoofd prijs van 5.000 euro, een tweede prijs van 3.000 euro en een der de prijs van 2.000 euro. Meer informatie: 0548-37 31 75. VERVOLG VAN VOORPAGINA HOLTEN - Hij baseert zich daarbij niet alleen op de uit komst van de enquête van zijn eigen actiegroep, waarin bijna tachtig procent van de bevol king zich vóór de rondweg uit sprak, maar ook op de uitlatin gen van burgemeester Bort Koelewijn. "Het is zeer verstan dig als onze burgemeester zegt dat ze nooit meer de binnen- bocht willen nemen. De ver volgonderzoeken liggen er nu. B en W zeggen niet voor niets dat er veel is gebeurd. De hete aard appel hebben ze nu, daar mo gen ze lekker op kauwen." De actiegroep van Jansen heeft voor de raadsvergadering van 26 maart vijf minuten spreektijd aangevraagd. De bedoeling is dat voorzitter Johan Veneklaas Slots namens de actiegroep de bevindingen aanbiedt. Navraag bij de afdeling communicatie van de gemeente over de brief aan de omwonenden van het spoor leidde niet tot een reactie. HOLTEN - Oudheidkamer Hoolt'n houdt donderdag 12 maart om 20.00 uur in de Kan delaar de begunstigersbijeen komst. Aan het begin van deze avond wordt men door het bestuur in het kort op de hoogte gebracht van de gang van zaken over het afgelopen jaar en de plannen voor het komende jaar. Hierna neemt Thea Kroeze de aanwezigen mee langs liefde, geboorte, huwelijk, kerst en pa sen om tot de ontdekking te ko men dat velen nu nog dingen doen die hun wortels in het ver leden hebben. Waarom wordt er bijvoorbeeld pepermunt in de kerk gegeten? Hoe komt het dat spreekwoorden zich aan passen aan de ontwikkeling van de maatschappij? Hoe ont moette de jeugd elkaar vroeger en waarom stuurt men elkaar kerst- en nieuwjaarskaarten? Zo gaat ze langs de verrassingen in de taal en cultuur van de pro vincie. Na de pauze neemt de werk groep foto/ dia een buurtschap onder loep. Met beelden van vroeger en nu tonen ze dit keer de Borkeld. De Kandelaar is al om 19.00 uur geopend zodat men de moge lijkheid heeft tot het bezichtigen van een selectie van de in het af gelopen jaar ingebrachte artike len. Begunstigers van de oudheid kamer hebben gratis toegang. Anderen betalen 5 euro per per soon. is", aldus de Holtenaar. Volgens Van der Torre is het nemen van verkeerstechnische maatrege len voldoende om het centrum verkeersluw te maken. "Je moet zorgen dat de gemiddelde snel heid in het centrum op 20 km/uur komt. Het verkeer dat door Holten gaat moet je een langere weg laten afleggen." De procedure bij de Raad van State ziet Van der Torre met ver trouwen tegemoet. "We heb ben juridisch advies ingewon nen en we staan heel sterk. De provincie en de gemeente moe ten hun werk gewoon over doen.Dat de noordelijke rond weg inmiddels bespreekbaar is bij de coalitie ziet Van der Torre als een teken aan de wand.'Dat de Holtenaren dit niet willen is duidelijk. De collegepartijen voelen een ramp aankomen. Ze zijn bang om er bij de komende raadsverkiezingen op te worden afgerekend. Zoiets is in '94 ook gebeurd met de Maïsweg." Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-buiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stichtingsbestuur. W.H. Beyeis, secretaris, Kollingsetf 4,7451 XC Holten. Klachten bezorging: Tel. 0900-424 5726 of verspreidklachten@whm .wegener.nl Abonnementen: tel. 053-4842 383ofe-mail: abonnementen@whm.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whm.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 14, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whm.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) Advertentie-adviseur: Brenda Zieleman Tel: 0548-597350 Mobiel: 06-51198351 Fax: 0548-597359 Mail: b.zieleman@whm.wegener.nl Commercieel regiodirecteur G.j.M. ter Hedde Directie: J.V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur: M.G.j. Jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuismedia.nl

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 5