Werkgeverskring Rijssen wil rondwegen en Lokerbroek Vrijwilligers nodig voor project Thuisadministratie Boekenweek in bieb r f I.69 I?9 I.69 1. in ji 1 12 SsSi Kwal iteits voo rdee Koolraap Bieten Komkommer r Joppie saus Salustiana's Room paté 1 199 Sla Crispy salade Stamppot raapsteel }49 m 25% korting op raamdecoratie i GERVEDINK MIJHUIS V Enter Vers gesneden 400 gram Vers gekookte Mooie Hollandse per stuk 200 gram C Zoete sappige hand/pers ,99 15 voor 1 Uit de tapas/saladebar Heerlijke la Cabane 100 gram C OO CD I DE HELE WEEKAKTIE 1 Mesclune of Ruccola Salade van de week 100 gram Maaltijd van de week i 500 gram fm Enter Goor Almelo Dinsdag 10 maart 2009 RIJSSEN/ HOLTEN - In een brief aan de Provincie, geeft de Kring Werkgevers Rijssen (KWR) duidelijk aan het niet eens te zijn dat de gemeente Rijssen-Holten wordt beoor deeld als een gewone platte landsgemeente. "Hiermee voe len we ons ernstig tekort ge daan", zegt voorzitter J. Bakker in de brief. "Uit recent onder zoek van de Kamer van Koop handel is nog eens gebleken dat wij een van de belangrijke eco nomische motoren van de Pro vincie zijn. Ook blijkt steeds weer dat bij elk onderzoek naar de economische vitaliteit van gemeenten, Rijssen-Holten aan de top staat". Volgens de KWR is het juist be langrijk dat de Provincie dit on dersteunt en het bedrijfsleven binnen de gemeente alle ruimte geeft die het nodig heeft om de ze sterke positie te behouden en uit te breiden. Vooral de ecologische zone aan de westkant van Rijssen is de kring een doorn in het oog. Hierdoor is immers uitbreiding van het bedrijventen-ein in Rijs sen niet meer mogelijk. Bakker: "Plaatselijke bedrijven die wil len uitbreiden zijn dan aange wezen op Vletgaarsmaten in Holten. Daarnaast wordt zowel door de Regio Twente als door de Provincie steeds verwezen naar het regionaal bedrijventer rein in Almelo. Peiling bij onze leden heeft uitgewezen dat een eventuele plaatsing naar het re gionaal bedrijventerrein geen optie is. De blik wordt dan ver der gericht, of naar het oosten waar in Duitsland de grond stukken goedkoper is, of naar het westen waar de locaties meer inhoud hebben en vanuit het westen beter bereikbaar zijn. In beide gevallen zullen ze provincie verlaten". Een samenwerking met buurt- gemeenten is volgens de KWR ook geen optie, omdat uitbrei dingsmogelijkheden daar erg beperkt blijven. De kring is groot voorstander van een groot industrieterrein Lokerbroek, aan de Al bij Hol ten, in plaats van een uitbrei ding van Vletgaarsmaten. Dit zou een positievere invloed hebben om bedrijven voor de gemeente te behouden. Al waren er destijds geen ge noeg stemmen binnen de ge meenteraad om Lokerbroek groen licht te geven, denkt de KWR dat dit nu wel het geval is. De uitbreiding van Plaagslagen- West gaat namelijk niet door. Daarnaast zijn de bezwaren te gen Lokerbroek dezelfde als die van Vletgaarsmaten III. "We hebben de gemeente daarom ook gevraagd om Lokerbroek opnieuw op de agenda te zet ten". De Omgevingsvisie van de Pro vincie sterkt de KWR in hun standpunt, waarin de zinsnede staat: "Wellicht zijn er in de Al- zone tussen de stedelijke net werken Stedendriehoek en Net werkstad aanvullende mogelijk heden voor bedrijfsontwikke ling". Om een goede verbinding te krijgen tussen Rijssen, Holten en industrieterreinen, vindt de KWR dat een noordelijke rond weg bij Holten en een westelijke rondweg bij Rijssen noodzake lijk zijn. "Het Rijksbeleid is erop gericht dat voor lokaal verkeer niet de snelweg wordt gebruikt. Dit houdt in dat de verbinding tussen de bedrijventerreinen niet via de Al afgewikkeld moe ten worden. Dat zou afgezien van een nodeloos gebruik van de toch al te drukke Al, ook tel kens weer grote omwegen noodzakelijk maken. Een westelijke rondweg zou er voor zorgen dat de verkeerspro blemen op de Morsweg tot het verleden behoren. Terwijl die juist nu alleen maar verergeren. RIJSSEN/ HOLTEN-JanMetse- makers en zijn vrouw Janneke zijn met Humanitas Oost regio Deventer een project Thuisad ministratie gestart in Holten. Dit project is nu gemeente- breed opgezet, met de hulp van de gemeente, woningbouwver enigingen Viverion en de Goede Woning en Stichting Welzijn Ouderen Rijssen-Holten. Voor dit project is Metsemakers nog op zoek naar vrijwilligers, die willen helpen bij het bijhou den van de administratie van mensen die daar moeite mee hebben. Wethouder Hans ter Keurst legt uit waarom dit project zo be langrijk is. "Veel mensen komen in de problemen, omdat ze de administratie niet goed op de regel kunnen krijgen. Zeker als ze Jtier geen hulp bij krijgen." Hij denkt hierbij onder andere aan senioren die door de vele rekeningen die binnen komen de weg kwijt zijn en hulp nodig hebben om de administratie goed op regel te hebben, zodat ze zich niet diep in de geldpro blemen werken. Als bestuurslid van Humanitas is Jan Metsemakers met zijn vrouw en Stichting Welzijn Ou deren een proefproject gestart in Holten. Om de financiering hiervan rond te krijgen werd RIJSSEN/ HOLTEN - De nationa le Boekenweek wordt dit jaar ge houden van woensdag 11 tot en met zaterdag 21 maart. Het the ma is dit keer 'Tjielp, tjielp - De li teraire zoo', waarbij dieren in de literatuur centraal staan. Het Boekenweekgeschenk van dit jaar is geschreven door Tim Krabbé en heeft als titel 'Een tafel vol vlinders'. De bibliotheek Rijs sen-Holten heeft in het kader van het thema van de Boekenweek een flinke hoeveelheid activitei ten op het programma staan. De bibliotheken in Rijssen en Holten hebben in de Boeken week een aantal activiteiten rond dieren georganiseerd. Zoals een demonstratie van honden trim salons Del Prado en Astrid een demonstratie van Vogelwerk groep Midden Overijssel, stands van de dierenambulance en knuffeldieren van Kinderboerde rij Dondertman. Lezers die zicji tussen 11 en 21 maart opgeven als lid van de bi bliotheek Rijssen-Holten krijgen een boekenbon van vijf euro en een bon om het Boekenweekge schenk op te halen in de boek winkel. Dit boek is gratis zolang de voorraad strekt. Voor iedereen die een boek leent ligt in de bibliotheek, ook zolang de voorraad strekt, een bon klaar waarmee men 25% korting krijgt op een toegangskaartje voor een dierentuin. Meer over de Boe kenweekactiviteiten vindt u de komende tijd op www.biblio- theekrijssenholten.nl In de bibli otheek in winkelcentrum De Ho ge Wal in Rijssen is het program ma als volgt: Woensdag 1114,18 en 21 maart presenteert de die renambulance zich van 13.30 - 15.00 uur in de bibliotheek Op zaterdag 14 maart deelt een pro motieteam van 13.30 tot 14.30 uur bonnen voor Dierentuinen uit. De Trimsalon Astrid geeft op woensdag 18 maart van 13.30 tot 15.00 uur een demonstratie en de Vogel Werkgroep Midden Over ijssel presenteert zich op vrijdag avond 20 maart. Woensdag 11 maart van 14.30 tot 15.30 uur presenteert Trimsalon Del Prado zich in de bibliotheek Op vrijdagavond 13 maart geeft de Vogelwerkgroep Midden Overijssel allerlei infonnatie over hun werk en op woensdag 18 maart is er van 14.30 tot 15.30 uur een activiteit met knuffeldieren van kinderboerderij Dondert man. contact gezocht met de ge meente, Viverion en de Goede Woning. Vorige week woensdag werden hiervoor de contracten onder tekend. Volgens Viverion is 'wo nen meer dan het leveren van een woning. En Goede Woning heeft duurzaam, kwaliteit en dienstverlening hoog in het vaandel. Maar volgens Ter Keurst zal niet elke hulpvraag met dit project te redden zijn. "Sommigen zullen doorgestuurd moeten worden naar een instantie die dit struc tureel hulp kunnen bieden." Het project Thuisadministratie wil dus het eerste jaar hulp bie den. Mocht de administratie dan nog niet goed op de regel zijn, dan wordt er doorgestuurd naar een andere instantie. Dieger ten Berge van de ge meente die door Metsemakers werd benaderd,vindt het een goed initiatief. "Super, maar we hebben wel meer partijen no dig. Want voor veel mensen is het een drempel om naar de ge meente te gaan". Daarom werd naast Stichting Welzijn Oude ren ook de woningbouwvereni gingen erbij betrokken. Maar Ten Berge benadrukt: "Het is niet alleen bedoeld voor oude ren en woninghuurders." De bedoeling is dat er nu een werving komt om acht tot twaalf vrijwilligers aan te trek ken, die mensen willen gaan be geleiden bij het opzetten van een thuisadministratie. Deze vrijwilligers krijgen hiervoor een training aangeboden. Dorpsstraat, Enter 0547-38 39 17 ma t/m WO UI CD 500 gram do t/m za per bak ).79 I P I m 9 1 Éi I l 1 1 Van 9 t/m 21 maart ontvangt u een spectaculaire korting op raamdecoratie. Actie geldt op de collecties van bécé, Colors en Multisol. Vraag naar de overige voorwaarden in de winkel. 1 M DORPSSTRAAT 43 HOLTEN TEL. 0548 - 36 14 80 Dorpsstraat 106 0547 - 381- 425 Grotestraat 66 0547 - 260 999 Grotestraat 166 0546 - 81 34 64

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 4