Erik Davids breekt sleutelbeen Workshop fotoalbum maken Holtens Nieuwsblad 15 Jaarlijkse boottocht Rode Kruis Concert voor donateurs HMV Voetbaiverslagen Motorsport Erik Davids achtste tijdens Enduro in Holten Hans Stolp over kinderen van deze tijd Uitslagen De Eendracht Erik Davids: "Ik voelde direct dat het niet goed zat." Belangrijke zege Blauw Wit'66 Gelijkspel W Holten tegen Be Quick Dinsdag 10 maart 2009 HOLTEN - De Holtense Mu ziekvereniging, HMV houdt vrijdag 20 maart om 20.00 uur haar jaarlijkse Donateurscon cert in de Kandelaar in Holten. Zowel de jeugddrumband als de drumband zal, onder leiding van Michiel Bütterhof verschil lende stukken laten horen. Te vens zal het jeurgdorkest onder leiding van Bert Sleumer een aantal stukken spelen. Het or kest zal, onder leiding van Ray mond Waanders, veel verschil lende stukken ten gehore bren gen. De entree bedraagt 5 euro. Op vertoon van de donateurs- kaart is de entree gratis. HOLTEN - Motorcoureur Erik Davids is het nieuwe seizoen niet zo lekker begonnen. Afgelopen zondag brak de Hol- tenaar bij een crosswedstrijd in Lochem zijn sleutelbeen. Da vids is twee tot vier weken uitge schakeld. De cross in Lochem telde mee voor het NK in de MX3-klasse. "In de eerste manche ging het best goed en rukte ik op van de veertiende plaats naar de ne gende. Uiteindelijk werd ik ook negende. In de tweede manche kwam ik bij de start ten val en ging ik als laatste weg. In de tweede ronde was ik opgeklom men tot de twintigste plek toen ik in een bocht in een gat te recht kwam. Ik vloog de baan uit en lag zo in de dranghekken. Ik voelde direct dat het niet goed zat. in het ziekenhuis bleek dat mijn sleutelbeen was gebroken. Dat ik de volgende wedstrijd voor de NK cross in Oss kan halen zie ik somber in. Ik hoop wel dat ik op tijd her steld ben voor de eerste Endu- ro-wedstrijd EK in Frankrijk. Die is over vijf weken. Het EK Enduro is voor mij het belang rijkst dit jaar. Daar wil ik vooral presteren", aldus Davids die dit jaar de overstap maakte van KTM naar Yamaha. Ook broer Alan switchte naar Yamaha. Een dag voor Lochem deden de broers Davids mee aan de eer ste Enduro-wedstrijd NK in Holten. Alan Davids reed naar een acht tiende plaats, Erik werd achtste. Beiden reden in de E2-klasse. "Ik ben achtste geworden in Holten en daar ben ik redelijk tevreden over", zegt Erik Da vids. "Ik lag de hele dag rond de vijfde, zesde plek, maar in de laatste ronde verloor ik behoor lijk veel tijd omdat ik het ver keerde spoor in was gereden. Normaal reed ik in de E3-klasse, maar nu dus in een wat lichtere klasse, tot 450 cc. Het is wel even wennen, maar het voelt goed aan. We hebben een goe de aanbieding gehad van Yama ha, vandaar de overstap. Alan rijdt ook op een Yamaha. Dat ik in Lochem ben gevallen lag niet aan de motor. Het is echt een goede motor", aldus Davids. De Enduro in Holten werd gewon nen door Hans Vogels voor Mi ke Koek, Erwin Plekkenpol en Erik Eggers. Davids: "De E2 is de drukst bezette klasse. Een plaats bij de eerste zes is dit jaar mijn doelstelling." HOLTEN - Het Rode Kruis afde ling Holten organiseert jaarlijks een bootreis voor de inwoners van Holten. Iedereen van jong tot oud die moeilijk of niet in de gelegen heid is zelfstandig een dag uit te gaan, is welkom. Op woensdag 6 mei aanstaande organiseert het Rode Kruis afdeling Holten voor de deelnemers een boot tocht vanuit Lemmer. De deel nemers aan deze boottocht krij gen een week van tevoren infor matie toegezonden over de in vulling van deze dag. In totaal kunnen 100 Holtena ren deelnemen aan deze dag tocht De kosten voor deze boottocht worden voor een groot deel ge dragen door sponsoren en het Rode Kruis afdeling Holten. Deelnemers betalen een kleine bijdrage aan de resterende kos ten voor deze dag. Voor opgave en/of informatie kunnen geïn teresseerden contact opnemen met lolanda Boode, telefoon 0572 - 32 00 03 of Nelly Stevens- Krekel, telefoon 0548 - 36 46 22. Opgave is mogelijk tot uiterlijk vrijdag 1 mei. ZATERDAG TEGEN ÏEEOS HOLTEN - Blauw Wit heeft zichzelf zaterdag een goede dienst bewezen door de moeilij ke uitwedstrijd in Glanerbrug tegen het dit seizoen op eigen veld nog ongeslagen zijnde Sportlust met 0-1 te winnen. Door dit goede resultaat blijven de Holtenaren met een wed strijd meer gespeeld op gelijke hoogte met koploper Zelos dat zaterdag op bezoek komt op 't Vletgoor. Evenals in de thuiswedstrijd dus weer een 1 -0 zege op runner-up Sportlust in een wedstrijd die de toeschouwers nauwelijks kon boeien, omdat beide ploegen weinig risico wensten te nemen en loerden op een counter. Daardoor was het vooral in de eerste helft een heel matige wedstrijd. In de tweede helft en met name in de slotfase toen Blauw Wit op voorsprong was gekomen viel er meer te beleven. Blauw Wit, dat het in deze wedstrijd moest doen zonder de geschorste Nick de Bie - Maarten Kruimelaar toonde zich een goede vervan ger - begon wel goed aan de wedstrijd met veelvuldig balbe zit, waar de thuisclub grote pro blemen mee had. Zaterdag wordt een echte top per op 't Vletgoor tegen Zelos uit Zelhem. De uitwedstrijd werd door Blauw Wit kansloos met 4-1 ver loren, zodat de Holtense ploeg sowieso nog wat heeft goed te maken tegen deze tegenstan der. Daarbij kan het elftal de steun van veel publiek heel goed ge bruiken. ONDANKS KANSEN HOLTEN - Tegen laagvlieger Be Quick uit Zutphen is Holten zondag niet verder gekomen dan een doelpuntloos gelijk spel. Holten was de hele wed strijd de bovenliggende partij, maar vergat de vele mogelijkhe den die het kreeg te benutten. Met het gelijke spel houdt het de Zutphenaren ver onder zich, maar is de aansluiting met de eerste zes nu weer ver weg. Doordat Sallandia wel wist te winnen van ZAC, naderen zij de Holtenaren nu tot op nog maar een schamel puntje. De groot ste kans in de openingsfase was voor Tim Wissink. Een corner van Freek Knapen werd door de doelman van Be Quick verkeerd ingeschat en bij de tweede paal kon Wissink helemaal vrij in koppen. Helaas voor Holten mikte hij net vijf centimeter te veel naar rechts met zijn krul lenbol. Holten bleef aandringen en was gevaarlijk via vrije trap pen van Reijlink en rushes over de flanken van de buitenspelers Van der Pluijm en Freek Kna pen. Daan Wissink en Stoeven- belt waren dichtbij de ope ningstreffer, maar de verdedi ging van de Zutphense ploeg hield dapper stand. Tussendoor gaf Holten een levensgrote kans weg toen de rechtsbuiten van de gasten zomaar vrij mocht doorlopen en de bal hard voorgaf bij de eerste paal. Ge lukkig voor Holten schoot hij de bal richting de reclameborden hoog achter het doel. Vlak voor tijd werd Reijlink met zijn twee de gele prent totaal onnodig naar de kant gestuurd en zo viel het geplande slotoffensief van de Holtenaren in duigen. Met tien man doken de Holtenaren nog een paar keer gevaarlijk op voor het doel, maar gescoord werd er niet meer. HOLTEN - In het kader van Le zingen vanuit bezieling komt donderdag 19 maart om 20.00 uur de bekende auteur en spre ker Hans Stolp naar de Kande laar voor een lezing met als titel Kinderen van deze tijd. De kinderen die in deze tijd ge boren worden, nemen bij hun geboorte de energieën van een nieuwe tijd met zich mee. Want het is hun taak die nieuwe tijd hier op aarde te helpen vormge ven. Maar wat is dan het type rende van de kinderen die deze nieuwe energie meedragen? Ze hebben een uitgesproken ge voeligheid - en buitenstaanders hebben het dan wel eens over overgevoeligheid. Ze voelen of weten wat anderen denken, ook al zeggen die iets heel anders. Ze doorzien de ander dan ook op een bepaalde manier, en la ten dat merken ook. Entree is 8 euro inclusief twee consumpties. Opgeven kan per e-mail: holten.bezieling@pla- net.nl of telefonisch: Carola Stam, telefoon 0548-363123. HOLTEN - De uitslagen van de onderlinge schietcompetitie van De Eendracht. Geweer klasse A: G.J. van Aefst, 155; 2. D. Vincent, 140. Klasse B: 1. B. Tromp, 154; 2. G. Snel, 148. Opgelegd 55-plus, klasse A: 1. G. Haverslag, 190; 2. A. Pekkeriet, 186; 3. G. Schuppert, 182; 4. E. Grootentraast, 180. Klasse B: 1. J. Paalman, 181; 2. A. Paalman, 178; 3. D. Tiekink, 175; 4.1. Nij- endijk, 172; 5. J. Klooster, 165. Pistool: 1. A. Schuppert, 156 (4x10); 2. H. Nekkers, 156 (2x10). Geknield: 1. D. Overmeen, 78; 2. I. Reinaardus, 62. HOLTEN - De eerste workshops fotoalbum maken, welke door Foto ten Velde in samenwer king met Ringfoto werden geor ganiseerd, zijn zeer succesvol verlopen. Na een kopje koffie werd uitge breid ingegaan op het maken en samenstellen van een digitaal fotoalbum. Via een beamer konden de mensen meekijken hoe het een en ander in zijn werk ging. Het vergroten, knippen en plakken kwam aan bod als ook het ver anderen van een achtergrond en het plaatsen van een tekst in HOLTEN - Erik Davids werd tijdens de Enduro in Holten, afgelopen zaterdag, achtste. Over de dag lag hij op de vijfde en zesde plek. Maar in de laatste ronde verloor hij veel tijd. Zijn broer Alan reed naar een achttiende plaats. foto: johan bounk het album. Daarna konden de mensen onder toeziend oog van Henny Temmink van Foto ten Velde zelf aan de gang om een en ander zelf te proberen. Met veel enthousiasme en een kortingsbon keerden de ruim 25 cursisten aan het eind van de avond huiswaarts om aldaar verder te gaan met het samen stellen van het album. Gezien de belangstelling wil Fo to ten Velde deze workshop op nieuw gaan organiseren. Men kan zich hiervoor nog opgeven. Voor info: fotografie@fototen- velde.nl De workshop fotoalbum maken krijgt een vervolg.

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 15