proef over boomstammen Holtens Nieuwsblad 9 Enduro met spectaculaire uitslagen Bergruitertjes BC Holten 4 wint van Baco team 3 uit Olst Met Dolf Moed voor de kinderen en een avondprogramma voor volwassenen Realisatie Kulturhus Uitslagen BC Holten 2 Nederlaag BC Holten 5 Optocht Winne, winne, winne WANSINK HOLTEN - Dorpshuis De Boschkamp viert 7 maart het 20-jarig jubileum. Uitbreiding hotel Hoog Holten Noodsalon Elegant Dinsdag 3 maart 2009 Boschkamp viert feest HOLTEN - Er wordt hard ge werkt aan de realisatie van een 'Kulturhus'. Naast het huidige dorpshuis zal het voormalige gemeentehuis hier onderdeel van gaan uitmaken. De Stich ting voor Sociaal en Cultureel Werk zal, evenals de Muziek Onderwijs Centrum en Dagacti viteitencentrum ZoZijn, gaan verhuizen naar deze nieuwe lo catie. Zoals de planning er nu uitziet zullen zij daar medio 2010 hun intrek kunnen ne men. De Boschkamp zal vanaf dat moment onderdak gaan bieden aan een aantal zorgin stellingen, het gastouderbu reau, peuterspeelzaal en speel- o-theek en wellicht een Cen trum voor Jeugd en Gezin. Badmintonclub BC Holten 2 moest maandag 23 februari te gen Orion uit Enschede. Dit team stond 1 punt achter ons. Doel was dus een gelijkspel of beter nog winst. De heren en de damessingles verliepen niet al te best, alleen de eerste heer won zijn single. De dubbels ver liepen ook niet naar wens, tus senstand 1-5. De gemengddub- bels gingen gelijk op maar de tweede mix werd helaas in drie games verloren. Eindstand 2-6. BC Holten 5 eindigt de competi tie met een nederlaag tegen de kampioen. De laatste wedstrijd van het vijf de team van badmintonclub Holten leverde een 7-1 neder laag op. Eerste heer Gustaaf Riemersma kwam als enige tot winst met 21-15 en 21-8. Na deze nederlaag is het vijfde toch op de zesde plaats geëin digd in de vijfde klasse. Voor meer rangen en standen www.bcholten.nl HOLTEN - De eerste enduro van het seizoen wordt zaterdag 7 maart in Holten gehouden. Hierin zit een spectaculaire proef, die afgelopen zaterdag al door Erik Davids en vrijwilligers van Mac de Holterberg klaar werd gemaakt op Vletgaarsma- ten. Erik heeft namelijk via houtzagerij Wansink enkele boomstammen kunnen rege len, die in het parcours worden neergelegd. "Ze kunnen ervoor kiezen om er zigzaggend om heen te gaan of er overheen", geeft Erik aan. Het geeft volgens hem een extra uitdaging aan de enduro, waaraan maar liefst 290 deelnemers zich voor in hebben geschreven. Daar komen de daglicenties nog bij. "In het bui tenland zie je het veel vaker dat je over boomstammen moet rij den. En dan zijn ze soms nog wel veel dikker dan deze." Hij denkt dat deze proef - die het makkelijkst is te bereiken via de De Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk, het Dagactivi teitencentrum ZoZijn en het Muziek Onderwijs Centrum, de grote vaste gebruikers, willen dit niet ongemerkt voorbij laten gaan. Zeker niet nu Holten aan de vooravond staat van allerlei nieuwe ontwikkelingen op het gebied van huisvesting van wel- zijns- en zorginstellingen. Dorperdijk - ook voor publiek zeer spectaculair zal zijn. De andere twee proeven zijn uitgezet op het motocrosscir- cuit de Zuurberg en in de buurt schap Heihuizen. De start en fi- Dolf Moed zet zaterdagmiddag 7 maart samen met de kinderen het dorpshuis op z'n kop. Kin deren in de leeftijd van 4 tot 12 jaar zijn van harte welkom om dit feestje mee te vieren. Vanaf 14.00 uur zijn zij welkom bij de inloopactiviteit: lekker uitleven op het springkussen, een portie popcorn of een suikerspin ha len. Vanaf 14.30 uur gaat Dolf Moed beginnen met de voor stelling 'de Tijdmachine' in de ontmoetingsruimte van het dorpshuis. Voor volwassenen nish vinden plaats bij clubge bouw 't Stuurhuus, Beuseber- gerweg 37. Gestart wordt er van af 8.30 uur en rond 15.30 uur zal de laatste deelnemer aan de fi nish zijn. start om 19.30 uur een ouder wets gezellige avond in de ont moetingsruimte van het dorps huis. Wim Dalhuisen, die des tijds als toenmalig wethouder Cultuur/ Welzijn de officiële opening verrichtte, zal deze avond als presentator optreden. Voor de pauze kunnen de aan wezigen deelnemen aan de unieke dialectquiz van Herman Kampman. Vele jaren was hij als algemeen coördinator van de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk, hét gezicht van HOLTEN - De afgelopen tijd is Aniek Wolfkamp op veel dres- suurconcoursen verschenen met haar D-pony Myron Du. En niet zonder succes. Op 7 februari be haalde zij maarliefst 203 punten in Mariënheem in de klasse B, wat goed was voor een tweede prijs. Op 15 februari in Almelo werd ze de eerste proef vierde met 193 punten. Ook in de twee de proef sleepte zij een prijs in de wacht, ze werd tweede met 192 HOLTEN - BC Holten 4 mocht Baco 3 uit Olst ontvangen. Har- ko Berry speelden gelijktijdig hun enkelpartij. Harko kon het niet bolwerken tegen de Olster heer, Berry daarentegen sloeg er flink op los met een positief re sultaat. Doordat Annet haar te genstandster liet lopen ging de winstpunt naar BCH. Yvonne had onverwachts 3 games nodig om een punt bij te schrijven. De het dorpshuis. Deze avond treedt hij voor het voetlicht in zijn hoedanigheid als streek- taaldeskundige/ humorist. Ook Karei Bosman, hoewel niet uit Holten afkomstig, is geen vreemde in het dorpshuis. Al enkele malen verzorgde hij er een succesvol optreden. Deze avond zal hij samen met Jitze Kopinga (zang, bas, gitaar) en Mark Söhngen (zang en accor deon) liedjes en voordrachten uit het programma 'Hond op Reis' ten gehore brengen, waar- punten. Op 28 februari deden Aniek en Myron Du mee aan de Overijsselse Kampioenschappen in Hardenberg. Ze gingen met een vijfde prijs naar huis. Dedy Pekkeriet deed 1 maart mee aan het springconcours in Heeten, het klassieke parcours van de klasse B categorie D reed zij fout loos rond met haar pony Olym- pia. Ook in de barrage kwamen zij foutloos over de finish, de ju ry gaf hen 45,5 punt voor de stijl. herendubbel, waarin Joop speelde, ging aanvankelijk gelijk op, maar de Olster heren bleken net iets sterker te zijn. De dames hadden het niet moeilijk in hun dubbelspel. De beide gemengd dubbels waren erg spannend, maar de Holtenaren hadden net iets meer in hun macht, waardoor de beide games in het voordeel van de Holtenaren wa ren. Het resultaat: 6 - 2. bij regelmatig teksten van Wil lem Wilmink voorbij zullen ko men. Kaarten voor zowel de middag als de avondvoorstelling zijn, zolang de voorraad strekt, ver krijgbaar bij het kantoor van de Stichting voor Sociaal en Cultu reel Werk, geopend op werkda gen van 9.00 tot 17.30 uur. Tele fonisch reserveren kan natuur lijk ook: 0548-36 2755. Kaarten kindervoorstelling kos ten 2,50 euro, kaarten avond voorstelling 4,00 euro. HOLTEN - De uitbreiding van Hoog Holten wordt begin mei opgeleverd: het terras is volledig vernieuwd en er is een nieuwe zaal met bar bijgekomen. Het bedrijf gaat zich daarmee, naast de huidige activiteiten, richten op grotere vergaderin gen, huwelijksvoltrekkingen, re cepties en andere feestelijke ge legenheden. Bovenop de nieuwbouw aan de zuidzijde, komt een prachtig terras met onder andere een gezellig loun- gedeel. "Wij hebben hierdoor veel meer te bieden aan onze gasten" aldus Remco Vermeu len, samen met zijn vrouw Han- neke bijna 15 jaar eigenaar van het hotel. "Een huwelijksfeest kan van A tot Z bij ons worden gevierd. Het officiële ja-woord, receptie, diner, een feestje, sla pen en ontbijten in een prachti ge ambiance en mooie omge ving. En als we alles organise ren, kunnen wij de gasten en bruidsparen een aantrekkelijk all-in arrangement aanbieden". Dat er bij Hoog Holten officieel getrouwd kan worden, is nieuw: sinds kort is dit een officiële trouwlocatie van de gemeente Rijssen Holten. HOLTEN - Kapsalon Elegant sluit voor drie weken, van 3 maart tot en met 21 maart, de salon aan de Larenseweg. Dat heeft alles te maken met een in terne verbouwing. Herman en Bertha Stegeman stoppen bin nenkort met hun werkzaamhe den en dragen de zaak over aan dochter Dinande Poortman- Stegeman. Een nieuwe start be tekent vaak ook beginnen met een schone lei. "Elegant zit tien jaar aan de Larenseweg en met de intrek van kapsalon Passage, nu vier jaar geleden, was de ruimte eigenlijk al te klein", ver telt Dinande. Omdat mijn moe der al gestopt is met de schoon heidssalon trekken we dit deel bij de kapsalon aan. De nagel studio blijft en ook hebben we plannen om ons te specialise ren in haar-en hoofdhuidver zorging. Daarvoor wordt een nieuwe hoek ingericht. Klanten hoeven in de verbou wingsperiode niet met de han den in het haar te zitten want er is een noodsalon geopend aan de Burgemeester van de Borch- straat 12, naast de OAD. Voor een afspraak is het 'vertrouwde' telefoon 0548-361748 te gebrui ken. De openingstijden zijn ook hetzelfde gebleven. Klanten kunnen vanaf dinsdag 24 maart in de vernieuwde salon worden behandeld. DOOR CARNAVALSCLUB GIGANTISCH 'Mensen pak uw kans... Met een workshop wagen bouwen van gigantisch wint u met glans! FOTO: JOHAN BOUNK HOUTZAGERIJ V Erik Davids introduceert de boomstammen als proef in de en duro van Holten. FOTO: JOHAN BOUNK

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 9