Uitmuntend diner voor stagiairs Holtens Nieuwsblad 13 Snoeihout voor boakebouwers Scouting Grafiek Jan is snelste snelwandelaar Oog op Holten over carnaval komt flessen ophalen Sport Snelwandelend naar de finish Sportuitslagen Verdiende zege voor Blauw Wit Zesde plek Erik Davids Dieze West met 3-0 naar huis gestuurd Dinsdag 3 maart 2009 HOLTEN - De leerlingen van lVmbo-BK van De Waerden- borch hebben in de week van 23 tot en met 27 februari hard ge werkt aan het project 'Kiek Gra fiek'. De klas werd opgedeeld in groepjes. Uit iedere klas hebben twee leerlingen het ICT-deel voor hun rekening genomen. Hiervoor hebben zij een stukje schreven voor de krant, het weekbericht (voor personeel), de nieuwsbrief voor ouders en de website. Daarnaast hebben ze allemaal een weblog ge maakt. Op de weblog hebben zij foto's gezet en wat extra infor matie. MET TIEN MAN IN HET VELD HOLTEN - In de thuiswedstrijd tegen Harfsen heeft Blauw Wit revanche genomen met een welverdiende overwinning. De hard en stug spelende de fensie van de gasten (dit seizoen behorend tot een van de minst gepasseerde defensies in de competitie) kon tot halverwege de tweede helft het tempo nog bijbenen maar toen Blauw Wit wegens een rode kaart met tien man verder moest om de al vroeg verkregen voorsprong (1- 0) vast te houden moest Harf sen wel komen om nog een punt mee naar huis te nemen en juist dit was koren op de mo len van de Blauw Wit aanvalsli- nie die al counterend naar een moeizame 3-0-zege speelde. De provocerende en vrij hard spe lende gasten uit Harfsen waren aanvallend niet echt gevaarlijk maar bleven steeds loeren mid dels counters op een beter re sultaat. HOLTEN - De Yamaha-rijder Erik Davids is zondag in de eer ste wedstrijd om het Belgisch Kampioenschap Enduro in Orp le Grand op een zesde plaats geëindigd in de E2-klasse. Op zijn Yamaha WR werkte de rij der uit Holten een constante dag af waarin hij slechts één slechte proef kende. Hierbij ging zijn machine van het con tact waardoor hij kostbare tijd verloor. Ondanks dit kwam Erik toch op een zesde plaats uit de bus in Orp le Grand. Het rijden ging vanaf het begin af aan lek ker en Erik zette goede tijden op de klokken. Helaas verloor hij in een proef kostbare tijd toen zijn motor van het contact ging. DOOR LEZER ANNEMIEK VELTKAMP HOLTEN - Wim Veltkamp en Edwin Beldntan hebben alle verwachtingen overtroffen, aangezien ze nooit achter het fornuis staan. Bij de families Beldman en Veltkamp verble ven in februari twee Franse sta giairs. Zij moesten erg wennen aan de Nederlandse leef- en eet- stijl: hap, sloek, vret en een half uurtje rusten. Zo ontstond het idee om de Franse jongens eens in Franse stijl te laten koken. Dit wilden de jongens wel. Zo ge zegd zo gedaan, heerlijk gege- HOLTEN - Jan Comelis heeft er weer een nationale titel bij. De atleet uit Holten werd ander halve week geleden bij NK In- door in Apeldoorn kampioen bij het snelwandelen. Bij de Masters zette Comelis in 25.34 de snelste tijd neer op de 5 kilometer en dat is toch een tijd waar menig recreatieve hardloper van droomt. "Het klinkt misschien arrogant, maar de titel kwam niet echt als een verrassing", zegt Comelis (53) eerlijk. "Ik ben al eens va ker kampioen geweest bij de Masters, ook outdoor." Bij de WINST VOOR VV HOLTEN HOLTEN - Holten begon goed aan het duel tegen Dieze, al snel bleek de beslissing om Van der Pluijm op de linksbuitenpositie te zetten een vondst te zijn. Maar omdat Holten niet met een grote targetman speelde, maar met de balvaste Daan Wissink, werden de voorzetten nog niet binnengeknikt. Na een klein half uur werd er dan toch geprofiteerd van de ruimte die Van der Pluijm voor zichzelf creëerde. De man met de lange manen leek op doel te schieten toen hij op links goed door kwam en legde toen de bal kei hard voor het doel waar de goed ingelopen Meijerman de bal te gen de touwen aangleed. On danks vlaggen van de grens rechter werd het doelpunt goed gekeurd. Vlak voor de pauze werd het ook nog 2-0 toen uit blinker Van der Pluijm in de re bound na een inzet met het hoofd de bal van dichtbij bin nen kon werken. Comfortabel zocht Holten de kleedkamer op voor een bakje thee. Na de rust ging Holten door met waar het voor de rust mee gestopt was. Aanvallen. De Zwollenaren wis ten niet waar ze het zoeken moesten en maaiden op elk been dat voorbij kwam. De goed leidende scheidsrechter hield lang zijn prenten op zak, maar moest na ruim een uur toch ingrijpen met twee boekin gen bij een incident op de ach terlijn. De one man-show van Van der Pluijm was nog niet af gelopen. Al getrakteerd op een elleboog liet hij nog een keer ie dereen zijn hielen zien en werk te zeer beheerst af met buiten kantje links in de verre hoek. Hierna besloot trainer Hart- hoorn zijn talisman naar de kant te halen en mocht Hofman zijn kunsten laten zien. ten al duurde alles wel wat lang. Toen werd het idee geopperd dat de Holterbrookse boeren ook wel eens konden koken. En dit gebeurde vrijdagavond bij de familie Beldman. De beide heren kregen vrijaf van het werk en vertrokken naar de super markt. Hier komen ze niet vaker dan een keer per jaar. Maar met hulp van personeel en medes hoppers vonden ze toch de be nodigdheden voor het diner. De wonderen zijn de wereld nog niet uit, want de heren verzorg den een vijfgangendiner waar je u tegen kimt zeggen. senioren lukte dat overigens niet. Jan Cortenbach en Harold van Beek waren voor Comelis een maatje te groot. "Maar ik kan nog redelijk meekomen bij de senioren." Het was Cortenbach die Come lis een flinke tijd geleden aan het snelwandelen bracht. "Ik deed vooral aan hardlopen en was geblesseerd aan mijn knie toen Cortenbach me aanraad de te gaan snelwandelen om zo andere spieren te belasten. Mijn eerste wedstrijd was in Sri Lanka en op grond van die tijd mocht ik zo meedoen aan het HOLTEN - Met pasen zal de paasvurenwedstrijd worden ge houden. De boakebouwers in de verschillende buurtschap pen zijn alweer druk bezig om hout bij elkaar te brengen. Langzamerhand begint de wed strijdkoorts toe te nemen. Zoals elk jaar is ervoor iedereen gelegenheid om snoeihout bij de verschillende paasvuren af te NK. Bij de senioren ben ik een paar keer derde geworden op de 20 kilometer. De 50 kilome ter is niet mijn afstand", aldus Comelis die het snelwandelen naast het hardlopen beoefent. "Veel mensen zien mij als een snelwandelaar omdat ik daarbij soms in de prijzen val, maar ik ben toch vooral een hardloper. In doe allebei, maar in een wedstrijdperiode haal ik het niet door elkaar. De training bestaat voor driekwart uit hard lopen. Het echte conditiewerk bouw je op met hardlopen, voor de techniek train ik één leveren. Afval is verboden. Dit is mogelijk tot de zaterdag voor pasen. Op verzoek van de bo akebouwers is dit mogelijk na overleg met de contactperso nen van de paasvuren. Boake bouwers Beuseberg, N. Schutte, telefoon: 06-20612497. Locatie aan de Russendijk. Boakebou wers Dijkerhoek, P.M. Meende- ring, telefoon: 06-16369750. Lo keer per week op snelwande len. In Rijssen train ik mee met het loopgroepje van Meindert Koopman." Dat snelwandelen er een beetje bij hangt in Nederland vindt Comelis jammer. "Het zou leuk zijn als meer mensen zouden gaan snelwandelen. Hier staat het wat minder in de belang stelling en dat is wel jammer. In Bolivia of Sri Lanka wordt het heel veel gedaan", aldus de at leet van AV Holten die op het NK outdoor in juni opnieuw voor de nationale titel gaat op de 5 kilometer bij de Masters. catie aan de Van Nootensweg. Boakebouwers Espelo, E. Krik- kink, telefoon: 06-42736751. Lo catie aan de Okkenbroekseweg. Boakebouwers Holterbroek, D. Vorkink, telefoon: 06-16789067. Locatie aan de Dorperdijk. Bo akebouwers Lichtenberg, J.H.J. Bessembinder, telefoon: 06- 20682996. Locatie aan De Lei ding. HOLTEN - Het Radio 350-pro- gramma Met het oog op Holten gaat woensdag van 18.00 tot 19.00 uur over de afsluiting van het carnaval, met een interview met de Prins en Adjudant. An ton van Beek praat over de steenmarter en natuurlijk komt er een Overijsselse artiest aan bod en is er ruimte voor de agenda en het weerbericht. Wie informatie heeft, kan dit mailen naar oogopholten@ra- dio350.nl. Het programma is te ontvangen op 92.3 FM, 105.2 FM en op de kabel 104.1 FM. "En als het een beetje meezit doe ik bij de senioren ook de 20 kilometer." Of Comelis dit jaar nog een marathon doet weet hij nog niet. Vorig jaar liep Come lis de marathon van Zwolle nog in 2.54. Zijn pr staat op 2.28 (1986, Maassluis). Op de 20 km snelwandelen heeft Cornelis een pr staan van 1.38. "Het lijkt er op of je met snelwandelen minder snelheid verliest tijdens het ouder worden dan met hardlopen. Op de marathon ben ik nu een half uur langza mer, op de 20 kilometer snel wandelen maar acht minuten." HOLTEN - Scoutinggroep de Waardenborch houdt zaterdag 7 maart van 9.00 tot 13.00 uur de jaarlijkse flessenactie. De Hol- tense scoutingvereniging heeft behoefte aan nieuwe materia len en middelen zoals spelma teriaal en bijvoorbeeld tenten. Omdat deze zaken niet vanuit de normale inkomsten gefinan cierd kunnen worden en subsi diemogelijkheden sterk zijn af genomen, wordt de flessenactie gehouden. De scouts komen in Holten langs de deuren om lege statiegeldflessen in te zamelen. Mocht men niet thuis zijn dan kan men ook de flessen bij de voordeur plaatsen. De scou tinggroep uit Holten is een ac tieve jeugdvereniging waar voor alle leeftijden uitdagende activi teiten worden georganiseerd, waarbij het buitenleven en sa menwerking centraal staat. Zo wordt er regelmatig gekam peerd in binnen- en buitenland en gaat men vlotvaren, klim men, en bij het kampvuur zit ten. www.scoutingholten.nl. De Franse stagiairs genoten van het diner van Wim Veltkamp en Edwin Beldman. foto: johan bolink HOLTEN - Jan Comelis bleek outdoor al de beste snelwandelaar te zijn. Nu wist hij het indoor Nederlands kampioenschap ook zijn naam te schrijven. Bij de Masters zette Comelis in Apeldoorn 25.34 de snelste tijd neer op de 5 kilometer. foto johan bolink

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 13