Bonte stoet uitslagen Lezing over doorgevingen door Keunedarp Postzegelbeurs met bijzondere zegels Holtens Nieuwsblad 9 Win kaartjes Heracles bij Albert Heijn Holten Uilententoonstelling in Natuurdiorama Holterberg Optocht Patatje prinsheerlijk met saus van Mouse Van Wereldtijdpadpaaltjes tot kredietcrisis en ro(c)ksaus KEUNEDARP - Prins Sausmouse de Grote en zijn Adjudant Gigantisch stonden afgelopen zater dag tijdens de optocht vrolijk te zwaaien op de Prinsenwagen. De eerste in een lange rij van car navalswagen. Noordelijke rondweg en SGP Dinsdag 24 februari 2009 HOLTEN - De Albert Heijn in Holten geeft kaartjes weg voor de eredivisiewedstrijd Heracles Almelo - FC Volendam op zater dag 14 maart. Klanten kunnen van 23 februari tot 6 maart twee kaartjes voor deze wedstrijd winnen door op een papieren clubsjaaltje te om schrijven hoe ze hun club in het stadion zouden willen aanmoe digen. Dit sjaaltje leveren zij sa men met hun kassabon in bij de winkel. Wie de origineelste aan moediging op het sjaaltje zet, wint twee kaartjes. Van onderwerpen als het rook verbod in cafés, de Wereldtijd padpaaltjes, Elsrock en de kre dietcrisis werd dankbaar ge bruik gemaakt. Naast vele Holtense clubjes, de den ook groepen uit Heeten mee. En als hekkesluiter: de wa gen van de Bolnpeetr's. Leerlingen van de Holterenk- school waren verkleed als de Daltons. Met de vraag op de wa gen richting gemeente: 'Wan neer krijgen we een nieuwe school, want de huidige heeft een hoog kraakpandgehalte'. Velocitas-leden gingen aan de slag met het glasvezel, terwijl de Beuseberg er kleur in bracht met verfpotten. De groep van Gert van Eertjes had een Staatsgeveurlukke Preuverieje. 'Ro(c)ksaus' stond er voor op de wagen. En aan de achterkant: 'Els'. Ze deelden worst uit met duuvelscharpe saus. "In Riess'n is het een zesdaags sausje, maar hier willen we er een zevendaags sausje van ma ken", klinkt het uit de speakers. Verderop komen enkele 'patat- zakken' voorbij. Patatje prins heerlijk heet de inhoud. Met saus van mouse. Zowel de Babyloniërs als de Kel derblaffers hebben zich laten inspireren door de kredietcrisis. 'Voor de kredietcrisis op de vlucht. In Dubai zijn we be rucht', laten de Babyloniërs we ten. De Kelderblaffers lieten zich vervoeren door de Sjeiktrein. Naast vele wagens waren er ook een groot aantal loopgroepen. Mooi uitgedost, in de gekste creaties. Door de opstoppingen bij Smidsbelt bleef de optocht wel vaak haken of vielen er grote ga ten in. Maar het weer werkte best goed mee, al bleek het voor veel men sen aan het eind toch best koud te zijn. HOLTEN - De uitslagen van de onderlinge schietcompetitie van de Eendracht. Geweer klasse A: 1W. Paalman, 170; 2. M. Krikkink, 147; 3. D. Vincent, 136. Opgelegd 55-plus klasse A: 1. G. Schuppert, 185; 2. W. Leeftink, 170. Masse B; 1. J. Klooster, 174; 2. f. Paalman 173; 3. B. Paalman, 166. Pistool: 1. H. Nekkers, 167; 2. H. Paalman, 156; 3. A. Schuppert, 142. HOLTEN - In de cyclus Lezin gen vanuit Bezieling van de Holtengroep zal Johan Pameyer vrijdag 27 febmari om 20.00 uur in de Kandelaar een lezing hou den over 'Doorgevingen'. Wij leven in een boeiende over gangstijd waarin ons onvoorzie ne kansen worden geboden. Het Christus-archetype breekt door. Een niet aflatende stroom door gevingen van gene-zijde wekt de indruk dat er iets bijzonders gaande is. Als men door, het doorgaans nogal surrealistische jargon heen prikt, merkt men, dat de kern van de meeste boodschappen de mensheid aanspoort om te veranderen, te transformeren. In zijn boek Gods kanalen zegt Johan Pameijer: "Indien je uit gaat van universele, individuele en cellulaire hologrammen die op elkaar inwerken, en van een Al-Bewustzijn dat de levens kracht van elke cel, elk micro deeltje en elke frequentie uit maakt, dan krijgt de wereld een ander gezicht." Johan Pameijer is oud-jouma- list en priester in de gnostisch georiënteerde Vrij Katholieke Kerk in Raalte. De kosten zijn 8 euro inclusief twee consumpties. Aanmelden: holten.bezieling@planet.nl of Carola Stam 0548-363123. KEUNEDARP - Een patatje prinsheerlijk met saus van Mouse, liep mee tijdens de carnavalsoptocht in Keunedarp. Vele vrienden clubs hadden hun uiterste best gedaan om zo mooi en gek mogelijk voor de dag te komen, afgelopen zaterdagmiddag. FOTO: JOHAN BOUNK DOOR LEZER: C.B.M. WICCERS De SGP, bij monde van dhr. Beens, rekent zich al rijk met de eventuele komst van de noordelijke rondweg in Holten (Holtens Nieuwsblad, 17 februari). Hij zegt: "de noordelijke rondweg moet er komen omdat het de snelste verbinding is tussen twee industrieterreinen". Om het verkeer uit hetcentrum van Holten te krijgen zet dhr. Beens in op andere middelen, zoals het verbe teren van de afslag naar de Al. Ook ik ben voorstander van de aanleg van de noordelijke rond weg. De enquête in Holten heeft aangegeven dat ook de overgro te meerderheid van de bevolking vindt dat deze weg er moet ko men. Maar het is wel zeker dat al die voorstemmers bij hun keu ze niet zoals de heer Beens hebben gedacht aan een snelle ver binding tussen twee industrieterreinen (en zo deze weg weer snel te laten dichtslibben). Het gaat bij de keuze van de bevolking om de afwikkeling van het verkeer in Holten, zodat een einde komt aan de verpestende wer king die het vele gemotoriseerde verkeer heeft op het centrum van het dorp. De rondweg wordt dus niet aangelegd om de on dernemers in Rijssen ter wille te zijn. Voor hun mobiliteitsbe hoeften loopt al sinds jaar en dag de Al langs de beide woonker nen. Deze autoweg is vanuit zowel het Rijssense als Holtense in dustrieterrein goed bereikbaar en vormt al sinds jaar en dag een prima verbindingsweg tussen de beide industrieterreinen. Vrachtverkeer dient dus bij en uit het dorp weg te blijven, óók als de noordelijke rondweg eventueel wordt aangelegd. Dat is al sinds jaar en dag ook een verantwoordelijkheid van de onderne mers in Rijssen en Holten. Dat zij deze verantwoordelijkheid on voldoende serieus nemen blijkt helaas uit het vele zware verkeer dat dagelijks door de kern Holten dendert, er niets te zoeken heeft maar wel voorkomt dat het dorp gezellig wordt. HOLTEN - De maand maart staat bij Natuurdiorama Holterberg in het teken van de uil. Ransuilen, bosuilen, kerkuilen, steenuilen maar ook dwaalgasten als de oehoe en sneeuwuil worden uitge licht bij de tentoonstelling 'Uilen, Nesten en Ballen'. Er wordt een uitgebreid beeld gegeven van kerk- en steenuilen in Nederland, maar ook van uilen die voorkomen in Scandinavi sche landen. Verspreiding, eetpatroon en uilenballen, nesten en nestkasten laten bezoekers van deze tentoonstelling meer zien over de uil. Voor kinderen worden bekende uilen (de sneeuwuil van Harry Potter, Meneer de Uil en anderen) betrokken bij de tentoonstelling. Op elke woènsdag in maart kunnen ze onder begeleiding ui- len(braak)ballen pluizen en op de laatste twee zondagen in maart is er een poppenkastvoorstelling over een bekende uil te bekijken. De jonge bezoekers kunnen ook een zoekspeurtocht maken. Natuurdiorama Holterberg is open van woensdag tot en met zondag van 11.00 tot 17.00 uur. HOLTEN - De Holtense Postze gel Club houdt zaterdag 28 fe bmari vanaf 13.00 uur een grote postzegelshow in de Bosch kamp. De leden van deze club laten zien hoe er verzameld kan worden. Met veel enthousiasme worden de tentoonstellingsbor den volgehangen met topstuk ken uit hun postzegelverzame lingen. Te zien is.op welke origi nele wijze de verzamelaars hun verzamelingen samenstellen. Dat het niet altijd alleen Neder landse postzegels hoeven te zijn is het eerste dat opvalt. Aan dacht voor mooie, kleurige ze gels, veelal met een boeiende achtergrond. De verzamelaars geven zelf graag aanvullende uitleg. Ook de duurste Neder landse zegels zullen er te zien zijn: de 'oranje tien gulden ze gels'. Om deze dag te kunnen laten Tijdens de beurs zullen ook bijzondere zegels te koop zijn. Zoals de zegel met daarop Mark Tuitert. slagen wordt dankbaar gebruik gemaakt van de speciale ten toonstellingsborden van de 01- denzaalse Postzegelvereniging. Ook voor kooplustig publiek is er deze middag aanbod. Dure en goedkope zegels, gestem peld én postfris zullen te koop zijn. Een loterij (altijd prijs) en een groot aanbod van catalogi en albums maken deze dag he lemaal compleet. Speciale aandacht nog voor de postzegel met Mark Tuitert. On langs uitgegeven door TNT- post, een postzegelboekje met Nederlanders schaatshelden die Europees Kampioen wer den in Heerenveen. Mede door de enthousiaste aanbeveling van Mart Smeets en Ria Visser tijdens het EK-schaatsen in Thialf een grote hit. Op deze dag zullen nog enkele exemplaren van deze bijzondere uitgifte te koop zijn. Nog steeds is het verzamelen van postzegels een hobby voor miljoenen mensen. Beroemde verzamelaars zijnwaren presi dent Roosevelt, Simon Wiesent- hal, Henry Ford, Gerrit Zalm, prins Bernhard en koningin Eli sabeth. (Postzegels verzamelen is wel eens genoemd als de hob by van de koningen.) De toe gang is gratis.

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 9