Niet blij met Wereldtijdpad bijeenkomst Herman Marissink stopt bij autobedrijf Dries Willems Holtens Nieuwsblad Holtens Nieuwsblad 5 Collecte Jantje Beton voor peuterspeelzalen 1 *- ANBO PCOB Polonaise lopen tijdens het kindercarnaval Lezing over evolutie HOLTEN-Na Espelo heeft ook Beuseberg te kennen gegeven niet bij zonder blij te zijn met de realisatie van het Wereld tijdpad. Boompjes als oplossing voor 'lelijke' paaltjes Wereldtijdpad Dinsdag 24 februari 2009 Ook hier valt bij een deel van de bevolking het grote aantal paal tjes - ongeveer om de 25 meter een paal - niet goed in de smaak. Voor Floor Looy, de bedenker van de toeristische attractie met historische waarde, zijn al de ne gatieve reacties ongetwijfeld een hard gelag, maar de oplossing lijkt aanstaande: boompjes plan ten naast de paaltjes! In Espelo zijn inmiddels de eerste boom pjes al geplant. Bij Herman Nij- enhuis voor de deur zijn twee paaltjes van het WTP opgesierd met een mooi boompje."Mis- schien kunnen we het wel groot schalig gaan aanpakken en zet ten we bij elk paaltje een boom pje neer", aldus Nijenhuis. De Espeloër noemt de paaltjespro- blematiek 'een heel gedoe'. "Er wordt volop over gepraat bij ons en ik heb er nog niet één positief verhaal over gehoord. Je ziet ook veel vernielingen en dat is na tuurlijk ook niet de bedoeling." Wim Toomeman van de Stich ting Behoud Natuur en Land schap Holten en omstreken noemt het 'boompjespiantplan' van Nijenhuis 'een redelijk alter natief. "Eigenlijk was het een wild idee, maar als je er goed over nadenkt is het een heel leuk initiatief en misschien is het wel dé oplossing. Want de meeste mensen vinden het geen gezicht, al die paaltjes in het buitenge bied", aldus Toomeman die een mogelijke actie op dit gebied niet uitsluit. Volgens Toomeman kan het landschap nog wel wat extra groen gebruiken. "Verschillende gemeentes tasten diep in de beurs voor landschapsonder- houd, maar in Rijssen-Holten is dat niet zo. Een glad gemaaid ga zonnetje, veel meer wordt er niet gedaan", aldus Toomeman. In Beuseberg is de weerstand tegen het Wereldtijdpad vooral bij de 55-plussers voelbaar, zo stelt Jo- han Jansen, lid van de Buurtver eniging Beuseberg. "Het We reldtijdpad op zich is een mooi idee, maar op de manier waarop het wordt uitgevoerd is het over done. Met al die paaltjes in de berm is het niet zo als het eigen lijk is bedoeld. Laat ze hier alsje blieft niet met die grote hoeveel heden paaltjes aan komen zet ten. We doen hier genoeg aan sociale activiteiten. De triatlon en de motorclub wordt geen strobreed in de weg gelegd. Maar die paaltjesmanie gaat echt te ver. Die Twentewandelroute- paaltjes zijn er ook al neerge zet." HOLTEN - De besturen van de ANBO en de PCOB houden een gezamenlijke ledenbijeenkomst op donderdag 26 februari om 14.30 uur in de Kandelaar. Gert-Jan van 't Holt geeft uitleg over het comité Welcom Again Veterans. Ook zullen de werkzaamheden op de Canadese'Begraafplaats aan de orde komen. Voor eventueel vervoer kan men bellen met C. de Voogd - Van de Straten (PCOB) telefoon 0548-365027 of S. Lodeweges (ANBO), telefoon 0548-363419. ment zelf veel plezier, maar doen ze ook nog eens allerlei in drukken en ervaringen op die essentieel zijn voor hun ontwik keling. Op die manier wil Jantje Beton ze voorbereiden op een actieve deelname aan onze sa menleving. Vrijwilligers van peuterspeelzalen Dribbel, Krui meltje en "t Knötterheukske ko men aan de deur. Als er nog jeugdorganisaties zijn die vol gend jaar willen collecteren, kunnen zich aanmelden bij J. Beunk telefoon 0570-541165. KEUNEDARP - De jeugdprins en -prinses van de Holterenkschool waren afgelopen zaterdag aanwezig tijdens het kindercarnaval in De Stadskelder. Hier werd natuurlijk polonaise gelopen. Daarnaast kregen ze een medaille van Prins Sausmouse de Grote en zijn Adjudant Gigantisch. foto: johan bounk HOLTEN - Evolutiebioloog en schrijver Tijs Goldschmidt ver zorgt maandag 9 maart op uit nodiging van Kunst en Cultuur Holten en de bibliotheek Rijs- sen-Holten een lezing in de Boschkamp in Holten. Toegangskaarten voor deze le zing, die om 20.00 uur begint, kosten vijf euro voor leden van Kunst en Cultuur en de biblio theek, niet-leden betalen acht euro. Tijs Goldschmidt (1953) studeerde biologie in Amster dam en Leiden. Daarna werkte hij als bioloog aan de universi teit van Leiden. Van 1981-1986 woonde hij in Tanzania waar hij cichliden in het Victoriameer bestudeerde. In 1994 werd Goldschmidt bekend door zijn boek Darwins Hofvijver dat ver slag doet van deze periode. Het werd genomineerd voor de AKO-literatuurprijs. Daarna verschenen verschillende arti kelen en essays van zijn hand, waarvan sommige prijzen won nen. Tijs Goldschmidt geeft veel lezingen en verschijnt regelma tig op de televisie. HOLTEN - Na heel wat jaren met veel plezier 'sleutelen aan auto's' als monteur bij autobe drijf Dries Willems aan de Kei- zersweg in Holten, gaat de 60- jarige Herman Marissink met Vervroegd Ouderdoms Pen sioen (V.O.P.). Op vrijdag 27 februari wordt hem een receptie aangeboden bij het bedrijf voor collega's, fa milie en klanten van 16.00 tot 18.00 uur. Marissink kijkt met veel plezier temg op al deze jaren. "In 1970 ben ik in Raalte, waar ik ook woon, begonnen bij de vader van Dries Willems. In 1975 ver huisde het bedrijf (Ford-garage) naar Holten en nam Dries de zaak over. In de jaren heb ik me bezigge houden met het onderhouds werk aan auto's en autokeurin gen". In zijn vrije tijd zat Maris sink in de serviceploeg van di verse rally's met onder andere Erwin Doctor. Het is voor hem wel een beetje een dubbel ge voel dat hij stopt met werken maar is niet bang dat hij zijn vrije tijd niet kan invullen. "Ik heb nog diverse plannen zoals de tuin doen bij familieleden, fietsen en geregeld op pad met de camper". Een paar klanten die hem vrijdag tijdens de re ceptie niet kunnen bezoeken zijn nu al langs geweest en te vens had hij al kaartjes ontvan gen. Dat waardeert Marissink enorm. HOLTEN - Het beroepstermijn hogere grenswaarden Wet geluid hinder wegens het Wansinktracé en het Zilverzandtracé is gestart. In een publicatie op 20 mei 2008 heeft het college van burgemees ter en wethouders bekendgemaakt dat zij op 24 april 2008 hogere waarden op grond van de wet geluidhinder hebben vastgesteld voor diverse woningen vanwege de realisatie van het Zilverzandtr acé en het Wansinktracé. Het gaat om woningen aan de Drosten- straat en de Schoutenstraat (vanwege de realisatie van het Zilver zandtracé) en woningen aan de H.J. Wansinkstraat, Industriestraat, Kolweg en Waardenborschstraat (vanwege de realisatie van het Wansinktracé). In de genoemde publicatie is erop gewezen dat pas beroep inge steld kan worden tegen deze besluiten met ingang van de dag waarop beroep kan worden ingesteld tegen de goedkeuringsbe sluiten van de onderliggende bestemmingsplannen Zilverzandtr acé en Wansinktracé door Gedeputeerde Staten. De besluiten tot goedkeuring van de bestemmingsplannen voor het Zilverzandtracé en het Wansinktracé liggen vanaf 18 februari gedurende zes weken ter inzage. Wie beide besluiten en de bijbehorende stukken wil inkijken, kan dat vanaf 18 februari in het gemeentehuis in Rijssen. Na telefoni sche afspraak, 0548-854 837, kan men de stukken ook buiten de werkuren inzien. Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huisman-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stichtingsbestuur W.H. Beyers, secretaris, Kollingseff 4,7451 XC Holen. Klachten bezorging: (tot donderdags.) Tel. 0900- 424 5726 of Advertentie-adviseur verspreidklachten@whm.wegener.nl Brenda Zieleman Abonnementen: Tel: 0548-597350 tel. 053-4842 383 of e-mail: Mobiel: 06-51198351 abonnementen@whm.wegener.nl Fax: 0548-597359 Abonnementen worden na 15 december Mail: b.zieleman@whm.wegener.nl automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur Peter Bulthuis Commercieel regiodirecteur Tel: 0548-597 370 G.J.M. ter Hedde Fax: 0548-597 369 Directie: Mail: j.V. Munsterman p.bulthuis@whm.wegener.nl Algemeen hoofdredacteur: Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 14, M.G.J. Jochemsen 7462 AT Rijssen. Druk: Persberichten: Wegener Nieuwsdruk Twente holtens.nieuwsblad@whm.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Algemene voorwaarden Smidsbelt 7, 7451 BL Holten www.wegenerhuisaanhuismedia.nl HOLTEN - In het hele land wordt in de week van 2 tot en met 7 maart de Jantje Beton Collecte gehouden. Een collecte voor en door het jeugdwerk waarbij 50 procent van de opbrengst bestemd is voor de deelnemende clubs. De andere helft wordt besteed aan allerlei zinvolle projecten voor de jeugd in Nederland. Jantje Beton staat voor kinderen en vrije tijd. Wanneer kinderen spelen, heb ben ze niet alleen op het mo- Herman Marissink: "In de jaren heb ik me beziggehouden met het onderhoudswerk en autokeuringen", foto: sander scheperman

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 5