Holtens Nieuwsblad 3 'Ik vind het fijn dat jullie aan mij hebben gedacht!' Workshop jeugdlab met spannende experimenten Veel kijkers Bosschool Vorkshop oetjes naken ïulp ouderen lij invullen lelasting Workshop scheppen van papier Expositie cursisten Column Agend a insdag 24 februari 2009 OLTEN - Nieuw dit seizoen is workshop toetjes maken bij 3 Stichting voor Sociaal en iltureel werk voor Holten, izijn nog enkele plaatsen vrij tor de workshop op donder- Igavond 26 februari in dorps- jis de Boschkamp. Er worden lerlei toetjes gemaakt, van ijete taarten tot een lekkere jdding. De workshop staat ider leiding van Mirjam Ger- tsen. De kosten bedragen 15 iro exclusief de kosten voor de gradiënten. Dit zal ongeveer 8 iro bedragen. aor opgave en inlichtingen in men zich wenden tot het _tntoor van de stichting, Tuin- raat 2, telefoon 0548-36 27 55. DLTEN - Veel mensen, ook kleren, ontvangen de blauwe Iveloppe van de belasting- ienst in hun brievenbus. Veel stioren hebben moeite met |t invullen ervan en willen ierbij graag hulp hebben, ok mensen met alleen een OW of AOW met een klein ensioen kunnen in aanmer- ng komen voor teruggave van Blasting als zij bijzondere kos- :n hebben. dichting Welzijn Ouderen Rijs- ;n-Holten is bereikbaar op taandag tot en met vrijdag van 00 tot 12.00 uur. Het bezoek- dres is Smidsbelt 6 (gemeente- pis Holten), telefoon 0548- 34910. Goodwillavond Tine en Dika Boode werden door de Prins en Adjudant in het zonnetje gezet. KEUNEDARP - Bertus en Rikie Getkate, Martin Pieters, Egbert Rietberg, Gerard Efftink en Di ka en Tine Boode kregen afge lopen vrijdagavond onver wacht bezoek van CV De Fienpreuvers. Zelf wisten ze niets van het be zoek af en keken vreemd op toen ineens de veldwachter aanbelde en dweilband De Braandheultjes in hun tuin stonden te spelen. Bertus en Rikie Getkate zaten Twei vleeg'n in één'n klap De politiek hapt noar lóch. De SGP en de WD lèèft op, noet 't blik det 80 precèènt van Hoolt'n rte Noordelijken róóndweg wil. De PvdA zwarft met ziene kudde scheuipkes duur dikk'n mis. Het kan wal is volgend vuurjoar word'n vuur det ze de scheuipkes wier könt tell'n. Het CDA hef nanns ne bosschop an. Met de kaart'n vuur de börste lik het ter op det ze ne - "Dul"10öz'n weg in sloat. Hef - Wolterink het spölleke duur? De verlengde Waagweg kan noar de stortplaatse. Ziene pertieje, de CU, zut det hèè- moa neet zitt'n. Gemeentebe lang spölt nog kiekeboe. De Hoolt'nse Handelsvereniging zal 't nööit snapp'n. Hoolt'n is bliej met 'n uutslag en zie blieft krokodill'ntroan'n huul'n. Hèèl Hoolt'n zeg, nee Zie schreeuwt ter umme, be- jnt an het HJ Waansik en Zil- 'erzaand, met in oe ach- terhèuf den róóndweg bo- .am' n langs 't spoor. Zó moei- i lijk is det toch neet. Der an met de lippe, beginn'n, man- n'nü De gemeente krèèg nog neer tèèg'ngas. Zie dach'n let ze de lèu, van, het greune -iool terbrook 'n bos in könn' n ituur'n. Vletgoarsmoat'n ireie mós ter kómm'n. Zie wadd'n uut e proat. De actie groep hef de ziene pijl'n toen mar e richt op 'n Haag en de Provincie. Öönze gemeente raad hef kennelijk neet in de gaat'n, det doar ne hèèle aan- dere wi-nd wèèjt as in Riess'n. Noa ne brèèf an de Provincie krèèg disse groep, eindelijk bescheed. Het lik ter op det de Provincie vindt, det veerdere uutbreiding op 't Hoolter- brook, Vletgoarmoat'n dreie neet nèurig is. Het is toch gek, det ter gen eene pertieje was, diet tèèg'n Vletgoarsmoat'n dreie en Löókerbrook was? Het is toch verwöönderlijk det ter iedere kèèr nen actiegroep mót weer, diet de roadsleed'n wakker mót schudd'n? Het lik ter op dew we der noa touw mót, det de roadsleed'n vèèr- tig uur in de wekke met eurro- adswark gangs könt weer. De tied van raadslid spöll'n lik vuurbiej. De WVG op 't Hool- terbrook löp hèèl binn'nkort of. Het zöl mie neet verwöön- dern as doar binn'n hèèl korte tied wier niejs oaver kump. De Provincie gif an det de ge meente zich ma möt rich'n op de "harde" plann'n. Kiek'n in de richting van Bomebrook. Èèrs zörg'n det alles, wat noe a an is e nömm'n in Oaveries- sel, bebouwd wórdt. A j'in de road zit, zit ie nog neet in 'n hemel. Hóóld de beire beene op de gröónd en lustert wat ter lèèft in de gemeente, in 'n Haag en Zwolle. Wis en waar achtig. De Vèèrkaante Viefkop in de loods van vishandel Reinaardus. Na vele jaren in de viskraam te hebben gewerkt, besloten ze vorig jaar om het rustiger aan te gaan doen. Voor de Prins een reden om hen te eren met een oorkonde en een medaille. Vooral ook omdat ze gebruikers zijn van de sauzen van de Prins. "Ik vind het fijn dat jullie aan mij hebben gedacht!", zei Ber tus. Martin Pieters, voorzitter van de triatlon, was naar het triat lonkantoor gelokt om te pra ten over het vervoer van de ve le gasten buiten Holten, die straks naar het EK triatlon ko men. Het bleek een smoes, want ineens stond een bus vol afgevaardigden van de Fienp reuvers voor de deur. Wel wil den ze eerst even wat 'recht zetten', want: "je hebt het ge presteerd om zowel de presi dent als de penningmeester als laatste in de loting te plaat sen." Desondanks werd Martin geëerd door de Prins. "I have a dream. Je zet Holten op de kaart, met dit jaar zelfs een EK." Voorzitter van Blauw Wit Egbert Rietberg, werd tijdens het zaalvoetbal in sporthal 't Mossink verrast met de bin nenkomer 'Zwarte broek en rode trui, dat zijn de Hoolter lui'. Hij werd door de Prins geëerd, omdat hij vindt dat het mee doen aan een teamsport niet vrijblijvend is. Het gebeurt na melijk steeds vaker dat de voetbal op het laatste moment wordt afgezegd voor iets an ders. Hierdoor komen de ove rige teamleden met een pro bleem te zitten en kunnen ze in het ergste geval geen volle dig team op het veld neerzet ten. Egbert vindt juist dat teamleden bewust moeten zijn wat het voor de overige leden betekent wanneer hij deze op het laatste moment in de steek laat voor iets anders. Saus- mouse: "Oude tijden herleven. Discipline en mentaliteit. Deze jonge voorzitter probeert alle neuzen één kant uit te krijgen. Midwinterhoornblazer Gerard HOLTEN - Stichting voor Soci aal en Cultureel werk houdt woensdag 25 februari van 13.30 tot 15.30 uur een workshop jeugdlab in de Boschkamp. Jongens en meiden vanaf 9 jaar doen samen met de professor allerlei leuke en verrassende ex perimenten. Eerst geeft de vers trooide professor Piet Paniek een demonstratie met experi menten uit de wereld van de waanzinnige wetenschap. Daarna gaan de kinderen zelf aan de slag. Na de workshop krijgen ze een mapje mee waar mee ze ook thuis de show kun nen stelen. De kosten bedragen 7,50 euro per kind. Opgeven kan via telefoon 0548-36 27 55. ESPELO - Er was veel belangstel ling afgelopen donderdag 12 fe bmari tijdens de kijkmiddag op de Bosschool. De kinderen en leerkrachten hebben laten zien op welke manier les gegeven wordt. In de bovenbouw zijn de kinderen bezig geweest met les sen die ze in circuitvorm zelf kon den kiezen: In de groepen 3,4 en 5 stond coöperatief leren cen traal. ht groep 1 en 2 was het the ma gedeeltelijk buitenspelen en daarnaast de leerspelletjes die binnen gedaan kunnen worden. Wanneer men niet in staat is ge weest om de Bosschool met een bezoekje te vereren, kan men een afspraak maken met de directeur van de school, Johan Plantinga telefoon 0572-321622. www.de- bosschool.nl. FOTO: JOHAN BOUNK Efftink werd daarna verrast met een bezoek. Hij kwam pre sident Erik de Miene nog tegen op de markt bij de viskraam van Reinaardus. "Ik zei je nog dat ik goodwillavond had en dat je er niet aan moest den ken om ineens zo'n vijftig man in je huis te hebben. Je moest er niet aan denken en nu staan we er met z'n allen", zegt de President gekscherend. Al sinds de jaren tachtig blaast Gerard al op de midwinter hoorn. En werd daarom be loond. Ook zijn compagnon Jan Veldhuis viel die beurt ten deel. Maar omdat hij op va kantie was, nam Henk Jan Veldhuis de oorkonde in ont vangst. Na een vast bezoek aan het Bouwersfeest bij ijsbaan de Noordpool, werd het laatste adres aangedaan. Tine en Dika Boode werden in het zonnetje gezet. Niet alleen de tante en schoonmoeder van de Prins, maar zij betekenen ook veel voor de Sploder gemeenschap en doen onder meer veel voor het Sploder Feest. HOLTEN - Bij voldoende be langstelling wordt er zaterdag 14 maart een workshop papier scheppen gehouden in dorps huis De Boschkamp. De dag begint met een korte in leiding over de geschiedenis van papierscheppen. Daarna gaan de deelnemers zelf aan de slag om met behulp van ver schillende schepramen, papier pulp en diverse toevoegsels zo als kleurige draadjes en plaatjes zelf papier te maken. Aan het einde van de dag gaan alle deelnemers naar huis met een zelfgemaakt mapje gevuld met zeer persoonlijke velletjes papier. De workshop vindt plaats tus sen 10.00 en 14.30 uur. De kos ten bedragen 57 euro. Inlichtingen en opgave via tele foon 0548-362755. FEBRUARI Expositie cursisten Henk Mul der, Boschkamp, vrijdag 30 ja nuari 2009 - donderdag 12 maart 2009 Uitgifteavond woonkavels De Liesen, Holten, dinsdag 24 fe bruari 2009 Frühschoppen CV" De Fienp reuvers, Café Boerbiet, dinsdag 24 februari 2009, 12:30 Toekomstmarkt SG De Waer- denborch-, Haarstraat 14 Holten, dinsdag 24 februari 2009, 18:30 - 21:30 V T Holten: Boeddhisme in Holten, Kandelaar, dinsdag 24 februari 2009, 20:00 Afsluitingsavond met keun verbranden CV De Fienpreuvers, Café 't Keuntje, dinsdag 24 fe bruari 2009, 20:00 - 0:00 Haring happen CV De Fienp reuvers, Bierlokal am Bahnhof, woensdag 25 februari 2009, 10:00 Workshop Jeugdlab, Bosch kamp, woensdag 25 februari 2009, 13:30 - 15:30 Ledenvergadering Rode Kruis, De Biester, woensdag 25 februari 2009, 20:00 Oudpapiercontainer, De Hol- terenk, Holterenkstraat 1 Hol ten, woensdag 25 februari 2009 - vrijdag 27 februari 2009 Passage Holten: Project Sa men Wonen, Kandelaar, don derdag 26 februari 2009, 20:00 Koffieochtend: gezellige har monica muziek, Boschkamp, vrijdag 27 februari 2009, 9:45 - 11:45 Holtengroep: Johan Pameyer over doorgevingen, Kandelaar, vrijdag 27 februari 2009, 20:00 Fractievoorzittersdebat, Ge meentehuis Rijssen, vrijdag 27 februari 2009, 20:00 - 22:00 Toneelstuk buurtvereniging Beuseberg: Spieker Willem wat hej toch uutevrett'n, Café De Wippert, vrijdag 27 februari 2009 - zaterdag 28 februari 2009, 20:00 Benefietconcert jongeren, Stadskelder Holten, zaterdag 28 februari 2009 Jaarlijkse postzegelshow van HPC, Boschkamp, zaterdag 28 februari 2009 K&C Holten: Maartje-Maria den Herder (cello) en Morena Varga (piano), Boschkamp, za terdag 28 februari 2009, 20:00 MAART Brunch ouderen (opgave van af 16 feb.), Boschkamp, zondag 1 maart 2009, 11:30 - 14:00 Uilententoonstelling, Na- tuurdiorama Holterberg, zondag 1 maart 2009 - dinsdag 31 maart 2009 Thema-avond sport en bewe gen, Gemeentehuis Rijssen, maandag 2 maart 2009, 19:00 - 22:15 HOLTEN - In de periode van 30 januari tot 12 maart exposeren de cursisten van Henk Muider hun olieverf en acrylschilderijen in de ontenoeüngsruimte van dorpshuis de Boschkamp. Docent Henk Mulder kwam zo'n 10 jaar geleden in contact met de Eindhovense schilder Cornelis Le Mair die een voor vechter is van de klassieke 17e eeuwse schilderkunst, hetgeen ook Henk erg aanspreekt. Na al lerlei materialen en kunstrich tingen te hebben uitgeprobeerd heeft toch de liefde voor het ambachtelijke realisme het ge wonnen van allerlei modemis men. Deze stijl is dan ook dui delijk terug te vinden in de wer ken van de cursisten van Henk Mulder. Een breed scala aan schilderijen wordt de komende periode geëxposeerd, uiteenlopend van landschappen, dieren, portret ten en stillevens.

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 3