provinett Overijssel Gratis vervoer naar het Nederlands Watermuseum Zoekplaatje 25 Michelin-sterren voor Overijssel "Praat mee over de toekomst" Kom naar de Tentoonstelling KIJK! wmr Provinciale Staten in beeld ssel Tot errmet 27 maart is in het provinciehuis een tentoonstelling die laat zien hoe belangrijk IJsselhoeven zijn in het landschap. Kijk voor meer informatie op www.ijsselhoeven.nl ■edactie Johan Kroes, Bette Kamp redactieadres Postbus 10078, 8000 GB Zwolle telefoon 038 499 92 00 e-mail nieuwsredactie@overijssel.nl v 'an 1 april 2009 t/m 30 juni 2010 kunnen de groepen zeven en acht tan basisscholen in Overijssel gebruikmaken van gratis vervoer naar ;-iet Nederlands Watermuseum. Een vervoerssubsidie van de provincie c Pverijssel en de waterschappen maakt dit mogelijk. J)eze subsidie is in 2004/2005 in 2006/2007 ook al beschik bar gesteld aan de scholen en is vegens succes geprolongeerd. Het ^Jederlands Watermuseum is een igentijds en interactief museum in ■ark Sonsbeek te Arnhem. De bezoe- er kan spelen met en leren over alles /at met zoet water te maken heeft. 'reemd flesje 1et het lespakket voor groep zeven n acht krijgen de leerlingen inzicht de thema's te veel, te weinig en vies water. Het lespakket start op chool. Per post arriveert een vreemd esje. Vervolgens bezoeken de leer- lingen het museum. Aan de hand van opdrachten bekijken ze de inter actieve tentoonstelling. Daarnaast wordt een film vertoond over het watergebruik in Nederland en de wereld. Ook bezoeken de leerlingen het waterlab waar ze waterproeven doen. De vervoerssubsidie is voor basisscholen, groepen zeven en acht in Overijssel. Let op: vervoer naar het museum is gratis, de entree is 5,~ per leerling. U kunt een aanmeldings formulier invullen vóór 30 juni 2009 via de website www. (of een formulier aanvragen op nummer 026 355 12 40). 'lossing zoekplaatje januari: De Twistvlietbrug in Zwolle. Wij hebben veel acties ontvangen en hebben hier drie winnaars uitgekozen. Deze hebben middels een prijs ontvangen. verijssel bezit enkele prachtige rtuurgebieden. Weet u bijvoorbeeld aar deze foto gemaakt is? Stuur uw Jlpssing voor vrijdag 6 maart 2009 >jeen briefkaart naar: provincie /erijssel, t.a.v. Zie Overijssel, post ij 10078, 8000 GB Zwolle. Of mail uw oplossing, naar riimwm<êmJ)itë<% ovcnisvei.n; Vergeet in beide geval len niet uw naam en woonadres erbij te vermelden. Onder de goede inzendingen worden drie prijzen verloot. Over de uitslag wordt niet gecorrespondeerd. Overijssel is een groene provincie met mooie natuur en fraai landschap. Bijna al het landschap is gevormd door mensenhanden; boerenhanden vaak. Vroeger gingen landbouw en natuur goed samen. Maar nu is het voor een boer niet altijd gemakkelijk om zijn bedrijf uit te oefenen in of rond de natuur. De landbouw is belangrijk voor onze Overijsselse economie en het landschapsbeheer. De natuur is niet alleen waardevol voor dieren en planten, maar ook onmisbaar voor de mensen. En belangrijk voor onze portemonnee. Jaarlijks komen duizenden mensen in Overijssel recreëren, juist vanwege de mooie omge ving. Zij brengen veel geld in het laatje. Overijssel is rijk aan natuur. Dat vindt ook 'Europa'. Maar liefst 25 natuurgebieden zijn aangemerkt als Natura 2000-gebied. Zij hebben internationaal betekenis voor de natuur. Het zijn de Michelin- sterren voor flora en fauna. De provincie bewaakt de sterren. Voor onszelf en onze kinderen. Dat brengt voor de landbouw rondom die natuurgebieden soms beperkingen met zich mee. Omdat sommige natuur niet veel ammoniak verdraagt. Of omdat planten van natte voeten houden, terwijl de boeren het land liever wat droger hebben. De provincie maakt samen met natuurbeheerders en landbouworganisaties plannen om de natuur in de Natura 2000-gebieden veilig te stellen. Die koeien in de wei horen immers net zo goed bij ons natuur schoon als dat zeldzame plantje in het natuurgebied ernaast. Dat is Overijssel! Piet Jansen, Gedeputeerde Landelijk gebied, Landbouw en Water "Provinciale politiek is geen 'ver van je bed show', het gaat over de toekomst van je eigen omge ving, dus praat mee." Met deze boodschap zoeken Provinciale Staten deze maand de publiciteit, om zoveel mogelijk inwoners van Overijssel te interes seren voor de ontwerp-Omgevingsvisie. Door onder andere een pagina grote advertentie in de huis-aan-huis kranten in Overijssel deze maand, bena drukken de woordvoerders van de statenfracties dat er wat te kiezen valt in Overijssel. Vanuit hun eigen partij geven ze hun visie op de ontwerp-Omgevingsvisie. Ook roepen ze burgers op vooral mee te praten en mee te denken over de toekomst van Overijssel door contact op te nemen met Statenleden, of een zienswijze in te dienen. "Het gaat om de inrichting van de omgeving en dat kun je niet doen zonder de burger", aldus Erwin Hoogland, woordvoerder Omgevingsvisie voor de WD. Hoorzittingen Provinciale Staten organiseren in maart meerdere hoorzittingen. Deze hoorzittingen zijn bedoeld voor mensen die een zienswijze hebben ingediend. Tijdens de hoorzitting kunnen ze hun zienswijze toelichten richting leden van Provinciale Staten. De fracties betrekken deze meningen bij het inhoudelijke debat over dê ontwerp-Omgevingsvisie. Burgers hebben tot 1 maart de tijd een zienswijze in te dienen. Op www.provincialestaten.overijssel.nl staan inter views met de woordvoerders van de Statenfracties over de Omgevingsvisie. Ook vindt u hier alle informa tie over de hoorzittingen, de informatiebijeenkomsten en de documenten van de eerder gehouden inspreek- avond en vergaderingen.

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 23