Koos Geerds eerste provinciedichter van Nederland ondernemers Subsidies voor toekomstgerichte Informatie bijeenkomsten Ruimte voor de Vecht Ommen Dalfsen Hardenberg Zwolle Hoorzittingen Omgevingsvisie Dalfsenaar twee jaar lang ambassadeur van poëzie in Overijssel Zie Overij Op deze pagina vindt u informatie over uw provincie Overijssel. Zie ook provincie.overijssel.nl Veel partijen werken samen om de Vecht veilig te houden en het wonen, werken en recreëren in het Vechtdal nog aantrekkelijker te maken. Dit doen we onder de noemer Ruimte voor de Vecht. Denk en praat met ons mee: 5 maart 2009, Brasserie Tante Pos 6 maart 2009, Kerkelijk centrum De Overkant 9 maart 2009, Theater De Voorveghter 17 maart 2009, Woonzorgcentrum De Wissel (Berkum) Inloop: 19.30 uur, aanvang: 20.00 uur. Meer informatie op www.ruimtevoordevecht.nl Provinciale Staten geven graag alle indieners van een zienswijze op de ontwerp-Omgevingsvisie de gelegenheid om hun ziens wijze mondeling toe te lichten: 9 maart Hoorzitting voor Noordwest- Overijssel. 16 maart Hoorzitting voor Salland. 18 maart Hoorzitting voor Twente. De zittingen zijn in het provinciehuis en beginnen om 18.00 uur. Meer informatie op www. omgevingsvisie, nl Dalfsenaar Koos Geerds is benoemd tot Dichter bij Overijssel. Hiermee is Geerds de eerste pro vinciedichter van Nederland. Voor een periode van twee jaar is de kersverse provinciale dichter de belangrijkste ambassadeur van poëzie in Overijssel. De voornaamste taak van de Dichter bij Overijssel is het schrijven van gedichten over de provincie en (actuele) gebeurtenissen die er plaatsvinden. Het idee voor het aanstellen van een provincie- dichter is afkomstig van Overijssels gedeputeerde Dick Buursink. Hij kreeg dan ook in het Huis van Cultuur en Bestuur te Nijverdal zelf de eer toebe deeld om Koos Geerds te benoemen tot Dichter bij Overijssel. Geerds is voorgedragen in opdracht van de Overijsselse Bibliotheken door een overleg tussen medewerkers van de gedeputeerde en de Stichting Literaire Wandelingen Overijssel. Minstens zes gedichten per jaar De provinciedichter schrijft minimaal zes gedich ten per jaar over de provincie Overijssel. Deze gedichten kunnen bijvoorbeeld actueel nieuws in de provincie op ludieke wijze, of juist kritisch of op vervreemdende wijze belichten. Ook opval lende aspecten van het leven in de provincie kunnen de Dichter bij Overijssel inspireren tot het maken van een gedicht. Het is de bedoeling dat de gedichten vervolgens worden voorgedragen bij officiële gebeurtenissen in de provincie zoals hul digingen, manifestaties en openingen. Ook krijgen de gedichten een plek op de provinciale website. Aan het einde van Geerds' dichterschap worden alle gedichten in een bundel verzameld. Gedeputeerde Dick Buursink kreeg de eer toebedeeld om Grote promotionele waarde Het idee voor een provinciaal dichterschap is afge leid van populaire dichterschappen als stadsdich ters en de Dichter des Vaderlands. Een provincie dichter is van grote promotionele waarde voor de provincie Overijssel en voor haar cultuurbeleid. De provinciedichter zorgt ervoor dat poëzie op een aansprekende wijze wereldkundig wordt gemaakt en betrekt tegelijkertijd met zijn gedichten inwo ners bij de Overijsselse samenleving. Geen dag zonder gedicht De benoeming van Geerds vormde het feestelijke slotakkoord van de officiële presentatie van Geen dag zonder gedicht, 365 gedichten uit Overijssel. Deze bundel met gedichten en foto's in de vorm Koos Geerds te benoemen tot 'Dichter bij Overijssel'. >a; V6' van een jaarkalender geeft een prachtig beeld van de provincie. Het eerste exemplaar is tijdens de presentatie overhandigd aan de Commissaris van de Koningin in de provincie Overijssel, er mr. G.J. Jansen. Deze presentatie is een samenwerkingsproject van Waanders Uitgevers, provincie Overijssel, Overijsselse Bibliotheken, 're Stichting Literaire Wandelingen Overijssel en het /Jei Prins Bernhard Cultuurfonds. n i d a vi :hc esj De gedeputeerde voor Landelijk gebied, Landbouw en Water, Piet Jansen, roept ondernemers op gebruik te maken van de subsidieregeling toe komstgericht ondernemerschap. "Op deze manier willen we agrarische (samenwerkings)projecten stimuleren, die gericht zijn op investeringen in duurzaamheid van de leefomgeving." Het gaat dan bijvoorbeeld om pro jecten die gericht zijn op het sluiten van (mineralen)kringlopen, efficiënter mestgebruik en C02-reductie. Ook is de subsidieregeling voor investeringen in verbreding naar niet- agrarische activiteiten op een landbouwbedrijf. Jansen: "Dit biedt agrariërs nieuwe kansen voor de ontwikkeling van hun bedrijven en leidt tot nieuwe bedrijvigheid op het platteland." Het kan dan bijvoorbeeld gaan om zorgboerderijen, recreatievoorzieningen en boerderijwinkels Voorwaarden Landbouwondernemers met een minimale bedrijfsgrootte van 40 NGE kunnen een aanvraag indienen. Ook samenwerkingsverbanden en orga nisaties die dergelijke activiteiten organiseren komen in aanmerking. De De provincie Overijssel stelt subsidies beschikbaar voor onderne mers die hun landbouwbedrijf duurzaam willen maken of verbre den. Tot 1 april kunnen ondernemers aanvragen indienen. maximale subsidie voor ondernemers is 40%, met een maximum van 100.000,-. Voor 2009 is in totaal 1.000.000,- subsidie beschik baar. Voor de 1e tranche kan men voor 1 april 2009 projecten indienen. Afhankelijk van de hoeveelheid aanvragen volgt mogelijk nog een 2e tranche (voor 1 oktober). Meer informatie: www.provincie.overijssel.nl (Uitvoeringsbesluit subsidies Overijssel 2007, hoofdstuk 8.8) of telefoon 038 499 85 37.

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 22