Vrijwilligers gezocht voor Cato's knuffelhok Toekomstmarkt bij Waerdenborch Broekweg is klaar voor de komende grote paddentrek Algemene kennisgeving Raad van Bestuur Medisch Spectrum Twente stelt commissie van externe deskundigen in voor onderzoek naar de praktijk van voormalig neuroloog EXECUTORIALE PUBLIEKE VERKOPING J.F.M. GROUWE KMA KEUKEN EN MEUBEL AFWERKING 7-ASSIGE CNC PORTAAL AIRLESS SPUITROBOT slsw BIEDEN UITSLUITEND VIA INTERNET SLUITING dinsdag 2 MAART vanaf 14.00 uur TROOSTWIJK k www.TroostwijkAuctions.com A Dinsdag 17 februarj 2009 ESPELO - Het is algemeen bekend dat Cato's Knuffel- honk een van de belang rijkste attracties is van Kin derboerderij Dondertman. Vanwege de overweldigen de belangstelling voor het mógen knuffelen van jon ge konijnen en cavia's, maar tegelijkertijd het nij pende tekort aan toezicht houders, is de sector Dier verzorging momenteel naarstig op zoek naar vrij1 willigers vanaf 18 jaar die hier tegen een bescheiden vergoeding op wellicht korte termijn in willen voorzien. Wellicht voor een of meerdere dagdelen of een hele dag. In de hoogseizoenmaanden ju ni, juli en augustus is dat van 10.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. In het voor- en naseizoen is de kinderboerderij maan dag dicht en alle overige dagen enkel in de middag uren geopend. Ook dan Om alles in goede banen te leiden bij het populaire knuffelhok, zoekt kinderboerde rij Dondertman toezichthouders. geldt voor het Knuffelhonk een openingstijd van 14.00 tot 17.00 uur. Het knuffelhok biedt huis vesting aan groter(e) en jonge konijnen en cavia's. In een specifiek daartoe in gericht gedeelte mag jong en oud de kleine exempla ren oppakken en aaien. Tijdens het toezicht hou den is het zaak de ogen voortdurend de kost te ge ven en in te grijpen indien er iets dreigt mis te ga^n. Indien nodig moeten de dieren bovendien worden aangegeven en moet ook Medisch Spectrum ATwente Mededelingen voor oud-patiënten van neuroloog dr. E. Jansen Steur Tot mei 2004 was neuroloog dr. Jansen werkzaam in Medisch Spectrum Twente. Het medisch handelen van deze neuroloog kon in een aantal gevallen de toets der kritiek niet doorstaan. Deze kwestie heeft sinds kort volop de aandacht, ook in de pers. Enkele ex-patiënten van dr. Jansen hebben recent in de media verslag gedaan van hun schrijnende ervaringen. Het gaat daarbij met name om verkeerd gestel de diagnoses van de Ziekte van Alzheimer, de Ziekte van Parkinson en Multiple Sclerose. Een deel van de voormalige patiënten van deze neuroloog heeft vragen of twijfels over de toen gestelde diagnoses en de voorgeschreven medicatie. Oud-patiënten van dr. Jansen kunnen voor al hun vragen contact opnemen met de afdeling Patiënten voorlichting van Medisch Spectrum Twente. Patiëntenvoorlichting is tijdens werkdagen geopend van 8.30 - 17.00 uur. Het telefoonnummer is: (053) 4 87 20 45. Buiten genoemde uren kan een bandje worden ingesproken. Op de eerstvolgende werkdag wordt dan contact opgenomen met de beller.'Ook via de mail kunnen vragen worden gesteld, het is wel van belang een telefoonnummer te vermelden waarop terug gebeld kan worden. Het mailadres is: patientenvooriichting@mst.nl (let op: geen trema op de e). Maatregelen Raad van Bestuur De huidige Raad van Bestuur, het Medisch Staf Bestuur en de vakgroep Neurologie betreuren deze kwestie ten zeerste. Zij zullen zich tot het uiterste inspannen deze zaak naar genoegen op te lossen. De Raad van Bestuur heeft besloten om diepgaand onderzoek te laten doen door onafhankelijke en deskundige buitenstaanders. Met het rapport in de hand zal vervolgens openheid van zaken worden gegeven. Voor het onderzoek heeft de Raad van Bestuur een externe onderzoekscommissie ingesteld. Deze wordt voorgezeten door prof. dr. W. Lemstra (onder andere oud-burgemeester van Hengelo en Leiden, en oud-voorzitter van de Nederlandse Vereniging van Ziekenhuizen). De leden van de commissie zijn drs. J. Hamel (oud-voorzitter van de Raad van Bestuur van het Universitair Medisch Centrum Groningen), prof. dr. R. Kahn (psychiater bij het Universitair Medisch Centrum Utrecht), mr. S.5. Rijpma, advocaat bij Damsté Advocaten) en prof. dr. P. Scheltens (neuroloog bij het Universitair Medisch Centrum van de Vrije Universiteit Amsterdam). Kernvragen waar de commissie zich over gaat buigen zijn: bij welke patiënten is mogelijk een foute diagnose gesteld? hoe zijn klachten afgehandeld die de afgelopen jaren zijn ingediend bij het ziekenhuis? hoe was het mogelijk dat de werkwijze van de desbetreffende neuroloog zo lang onopgemerkt kon blijven? De commissie van externe deskundigen krijgt toegang tot en inzage in alle gegevens. Ook kan zij in vrijheid mensen horen om aldus tot een onafhankelijk oordeel te komen. De commissie zal haar rapport naar verwachting in mei aan de Raad van Bestuur aanbieden. Het rapport van de commissie wordt openbaar gemaakt. Enschede, 11 februari 2009 Namens worden getoond hoe ze vastgehouden moeten worden. Bij het toezien op het verantwoord omgaan van kinderen met de jonge konijnen en cavia's wordt verwacht dat hij of zij goed weet in te schatten wat wel en niet toelaatbaar is. Naast het toezien op de juiste manier van omgaan met de dieren is het aan te bevelen dat hij of zij enige kennis heeft van knaagdie ren en tevens over goede contactuele eigenschap pen beschikt. Wie belang stelling heeft, kan contact opnemen via telefoon 0548-361169 of info@kb-dondertman.nl. HOLTEN - Scholenge meenschap De Waer denborch houdt dinsdag 24 februari van 18.30 tot 21.30 uur de jaarlijkse Toekomstmarkt op de locatie aan de Haarstraat 14 in Holten. Deze bijeenkomst is be doeld voor leerlingen (vmbo, havo, vwo) die op het punt staan een be langrijke keuze te maken voor hun toekomst. Op de avond zullen veel scholen, (regionale) be drijven en instellingen een helder beeld geven van de mogelijkheden voor de leerlingen. Daarnaast is er de gele genheid voor de leerlin gen tweede klas vmbo om in de praktijkafdelin gen, aan de hand van ac tiverende opdrachten, kermis te maken met het vervolg van hun school loopbaan. Belangstellen den zijn tevens van harte welkom bij deze Toe komstmarkt. Parkeerge legenheid is er aan de Haarstraat, bij de Sport hal, Smidsbelt en Kalf- stermansweide. De Wa erdenborch is een open bare scholengemeen schap voor Gymnasium, Atheneum, Havo en Vm bo, met een vestiging in Holten en een vestiging in Goor. Voor nadere info kan men zich wenden tot Hilde Nijenkamp, tele foon 0548-378383. HOLTEN - Een groep vrij willigers onder leiding van Jetty Dorresteijn zijn bezig met de voorbereidingen voor de jaarlijkse padden- trek aan de Broekweg. "Dit doen we nu al voor de vijf de keer", aldus Jetty. "We verwachten eind februari de grote paddentrek als het weer ook meewerkt. Want het moet goed vochtig zijn. Zouden we geen maatrege len treffen, dan worden er teveel padden dood gere den." De Broekweg krijgt aan de kant waar de pad den vandaan komen afge schermd met een verho ging. Daarnaast worden er emmers ingegraven, waar de padden invallen. Vrij willigers laten de padden daarna aan de overkant van de weg weer los, zodat ze hun weg kunnen vervol gen. Aan de Broekweg worden verschillende amfibieën overgezet. Het grootste aantal is gewone padden, daarnaast vrij veel kleine watersalamanders, een klein aantal bruine kikkers en een enkele groene kik ker. Resultaten van het overzet ten tot nu toe: 2005: 2120 Raad van Bestuur prof. dr. J.H. Kingma Medisch Staf Bestuur mw. dr. H.H. Kuper Vakgroep Neurologie dr. P.J.A.M. Brouwers Een groep vrijwilligers is bezig met het gereed maken van de Broekweg. Hiermee wordt voorkomen dat pad den worden doodgereden. padden, 670 salamanders en 125 kikkers (15 maart - 7 april); 2006: 1765 padden, 240 salamanders en 33 kik kers (25 maart - 20 april); 2007:1933 padden, 645 sa lamanders en 46 kikkers (23 februari - 2 april). In 2007 werd de overzetgroep overvallen door een zeer vroege paddentrek en moest hals over kop de paddenwand geplaatst worden. In 2008 is de paddenwand al op 15 februari geplaatst en vanaf 22 februari heeft FOTO: FREDDIE PAALMAN men weer padden overge zet. Op 14 april is gestopt met het controleren en overzetten. Resultaten van 2008: 1310 padden, 1145 salamanders en 10 kikkers. De hoeveelheid gewone padden die zijn overgezet is veel kleiner dan voor gaande jaren. De reden is niet duidelijk. Mogelijk is er vanwege de 'warme' win ter al paddentrek geweest in de periode voorafgaan de aan 22 februari. De hoe veelheid kleine watersala manders is aanzienlijk toe genomen. te houden in opdracht van dë Belastingdienst/Oost/kantoor Almelo ten laste van Heliumstraat 11 - 7463 PL RUSSEN 4-armige lasmanipulator, polijstmachine "Bauerrichter", PORTAAL POLIJSTMACHINE "Bauerrichter", oscill. bovencontact langebandschuurmachine "Bauerrichter", horiz. oscill. langeband kantenschuurmachine "Walter-Bartel" HAPFO, oscill. kanten (afrond) schuurmachine "Bauerrichter" KSK M, industr. schuurtafels "KR-engineers" etc.; SPUIT EN MOFFELCABINE "Elpo" en "EB", stalen spuitwand "Richard- Walther", schoepencompressor "Hydrovane", schroefcompressor "Atlas-Copco olie-/waterafscheiders "Beko", persluchtdroger's "Teunis" en "Berko", verfspuiten, menginstallatie, div. gereedschappen, VORKHEFTRUCK "Nichiyu", bedrijfsauto "Mercedes-Benz", kantoorinventaris etc.; BEZICHTIGING: vrijdag 27 februari van 10.00 tot 16.00 uur FOTO'S CATALOGUS op onze website

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 8