'Ik stort me op centrumplan' Normaal Holtens Nieuwsblad ovinciewm naar Holtens Nieuwsblad 5 T oneelvoorstelling Beuseberg in Wippert in Espelo Valkenshow bij Erve Deijk Openingstijden Dondertman Nestkastjes maken bij de Kinderboerderij Centrumplan Nieuwe winkels met vierhonderd parkeerplaatsen ZQ:Z Aw HOLTEN -Bert Wans- ink heeft de succesvolle Albert Heijn aan de Dorpsstraat 17 overge daan aan Gelders Have Groep. Bert Wansink doet Albert Heijn in Holten over aan nieuwe eigenaar Gelders Have Groep Bestemmingsplannen tracés goedgekeurd door Provincie Dinsdag 17 februari 2009 Wansink gaat zich volop bezig houden met de ontwikkeling en realisatie van de plannen voor een nieuw centrum in Holten. De overdracht van de AH Hol ten krijgt met ingang van maan dag 23 maart gestalte. De familie Wansink bestierde het levensmiddelenbedrijf lio jaar. Bert was de vierde genera tie op de Albert Heijn. De keus tot een overdracht was lastig voor hem, maar weloverwogen. "Ik wil me volledig storten op het centrumplan. Je moet nu eenmaal keuzes maken in het leven. Ik ben een te kleine jon gen om zulke grootschalige plannen door te kunnen zetten. Daar heb je grote partijen voor nodig. Ik heb hier zelf voor ge kozen. Je moet er voor zorgen dat de plannen gerealiseerd kunnen worden en dat kan met de nieuwe eigenaar", zegt Wansink. De plannen omvatten onder meer de bouw van een com- pleet nieuwe Albert Heijn met een aantal andere winkels met circa 400 nieuwe parkeerplaat sen. Gelders Have Groep van Ton ten Have beheert inmid dels twaalf Albert Heijn-winkels in de regio en beschikt daarmee over ruime expertise om de toe komstige nieuwe Albert Heijn samen met Wansink op te bou wen. Bert blijft namelijk de eigenaar van het onroerend goed en heeft al langer samen met de gemeente Rijssen-Holten grote plannen met het centrum van Holten. Ook de Gall en Gall slij terij gaat mee over naar de nieu we eigenaar. Alle personeel wordt overgenomen. De dage lijkse leiding blijft in handen van Jeroen Temmink. "Het team dat er op zit, blijft ge woon", aldus Wansink. Wat de verdere plannen voor het cen trum betreft houdt Wansink nog een slag om de arm. Duide lijk is al wel dat de Zeeman bij de AH wordt aangetrokken. "Zeeman houdt voorlopig op te bestaan, maar het is wel de be doeling dat Zeeman terugkomt in het nieuwe centrum op een andere locatie", zegt Wansink. Het postagentschap blijft be staan. Wansink is inmiddels in onder handeling met een nieuwe on dernemer. "Het postagent schap blijft op dezelfde locatie, maar komt in andere handen. Een dorp zonder postagent schap, dat kan niet", aldus Wansink. ESPELO - Normaal komt vrijdag 5 juni weer richting Espelo voor een optreden. Nu op 62 jarige leeftijd is hij inmiddels zo n vijf jaar astma vrij. Op vijfentwintig jarige leeftijd vertelde hij dat wanneer hij dertig zou worden hij geluk had en pech als hij de veertig zou halen. Zo keek hij destijds tegen het leven aan. Toen hij de zestig passeerde vond hij het leven echter prach tig. Het opa worden, is voor hem een groot omslagpunt ge weest in zijn leven. Hij kan nu veel beter omgaan met tegen slagen. Meer info over het op treden, zie www.espelo.nl BEUSEBERG - Buurtvereniging Beuseberg brengt vrijdag 27 en zaterdag 28 februari om 20.00 uur het toneelstuk 'Spieker Wil lem wat hej toch uutevrett'n?' van: Bernd Gombold op de planken van Café De Wippert. Op de ochtend na het jaarlijkse feest van de muziekvereniging ontwaken vier heren met een zwaar hoofd en een totale black-out. De één mist zijn ge bit, portemonnee en schoen. Een ander komt met een kapot vensterluik thuis, notabene van het raam van de tweelingzus van zijn verloofde. Een derde komt opdagen met een enorme buil op zijn hoofd. En de laatste mist een horloge. In de romme lige timmerwerkplaats van Wil lem Spijker worden nog meer dere dubieuze zaken ontdekt, zoals een kapotte ladder en een verdwaalde tabaksdoos. Wat hebben al deze zaken met el kaar te maken? Entree is voor leden van de buurtvereniging gratis. Niet-ie- den betalen 2 euro. HOLTEN - Bij Erve Deijk aan de Churchillstraat 19 in Holten wordt donderdag 19 februari om 14.00 uur een roofvogel- show gehouden. Deze wordt verzorgd door Gerrit en Jannie Zandvoort. De show is gratis te bezoeken. Voor meer informa tie kan men contact opnemen met Erve Deijk, telefoon 0548 - 366169. Of kijkje op de site: www.valkerijrijssen.nl ESPELO - Tijdens de voorjaars vakantie is Kinderboerderij Dondertman aan de Meester Bosweg 5 in Espelo dagelijks ge opend van 10.00 tot 17.00 uur. Daarna gelden tot 1 april be perkte openingsuren: woens dag-, zaterdag- en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. Voor meer informatie, kan men kijken op www.kb-dondert- man.nl ESPELO - Vanwege het overwel digende succes van vorig jaar worden zaterdag 21 februari en woensdag 25 februari en bij vol doende belangstelling ook nog op zaterdag 28 februari op nieuw nestkastjes gemaakt bij Kinderboerderij Dondertman. De kastjes zijn geschikt voor mezen en kunnen - desgewenst nog (thuis) afgelakt - direct wor den opgehangen. Tussen 13.00 en 16.00 uur kunnen jeugdige timmerlieden terecht in de edu catieve ruimte, waar ze met hulp van enkele handige vrijwil ligers een nestkastje in elkaar kunnen zetten. De onderdelen zijn kant en klaar en per pakketje verpakt, inclusief een nuttige instructie over de plek waar het kastje het best kan worden opgehangen. Met hulp van hamer en spijkers kan het kastje gemakkelijk zelf worden afgemaakt. Er zijn twee modellen: het ene wat groter en meer geschikt voor koolmezen, het andere is voornamelijk bedoeld voor pimpelmezen. Naast de normaal geldende en tree voor de kinderboerderij be draagt het verschuldigde be- Kinderen kunnen bij kinderboerderij Dondertman nestkastjes maken. drag voor het grote kastje 7 en voor het kleine 6 euro. Betaling vindt plaats bij het in ontvangst nemen van het gekozen model. Voor meer informatie kan men terecht op de website van de kinderboerderij www.kb-don- dertman.nl HOLTEN/ ZWOLLE - Het colle ge van Gedeputeerde Staten van Overijssel heeft dinsdag 13 januari het bestemmingsplan Wansinktracé en het bestem mingsplan Zilverzandtracé goedgekeurd. Deze plannen maken planologisch de realisa tie van de verkeersstructuur in Holten mogelijk. Het bestem mingsplan Wansinktracé maakt het mogelijk een complete cen trumlus aan te leggen via de In dustriestraat en de H.J. Wans- inkstraat die verlengd wordt tot de Oranjestraat. Er wordt aan gesloten op de al bestaande structuur van de Waagweg, Sta tionsstraat en Larensestraat. Dit plan maakt het eveneens moge lijk dat er aan de H.J. Wansink- straat woningbouw ontwikkeld wordt. Het bestemmingsplan Zilverzandtracé maakt het mo gelijk een verbinding aan te leg gen tussen de Rijssenseweg en de Drostenstraat aan de noord oostzijde van de kern van Hol ten. Eveneens kan er ten noorden van het spoor een fietspad wor den aangelegd tussen de Val- kenweg en de spoorwegover gang ter hoogte van de Waag weg. De bestemming van de Drostenstraat is herzien. Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stichtingsbestuur: W.H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4,7451 XC Holten. Klachten bezorging: Tel. 0900- 424 5726 of verspreidklachten@whm.wegener.nl Abonnementen: tel. 053-4842 383 of e-mail: abonnementen@whm.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.buithuis@whm.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 14, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whm.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) Advertentie-adviseur Brenda Zieleman Tel: 0548-597350 Mobiel: 06-51198351 Fax: 0548-597359 Mail: b.zieleman@whm.wegener.nl Commercieel regiodirecteur G.).M. ter Hedde Directie: j.V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur M.G.J. jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuismedia.nl HOLTEN - Won hij onlangs nog de Zo2Z-award van Overijssel, nu gaat Bert Wansink zich bezighouden met het centrumplan in Hol ten. Er zijn grote plannen zoals een nieuwe Albert Heijn en een aantal andere nieuwe winkels met vierhonderd parkeerplaatsen. De huidige Albert Heijn krijgt een nieuwe eigenaar: Ton ten Have. FOTO: JOHAN BOLINK

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 5