Zorg bij u in de buurt "Ik kan gelukkig altijd even naar m'n eigen kamer" Carinova Carinova Informatiebon Cursussen maart - april 2009 Themabijeenkomsten Mantelzorgondersteuning Mantelzorg; vanzelfsprekend of toch niet helemaal? Ondersteuning en begeleiding d.chtefb,; Nieuwe cursus: Opvoeden in je eentje! Vrijwilligers gezocht! Carinova is onderdeel van de Carinova Leiboom Groep Februari 2009 Borstvoeding, de beste start! Dalfsen, startdatum: 5 maart Deventer, startdatum: 19 maart Raalte, startdatum: 9 april Babymassage Raalte, startdatum: 6 maart Ommen, startdatum: 16 maart Opvoeden in je eentje (nieuw!!) Deventer, startdatum: 4 maart Geheugentraining Ommen, startdatum: 11 maart Stoppen met roken Raaite, startdatum: 3 maart Ommen, startdatum: 8 april Voetreflexmassage Deventer, startdatum: 23 februari Diabetes: je rol als 'patiënt' in het consult Raalte, dotum: 18 februari Peuters lief, soms lastig Ommen, datum: 26 februari Deventer, datum: 4 maart Staphorst, datum: 24 maart Eten, slapen, zindelijkheid Deventer, datum: 17 maart Regels en grenzen Hardenberg (Heemse), datum: 19 maart Diabetes en je werk Deventer, datum: 24 maart Ontmoetingsgroep voor ouders van kinderen die 'om een bepaalde aanpak vragen' Raalte, datum: 25 februari Olielampentocht en stamppotbuffet (voor 16 jaar en ouder) Ommen, datum: 27 februari Kookkids in Deventer (samen met Raster voor kids uit Deventer, Olst-Wijhe en Holten) Deventer, datum: vanaf maart Ontmoetingsgroep 'Omgaan met dementie' Dalfsen, startdatum: 3 maart Opening Mantelzorgsalon Holten, datum: 5 maart Kinderen die Zorgen (informatie-avond voor ouders en belangstellenden, samen met Dimence) Deventer, Bibliotheek Keizerslanden, datum 17 maart Fun en streetdance (voor 6 t/m 12-jarigen, voor gemeentes Ommen, Dalfsen, Hardenberg en Raalte) datum: 21 maart Graffiti (voor jongeren tussen de 12 en 16 uit het gehele werkgebied Carinova, die nog niet geweest zijn) Ommen, datum: 28 maart Ze is er opmerkelijk vrolijk onder, de jonge mantelzorger die we speciaal voor deze pagina van Carinova, mogen interviewen. Terwijl ze toch elke dag, bijna elk uur wordt geconfronteerd met twee jongere broertjes 'die een beetje anders zijn'. Ze past wel eens op haar broertjes als haar ouders er ook even tussenuit zijn. "Dat is soms best moeilijk, want ik moet goed opletten dat ze dan geen ruzie maken. Ook let ik dan op hun regelmaat en rust, want een duidelijke structuur bij alles is het beste voor mijn broertjes". Ze vertelt het met een grote mate van vanzelfsprekendheid. Alsof alle tienermeiden broertjes hebben die extra zorg vragen... Ze vertelt er nog wel bij: "Gelukkig heb ik m'n eigen kamer, dus daar kan ik altijd even naar toe of ik ga naar de paarden als ik een beetje afleiding wil..." "We zijn wezen bowlen; leuk!" Als jonge mantelzorger neemt ze regelmatig deel aan activiteiten die Carinova organiseert, speciaal voor deze doelgroep. "We zijn pas wezen bowlen; dat was heel leuk en gezellig en dan ben je er echt even uit. Je kunt dan ook praten met kinderen die in eenzelfde situatie zitten. Maar dat gebeurt eigenlijk niet eens zoveel, ledereen geniet er van om er even uit te zijn en dan praat je niet zoveel over 'thuis'". Ook met vriendinnen 'gaat het eigenlijk heel goed'. Ze vertelt dat het voor vriendinnen wel eens lastig is, maar dat die ook alle begrip hebben. "Ik heb er eigenlijk verder geen problemen mee", vertelt deze montere mantelzorger. En dat alleen is al een dikke pluim waard! (Om reden van privacy zijn foto's en omstandigheden gefingeerd) Als u voor een zieke of gehandicapte in uw naaste omgeving zorgt, dan bent u een mantelzorger. Mantelzorg wordt meestal gegeven door de partner, kinderen, familie, vrienden of buren. Maar op den duur kan deze 'vanzelfsprekende' zorg echter zwaar worden. Dan is een steuntje in de rug altijd welkom. Het Steunpunt Mantelzorg biedt ondersteuning en begeleiding aan mantelzorgers van alle leeftijden in de vorm van persoonlijke gesprekken en ontspannende bezigheden. Daarnaast organiseert het Steunpunt ook tal van andere activiteiten zoals lotgenoten contacten, Alzheimercafé's en is er speciale aandacht voor de jonge mantelzorgers en voor mantelzorgers met een allochtone achtergrond. Sinds kort is er ook een provinciale website voor jonge mantelzorgers: www.jongerenzorgen.nl. Het Steunpunt Mantelzorg organiseert met regelmaat weekenden voor jonge mantelzorgers. Voor meer informatie hierover kun je bellen met het Steunpunt Mantelzorg. Op deze pagina vind je ook de nodige activiteiten. Verder vindt je veel informatie op www.carinova.nl Op woensdag 4 maart a.s. start Carinova in Deventer met de nieuwe cursus: 'Opvoeden in je Eentje'. Deze cursus is bedoeld voor ouders die er, om wat voor reden dan ook, alleen voor staan bij het opvoeden van hun kind(eren). De cursus is 's ochtends van 9.00 - 11.00 uur. De vervolgdata zijn 11,18 en 25 maart en 1 en 8 april (en evt. 15 april). De cursus vindt plaats in het Carinova-gebouw, Zwolseweg 180. Voor opgave en meer inlichtingen kunt u bellen met Carinova, telefoon-(G900)-8662 (lokaal tajiefJ.Ook kunt o zich opgeven via www.carinova.nl. Er zijn géén kosten aan verbonden. Wat houdt de cursus jn? Alleenstaande ouders staan vaak voor een zware taak. De dagelijkse zorg voor.de kinderen en de keuzes in de opvoeding komen vooral op één schouder neer. Thema's die aan de orde komen zijn bijvoorbeeld: Hoe bouw je je eigen leven op naast de zorg voor je kind(eren)? Wat vind je belangrijk in de opvoeding van je kinderen en wat niet? Wat vertél je je kinder(eren) over de andere ouder? De bijeenkomsten zijn bedoeld voor ouders met kinderen van 0 - 12 jaar. Wilt u met andere alleenstaande ouders praten over de lasten én bijzondere kanten van het ouder schap, geef u dan op voor deze gratis cursus. De cursus is een samenwerkingsverband van Carinova Jeugdgezondheidszorg en Carinova Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor meer informatie kunt u ook altijd kijken op www.carinova.nl. Voor mantelzorgondersteuning in de regio Deventer en Raalte zijn we vaak op zoek naar vrijwilligers. Wilt u graag wat voor iemand anders betekenen, dan kunt u zich via onderstaande bon opgeven. Kijk ook eens op www.schitterendemensen.nl. Bent u benieuwd naar onze diensten? Kijkt u dan op www.carinova.nl of bel met (0900) 8662 (lokaal tarief). Knip uit, vul in en stuur in een ongefrankeerde envelop aan: Carinova, Antwoordnummer 1158, 8100 WB RAALTE. Ik wil meer weten over: 0 Personenalarmering 0 Particuliere zorg 0 Servicepakket 0 Ik wil lid worden 0 Mantelzorg 0 Overig Ik wil mij aanmelden als: 0 Alphahelpende 0 Vrijwilliger (regio Deventer, Raalte en Olst-Wijhe) 0 Vakantiehulp Neem contact met mij op. Naam: Voorletters: Adres: de heer/mevrouw Postcode: Plaats: Telefoon:.

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 17