Völle Wille bij Bouwersfeest Uitslagen handbalcl" Holtens Nieuwsblad 15 Lezing over boeddhisme en yoga Onderzoek Mike Bolink 'We willen van dat verkeer af Carnaval Suffendo en Club DIS geven stokje door aan VW natuur in bos Daantje Das HOLTEN - "De politiek doet maar wat. Ze probe ren wat uit en kijken dan of het wel of niet helpt. En daarna kijken ze ver der wat er nog meer moet gebeuren"'. Datumregel HOLTEN/ GROESBEEK - Mike Bolink deed mee aan de achtste editie van de Wintercross van MBC De Zeven Heuvelen in I Groesbeek. De start van de eer ste manche deed Mike op de vijfde plaats belanden, maar hij wist deze vrij snel in te ruilen I voor een tweede plaats, deze plaats behield Mike tot de finish al ging hij in de laatste ronde op de tafelbuit voor de finish nog even van de benen. De tweede manche vertrok Mike op vier, maar kwam als eerste weer te rug. Vervolgens moest hij een aantal ronden Donny van Wes- i sel voor zich dulden. Maar na dat Donny een foutje gemaakt had was de weg vrij KEUNEDARP - Het Bouwers- feest viert vrijdag 20 februari het elfjarig bestaan: een camavalsju- bileum. Voor de huidige organi satoren Suffendo en Club DIS een mooi moment om het jaar lijkse feest in het gebouw van ijs- club De Noordpool, over te dra gen aan vriendengroep Völle Wille. "We zijn er elf jaar geleden mee begonnen om na het bou wen met elkaar een biertje te kunnen drinken", zegt Geert Soer van Club DIS over het ont staan van het Bouwersfeest. "Vooral in het begin, zag je elkaar namelijk nauwelijks en maakte iedereen z'n carnavalswagen er gens anders. Dan is het hartstik ke gezellig om het bouwen af te sluiten met een feest." Alle bouwers zijn dan ook wel kom bij de Noordpool waar de vrijdag voor de optocht het feest vanaf 21.00 uur losbarst. Geert: "We hebben een vol programma, met onder andere spiekers hou wen, de Prins en Adjudant die met de Raad van Elf langskomt en een special act". Wie of wat de special act is, blijft nog geheim. Om 0.00 uur zal Club DIS en Suffendo officieel de organisatie sleutel overdragen aan Völle Wil le, die vanaf dan het evenement in handen heeft. Rick: "We zullen het feest eerst gewoon zo blijven doen zoals het nu is". Suzan: "Maar we zitten vol goede ideeën!" De opvolging was vol gens Geert snel duidelijk. "Wij zijn inmiddels allemaal dertigers en vinden het tijd worden om het feest over te dragen aan jonge ren, die het ook minimaal elf jaar volhouden", lacht hij. Rick: "We hebben er wel even met elkaar over na moeten denken, maar daarna al snel de beslissing geno men dat we het moeten doen." Volgens hem bestaat Völle Wille uit een groep van dertien man, waardoor het organiseren van het Bouwersfeest geen probleem moet zijn. Het feest is uitgegroeid van een slotfeestje voor DIS en Suffendo, naar een afterparty waar iedere bouwer welkom is. "In het begin zaten we er met DIS soms alleen, omdat Suffendo de wagen nog niet af had", zegt Geert. Ondertussen is het een feest dat een 'volle bak' oplevert "Voor 15 euro kun je onbeperkt drinken en krijg je hapjes. Verder is drive-in Effe Dimmen aanwe zig voor de muziek." Sinds dat Prins Bon Vivant tijdens de Goodwillavond met zijn gevolg een bezoek heeft gebracht aan het Bouwersfeest, is het vaste prik geworden dat de Fienpreu- versdelegatie langskomt. Geert hoopt met Völle Wille, dat dit ook in de toekomst zo zal blijven. Want het is toch een kroon op het feest en geeft de bouwers een duidelijk gevoel van voldoening waar ze het allemaal voor doen: het carnaval. KEUNEDARP - Na afloop van de bouwperiode, vrijdagavond 20 februari, wordt er een groots feest gehouden in de kantine van ijs- dub De Noordpool. Alle bouwers zijn dan welkom om met elkaar te toosten op een goed carnavalsoptocht. Het is het laatste jaar dat Suffendo en Club DIS dit feest organiseren. Na elf jaar doen ze de organisatie over aan vriendengroep Völle Wille, foto: johan bolink VERVOLG VAN VOORPAGINA Een slechte zaak, vindt Johan. "We willen werk zien. Doe eens wat, we willen van dat verkeer af. Maak een toekomstvisie en niet alleen een deelplan, zoals nu het geval is", zegt hij. "Burgers zouden best bereid zijn om voor een aantal jaren een offer te brengen, dat het met het verkeer niet zo gaat als het zou moeten. Als ze dan maar weten dat er over tien jaar een rondweg ligt, en de proble men voorbij zijn." Johan vindt een meerjarenplan daarom een goede oplossing: over tien jaar een noordelijke rondweg, in vijf jaar een keurig centrum en in de tussentijd een tijdelijke oplos sing om het verkeer om te lei den. Dat het verkeersprobleem enorm leeft bij de Holtenaren, werd de laatste weken wel dui delijk. Johan Jansen startte een discussie hierover op de websi te Holtensnieuws.nl. Dit werd opgepikt door het Holtens Nieuwsblad, waarna het balletje is gaan rollen. Johan Jansen: "Ik kreeg daarna al meteen zestig reacties van mensen die wel mee wilden helpen." Op dat moment was er nog niets be kend wat hij nu precies wilde gaan doen. Er kwam een bijeenkomst in de Biester. "Ik dacht aan zo'n twin tig, dertig man wat daar op af zou komen", zegt Johan. Maar het werden er zeker tweehon derd. De zaal zat helemaal vol. De plannen voor een enquête HOLTEN - De handbaldames kwamen in de eerste helft tegen Angeren absoluut niet in hun spel. Dit resulteerde in een 14-8 ruststand. In de tweede helft her pakten de dames zich en knok ten zich knap terug in de wed strijd. Holten naderde tot twee doelpunten, maar er volgden meerdere tijdstraffen en dubieu ze beslissingen, waardoor Ange ren uitliep naar een ruime voor sprong. Ondanks de goede vechtlust en in de tweede helft bij vlagen goede spel, wist Angeren werden voorgesteld en dat bleek goed te vallen. Na enkele zaterdagen bij elkaar te hebben gezeten, was alles in kannen en kruiken en konden zo'n 3500 adressen in Holten worden be zocht. In de tussentijd werd er in de Biester nogmaals een informa tiebijeenkomst gehouden. Jo han: "Hier ontstond een mooie discussie tussen voor- en tegen standers. Maar na navraag bij de tegenstanders van de noor delijke rondweg, bleek het grootste deel daarvan ook tegen de plannen van de gemeente te zijn." Deze heeft als plan om het verkeer om te leiden via de HJ Wansinkstraat en via het nieuw aan te leggen Zilverzandtracé, de Drostenstraat/ Waagweg. Wel geeft Johan aan, dat veel voorstemmers van de noorde lijke rondweg bij de enquête ook gezien moeten worden als tegenstemmers van de ge meentelijke plannen. Maar het geeft volgens hem duidelijk aan dat de Holtenaren nu eens da den willen zien in plaats van woorden. En het verkeer niet door een toekomstige woonwijk loodsen, want dat is een verplaatsing van het probleem. Met de uitslag van de enquête is er volgens Johan zeker nog geen einde gekomen aan de burge rinitiatiefgroep. "We gaan eerst een week op vakantie en daarna gaan we verder." Zo zal de uit slag nog worden overhandigd aan de gemeente en wil de groep een geografische verde ling maken van de stemmers. "We gaan dan met rode en groene kleuren aangeven waar de voor- en tegenstemmers zit ten", legt Johan uit. Hierdoor ontstaat een goed zicht over hoe de verdeling in Holten ligt. Verder blijven ze de ontwikke- lingen goed volgen. de winst in eigen huis te houden. Eindstand: 23-18. De handbalheren speelden afge lopen zondag de thuiswedstrijd tegen Swift Schuytgraaf 3 uit Am- hem. Uit was kansloos verloren met 32-17, maar gezien het goe de spel van de laatste wedstrijden was er hoop op een beter resul taat. Het eerste wartier ging gelijk op. Swift liep weliswaar uit naar een 3-7, maar Holten kwam goed terug tot 7-8. Daarna liep het iets minder en konden de gasten uit Arnhem uit lopen naar een 11-15 HOLTEN - Boeddhisme is hot. Maar hoe komt het dat men nu zelfs bij de Blokker al een boed dhabeeldje kan kopen? Is de in teresse in het boeddhisme voor al modieus? Of steekt er meer achter en hebben wij westerse mensen behoefte aan zingeving en samenhang in een sterk indi viduele samenleving? En voelen we ons dan thuis bij de wijsheid stand bij rust In het begin van de tweede helft liet Holten het lig gen. Te snel afronden en enkele fouten in de defensie gaven Swift de kans uit te lopen naar een 17-23 stand. In de slotfase rechtte Holten nog een keer de rug. Met enkele breaks scoorde Holten, waardoor de voor sprong van Swift terugliep. Keeper Joris Jeurissen stopte nog een strafworp in de slotmi nuut, maar de tijd was te kort om er meer dan de 23-25 eind stand uit te halen. en het innerlijke van deze le vensbeschouwing? Over dit alles houdt Dingeman Boot uit Zwolle op dinsdag 24 februari om 20.00 uur een le zing in de Kandelaar. Hij zal ver tellen over de essentie van het boeddhisme en de beoefening ervan. Verder zal hij aangeven wat hij ziet als de overeenkomsten en HOLTEN - De Christenunie hecht meer waarde aan de planologische en financiële rap porten die over de rondwegen rond Rijssen en Holten in de maak zijn, dan aan de enquête die op voorspraak van Johan Jansen in Holten is gehouden. "We wachten de rapporten af, want die zijn belangrijk", zegt Willy Otten, raadslid van de Christenunie. Over de status van de enquête is Otten duide lijk: "Als je in dubio staat zou je de enquête mee kunnen laten wegen." Otten venvacht dat de rappor ten deze week gereed komen. "We wachten eerste de rappor- de verschillen met het christen dom. Dingeman Boot komt oor spronkelijk uit Zeeland en is op gegroeid in een streng gerefor meerd milieu. In 1968 is hij be gonnen met het volgen van yo- galessen en raakte hij daarin meer en meer geïnteresseerd. Tijdens zijn opleiding tot yoga- leraar woonde hij in Bombay. ten afdan gaan we er over ver gaderen en dan zeg ik er wat over. We moeten de rapporten laten spreken. We laten niet voor niks onderzoek doen. Met de uitspraak van Jansen hebben we niks te maken. Dat ruim ze ventig procent voor de noorde lijke rondweg is verbaast me niks. Als je Holten verkeersluw wilt hebben kan ik me voorstel len dat veel mensen zo denken. In principe zijn we vóór de rondweg bij Holten, net als we vóór het Zilverzandtracé zijn en het Wansinktracé, maar we zijn niet voor de verlengde Waag weg. Maar dat kan veranderen als er nieuwe rapporten liggen." HOLTEN - Bij Natuurdiorama Holterberg kunnen jonge na tuuronderzoekers en levenslus tige buitenkinderen woensdag 18 en woensdag 25 februari met een professionele natuurgids naar het bos van Daantje en Dieuwertje Das. In dit bijzondere en avontuurlij ke bos gaan de kinderen spelen derwijs de natuur ontdekken. De natuurgids vertelt en betrekt de kinderen bij het leven in het bos. Op zoek naar minimon- sters (bijvoorbeeld spinnen) en wormen zoeken in een insec- tenput. Ook uilenbailen pluizen in het bos hoort allemaal bij dit bui- tenavontuur. Start is om 11.00 én 14.00 uur bij Natuurdiorama Holterberg. Wel graag op tijd opgeven. Na tuurdiorama Holterberg is open van woensdag tot en met zon dag van 11.00 tot 17.00 uur. In de schoolvakantie elke dag van 11.00 tot 17.00 uur. E-mail: museum@holterberg.nl en telefoon: 0548-361979.

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 15