Bente Landeweerd wint Laatste reeks cursussen lokale voorleesfinale Holtens Nieuwsblad 11 over de computer Brunch voor ouderen in dorpshuis Boschkamp workshop 'Ik rolde bijna van mijn stoel' vilten Halve afsluiting Toeristenweg wekt bevreemding Jubileum Boschkamp Feest Holterenk viert carnaval en doet mee aan optocht WD: 'Niet meer om rondweg heen' Dinsdag 17 februari 2009 HOLTEN - Bij voldoende be langstelling vindt zaterdag 21 maart een workshop vilten plaats in dorpshuis de Bosch kamp in Holten. Tijdens deze eendaagse workshop die van 10.00 tot ongeveer 16.00 uur duurt, gaan de deelnemers aan de slag om volgens de eeuwen oude vilttechniek een unieke sjaal te maken, die qua kleuren precies aan de persoonlijke wensen van de deelnemers kan voldoen. De kosten voor de dag zijn 55 euro, dit bedrag is inclu sief alle materialen, koffie, thee en een lunch tussen de middag. Voor inlichtingen 0548-36 27 55. HOLTEN - Dorpshuis de Bosch kamp bestaat 20 jaar en dat wordt zaterdagmiddag 7 maart gevierd. Dolf Moed zet dan sa men met de kinderen het dorpshuis op z'n kop. Kinderen in de leeftijd v;jn 4 tot 12 jaar zijn van harte welkom om het feestje mee te vieren. Vanaf 14.00 uur zijn de kinderen welkom bij de inloopactiviteit: lekker uitleven op het spring kussen een portie popcorn of een suikerspin halen met een lekker muziekje op de achter grond. Vanaf 14.30 uur gaat Dolf Moed beginnen met de voor stelling de Tijdmachine in de ontmoetingsruimte van het dorpshuis. Dolf is op zoek. Hij gaat op reis door de tijd. Hij be leeft met zijn tijdmachine, en natuurlijk met hulp van de kin deren, een geweldig avontuur. Hij komt op plaatsen waar hij nog nooit is geweest, maar zal hij daar ook vinden wat hij zoekt? Na 'de Tijdmachine' wordt er nog een gezellig muziekje ge draaid en mogen kinderen nog even springen op het springkus sen, krijgen de bezoekertjes een klein cadeautje en neemt ieder een met weemoed afscheid van de Holtense theatermaker Dolf Moed. RUSSEN/ HOLTEN - Bente Lan- deweerd uit groep 8 van de Re genboog in Holten is vorige week woensdag na een span nende finale voorleeskampioen jvan de gemeente Rijssen-Hol- ten geworden. «Zij las namelijk heel mooi voor uit het boek 'Razend' van Carrie Slee. Bente was op haar school al eerste geworden van de 72 deelnemende leerlingen en nu mag ze ook de gemeente Rijs- sen-Holten vertegenwoordigen tijdens de regionale voorlees- wedstrijd, die op donderdag avond 19 maart in Wijhe wordt gehouden. "De jury heeft het nog nooit zo moeilijk gehad als dit jaar", vertelt Marga Schaafs- ma, jeugdspecialist van de bibli otheek Rijssen-Holten. "Ik heb ze nog nooit zo zien zweten om er samen uit te komen wie de winnaar zou worden." Aan de plaatselijke finale van de Nationale Voorleeswedstrijd VERVOLG VAN VOORPAGINA HOLTEN - "Ik rolde bijna van mijn stoel toen ik het hoorde", zegt Schagen. "Het is te gek voor worden. Ze ker omdat de gemeente Hellen- doorn eerder heeft gezegd pas iets te doen na onderlinge af stemming. Ze nemen nu een eenzijdig besluit, terwijl Rijssen- Holten nog geen beslissing heeft genomen." Zoals bekend is het college van B en W van Rijssen-Holten van deden tien meisjes en één jon gen mee. De volgorde van voor lezen werd bepaald door loting. De elf kandidaten, twee uit Hol ten en negen uit Rijssen, kwa men tijdens de eerder gehou- plan om de weg in de winter maanden vanaf om vijf uur 's middags dicht te doen voor al het gemotoriseerde verkeer in plaats van om negen uur 's avonds. De opzet was om de maatregel al vanaf 1 november in te laten gaan, maar dat plan ging van ta fel na een bezwaar van de on dernemers op de Holterberg. Het Ondernemers Platform Sal- landse Heuvelrug diende een bezwaar in tegen een vroegere afsluiting van de Toeristenweg den schoolronden onder de leerlingen van groep 7 en 8 als beste voorlezer op hun school uit de bus. Woensdagavond la zen ze een fragment voor uit hun favoriete boek. en dat bezwaar werd gegrond verklaard door de commissie van bezwaar en beroep. Het Platform vocht het besluit van de gemeente Hellendoom tot afsluiting aan bij de be stuursrechter, maar verloor die zaak. Schagen: "Het staat nu 1-1, maar in de verlenging wordt het beslist bij de Raad van State. En ondertussen neemt Hellen doom een eenzijdig besluit. Het is echt bizar. Op het Holtense stuk van de weg mag je rijden, HOLTEN - De laatste reeks computercursussen gaat van start in dorpshuis de Bosch kamp. Op dinsdag 24 februari start de cursus Windows XP. En duurt van 09.30 tot 11.30 uur. De overige data zijn: 3 maart, 10 maart, 17 maart, 42 maart en 31 maart. De kosten bedragen 90 euro. Op donderdag en vrijdag zullen er twee cursussen Win- HOLTEN - In dorpshuis De Boschkamp aan de Tuinstraat 2 in Holten vindt zondag 1 maart voor de vierde keer dit seizoen een gezellige brunch voor oude ren plaats. Deze zondagse activiteit wordt georganiseerd door Stichting Welzijn Ouderen Holten en Stichting voor Sociaal en Cultu reel Werk. Tussen half twaalf en twee uur kunnen mim dertig maar bij de grens van Hellen- doorn moet je keren. Ik noem dit symboolpolitiek. De nuttige waarde hiervan is nul, want het is maar voor één maand. Op 15 maart gaat de zomersiuiting al in. Waarom zou Hellendoom niet nog één maand kunnen wachten? Ik zie hier het nut niet van in. De dagen worden nu juist langer. Of het onderne mertje pesten is? Ik denk dat ze hun gelijk willen halen. Formeel gesproken mogen ze dit doen, maar ze lopen nu wel vooruit op dows Vista starten. Deze duurt donderdag van 13.30 tot 15.30 uur. De overige data zijn: 5 maart, 12 maart, 19 maart, 26 maart en 2 april. De cursus op vrijdag 27 februari duurt van 13.30 tot 15.30 uur. De overige data zijn: 6 maart, 13 maart, 19 maart, 26 maart en 3 april. De kosten bedragen 90 euro. Opgave: 0548- 36 2755. ouderen in het dorpshuis in een gezellige sfeer genieten van een uitgebreide brunchtafel, die verzorgd wordt door een groep enthousiaste vrijwilligers. Deelnemers betalen 7 euro, dit bedrag is inclusief koffie, thee en een drankje na afloop. Aanmelden vooraf is noodzake lijk. Dit kan vanaf maandag 16 februari door te bellen naar te lefoon 0548-362755. de procedure. Ik vind dit heel absurd. De ene gemeente zegt 'open' en de andere gemeente zegt 'dicht'. We zitten hier toch in Nederland? Zo wordt het toch alleen maar verwarren der?", aldus Schagen die nog geen acties overweegt. "Eigenlijk is er nu niks aan te doen. Met een kort geding spek je alleen de kas van de advocaat. En dan zal de bestuursrechter zeggen dat het allemaal niet zo zwaarwegend is, omdat het op 15 maart alweer anders is." HOLTEN - Hoe de planologi sche en financiële rapporten er straks ook uit mogen zien, de noordelijke rondweg bij Holten moet er sowieso komen. Dat is de mening van jan Kevelam, raadslid van de WD. Volgens Kevelam heeft de enquête van Johan Jansen duidelijk gemaakt dat de politiek simpelweg niet meer om de rondweg heen kan. "Wij waren al voorstander van de rondwegen bij Rijssen en Holten en wat nu in Holten uit gesproken'is sterkt ons alleen maar in onze opvatting over de rondwegen: dat we er niet meer om heen kunnen", aldus Keve lam die problemen heeft met de houding van het CDA in de kwestie van de rondwegen. "Ik vind het nogal arrogant dat een partij als het CDA op dit mo ment afstand neemt van de uit slag van de enquête. Ze zeggen dat ze er niks op uit willen doen, terwijl het toch een zeer duidelijk signaal is wat is afge geven. Zo'n negentig procent heeft daadwerkelijk gere ageerd, wat wil je nog meer?", aldus Kevelam. Volgens de WD'er geeft de enquête een dermate duidelijk beeld, dat de aanstaande rapporten daar weinig op kunnen afdingen.'Ik denk dat we hiermee aan het werk moeten. De rapporten heb ik uiteraard nog niet gele zen, maar als bij het onderzoek dat is uitgevoerd bij de provin cie de vraag is neergelegd of het planologisch verantwoord is de noordelijke rondweg aan te leg gen, dan is de uitslag van de provincie denk ik al wel be kend", zegt Kevelam die een mogelijke patstelling - wat telt zwaarder: de enquête óf de rap porten? - straks niet uitsluit. Ke velam zegt overigens de nega tieve houding van de Holtense Handels Vereniging te betreu ren. 'De HHV ziet de zaken een beetje verkeerd en dat is jam mer. Het lijkt dat er een tegen stelling is tussen de HHV en de voorstanders van de noordelij ke rondweg, maar die is er in principe niet. De bedoeling van de noordelijke rondweg is om het doorgaande verkeer weg te halen van het Zilverzandtracé en het Wansinktracé. Het is niet zo dat door de noordelijke rondweg het Zilverzandtracé en het Wansinktracé niet wordt aangelegd of vertraging op loopt. Het doorgaande verkeer, met name de vrachtwagens, wordt omgeleid via de noorde lijke rondweg. Als Zilverzand en Wansink gebruikt worden waarvoor ze bedoeld waren - als ontsluitingswegen - dan is er niks aan de hand." HOLTEN - De Holterenkschool hield afgelopen vrijdag een heus carnavalsfeest, zo net voor de voorjaarsvakantie. Van tevoren werd er zelfs een Prins- en Prinsessenverkiezing gehouden. Kandidaten moest zichzelf bij de andere leerlingen promoten om op hen te stemmen. Het gekozen duo kreeg een steek en kroontje op het hoofd en mochten verschillende officiële handelingen verrichten. De Holterenk is druk met het carnaval, want zo'n 33 kinderen en 15 begeleiders doen ook mee aan de optocht zaterdag 21 februari in Holten. Met een loopgroep en een kleine wagen. foto harry broeze Bente Landeweerd toont trots haar oorkonde, foto: johan bounk

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 11