Teun Hofman klaar voor Dakarrally Nieuwe opzet triatlontraining Kinderfilm Het huis Anubis Holtens Nieuwsblad 9 Amsterdam-Dakar De uitdaging kan gaan beginnen Met bus naar concert Politieke inspreekavond Stimmungsmacher Vergadering Rode Kruis 1111 <!24~ Verkeersprobleem snel oplossen Vergrijzing 'Zo snel mogelijk kunstgras hockey" Ergernis om paaltjes Wereldtijdpad Dinsdag 10 februari 2009 «BweM-catis QfóUfNGf HOLTEN - Teun Hofman gaat met enkele vrienden de uitdaging aan. Hij rijdt met een oude Jeep van Amsterdam naar Dakar. Daar na gaat hij door naar Mali om de auto te verkopen. De opbrengst gaat naar het goede doel Mercy Ships. foto: johan bounx HOLTEN - Nog een paar dagen en Teun Hofman is op weg naar Dakar. Komende zaterdag is het zover. Dan vertrekt de Hol- tense zeeman met zijn Jeep Cherokee van 1992 richting de Afrikaanse woestijn. Hofman rijdt de Amsterdam Dakar Challenge. Ruim 8000 kilome ter moeten Hofman en zijn co- piloot Bas Smeijer afleggen, want na het bereiken van Dakar rijdt Hofman nog even door naar Mali. Dat het een kwestie van gas geven wordt is wel ze ker. "We rijden ongeveer 500 kilometer per dag", zegt Hof man die deze week de laatste voorbereidingen treft. "De au to's krijgen nog een ander kleurtje en we plakken er wat stickers op. Verder moeten we nog wat borden en bestek rege len voor onderweg. In Frankrijk eten we wel langs de weg, maar in Marokko gaan we ons eigen potje koken. De eerste dagen wordt het dus enigszins luxe, maar in Afrika wordt het afzien. Daar zul je ook niet elke dag kunnen douchen", aldus Hof man die veel zin heeft in het avontuur. De rally is geen echte wedstrijd. Er wordt met oude auto's gereden voor een goed doel. Hofman doet de rally sa men met drie vrienden die hij kent van Zeevaartschool op Terschelling. Harmen Boersma HOLTEN - De triatlontrainin gen van AV Holten krijgen een nieuwe opzet. Het is nu moge lijk om met professionele triat leten alle drie de onderdelen, zwemmen, fietsen en hardlo pen, te oefenen. De laatste drie/ vier weken wordt de complete triatlon zelf geoefend (kwart en achtste), zodat deelnemers tij dens het EK goed voor de dag kunnen komen. Wim Brinks is erg enthousiast over de nieuwe opzet en hoopt dat er veel deel nemers die meedoen aan de triatlon, zich aanmelden voor deze training. Want zonder oe fening is het erg moeilijk om uit eindelijk de finish te halen. "Het is niet verplicht om alle onderdelen te oefenen. Je kunt er ook voor kiezen om bijvoor beeld alleen het fietsen en hard lopen eruit te pakken", bena drukt Wim. Hij is, naast Mein- HOLTEN - Rode Kruis Holten houdt woensdag 25 februari om 20.00 uur de jaarlijkse algemene ledenvergadering. In die verga dering wordt onder meer het jaarverslag van de secretaris, het financieel verslag van de pen ningmeester en het jaarverslag van 'Welfare' doorgenomen. Al le leden van het Rode Kruis zijn van harte welkom op deze avond in Café De Biester. en Jeroen Bijlsma rijden een andere auto. De opzet is om beide wagens te verkopen in Mali. De opbrengst - Hofman schat het bedrag op zo'n 700 euro per auto - gaat naar een goed doel: Mercy Ships, een Nederlands-Amerikaanse orga nisatie die hospitaalschepen in West Afrika verzorgt. Hofman kwam vorige week te rug van zee. Hij werkt als twee de stuurman bij Jumbo Ship ping. "Ik ben in Houston opge stapt. Daarna hebben we vier havens in Amerika gedaan, toen naar Ierland en vervolgens naar Venetië. Van daaruit heb ik het vliegtuig genomen. De bootreis duurde zo'n vijf we ken. Normaal ben ik drie maan den op zee, maar ik ben speci aal voor Dakar eerder terugge komen. Ik heb alle medewer king van de baas", aldus Hof man die beseft dat autorijden heel wat anders is dan varen op zee. "Daarom hebben we ook een beetje geoefend, al was het niet altijd met goed resultaat. Ik heb met de auto op de kant ge legen en heb ook een koprol ge maakt. De grille en de koplam pen lagen eraf, maar gelukkig was er geen grote schade. Alles is nu weer gerepareerd." Hof man en zijn maten kunnen nog sponsors gebruiken, (zie ook www.everyoneweb.com). dert Koopman, een van de trai ners van AV Holten. Daarnaast helpen Martijn en Stefan Paal man mee. Beiden hebben ze in Holten meegedaan en weten ze HOLTEN - In de de Boschkamp wordt woensdag 18 februari de film 'Het huis Anubis, Het pad der 7 zonden' (kijkwijzer vanaf 6 jaar) gedraaid. De ontmoetings ruimte wordt omgetoverd tot een ware bioscoop, waar kinde ren gezellig een leuke film kun nen kijken. De bewoners van Het Huis Anubis gaan op schoolreisje. Hun tripje wordt echter bruut verstoord door iets onverklaar- DIJKERHOEK - De Reeperbah- ner Stimmungsmacher houden vrijdag 13 februari het langver wachte huiskamerconcert in zaal Heezen in Steenderen. Supportact is De Taliband en special guest: Gerjanne Meijer- man. waar je op moet letten. Verder zullen Carlos Baltus en Leo Hoogland de' deelnemers trai nen. Leo heeft bijvoorbeeld meegedaan aan de triatlon in baars. Ze komen in een spook- dorp terecht waar ze op een ou de legende stuiten. Wie is graaf 'Rohan', de graaf zonder hart? En wat betekent de toegangs poort tot het pad der zeven zon den? Als Fabian's nachts op on derzoek uitgaat, krijgt hij een vreemd voorgevoel. Zijn lieve Nienke is niet op de afgespro ken plek en ook Appie en Jeroen gedragen zich vreemd. En waar zijn Victor en Van Swieten op- Er rijdt om 20.30 uur een bus vanaf 't Bonte Paard in Dijker- hoek naar Steenderen. Opgave is mogelijk bij Ferry Kleinherenbrink, 06-23177778. Wees er wel snel bij, want er kunnen maximaal vijftig perso nen mee. Almere en gaat nu de zwemtrai- ning verzorgen. Wim Reins heeft de elite getraind wat be treft het fietsen en weet dus de fijne kneepjes te vertellen. "Er wordt op interval getraind", legt Wim uit. "Er wordt met een kor te afstand begonnen en zo op gebouwd naar het aantal kilo meters dat straks bij de triatlon ook moet worden gefietst." En het snel wisselen van het fietsen naar het hardlopen komt aan bod. Want hiermee valt veel winst te behalen. "De trainers zijn ervaringsdeskundigen en weten precies waar je op moet letten bij het wisselen. Daar kun je straks veel voordeel van heb ben." Ze vertellen verhalen uit de praktijk en geven de deelne mers vele goede tips mee. Voor meer informatie: Gerdien Ophof, tel. (0548) 362500 of koopman.ophof@xs4all.nl. eens gebleven? Zijn de bewo ners verwikkeld geraakt in een vooropgezet spelletje of is er meer aan de hand? Is de liefde tussen Fabian en Nienke sterk genoeg? Kan iedereen zijn zon de overwinnen en doorgaan tot het bittere eind? De kosten voor de kinderfilm bedragen 1,50 euro per per soon. Aanvang van de film is om 14.00 uur. Voor reserveringen: 0548-3627 55. RIJSSEN - De gezamenlijke poli tieke partijen hielden vorige week dinsdagavond een bij eenkomst waarbij iedereen hun zegje kon doen. De partij en kunnen dit gaan gebruiken voor hun verkiezingsprogram ma. Jan-Herman ten Velde van de Holtense Handelsvereni ging wil vooruit. "Wij zijn er he lemaal klaar mee. We willen geen nieuwe rapporten en en quêtes, maar meteen aan de slag". Waarbij hij doelt over de verkeersplannen in Holten. De groep van Johan Jansen wil met een enquête in Holten proberen om de noordelijke rondweg opnieuw op de poli tieke agenda te krijgen. Ten Velde duld geen uitstel meer, maar wil dat er nu-eindelijk eens wat gebeurt in het winkel centrum. Nu ligt volgens hem alles stil en is het voor de mid denstanders niet mogelijk om te investeren in uitbreiding. Ook zouden er vele geïnteres seerden klaar staan om in Hol ten een winkel te beginnen. Maar zolang er niets gebeurt, beginnen zij er niet aan. "Er is genoeg draagvlak voor het realiseren van een aantal plannen." Waarbij hij doelt op de aanleg van het HJ Wansinkt- racé en het Zilverzandtracé. Ten Velde ziet het liefst nog vandaag de schop in de grond, dan morgen. "Wij staan achter het college van B en W: een eventuele knip in het centrum en de beide tr acés. Ook de verlengde Waag- weg vinden we een goed plan. Het is tijd om wat te gaan doen!" Voor de ouderen sprong Geurt Leppink in de bres. "We krijgen te maken met steeds meer verg rijzing. In Holten is 34,8 procent van de bevolking ouder dan 55 jaar. En 14 procent 65-plusser. In Rijssen valt 25 procent in de leeftijdscategorie vanaf 55 jaar. Luit Meijer van de Sportraad Rijssen-Holten vindt het een te gendraads besluit om de sport- tarieven te verhogen, terwijl de gemeente juist voorstander is om zoveel mogelijk mensen te laten sporten. "Mensen die aan sport doen, zijn minder vaak ziek en hebben een gezondere geest", zegt Meijer. "Sport moet juist een hogere prioriteit krij gen. Daarnaast moet het sport- plan in Holten zo snel mogelijk worden gerealiseerd. En voor de hockey zou er nog dit jaar kunstgras moeten liggen." Ook zou volgens hem bij Excelsior zo snel mogelijk twee kunstgras velden moeten komen om ze uit de brand te helpen. Volgens Holtenaar Johan lan sen zou Holten veel moeten in leveren ten gunste van Rijssen. Zo moeten Holtenaren nu spe ciaal naar Rijssen rijden om naar het gemeentehuis te kun nen gaan. En zit het nieuwe af- valbrengpunt in Holten zater dagsmiddags dicht, zodat Hol tenaren ook dan naar Rijssen moeten. "Denk goed na waar je als raadslid 'ja' tegen zegt", be nadrukt Jansen. "Ik kom net uit een vergadering van buurtver eniging Beuseberg. En ze zei den: 'Geef alsjeblieft door dat wij die paaltjes niet in de Beuse berg en Zuurberg willen heb ben!' In Espelo hebben zich er ook al tegen gesproken". Hier mee doelend op de vele jaar paaltjes van het Wereldtijdpad, die op sommige plekken om de 25 meter zijn geplaatst. Waar door het lijkt alsof er een hek werk zonder prikkeldraad in de berm is aangebracht. "Het idee van het pad is leuk, maar het le vert een woud aan paaltjes op. Geen gezicht hoe die er staan." De trainers die de deelnemers gaan helpen om op alle onderde len van de triatlon goed te kunnen presteren, foto: johan bolink

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 9