Reacties positief op enquête schildercursisten Schminken en opstellen voor optocht carnaval Holtens Nieuwsblad Holteis Nieuwsblad 5 i Oorlogsfilm draait in Boschkamp Bijeenkomst NBvP D'hoek Wedstrijd voorlezen Uitslag enquête rondweg donderdagavond bekend International Justice Mission jongeren zetten zich in voor het goede doel Expositie dooi" Anton van Zee naar halve finale ÊmmmmntfÈËmm KEUNEDARP-Zois er een klasse voor groepen van kinderen en een klasse wagentjes/ skel ters. Dinsdag 10 februari 2009 HOLTEN - De reacties van de Holtense bevolking op de en quête over de realisatie van de noordelijke rondweg zijn over het algemeen positief. Dat zegt Johan Jansen die eind vorig jaar het initiatief nam om Holten warm te krijgen voor de aanleg van de rondweg, nadat het college van B en W de stek ker er uit had getrokken. Jansen formeerde een actiegroep om zich heen en hield een enquête onder de inwoners die deze week wordt afgerond. Huis aan huis zijn de formulieren uitge deeld en inmiddels is het groot ste deel al weer opgehaald. In totaal helpen zo'n 120 vrijwilli gers mee aan het onderzoek. "De eerste resultaten van de stemming over de rondweg zijn binnen", zegt Jansen. "Heel veel mensen geven de ingevul de stembiljetten direct weer mee. Onze vrijwillige medewer kers worden overal positief ont vangen. Zelfs op de plekken waarvan men op voorhand veel tegenstemmers kon verwach ten is het beeld niet zo negatief. We mogen hoge verwachtingen hebben op grond van de manier waarop onze mensen aan de deur worden ontvangen. Ze krijgen vaak te horen dat de weg er al veel eerder had moeten ko men. De weg had er lang moe ten liggen, zeggen veel men sen." Jansen heeft ook gemerkt dat veel Holtenaren sceptisch zijn ten opzichte van de politiek. "Je hoort veel reacties van mensen dat de politiek toch niet luistert. De gemeenteraad heeft er nu lang genoeg over gediscus sieerd, laat ze het nu maar eens aanpakken, zeggen de mensen. Wat ook vaak doorklinkt is dat in Rijssen alles vaak snel gere geld wordt en in Holten niet. Ik denk zelf niet in die termen dat in Rijssen alles kan in vergelij king met Holten, maar het is wel zo dat in Holten jaren is aange- klungeld. Veel Holtenaren hadden de ver wachting dat het hier ook voort varend zou worden aangepakt, maar het kabbelt maar voort. Er komt een rapport en er komt weer een rapport en er gebeurt niets. Veel mensen zijn die vrachtwagens in het dorp meer dan zat, levensgevaarlijk, en dat ze die nu door de woonwijken willen sturen lijkt helemaal ner gens op", aldus Jansen. Komende donderdagavond worden de stemmen geteld en wordt de uitslag bekend ge maakt bij een bijeenkomst in de Bies ter. De uitslag wordt rond 22.00 uur verwacht. Voor Rijssenaren biedt de website www.holtens- nieuws.nl/rondweg een moge lijkheid een stem uit te brengen. HOLTEN - In de Boschkamp wordt donderdag 12 februari om 20.15 uur de film I Served the King of England gedraaid. Het gaat om een oorlogsfilm, geregisseerd door Jiri Menzei. De film vertoont het verhaal over een ober uit een kleine Tsjechische plaats die in de eer ste helft van de vorige eeuw car rière maakt. Nadat hij in Praag de crème de la crème in de jaren dertig ontmoet, staat voor hem niets meer een grote toekomst in de weg. Zijn droom om een eigen hotel te hebben brengt hem in een van de 'Lebensbom' huizen. Entree: 3,50 euro. HOLTEN - In de periode van 30 januari tot 12 maart exposeren de cursisten van Henk Mulder hun olieverf en acrylschilderijen in de ontmoetingsruimte van dorpshuis de Boschkamp. Docent Henk Mulder kwam zo'n 10 jaar geleden in contact met de Eindhovense schilder Comelis Le Mair die een voor vechter is van de klassieke ze- ventiende-eeuwse schilder kunst, hetgeen ook Henk erg aanspreekt. Na allerlei materia len en kunstrichtingen te heb ben uitgeprobeerd heeft toch de liefde voor het ambachtelijke realisme het gewonnen van al lerlei modemismen. Déze stijl is dan ook duidelijk terug te vin den in de werken van de cursis ten van Henk Mulder. Belangstellenden kunnen op werkdagen terecht om de expo sitie gratis te bezichtigen. In lichtingen over de exposities zijn te verkrijgen bij de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk voor Holten, telefoon 0548-36 27 55. HOLTEN - Een groep Holtense jongeren gaat actievoeren om wat te doen aan het onrecht in de wereld. Ze gaan geld inzamelen om die beschikbaar te stellen aan het goede doel International Justice Mission. De acties vinden plaats tijdens en na de voorjaarsvakan tie, die dit jaar van 16 tot en met 20 februari is. Zo zal er een verkoop plaatsvinden van appeltaarten, wordt een zaalvoetbaltoemooi gehouden in sporthal 't Mossink en staat er een benefietconcert in de Stadskelder op het programma. De huis-aan-huisverkoop van appeltaartjes vindt plaats in samenwerking met bakkerij Nijkamp. De verkoopprijs is 4 euro. Het voetbaltoernooi wordt op maan dagmiddag 16 februari gehouden van 13.00 tot 17.00 uur en is bedoeld voor jongeren van 10 tot en met 17 jaar. Opgave kan via teu- nisbeldman@hotmail.com of06-47 17 53 06. De kosten bedragen 3 euro per persoon. Het benefietconcert staat op de agenda voor zaterdag 28 februari. foto: johan bolink DIJKERHOEK - NBvP Vrouwen van Nu houdt haar maandelijk se afdelingsbijeenkomst op dinsdag 17 februari om 20.00 uur in café het Bonte Paard in Dijkerhoek. Als gastspreker zal De Witte wat komen vertellen over het ma ken van verschillende soorten mosterd, waarbij de aanwezi gen ook producten kunnen proeven. RUSSEN/ HOLTEN - In de bibli otheek van Rijssen wordt woensdag 11 februari om 19.00 uur de gemeentelijke finale van de voorleeswedstrijden gehou den. Uit Holten doet Merel Li- bregts van de Haarschool mee en Bente Landeweerd van de Regenboog. Merel leest voor uit 'Achtste groepers huilen niet', van Jacques Vriens en Bente uit 'Razend' van Carrie Slee. HOLTEN - Anton van Zee van Fietswereld Holten heeft zich geplaatst voor de halve finale van de verkiezing Tweewieler- technicus van het Jaar 2009. De halve finale vindt plaats op maandag 2 maart in het Twee- wielercentrum van Innovam in Nieuwegein. De tien overgebleven kandida ten moeten dan diverse prak tijkopdrachten uitvoeren. De beste vijf strijden maandag 30 maart tijdens de grote finale om de prestigieuze titel 'Fiets- technicus van het Jaar 2009' en het goedgevulde prijzenpak ket. Na bewezen te hebben over veel theoretische kennis te be schikken, mag Van Zee nu ook zijn praktische vaardigheden tonen. De verkiezing Tweewie- Iertechnicus van het Jaar bena drukt het belang dat tweewie- Iertechnici zich moeten blijven ontwikkeien en (bij)scholen. Daarnaast zet de verkiezing het veelzijdige vak van twee- wielertechnicus extra in de schijnwerpers. De verkiezing Tweewielertech- nicus van het Jaar 2009 wordt op initiatief van stichting OOMT georganiseerd door kennis- en opleidingscentrum Innovam. OOMT wil met deze verkiezing het vakmanschap in de branche centraal stellen en het bewustzijn van het belang van opleiding en ontwikkeling stimuleren. VERVOLG VAN VOORPAGINA Verder wordt er door een des kundige jury gejureerd wie de mooist verklede kinderen zijn. Opstellen is om 13.00 uur. Van af die tijd kan men een start nummer afhalen bij de tafel op de hoek Wilhelminastraat/ Vrij heidslaan. Kinderen die als groep of met een wagentje of skelter mee willen doen kunnen zich de komende periode opge ven bij Erik Spenkelink, telefoon 0548-366014. Volwassenen kunnen zich ook bij Erik aan melden. Extra leuk voor de kinderen is dat ze zich gratis kunnen laten schminken van 10.00 tot 12.00 uur bij de Haarschool. Dus wie clown, tijger of prinses wil wor- Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Sbchtingsbestuur W.H. Beyers, secretaris, Kotlingserf 4,7451 XC Holten. De carnavalsoptocht wordt zaterdag 21 februari om 14.00 uur gehouden in het centrum. foto: johan bounk den, kan naar de Haarschool komen. Na afloop van de op tocht is er het bekende Keun- tjescarnaval. Dit jaar is dït kin dercarnaval in de Stadskelder. De Fienpreuvers nodigen heel Holten uit om te komen kijken naar deze fantastische en kwali tatief hoogstaande carnavals optocht. Klachten bezorging: Tel. 0900- 424 5726 of verspreidklachten@whm.wegener.nl Abonnementen: tel. 053-4842 383 of e-mail: abonnementen@whm.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whm .wegener. nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 14, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whm.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) Advertentie-adviseur Brenda Zieleman Tel: 0548-597350 Mobiel: 06-51198351 Fax: 0548-597359 Mail: b.zieleman@whm.wegener.nl Commercieel regiodirecteur C.J.M. ter Hedde Directie: |.V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur M.C.). jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuismedia.nl

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 5