Sausmouse vermaakt zich goed op Prinsenbal Holtens Nieuwsblad 17 Nieuw dameskoor heeft inmiddels al 39 leden Uitslagen Bergruitertjes Uitslagen De Eendracht Spreekuur van MEE Bord in de weg Gevaarlijke verkeerssituatie op Beusebergerweg Kortnieuws Carnavalsfeest mindervaliden Kijkdag Bosschool Dinsdag 10 februari 2009 De Hoolter Deerns HOLTEN - In Maliënheem was zondag 8 februari een spring- concours.Dedy Pekkeriet deed mee met haar pony Oiympia. In de categorie D klasse B sprong zij foutloos rond en behaald 43,5 punt voor de stijl. Dit was goed voor een tiende plaats. HOLTEN - De uitslagen van de onderlinge schietcompetitie van De Eendracht. Geweer klasse A: 1. W. Paalman, 168; 2. JA. Paalman, 163; 3. G.J. van Aefst, 148. Opgelegd 55-plus klasse A: 1. E. Grootentraast, 189; 2. G. Schuppert, 188; 3. W. Leef- tink, 184; 4. G. Haverslag, 183; 5. F. Hoes, 178. Klasse B: 1. J. Kloos ter, 173; 2. H. Kevelham, 169; 3. J. Nijendijk, 168 (4x10); 4. J. Paal man, 168; 5. B. Paalman, 146. Pis tool: 1. H. Nekkers, 155; 2. A. Schuppert, 142. Geknield: 1. J. Reinaardus, 60.Geweer klasse A 1. W. Paalman, 161; 2. G.J. van Aefst, 168. Opgelegd 55-plus klas se A 1. G. Haverslag, 189 (10x10); 2. F. Hoes, 189 (6x10); 3. G. Schuppert, 186; 4. A. Pekkeriet, 183 (8x10); 5. E. Grootentraast 183 (5x10). Klasse B: 1. J. Paal man, 182; 2. J. Nijendijk, 172; 3. H. Kevelham, 169; 4. J. Klooster, 168; 5. B. Paalman, 166. Pistool: 1. H. Nekkers, 171; 2. A. Schuppert, 154. Geknield: 1. D. Overmeen, HOLTEN - MEE IJsseloevers heeft de tijden van het inloop spreekuur gewijzigd. Er is nu el ke donderdag inloopspreekuur van 13.00 tot 17.00 uur aan de Smidsbelt 6 in Holten. MEE IJsseloevers biedt infor matie, advies en ondersteuning aan mensen met een beperking en direct betrokkenen. Levens- breed en levenslang. Onafhan kelijk en professioneel deskun dig. Voor meer informatie: tele foon 0529-452011 en Aanmel ding. www.mee-ijsseloevers.nl DIJKERHOEK - Ter ere van Prins Sausmouse de Grote werd afgelopen zaterdagavond 7 fe bruari het Prinsenbal gehou den. Deze keer niet in De Pop- pe, maar in Het Bonte Paard. Sausmouse kreeg onder ander de Keunedarpse Deerns voor geschoteld, The Pirats, Duo Heilig en 't Schaep met de 5 pooten. Verder kwam er een scene voorbij dat zich afspeelde in café Holterman. Laurens Jan Stam liet zien dat hij een alleskunner is. Hij pre senteerde het Prinsenbal op ei gen wijze en liet hilarische foto's en filmpjes voorbijkomen. Ver der kwam hij zowel op film als in de zaal op als nachtburge meester Jules Deelder, met ge dichten over het verpatsen van Meermanskamp, het blok be ton dat straks kulturhus gaat he ten en toeristen moet aantrek ken. Maar ook de paaltjes van het Wereldtijdpad kwamen ter sprake en verder vindt Jules een noordelijke rondweg maar niets. En om met de woorden van Jan Stam te spreken: 'pak HOLTEN - Naast een mannen koor - de Hoolter Korhanen - heeft Holten nu ook een vrou wenkoor, Het nieuwe koor werd afgelopen donderdag offi cieel opgericht. De naam waar onder de Holtense dames gaan zingen is inmiddels ook be kend: de Hoolter Deerns. Het koor is nu al een succesnum mer want inmiddels hebben zich al 39 dames aangemeld. Omdat er maximaal plek is voor 45 dames, zo is afgesproken, lijkt de eerste wachtlijst slechts een kwestie van tijd. Dat het toch gewoon de fiets'. Dat Prins Sausmouse de Grote zijn eer niet helemaal aandoet, bleek wel uit de filmpjes. Tij dens 'Made in Keunedarp' moesten voormalig Prins Catan en Prins Sausmouse tegen el kaar strijden om een stevig muurtje te bouwen. "Als het koor bestaat is te danken aan Simone Brands die samen met Linda Wever en Anita de Wilde het initiatief nam tot het op richten van een dameskoor. 'We hadden al een paar keer de Hoolter Korhanen zien optre den en vorig jaar bij het Mee deinfestijn op het Keunefeest zaten we met een groepje mei den bij elkaar en toen kwamen op het idee van een dameskoor. We waren direct enthousiast en toen hebben we het op poten gezet", vertelt Simone Brands (34). Het trio Brands, Wever en gras twee kontjes hoog is, dan zie je alleen de steek van Prins Sauskabouter de Grote". Een tweede opdracht was om café spelletjes te spelen in Bierlokal am Bahnhof. Maar de Prins had nogal moeite om, gezien zijn lengte, bij de spelletjes te kun nen. De Wilde vergaderde een paar keer en kreeg wat bestuurlijke hulp van het mannenkoor. Af gelopen donderdag werden in de oefenruimte van de Korha nen, 't Hanennös, de laatste puntjes op de i gezet en werd 'de Hoolter Deerns' officieel opgericht. Brands is de voorzit ter, Wever de secretaris en De Wilde de penningmeester. De overige bestuursleden worden nog ingevuld. "We hadden 35 leden, maar er zijn nu al weer vier bij gekomen", zegt Brands. "Ons streven is 45 leden. We De Keunedarpse Deems had den een aflevering van een tv- serie gemaakt, met een vette knipoog naar 'Gooise vrou wen'. Een dame had het Gooise matras verlaten om naar een verjaardagsfeest te gaan bij de Keunedarpse Deerns. Zij ver wachte bij het treinstation op gehaald te worden door een met leder beklede taxi. Het was even schrikken toen er ineens een trekker voor haar neus stond. In plaats van door de PC Hooftstraat te lopen, werd ze begeleid door de kalverstraat bij een Keunedarpse boerderij. Het werd voor de bekakte da me meer een aflevering van 'Boer zoekt vrouw' dan van 'Gooise vrouwen'. De verjaar dag speelde zich af aan de keu kentafel, waar de drank ge woon uit de fles werd gedron ken. Zelfs de jeneverfles werd zo op de mond gezet. De Keunedarpse Deerns sloten live af met 'Boerenmeiden van het platteland' van de Maïs- girls. The Pirats van de Battum- se Revue liet een soort show hebben vrouwen van verschil lende leeftijden. De jongste is rond de twintig, de oudste is vijftig plus. Bij de oprichtings vergadering hebben we zelf de naam verzonnen. Ook is er een liedjescommissie opgericht. Daar zit ik samen met Tineke Geerling, Joke Voortman en Je- anet Fros in. Gezelligheid staat bij ons voorop. We willgn gezel lige meezingers gaan zingen, geen hoogstandjes", aldus Brands. Het eerste optreden staat gepland bij de Keunefees- ten. De dames repeteren elke ballet zien. Dames verkleed als piraten, dansten op muziek. Later in het programma kwa men ze nogmaals terug met een liedjesmedley uit het pro gramma 't Schaep met de 5 pooten. De verkleedpartij van Duo Heilig uit Diepenheim bleek bij hetjonge publiek niet echt aan te slaan. Het werd erg rumoerig in de zaal, waardoor de aandacht van de bezoekers wegzakte. Dit in tegenstelling tot het stuk Café Holterman van Bert Reijlink en Jan van de Paapen, dat wel goed werd op gepakt. Jan speelde uitbater van het café, terwijl Bert de on geschoren klant was. Een stuk dat ze voor een deel hadden geleend van André van Duin en Frans van Dusschoten, maar voorzien van een eigen Keune- darps sausje. On-Fire en dweilband De Braandheultjes zorgden voor muziek in de zaal, terwijl na afloop van het programma een warm buffet klaarstond waar men kon ge niet van onder meer shoarma en gehaktballen. tweede en vierde donderdag avond van de maand in de oe fenruimte van de Korhanen. "We houden het voorlopig bij simpele liedjes", aldus Brands. Het eerste lied van de Deems werd kort na de oprichting ge zongen: Rosanne van Nick Si mon. Brands: "Bijna iedereen zegt in een eerste réactie van 'ik kan helemaal niet zingen', maar samen klinkt het best wel goed." De Deems zijn in ge sprek met een dirigente, terwijl ook de Korhanen al hulp heb ben toegezegd. CV DE FIENPREUVERS HOLTEN - In samenwerking met Stichting Paardrijden Ge handicapten houdt CV De Fienpreuvers zaterdag 14 febru ari een geweldig feest in mane ge Snorrewind. Prins Sausmouse de Grote en Adjudant Gigantisch maken om 15.00 uur hun opwachting. On dersteund door de Raad van Elf, de Raad van State, de Senaat en de Niet Geüniformeerden, en onder begeleiding van huisor kest De Braandheultjes, zal er een super feest ontstaan. Voor de 25e keer zullen de feest vierders de polonaise lopen. Op 9 februari 1985 werd dit festijn voor de eerste keer gehoduen. Een kwart eeuw leut en plezier voor en door mensen met een beperking. De Braandheultjes zullen deze middag de muzikale toon zet ten. Tonnie Turner en zijn dri ve-in show, Zoer and Zoer, Het Grote Pannenorkest, en niet te vergeten, Gertrude vom Bahn hof, zullen zorg dragen voor een geweldige Camavalssfeer. Er is speciaal tijd en ruimte voor optredens voor mensen met een beperking. Hun deelname aan de playbackshow is het hoogtepunt van deze middag. Zij staan borg voor een grandio ze feeststemming. De beloning bestaat uit een medaille van de Prins. DJ William with the Micropho ne zal dan ook gepresenteerd worden. Elk jaar zijn de feestgangers uit gedost in bonte kleren. Voor de mooist verklede carnavalsvier der stelt Prins Sausmous de Grote een Prinsenmedaille be schikbaar. ESPELO - De Bosschool aan de Raalterweg 44 in Espelo houdt 12 februari van 14.00 tot 16.00 uur een kijkmiddag. Daar laten de kinderen, leer krachten, en ouders zien, hoe er op de kleinste school in de ge meente Rijssen-Holten wordt gewerkt. Alle groepen kunnen tijdens de op dat moment gege ven lessen bezocht worden. De Bosschool staat in het bos aan de weg tussen Holten en Nieuw-Heeten en is het beste bereikbaar door over de paral lelweg te rijden, de auto daar te parkeren en door de tunnel on der de provinciale weg naar de school te lopen. Parkeerplaat sen zijn er voldoende. HOLTEN - Net als de Raalterweg wordt de Beusebergerweg buiten de bebouwde kom ingericht als 60 kilometerzone. De werkzaam heden hiervoor zijn inmiddels begonnen, maar wordt op een zeer gevaarlijke manier aangegeven. Een groot bord waarop staat wie de werkzaamheden uitvoert, staat namelijk op luttele meters van een kruispunt. Hierdoor wordt dit erg onoverzichtelijk, doordat automobilisten door het bord worden afgeleid. Hierdoor ontstaan veelvuldig (bijna-)ongelukken. De meeste Beusebergers zijn niet echt blij met de nieuwe verkeerssituatie met fietsstroken en verhoogde plateaus, omdat hiermee ook de voorrang wijzigt. Nu heeft op deze weg rechts ineens voorrang. Verder zien ze het informatiebord liever zo'n 100 meter verderop staan, zodat de gevaarlijke verkeerssituatie bij de kruising Beuse- bergerweg-Aalpolsweg verleden tijd is. Ondertussen is het bord al enkele keren tegen de vlakte gegaan en weer recht op gezet Met als officiële oorzaak: de wind. foto: sander schepermax 't Schaep met de 5 pooten krijgt een medaille van Prins Saus mouse. FOTO: JOHAN BOLINK

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 17