Holtens Nieuwsblad 7 Jongeren zetten acties op touw Een mooie activiteit vanuit Hilarisch Prinsenbal in goede lokale samenwerking i zaal Het Bonte Paard Holtense jongeren ten strijde tegen onrecht Verlies W Holten PvdA tegen rondweg WD Jan Mulder brengt werkbezoek aan Holten Laat gebit huisdieren gratis controleren in actiemaand HOLTEN-De goede contacten tussen Erve Deijk (Zozijn) en Dies- senplas, zorgen ervoor dat er regelmatig samen initiatieven worden ge nomen. Dinsdag 3 februari 2009 HOLTEN - De winterstop is voorbij in het amateurvoetbal, de eerste oefenwedstrijden zijn weer gespeeld. W Holten heeft alweer twee oe fenpotjes achter de rug. De ploeg moet het nog steeds doen zonder de langdurig geblesseer den Van der Wal, Huisman en Stam. Qua uitslag had Holten een slechte generale voor de eerste competitiewedstrijd zon dag tegen koploper Schalkhaar. Wilp was op het kunstgras de Holtenaren in Schalkhaar met 1-0 de baas. Wilp, in het verleden nog tegen stander in de competitie, bleek al snel een geduchte tegenstan der. De eerste helft had Holten de wind tegen en kreeg het de bal maar moeilijk weg uit de ei gen verdediging. Koetsier zag meerdere malen zijn uittrappen geschept worden door de wind en hierdoor kwamen de rood zwarten een paar keer in de pro blemen. Het was ook een uit trap van Koetsier die de 1 -0 voor Wilp inleidde. Koetsier raakte de bal niet vol en in combinatie met de wind zorgde dit ervoor dat de bal voor de voeten kwam van een van de middenvelders van Wilp. Deze aarzelde niet en nam de bal ineens van veertig meter op de pantoffel waardoor de uitgelopen Koetsier op de zestien kansloos was. Na zich gelaveerd te hebben aan een lekkere warme kop thee in de rust kwam Holten met en kele wisselingen in de opstelling weer uit de kleedkamer. Zo mocht onder andere Bekker- nens laten zien wat hij kon on der de lat in plaats van Koetsier. Al snel leek Bekkemens ver schalkt te gaan worden nadat Hulleman een bal op de doellijn met zijn arm had tegengehou den. De strafschop werd terecht gegeven door de gesoigneerde arbiter. Bekkemens greep het moment aan om zich positief te onderscheiden door de bal uit de linkerhoek te ranselen. Holten was de laatste twintig minuten de betere ploeg. Uit eindelijk was het deze fase die de ploeg aanknopingspunten biedt voor de hervatting van de competitie zondag op eigen veld. Op 29 januari is er een nieuw I initiatief gestart. Cliënten van 1 Erve Deijk komen eens per maand naar de Diessenplas j voor een tuinactiviteit. I Samen met een begeleider van 1 Erve Deijk en onder leiding van de vaste tuinman van Diessen- plas, Hans Rietman van hove- i niersbedrijf Klein Boonschate, wordt de activiteit uitgevoerd. 1 De nadruk ligt op de beleving 1 van de activiteit, het buiten zijn I en het ontmoeten van mensen. Vorige week al hebben de cliën- I ten van Erve Deijk en Hans Riet- 1 man met elkaar kennis ge- aW Hpt wprWiirlsp en- HOLTEN - Een groep Holtense jongeren gaat actievoeren om wat te doen aan het onrecht in de wereld. Met drie gerichte ac ties willen de jongeren geld in zamelen om die beschikbaar te stellen aan een goed doel. Aan de acties doen 26 jongeren mee die rond de vijftien jaar zijn. Jongerenwerker Bas Goed hard is vanzelfsprekend blij met het initiatief van de jongeren. "Ik zie de jongeren één keer in de week en ze hebben het zich aangetrokken dat er veel on- thousiasme straalde er van af. "Naast mijn passie voor het ho- venierswerk, houd ik ervan om met verschillende mensen om te gaan. Ik ben er dan ook zeer positief over", zegt Hans Riet- rechtvaardigheid is in de we reld. We hebben bijvoorbeeld gesproken over kinderarbeid en slavernij en ze vonden dat er wat aan gedaan kan worden. Daarom gaan ze de handen uit de mouwen steken om het on recht in de wereld te bestrij den", aldus Goedhard. De ac ties vinden plaats tijdens en na de voorjaarsvakantie, die dit jaar van 16 tot en met 20 febru ari is. De acties zijn verschillend van aard. Zo zal er een verkoop plaatsvinden van appeltaarten, man. Ook locatiemanager Bea Kieskamp is enthousiast. "Het is een mooie activiteit vanuit een goede lokale samenwerking waarin wij voortdurend op zoek zijn naar nieuwe initiatieven". wordt een zaalvoetbaltoemooi gehouden in sporthal 't Mos- sink en staat er een benefiet concert in de Stadskelder op het programma. De huis-aan-huis- verkoop van appeltaartjes vindt plaats in samenwerking met bakkerij Nijkamp. "Bakkerij Nij- kamp is vanaf het begin en thousiast geweest en verleent een geweldige bijdrage om de actie te laten slagen. Het mooie is dat mensen een kwaliteits product krijgen voor een lage prijs, waarbij ze ook nog eens VERVOLG VAN VOORPAGINA HOLTEN - Dat wordt sex, drugs and rock 'n roll met een vette knipoog. Muziek zal er zijn van de band van Gert Timmerman jr. On-Fire en de stemmingma kers van dweilorkest de Braand- heultjes. TV Oost coryfee, co lumnist en opiniemaker Lau rens Jan Stam heeft ook dit Prin- HOLTEN - DAC Holten aan de Dorpsstraat 24c in Holten heeft februari 2009 uitgekozen tot Maand van het gebit. Een goede verzorging van het gebit van het huisdier is nood zakelijk. Slechte tandverzorging kan ernstige gevolgen hebben, zoals tandsteen, tandvleesont steking en tandverlies. En zorgt voor een slechte adem. Ook kunnen hierdoor maag- en een goed doel steunen", aldus Goedhard. De verkoopprijs is 4 euro. Het voetbaltoernooi wordt op maandagmiddag 16 februari gehouden van 13.00 tot 17.00 uur en is bedoeld voor jongeren van 10 tot en met 17 jaar. Opgave kan via teunisbeld- man@hotmail.com of 06-47 17 53 06. De kosten bedragen 3 eu ro per persoon. Het benefiet concert staat op de agenda voor zaterdag 28 februari. Goedhard: "Dat is niet de zaterdag in de voorjaarsvakantie, want dan is senbal zijn medewerking toege zegd. Hij maakt speciaal voor deze avond met 'Made in Keu- nedarp' een variant op zijn tv- programma 'Made in Overijs sel'. Daarnaast zullen in vlot tempo weer vele foto's voorbij komen voorzien van grappige en scherpe commentaren. Na afloop is het groot feest in het Bonte Paard. darmproblemen ontstaan. In de actiemaand kan men tij dens spreekuren gratis het gebit van het huisdier laten controle ren. Daarnaast wordt er dan ad vies gegeven over de verzorging van de tanden. Het spreekuur is maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 9.00 uur en van 12.30 tot 13.00 uur. Zaterdags van van 8.00 tot 9.00 uur. het carnaval, maar een weekje later." Tijdens het benefietcon cert is de Holtense band 'Kroe- pin' één van de publiekstrek kers. "De bandleden zijn stuk voor stuk leuke jongens die echt het hart op de goede plek heb ben en ook nog eens goede mu ziek maken", adus Goedhard. De entree van 3 euro gaat net als de andere revenuen naar Inter national Justice Mission. Goed hard: "Het is een internationale organisatie die mensen wil be vrijden uit slavernij." HOLTEN - De mogelijke aanleg van de noordelijke rondweg bij Holten houdt ook de politieke gemoederen in de gemeente bezig. De PvdA is tegen de rond weg. "Het moge duidelijk zijn dat wij geen voorstander zijn van de noordelijke rondweg", zegt raadslid Remi de la Haye. "Enerzijds is de rondweg een aanslag op de natuur, ander zijds is er geen enkele noodzaak om de rondweg te realiseren. Verkeerskundig gezien is de rondweg absoluut overbodig", aldus De la Haye. De PvdA'er heeft ook zijn be denkingen over de actiegroep die Johan Jansen heeft opge richt om de noordelijke rond weg er door te krijgen en diens enquête onder de Holtense be volking. "Het is een burgerini tiatief en op zich juich ik dat toe, maar je hebt wel kans dat er een aantal mensen huiverig gaat worden en zich op achterhoofd gaat krabben en geen besluit neemt. Als er een meerderheid voor de rondweg ontstaat, dan zijn we weer terug bij af. Als raad hebben we unaniem geko zen voor een trapsgewijze aan pak. Als fase 1 het Zilverzandtr acé en de Waagweg realiseren en dan kijken of er aanvullende maatregelen nodig zijn. Dat is conform het besluit dat we in 2000 hebben genomen. Als we nu aan een alternatief gaan denken, dan duurt het minstens nog tien jaar. Het Zilverzandtr acé en de Waagweg hebben in de toekomst ook hun waarde voor de woonwijk. De rondweg is er alleen maar voor het door gaande verkeer en dat is slechts dertig procent. En daar moeten wij dan veel geld voor betalen? Volgens mij is daar geen nood zaak voor. Bovendien wordt de natuur veel geweld aan gedaan, net als de binding met de Hol- terberg." Een ander argument dat De la Haye aanvoert is dat de rond weg een aanzuigende werking kan hebben op het regionale verkeer. "Met de Rondweg kun nen we een oplossing gaan creëren die voor het regionale verkeer en het verkeer van de Al, in geval van calamiteiten een alternatief biedt en dat kan toch niet de bedoeling zijn. Re gionaal verkeer en het Al ver keer moeten zo snel mogelijk naar de Al en vooral daar blij ven: rijksproblemen moeten met rijksgeld opgelost worden en niet met het geld van Rijs- sen-Holten. Daarom moeten wij gezamenlijk onze energie steken in een lobby richting mi nister." HOLTEN - Europarlementariër Jan Mulder (WD) bracht maandag 26 januari een werkbezoek aan het melkveebedrijf van de fami lie Nijland aan de Schapendijk in Holten. Hij kwam daar bekijken wat de gevolgen van de Brusselse regelgeving zijn op het boeren bedrijf en uitleg geven over de nieuwe regels die de komende jaren worden ingevoerd. Hierbij gaat het bijvoorbeeld om de beëindi ging van de productiebeperking in 2005, de melkquotumverruiming en de nieuwe richtlijnen voor omgang met nitraten en het grondwater. Deze zaken hebben een enorme impact op de bedrijfsvoering van een landbouwbedrijf. Jan Mulder vertelde hoe dit uitpakt voor de Overijsselse landbouw en wat het WD-standpunt hierin is. Bij het werkbezoek waren ook de WD-Statenleden Henk Veltkamp en Pieter Schipper aanwezig, alsmede vertegenwoordigers van LTO en bestuurders van de lokale WD, namelijk Bert AafÜnk en Marietje Eggink. foto sander scheperman Cliënten van Erve Deijk helpen mee om de tuin bij Diessenplas mooi te houden. foto: sander scheperman

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 7