Glasvezel loopt vertraging op Open huisavond De Waerdenborch Stefan Dijkink (12) wint wedstrijd tennis op Wii Holtens Nieuwsblad Holtens Nieuwsblad 5 Haverkamp Afsluiting Tolweg FNV-service belasting Reeperbahner Poppentheater 'Ik tover jou weg' HOLTEN - De aanleg van het glasvezelkabel netwerk in Holten heeft twee weken vertraging opgelopen en de ver wachting is dat er nog zeker een week bij komt. Geen standpunt CDA rondweg Oorzaak was de vorstperiode in de eerste twee weken van janu ari. Reggefiber verwacht dat de vertraging verder zal oplopen, omdat ook deze week vorst wordt verwacht en er geen graafvergunning is afgegeven. Een graafvergunning wordt per week afgegeven en gezien de weersverwachtingen voor deze week is er een streep door ge gaan. De bedoeling van Reggefi ber was om begin maart bij de eerste klant de aansluiting te kunnen realiseren, maar die op zet is inmiddels bijgesteld. Nu is de verwachting dat de eerste klant eind maart kan worden aangesloten op het netwerk dat supersnel internet mogelijk maakt. In opdracht van Reggefi ber is vorig jaar november een begin gemaakt met de graaf werkzaamheden in Holten. De werkwijze was om vanuit de grens met Rijssen op te trekken richting het centrum van Hol ten. Momenteel zijn bij onge veer dertig procent van de wo ningen de graafwerkzaamhe den klaar. In getal gaat het daar bij om zo'n zevenhonderd wo ningen. 'De kabel ligt nu tot aan de voordeur", zo legt een woordvoerder van Reggefiber de situatie uit. Ook de boringen in de verschillende tuinen zijn dus klaar. Vanwege de vorst moest vorige week donderdag opnieuw worden gestopt met het graven. "Alles wat we had den opengetrokken, moest weer worden dichtgemaakt", aldus de woordvoerder. In to taal worden 2860 woningen in Holten aangesloten op het glas vezelnetwerk van Reggefiber. Er wordt gewerkt in vijf ploegen van vijf of zes man die op ver schillende plekken aan het gra ven zijn, mits er uiteraard geen vorst in de grond zit. De werk zaamheden worden uitgevoerd door personeel van Volker Wes- sels Telecom in opdracht van Reggefiber. Overigens komt het deelnemerspercentage aan de glasvezel in Holten dicht in de buurt van de aanvankelijk ge stelde eis van vijftig procent. 'Liefst 48 procent van de Holte naren heeft inmiddels een con tract getekend", zegt de woord voerder. "Er komen nog steeds mensen bij en inschrijven is ook nog steeds mogelijk." Reggefi ber besloot tot de aanleg van het netwerk nadat veertig procent van de Holtense bevolking zich had aangemeld. De opzet is om voor juni klaar te zijn met alle graafwerkzaamheden. Op welk adres de eerste aansluiting hele maal compleet is, is nog niet be kend. Wel is het de bedoeling dat de allereerste klant die via de glasvezel kan surfen extra in het zonnetje wordt gezet door Reggefiber en netwerkbeheer der en -exploitant Glashart. MARKELO - In Zalencentrum de Haverkamp in Markelo wordt op 22 maart een Holland se Avond gehouden. Er zijn optredens van Charlene, Helemaal Hollands, Dennis Dijkhuizen, Edwin van Hoeve- laak en Harm Wolters. De avond wordt gepresenteerd door Harold Tijink. Het licht, geluid en de drive-in wordt op deze avond mede ver zorgd door Fix-Showproduc- tions uit Middelburg. Kaarten zijn verkrijgbaar in de voorverkoop bij Zalencentrum de Haverkamp voor 12,50 euro. HOLTEN - Wegens werkzaam heden, is de Tolweg voor een i bepaalde periode afgesloten voor het verkeer. Het gaat om het stuk ter plaatse van het viaduct onder de N332 door. De afsluiting duurt van 29 januari tot en met 27 februari afgesloten voor het verkeer. Een wegafsluiting kan langer duren als de werkzaamheden dat noodzakelijk maken. HOLTEN - FNV-leden kunnen vanaf eind februari hun aangifte inkomstenbelasting gratis laten invullen. Gezien de grote be langstelling is het wel noodza kelijk eerst een afspraak te ma ken. FNV-leden die hier gebruik van willen maken, of eerst infor matie willen over de FNV Belas tingservice, kunnen bellen met Ton Leurink, telefoon 0548- 364174. HOLTEN - De twaalfjarige Ste fan Dijkink heeft afgelopen woensdagmiddag 28 januari in de bibliotheek in Holten de Wii- tenniskampioenschap gewon nen. De bibliotheek in Holten heeft sinds enkele weken een Wii. Dit is een van de manieren waar mee de bibliotheek probeert aantrekkelijker te worden voor kinderen en jongeren. Verschillende bibliotheken in Nederland bieden de jeugd de gelegenheid om te gamen. Het aantal jeugdige bezoekers is daardoor toe genomen. Ook het aantal uitleningen is gestegen doordat jongeren die moeten wachten tot zij aan de beurt zijn om te gamen, in de boeken gaan snuffelen. Gamen is bovendien goed voor de ontwikkeling van een aantal intellectuele vaardigheden. Twintig kinderen tussen de acht en twaalf jaar deden afgelopen woensdag mee met de wed- Stefan Dijkink deed mee aan het tenniskampioenschap van de bibliotheek en won de eerste prijs. Elin jongman verdiende de tweede prijs. strijd in de Holtense biblio theek. Op sommige momenten liepen de emoties hoog op. De finale werd gespeeld tussen de achtjarige Elin longman en de twaalfjarige Stefan Dijkink. Na een zenuwslopende wed strijd mocht Stefan de prachtige beker in ontvangst nemen. Vanuit allerlei richtingen kwam de vraag wanneer er een Wii- bowlingtoernooi georganiseerd wordt. HOLTEN - De jaarlijkse open huisavond van scholenge meenschap De Waerdenborch wordt vrijdag 6 februari van 18.30 tot 21.00 uur gehouden aan de Haarstraat 14 in Holten. Tijdens deze avonden kunnen de leerlingen van groep 8 sa men met hun ouders kennis maken met het onderwijs op De Waerdenborch, het moderne gebouw en de diverse begelei dingsmogelijkheden. Dit gebeurt aan de hand van de monstraties, practica en pre sentaties van boeken en materi aal. Men zal veel leraren en leerlin gen in actie zien. En de groep 8 leerlingen kunnen ook zelf op een actieve manier kennis ma ken met het onderwijs. Natuurlijk is het mogelijk met de leerlingen, leraren en de schoolleiding over alles wat ge zien en gehoord wordt van ge dachten te wisselen. Voor nadere info: A. Hakkert, te lefoon 0548-378383. HOLTEN - Het CDA houdt zich nog op de vlakte wat de mogelij ke aanleg van de rondwegen bij Rijssen-Holten betreft. Het CDA is niet voor, maar ook niet tegen de noordelijke rond weg, zo laat raadslid Harry Dul weten. Dul wil eerst de uitkom sten van de onderzoeken af wachten. "Wij wachten af tot het financieel onderzoek en het planologisch onderzoek klaar is. De raad heeft opdracht gegeven tot die onderzoeken en die wachten wij af. Wat gaat het kosten en mag die weg er wel komen van de provincie?" Dul verwacht dat de onderzoeken eind februari afgerond zijn. "Het gaat ook niet alleen om de noordelijke rondweg, maar ook om de rondweg bij Rijssen. Het is nog niet duidelijk of het een oplossing wordt voor het ver keer. We zijn nu al vanaf 1989 aan het wachten, die paar maanden kunnen er ook wel bij", aldus Dul die 'not amused' is met de enquête van lansen. "Iedereen mag een enquête houden, maar persoonlijk ge sproken vind ik het niet op zijn plaats. Er ligt nu geen financieel plaatje onder. Meneer Jansen had ook het onderzoek moeten afwachten." DIJKERHOEK - De Reeperbah ner Stimmungsmacher doet zondag 8 februari om 16.00 uur weer Normaal in het voorcafé van Het Bonte Paard. Meer in formatie: www.stimmungsma- cher.nl Hollens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, m samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stichtingsbestuur W.H. Beyers, secretaris, Kofongserf 4,7451 XC Holten Klachten bezorging: Tel. 0900- 424 5726 of verspreidklachten@whm.wegener.nl Abonnementen: tel. 053-4842 383 of e-mail: abonnementen@whm.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whm.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 14, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whm.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) Advertentie-adviseu r Brenda Zieieman Tel: 0548-597350 Mobiel: 06-51198351 Fax: 0548-597359 Mail: b.zieleman@whm.wegener.nl Commercieel regiodirecteur G.J.M. ter Hedde Directie: ).V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur M.G.). Jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuismedia.nl HOLTEN - Poppentheatermaker Rik Rikken vermaakte afgelopen zondagmiddag vele peuters in de ontmoetingsruimte van De Boschkamp met zijn voorstelling Anton kan toveren, naar het gelijknamige boek van Ole Könnecke. Dit boek is gekozen tot pren tenboek van het jaar en heeft tijdens de Nationale Voorleesdagen volop in de belangstelling gestaan. Wat ligt daar op de weg? Een prachtige tulband. Anton kijkt eens goed om zich heen. Vast en zeker van een geheimzinnig tovenaars- hoofd afgewaaid. Maar nu is-ie van hem. Anton heeft een echte toverhoed en gaat op pad om zijn kunsten te laten zien. Daar komt Lucas aan. gelooft niet dat Anton kan toveren. 'Kan je echt niet,' zegt Lucas. 'Kan ik echt we,' zegt Anton, 'ik tover jou weg!' Anton to vert, en... Lucas is weg! FOTO: JOHAN BOUNK

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 5