Wel of geen rondweg? Holtens Nieuwsblad 3 Holtenaren mogen zich uitspreken Programma Met het oog op Holten Carnaval voor mindervaliden Veel belangstelling voor darttoernooi Dijkerhoek Column EXTRA INLOOPAVOND IN DE BIESTER ft "Doorgaande Route Holten" Welke route kiest u voor het doorgaand verkeer? Onveilig* of Veilig* Dinsdag 3 februari 2009 De enquêteformulieren van de burgerinitiatiefgroep noordelijke rondweg worden deze week rondgebracht. HOLTEN - Het radioprogram ma Met het oog op Holten wordt elke woensdag van 18.00 tot 19.00 uur uitgezonden op Radio 350. Deze zender is te ontvangen op 93.2 FM en op de kabel 104.1 FM. Deze week in het programma: Anton van Beek van Natuurdio- rama, weerbericht, de Holtense agenda en de Overijsselse ar tiest. Alle informatie kan men sturen naar e-mail oogophol- ten@radio350.nl. Uitzending gemist en op zoek naar alle fo to's? Kijk op www.fototeamhol- ten.nl. Ook kunnen verenigin gen live in de studio komen om wat te vertellen. Opnamen zijn ook mogelijk. HOLTEN - Het belooft zaterdag 14 februari in manege Snorre- wind een dolle boel te worden in manege Snorrewind. Men sen met een beperking vieren namelijk dan hun jaarlijkse car naval in de kantine. In samenwerking met Stichting Paardrijden Gehandicapten houdt CV De Fienpreuvers de ze middag een geweldig feest. Prins Sausmouse De Grote en Adjudant Gigantisch maken om 15.00 uur hun opwachting. On dersteunt door de Raad van Elf, de Raad van State, de Senaat en de Niet Geüniformeerden, en onder begeleiding van huisor kest De Braandheultjes. Iedereen is welkom. Vaa was'n riaals'n neet Wie lèèr'n a vróg, dat ai gèèr- ne iets woll'n hemm'n, dai der dan toch zelf wat vuur möss'n doo. Wie krèèg'n ech wal is wat. Toen'k óóit e slaagt binne vuur de Ulo, krèè'k van de ööle lèu mien èèrste horloge. Aandem krèèg'n ne bromfietse. Det was aandere kooke. "Ai zun di-nk wilt hemm'n, goai der ma vuur an't wark", zèèr 'n ööld'n. Zóó kwam ik an't melkmönsters nemm'n. Alle mannde um half vieve op- stoan, effn een betje studèèr'n en dan met het kis- je met rammelende fleskes achter op de fietse, op noar de boer'n. In die zestiger jo- ar'n hadd'n ze nog neet zuk- ke grööte koppels melkvèè as vandaage an'n dag. Twaalf heeste dan hai a 'n hèèl be- drief. De mèèst'n melk'n nog met de haand. Ie maak'n va nals met. Zóó stunn ik bie Te Veele zien'n Jan Olb mon sters te nemm'n in't achter- huus. Iedre kèèr gung de achterduure löss en kwam der volk oaver de delle, um vuur ne bónel te kóöp'n. Ne dag later stunn ie um zes uur 's oamds, op de stoepe bie de Meermanze. "Kómt man- n'nvrog ma wier, dan köi't wa twei kèèr teglieke doon." Zie hadd'n a vrog e mölk'n, VERVOLG VAN VOORPAGINA HOLTEN - Wim Slijkhuis: "Je zou ook wel een stapel biljetten bij de Albert Heijn neer kunnen leggen, maar dan krijg je uitein delijk geen reëel beeld van de uitslag. Dan kan de gemeente zeggen: 'Leuk zo'n enquête, maar met die uitslag kunnen we umdet ze drók war'n met de èèrpel. Zie war'n neet ech se- kuur. Det was ók wal is aans. Ööit kwam ik an'n Russ'n- diek een uur te laate. Doar krèè'k mie toch, terechte, een onmeunig schoer duur de beene. Alle melk stunn in emmers te wach'n op de del le. Het is nóóit wier gebuurd. De bosschop was good oaver e kömm'n. Noe viem'nvèèr- tig joar later zit het nog vaste in miene gedach'n. Het aller- leefste gung ik noar Aalpol achter in'n Beusebarg, ma det was mèèr umdet ter ne kaans was, da'k mien schar reltje nog zagge. Het was in de tied, dai begunn'n te snoem'n en vuur de èèrste kèèr vlinders in'n boek had d'n. Toen het winter van drei'n zestig op zien eine leup, kón'k mie den zóó gewèènst'n brommer kóóp'n. Wat wa'k ter blie met en wat wa'k ter greuts op. Drei wekke later lèère kaant in de puinpoeier. In de hoas um, noar het melkmónsters nemm'n, op tied op skoole te kömm'n, knapp'n ik boam'n op nen auto. Alles kepot, gen cèènt te makke meer. Mie vaa möss de kost'n van het loat'n maak'n, bie Gert van'n Bos, ngg vuurscheet'n. Tut oavermoat van ramp lèèr het èèrste nöss ök nog ööndem bóöm. Det geet oe neet in de kóöle klèère zitt'n. Wis en waarachtig neet. De Vèèrkaante Viefkop niets mee'." Volgens de groep doet een ver diepte rondweg helemaal geen afbreuk aan de natuur en het zicht op de enk. En door het deel tussen de spoorwegover gang in de Waagweg en het Sportdal te ondertunnelen, is het ook geen barrière tussen dorp en de Holterberg. "Wat dacht je van de plannen van de gemeente. Die willen het ver keer aan de zuidkant van het spoor laten lopen en aan de noordkant van het spoor een breed fietspad aanleggen. Die weg moet worden verlicht en dat fietspad ook. En dan zit het spoor daar nog eens tussen met al die palen. Nou, dat is een mooi gezicht straks vanaf de berg!" Volgens de groep komt dan langs deze verkeersweg als geluidsisolatie voor de woon wijk erachter, ook nog eens een muur aan huizen waarvan de ramen niet open kunnen. DIJKERHOEK - De Dijkerhoekse Embassy begint meer en meer een begrip te worden in het we reldje van het darten. Dat bleek afgelopen zondag in het Bonte Paard waar de Buurtvereniging Schoolkring Dijkerhoek haar jaarlijkse darttoemooi hield. Met een deelnemersveld van liefst honderd enthousiaste pijltjes- gooiers was de organisatie meer dan de tevreden. Hans Golbach, lid van het zevenkoppige organi satiecomité, sprak na afloop dan ook van 'een geslaagd toernooi'. Er werd gespeeld in vier catego rieën. Naast dames, twintig in to taal, speelden de jeugd (ook twintig deelnemers), de heren en de leden van de Dijkerhoekse dartvereniging Tik van de Mölle hun eigen toernooi. Met 48 dar ters trok het herentoemooi het grootste aantal deelnemers. Van de dartvereniging hadden twaalf leden hun pijlen tevoorschijn ge haald. De clubdarters speelden in twee poules van zes, de dames en de jeugd in vier poules van vijf De stembiljetten worden don derdag 12 februari weer huis aan huis opgehaald. "Er zit ex pres wat tijd tussen het afgeven en ophalen van de biljetten", benadrukt Johan. "In de tussen tijd willen we de Holtenaren na melijk zoveel mogelijk informa tie verstrekken, zodat ze een voor zichzelf zo goed mogelijke mening kunnen geven." Volgens de groep is het zeker en de heren in acht poules van zes. Vervolgens werden er wed strijden gespeeld volgens het knock out-systeem. Bij de vereni gingsdarters plaatsten Remco Stevens uit Holten en Edwin van Schooten uit Dijkerhoek zich voor de finale. Stevens won de eindstrijd. Wilco Wijlhuizen leg de beslag op de derde plaats, Nanco Holmer werd vierde. Bij de dames was er ook succes voor een Stevens, want Hilde Stevens slaagde er in de finale te winnen niet de bedoeling om de uitvoe ring van het verkeersplan te ver tragen. "Maar we willen onder ogen krijgen of de rondweg ge wenst is of niet. De gemeente moet gaan uitvoeren wat de burgers willen." Johan bena drukt dan ook dat de groep ze ker niet een politieke partij aan hangt. Maar alleen voorstander is van deze verkeersoplossing. van Jo-Anne Koopman uit Dij kerhoek. De derde plek was ver rassend genoeg voor de 12-jari- ge Kees Golbach die aan het da- mestoernooi was toegevoegd om het deelnemersveld wat mooier te maken, althans sche- matechnisch gesproken. Bij de heren pakte Bart Noteboom de eerste plaats door in de finale van Bart Haverslag te winnen. Frank Wilmerink veroverde een de derde plek. Bij de jeugd won Tijmen Jansen het toernooi. FEBRUARI Expositie cursisten Henk Mulder, Boschkamp, vrijdag 30 januari 2009 - donderdag 12 maart 2009 Open huis SC De Waerden- borch, Haarstraat 14 Holten, vrij dag 6 februari, 18:30 - 21:00 Prinsenbal, Bonte Paard, zater dag 7 februari 2009, 20:30 Reeperbahner Stimmungs- macher doet Normaal, Bonte Paard Dijkerhoek, zondag 8 fe bruari 2009, 16:00 Inloopavond actiegroep noor delijke rondweg, De Biester Hol ten, maandag 9 februari 2009 K&C Holten: Verborgen schat ten van Afghanistan, Boschkamp, maandag 9 februari 2009, 20:00 Kijkmiddag Bosschool, Raal- terweg 44 Espelo, donderdag 12 februari 2009, 14:00 - 16:00 Film Served The King of England, Boschkamp, donderdag 12 febru ari 2009, 20:15 Mindervalidencarnaval, Snor rewind, zaterdag 14 februari 2009, 15:00 Passage Holten: Creatieve mid dag, Kandelaardinsdag 17 febru ari 2009, 14:00 NBvP Holten: Lezing van appel tje tot part door Greet Vereecken, Gebouw Irene, maandag 23 fe bruari 2009, 20:00 Uitgifteavond woonkavels De Liesen, Holten, dinsdag 24 febru ari 2009 Oudpapiercontainer, De Hol- terenk, Holterenkstraat 1 Holten, woensdag 25 februari 2009 - vrij dag 27 februari 2009 Passage Holten: Project Samen Wonen, Kandelaar, donderdag 26 februari 2009, 20:00 Koffieochtend: gezellige har monica muziek, Boschkamp, vrij dag 27 februari, 9:45 - 11:45 Jaarlijkse postzegelshow van HPC, Boschkamp, zaterdag 28 fe bruari 2009 K&C Holten: Maartje-Maria den Herder (cello) en Morena Varga (piano), Boschkamp, zaterdag 28 februari 2009, 20:00 MAART Brunch ouderen (opgave vanaf 16 feb.), Boschkamp, zondag 1 maart 2009,11:30-14:00 Oudpapiercontainer, De Regen boog, Schoolstraat 9 Holten, maan dag 2 maart 2009 - woensdag 4 maart 2009 Oudpapiercontainer, Haarschool, Ab Jansenstraat 30 Holten, maandag 2 maart 2009 - vrijdag 6 maart 2009 Toneelavond Schoolkring Dijker hoek, Bonte Paard, vrijdag 6 maart 2009 Oudpapiercontainer, Basisschool Dijkerhoek, Dijkerhoekseweg 30 Dij kerhoek, vrijdag 6 maart 2009 - maandag 9 maart ONK Enduro, Holten, zaterdag 7 maart 2009, 8:30 Stichting De Verrassing: concert op deel met Celeste Zewald en Jaap Kooi, Dijkerhoek, zondag 8 maart 2009, 16:00 K&C Holten: Schrijver/ bioloog Tijs Goldschmidt, Boschkamp, maandag 9 maart 2009, 20:00 Compostactie supportersvereni ging der Roodzwarten, Holten, don derdag 12 maart 2009 - vrijdag 13 maart 2009 Oudpapiercontainer, Bosschool Espelo, zaterdag 14 maart NBvP Holten: Dialectmaand A. Geerdink met gedichten en verhalen, Gebouw Irene, woensdag 25 maart 2009, 20:00 laarvergadering Schoolkring Dij kerhoek, Bonte Paard, donderdag 26 maart 2009 Passage Holten: Gezamenlijke broodmaaltijd en lezing over Kruis wegstaties, Kandelaar, donderdag 26 maart 2009, 20:00 Film Zomerhitte, Boschkamp, donderdag 26 maart 2009, 20:15 Koffieochtend: Willemien Grob- ben met verhalen, gedichten en lied jes, Boschkamp, vrijdag 27 maart 2009,9:45-11:45 APRIL Oudpapiercontainer, De Holte- renk, Holterenkstraat 1 Holten, woensdag 1 april 2009 - vrijdag 3 april 2009 Om iedereen de gelegenheid te geven een overwogen stem uit te brengen, wordt er maan dag 9 februari om 19.00 uur een inloopavond gehouden in de Biester. Verder is er veel informatie over de verschillende plannen en rapporten te vinden op www.holtensnieuws.nl/rondweg Herman Deijk: "Er staat ook een animatiefilm op die duide lijk laat zien hoe het er straks vanaf het Beukenlaantje rich ting station uitgaat zien, wan neer de verdiepte noordelijke rondweg er ligt. je kunt het van alle kanten bekijken. Erg mooi gedaan".

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 3