Holtens Nieuwsblad 21 Cursus meditatie brengt Blokfluit Twaalf geslaagden voor sportagenda eigen gedachten tot rust biJHMV het EHBO-diploma V0ETBAL Damesteam 3 HV Holten Voorspeelavond HMV succesvol wint van Voorwaarts Nominatie voor Sporter van het Jaar 2008 Ondanks vechtlust toch verlies Training Mike Bolink Schaken HOLTEN - Triatleet Rob Steegink werkt zijn wedstrijden dit jaar voor het eerst met een profli centie af. CENTRUM HOLT! Dinsdag 3 februari 2009 HOLTEN - In het Integraal The rapeutisch Centrum aan de Kei- zersweg 25 in Holten begint donderdag 5 februari een elf bij eenkomsten durende cursus meditatie. Herontdekken wat altijd al in ons zit. Meditatie geeft zuiver der en levendiger denkvermo gen. Vaardigheden om de uitdagin gen en frustraties van het leven aan te kunnen. HOLTEN - Damesteam 1 van HV Holten begonnen goed aan de verre uitwedstrijd tegen Lo- real uit Venlo en namen al snel een 2-0 voorsprong. De eerste helft ging gelijk op tot vijf minu ten voor de rust, waarin de da mes van Loreal een voorspong van 5 doelpunten namen. In de tweede helft kwamen ze weer terug tot twee goals, maar he laas speelden ze te wisselvallig. Hierdoor liep Loreal opnieuw een aantal doelpunten uit. On danks de vechdust van de Hol- tense dames, lukte ze het niet de achterstand om te buigen in een overwinning en werd er verloren met 26-18. HOLTEN - In de 65cc grote wie len klasse mocht Mike Bolink toch als eerste aan zijn training beginnen. De training verliep niet geheel vlekkeloos. Op het wasbord probeerde Mike in de tweede ronde wat uit, hij had het een beetje verkeerd ingeschat en deed via een mooie salto bode monderzoek. Het zand werd goedgekeurd met het gevolg dat het gashendel gebroken was. Maar niet getreurd, Mike maak te even een pitstop en kon toch zijn weg weer vervolgen. In de drie manches was er niets van te zien dat Mike niet zoveel rond jes getraind had. In zijn nieuwe HEBO-crosspak nam Mike ge lijk topstart en wilde deze posi tie niet meer afstaan. Zijn voor sprong werd elke ronde groter zodat hij met een gerust hart naar de finish kon rijden. In de tweede manche ging de top start naar Tom de Rooy. Mike deed er gelijk alles aan om de koppositie van Tom de Rooy over te nemen. Dat lukte hem ook op het rechte stuk met meerder springbulten voor de tribune langs en voordat Mike naar buiten reed was hij de kop man. De derde manche was ook voor Mike zowel de start als bij de finish was Mike de eerste. En vandaag dus ook de beste. HOLTEN - In de thuiswedstrijd tegen Voorwaarts hebben de dames van HV Holten 3 de draad goed opgepakt. Holten startte wat matig en keek twee maal tegen een achterstand aan. Twee treffers van Elke Dor- las en een van Inge Nijland brachten Holten echter op een 5-3 voorsDrona. Holten bleef Meditatie helpt om beter in zicht te krijgen en om gevoeliger te worden. Meditatie bezorgt een gevoel van eenheid en onderlinge af hankelijkheid en een groter zelf bewustzijn. Meditatie heeft als doel tot rust brengen van gedachten. Informatie: www.eigen-wijs- heid.com of telefonisch via Ca- rola Stam 0548-363123. Het geeft de gestegen status van de 25-jarige Holtenaar in het triatlonwereldje goed weer. Niet dat Steegink nu als een pure prof door het leven gaat, want hij blijft zijn werk als fitnessinstructeur gewoon doen, terwijl hij ook nog steeds de studie fysiotherapie volgt. Steegink richt zich dit jaar vooral op de lange afstan den in de triatlon. "Ik wil in juni goed zijn. Dan doe ik óf de driekwart van Stein óf er- goed spelen en wist de voor sprong vast te houden tot de rust. 8-6. Na rust ging Holten goed door en met twee mooie lage schoten van Monique hoe ve kwam Holten zelfs met 12-8 voor. In de slotfase zorgden Elke Dorlas en Monique Hoeve er voor dat de wedstrijd verdiend met 14-11 werd eewonnen. HOLTEN - Kinderen vanaf 6 jaar kunnen les krijgen op de blokfluit bij HMV. Er wordt les gegeven in kleine groepjes, zo dat elk kind ruim aandacht krijgt. De lessen worden geven op de dinsdagmiddag in het HMV-gebouw en duren een half uur. Voor informatie en aanmelding kan men bellen naar de oplei dingscoördinator Eline Paal man: 0548-361540. gens een Iron Man. Daarnaast wil ik eind augustus de hele doen in Almere", zegt Steeg ink die tevreden kan zijn met zijn prestaties in 2008, want die leverden hem een nomi natie op voor de titel 'Sport man van het jaar' in Rijsen- Holten. Hij presteerde in april verrassend goed in de Iron Man van Zuid-Afrika én vol tooide in oktober als eerste Holtenaar de Iron Man van Hawaï. In het Zuid-Afrikaanse Port Elisabeth zwom, Fietste en liep Steegink zich naar een mooie elfde plaats in een sterk deelnemersveld. Tussen de professionals finishte Steeg ink in een tijd van 8 uur en 52 minuten als beste amateur. HOLTEN - Het was vrijdag avond een drukte van belang bij de voorspeelavond van de leer lingen van HMV, die gehouden werd in hun eigen muzieklo- kaal. Uit het hele gebouw wer den stoelen aangesleept om ie dereen te kunnen laten genie ten van de vorderingen van de leerlingen. Als eerste waren de blokfluirers aan de beurt. Mer HOLTEN - Twaalf kandidaten van EHBO Holten gingen dins dag 27 januari op voor het exa men. Alle kandidaten zijn geslaagd. Genoeg reden om na afloop een glaasje te drinken in een plaat selijke kroeg. De geslaagden zijn:Bianca Vee- neklaas, Domenice Timte, Im- manuelle Visser, Jedidja Velt- kamp, Erika Wolff, Gerdien Sep- penwoolde, lannie Schraa, Steegink kwalificeerde zich daarmee rechtstreeks voor dé wedstrijd onder de triatlons, de Iron Man van Hawaï. "Ha waï ging wat minder, maar dat kwam ook omdat ik al een lang seizoen had gehad. Door mijn prestatie in Zuid-Afrika kwam ik bij de Nederlandse selectie en heb ik de driekwart van Almere gedaan. Ik miste de slag met het zwemmen en probeerde op de fiets terug te komen. Toen heb ik iets te hard gefietst en dat brak me op bij het lopen. Uiteindelijk besloot ik 'm rustig uit te lo pen, maar het werd alsnog een lijdensweg", aldus Steeg ink die in Hawaii nog niet he lemaal was hersteld van Al- soms een enkele aanwijzing van de docent, kregen ze leuke lied jes te horen. Later op de avond hoorden ze een duet op sopraan en altsaxofoon, een du et op trompet, en verscheidene leerlingen durfden het aan om solistisch op te treden. Het aan tal siagwerldeerlingen is het af gelopen jaar flink gestegen en dat was riniripliik te merken nn Sandra Odink, Dinie Brinks- Oolbekkink, Rachel Grootewal Gera Gervedink Nijhuis en Eline Paalman-Lam. Binnenkort volgen de geslaag den een AED-opleiding. Zodat ook zij met dergelijke appara tuur overweg kunnen. Wie ook interesse heeft in het volgen van een AED-opleiding of een EH- BO-opleiding, kan zich aanmel den bij de EHBO-vereniging. Kijk op: www.ehbo-holten.nl mere. "In Hawaï waren de omstandigheden zwaar. Voor af las ik in een magazine dat ik in mijn Age Group, 18 tot 25 jaar, bij de favorieten hoor de... Even had ik de illusie om voorin mee te doen. Bij het zwemmen zat ik er nog leuk bij, maar op de fiets begon de zon al goed te branden. Bo vendien begon het heftig te waaien. Van die rukwinden en die braken me helemaal op. Het was echt afzien en op een gegeven moment had ik nog maar één doel en dat was fi nishen no matter what." Dat lukte uiteindelijk in 10 uur en 53 minuten. "Mijn tijd op de marathon? Dat weet ik niet eens." deze avond. Sommigen speel den een oefening uit hun boek op de kleine trom en anderen gebruikten het volledige drum stel om een stuk op de cd te be geleiden. De jeugddrumband speelde de ene mars na de an dere. Ook het leerlingenorkest verraste de aanwezigen met drie dierennummers en ze be- slntpn mpt ppn crrip7pliap cnin BLAUW WiT Zaterdag 7 februari Blauw Wit 1 - SVDW 1 14.30 Pr. Bernhard 2 - Blauw Wit 2 14.30 Blauw Wit 3 - DETO 4 14.30 SWN 7 - Blauw Wit 4 14.30 Blauw Wit DA1 - H'doorn DA2 11.00 Blauw Wit A2 - DZSV A2D 12.45 Tukkers BI - Blauw Wit BI D 14.30 Excelsior B3 - Blauw Wit B2 12.45 Blauw Wit C2 - Quick C7 12.00 SVZW MB1D - Blw Wit MB1D 10.45 Blauw Wit Dl - Zweef D3 8.45 Rohda R D3 - Blauw Wit D2 8.45 Blauw Wit El D - Rohda R E5 10.30 SWN E3 - Blauw Wit E2C 9.00 Hulz. Boys E3 - Blauw Wit E3 9.00 Blauw Wit E4 - DES/N'dal E2 9.30 Blauw Wit F2 - Rohda R F9 10.30 Blauw Wit F3 - DES/N'dal F3 9.30 Rohda R F11 - Blauw Wit F4 10.30 Blauw Wit F5 - Holten F8 9.30 vv HOLTEN Zaterdag 7 februari Holten A1 - Haarle Al 14.30 Holten BI - Enter Vooruit BI 14.30 Holten B2D - Oranje N B4 13.00 Holten Cl - Twenthe C1 13.30 Holten C3M - Twentje C2D 13.00 Heino Dl - Holten D1 11.00 Holten D2 - OZC D2 9.45 Gramsbergen El - Holten El 10.15 Rohda R El 2 - Holten E3 9.30 Holten E4 - SWN E5 10.15 Daarle E2 - Holten E5 10.15 Hoonhorst F1 - Holten F2 10.00 Blauw Wit F5 - Holten F8 13.00 Holten DA2 - Rijssen V DA1 13.00 Zondag 8 februari Holten 1 - Schalkhaar 1 14.00 GFC 6 - Holten 5 9.30 Zweef 11 - Holten 6 10.45 Zweef 9 - Holten 7 9.00 HANDBAL HV HOLTEN Donderdag 5 februari HV Holten R2 - Dalfsen R1 19.00 Zaterdag 7 februari Raalte B2 - HV Holten BI 17.00 Voorwaarts B4 - HV Holten B2 14.00 Holten Cl - SC Klarenbeek Cl 14.45 HV Holten C2 - Brummen C2 14.00 HV Holten D|1 - HHZD DJ2 15.30 Wesepe Djl - HV Holten DJ2 12.00 Zondag 8 februari Overwetering Al - Holten Al 11.00 HV Holten Dl - V en L 2 13.00 Klarenbeek Dl - HV Holten D2 12.05 Heeten Plus D4 - HV Holten D3 15.25 OBW Hl - HV Holten Hl 11.55 HOLTEN - Schaakteam Holten speelde 26 januari uit tegen HEC. Martijn had een stuk ge offerd voor een zware aanval op de koning van Bertus Bre mer. Bertus was genoodzaakt om een deel van het materieel- voordeel terug te geven. In de loop van de partij kreeg Ton een aanval op de koningsstel ling te verwerken. Rob Stevens stak erg veel tijd in deze aan val. Hij verloor door tijdsover schrijding. Jan Scheperman wist in de loop van de partij een aantal pionnen te winnen. Hij moest alleen een ver op rukkende vrijpion zien tegen te houden. Toen deze lastpak van het bord was, was het over wicht van de pionnen beslis send. Bij Gerrit Luggenhorst speelde het grootste deel van de partij om de zwakke cen- trumpion van de tegenstander. Het lukte hem maar niet om de pion te winnen. Uiteindelijk besloot Gerrit een paard te of feren voor een pion waarbij ze ker nog een pion gewonnen zou worden. Er kwamen zo veel stukken van Gerard de Lange in te staan, dat er wel meer materiaal moest volgen. Toen hij zijn dame weggaf was Triatleet Rob Steegink Oriëntatiepunt TOP v sa/V Knooppunt fietsrout Informatie wandelm P Parkeren tb Museum !1 Horeca A Camping flf* Bungalowpark Xw Kinderboerderij X' Zwembad x NS station Lus Beuseberg lus Dijkermaten lus Holterberg Rob Steegink presteerde in april verrassend goed in de Iron Man van Zuid-Afrika én voltooide in oktober als eerste Holtenaar de Iron Man van Hawaï. foto: iohan bolink

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 21