Mike wil altijd eerste worden Handbalmeisjes Cl in het nieuw Holtens Nieuwsblad 17 Gronden sportplan in handen gemeente Vèèrkaante Viefkop Standpunt HHV verkeersplan Sport Nominatie Mike Bolink voor Jong Talent Kom een kijkje nemen in Bosschool Mike: 'Toen ik kon fietsen mocht ik van mijn vader ook op de motor' Dinsdag 3 februari 2009 HOLTEN - Columnist Teun De- ijk is begonnen met zijn tweede boek. Alhoewel het nieuwe boek met de titel 'Het leste kèèrske' nog niet in de winkel ligt, is het nu al mogelijk om een exemplaar te reserveren bij Teun zelf. Aan de hand van het aantal reacties kan worden bekeken hoeveel exem plaren er gedrukt moeten wor den. Reserveren kan via e-mail: t.de- ijk@hetnet.nl of anders telefo nisch: 0570-542436. Zodra het boek klaar is, krijgt men van de uitgever bericht en staat het vrij om een exemplaar te bestellen. HOLTEN - "Eigenlijk gaat hij al tijd voor de eerste plaats." Het zijn de woorden van Joke Bolink, de moeder van Mike Bo- link die genomineerd is voor de titel 'Sporttalent 2008'. De tien jarige Mike verdiende zijn no minatie door op de derde plaats te eindigen in het Nederlands Kampioenschap Motorcross voor de jeugd tot twaalf jaar. In totaal werden er 24 wedstrijden verreden, waarvan Mike er liefst zeven won, terwijl hij ook nog eens verschillende keren als tweede of derde over de finish kwam. Een derde plek in het eindklassement was uiteinde lijk zijn deel, achter de zuider lingen Dennis van Veen en Mi chel Otten. "Soms gingen ze te snel voor mij, maar meestal kon ik ze wel bijhouden", zegt Mike die al vanaf zijn zesde meedoet aan de strijd om het NK en al eens vierde en derde werd. "Dit jaar ga ik proberen om kam pioen te worden." Mike was in 2008 niet alleen succesvol in de crossen die meetellen voor het NK, maar de jonge Holtenaar schreef ook twee clubkampioenschappen op zijn naam. De naam Bolink werd niet alleen bijgeschreven in de annalen van MAC de Hol- terberg, maar ook bij MCA Arn hem. Mike rijdt op een motor van het merk GasGas, een 65 cc motor grote wielen. De maxi mum snelheid ligt op een slor dige 80 kilometer per uur. Ge vaarlijk vindt Mike het niet. "Ik ben wel eens gevallen. De ene keer zacht en de andere keer hard. Ik heb al een gebroken arm gehad en ook meerdere kneuzingen, maar als ik val dan pak ik gewoon de motor weer op en trap ik 'm weer aan", al dus Mike die al vanaf zijn derde levensjaar op de motor zit. "Toen ik kon fietsen mocht ik van mijn vader ook op de mo tor. Dat was een kleine PW 50, ik vond het direct leuk en ben blij ven rijden. Nu zit ik bijna elke dag wel op de motor om te trai nen. Verder doe ik ook aan fit ness, gewoon thuis op de ho metrainer, het roeiapparaat en aan de gewichten." Dat het met de conditie van Mi ke wel goed zit, kwam vorig jaar ook boven water bij de Run Bike Run in Holten die hij in zijn leef tijdscategorie op zijn naam schreef. "Hij is heel fanatiek", aldus moeder Joke. "Hardlopen en fietsen kan ie ook goed, het maakt hem niks uit." DOOR: JAN HERMAN TEN VELDE Na de recente publicaties in de di verse media, waarin zelfs derden, zonder ruggespraak te houden met het bestuur, de mening van de handelsvereniging te moeten ver kondigen en daarbij ongefundeerd het standpunt van de HHV probe ren weer te geven, wil het bestuur van de Holtense Handelsvereni ging gaarne zelf haar standpunt weergeven en toelichten. Het door de HHV ingenomen standpunt met betrekking tot de gewenste ontwikkelingen in het centrum is tot stand gekomen in april 2005. Wij hebben als Holten- se Handelsvereniging zitting ge had in de destijds ingestelde klankbordgroep Structuurvisie Kom Holten. Tijdens de afronding van deze Structuurvisie hebben wij daar een reactie gegeven welke is opgenomen in het afgeronde en door de gemeenteraad aangeno men rapport van bureau SAB. Holten, 15 april 2005 Alle leden van de klankbordgroep onderschrijven de relatie die het centrum van Holten moet hebben c.q. krijgen met het Nationaal Park de Sallandse Heuvelrug. Naar onze mening bevatten beide gepresenteerde varianten, die als het ware twee uitersten van moge lijke ontwikkelingsrichtingen re presenteren, interessante elemen ten. Zo spreekt de dynamiek uit ont wikkelingsrichting I 'Een kruis van Wegen' ons zeer aan, maar ook het voor toeristen en recreanten her kenbare en als verblijfsruimte inte ressante centrum van Holten in ontwikkelingsrichting II, 'Een Hart voor Holten'. Naar de mening van de klankbord groep zouden de aansprekende elementen uit beide scenario's op een goede manier met elkaar moe ten worden gecombineerd, waar bij de huidige winkelfunctie van het dorpscentrum behouden blijft en ruimte wordt geboden voor de gewenste nieuwe ontwikkelingen. Tegelijkertijd zullen in de defini tieve structuurvisie de ontwikke lingen van de kom Holten in lijn moeten worden gebracht met ge meentelijke plannen zoals het Ver- keersstructuurplan, of meer speci fiek de daarin verwoorde en door de gemeenteraad onderschreven doelstelling om het centrum van Holten verkeersluw te maken. Het combineren van de elementen dy namiek, aantrekkelijk en herken baar centrum en een eventuele verkeerstechnische 'knip' in de Dorpsstraat leidt naar onze me ning tot een breed gedragen struc tuurvisie, die tegelijkertijd aan- knopingpunten biedt voor de door de plaatselijke ondernemers ge wenste haalbare en snel te realise ren uitvoeringsplannen. Vertrou wend u hiermee voldoende te heb- -hm „Pïnfnrmpprri Namens de leden van de Klank bordgroep Structuurvisie Holten, Jan-Herman ten Velde, Voorzitter Holtense Handels Vereniging; Martin Leferink- Holtense Han dels Vereniging; Bert Wansink- Holtense Handels Vereniging; Jos Kamphuis - Koninklijke Horeca Nederland; Cor Schagen - Recre atie via overlegplatform recreatie en toerisme; Jan Nikkels - VW Madelene ter Laak - Kamer van Koophandel Veluwe en Twente. Als aanvulling op dit ingenomen standpunt is de opmerking ge plaatst en verzonden dat een (eventuele) knip ter hoogte van de Smidsbelt pas gerealiseerd mag worden nadat zowel het Wansinkt- racé en het Zilverzandtracé zijn ge realiseerd en nadat de definitieve herinrichting van het centrum ge stalte heeft gekregen. De HHV re aliseert zich terdege dat de ver keersdruk en de toekomstige ont wikkelingen op de Stationsweg voor problemen kunnen zorgen, vandaar dat zij altijd heeft aange drongen op een betere oplossing voor dit traject, waarbij de variant van de verlengde Waagweg ook een goede oplossing kan zijn. Vol gens de HHV wordt het nu hoog tijd om de al genomen raadsbe sluiten (Wansinktracé en Zilver zandtracé) daadwerkelijk uit te voeren zodat we met ons allen kunnen gaan beginnen met het herinrichten en aantrekkelijker maken van het centrum, waar zo wel de toerist als de Holtenaar HOLTEN - Motorcrosser Mike Bolink is bij de sportverldezingen van de gemeente Rijssen-Holten genomineerd als Jong Talent. Hij werd vorig jaar derde bij het NK Motocross. Of Mike ook daadwerkelijk wordt gekozen, zal vrijdag 6 februari bekend worden. Want dan zijn deze verkiezingen in Lucky Co aan de Morsweg in Rijssen. Gratis kaarten hiervoor, zijn te verkrijgen bij de VW. FOTO: lOHAN BOLINK ESPELO - De Bosschool aan de Raalterweg 44 in Espelo houdt 12 februari van 14.00 tot 16.00 uur een kijkmiddag. Daar laten de kinderen, leer krachten en ouders zien, hoe er op de kleinste school in de ge meente Rijssen-Holten wordt gewerkt. Alle groepen kunnen tijdens de op dat moment gege ven lessen bezocht worden. De Bosschool staat in het bos aan de weg tussen Holten en Nieuw-Heeten en is het beste bereikbaar door over de paral lelweg te rijden, de auto daar te parkeren en door de tunnel on der de provinciale weg naar de school te lopen. Parkeerplaat sen zijn er voldoende. Wanneer men belangstelling heeft om met het onderwijs op de school kennis te maken, de verbinding van de school tus sen natuur en onderwijs eens van nabij te zien, enthousiaste leerkrachten en zeer betrokken ouders te ontmoeten, dan is men van harte welkom. Kijk ook op: www.debosschool.nl haar dagelijkse boodschappen en inkopen kan doen. Na ruim 30 jaar touwtrekken wordt het tijd om aan de slag te gaan, in plaats van opnieuw on derzoeken en enquêtes uit te voe ren, daar zijn we immers al 30 jaar mee bezig geweest zonder enige vooruitgang. De Holtense bevolking en onder nemers hebben daar recht op! Reacties: secretariaat@onderne- mendholten.nl HOLTEN - De gemeente heeft sinds kort ook het laatste stuk grond in handen gekregen voor de realisatie van het sportplan- project op 't Vletgoor. Het wachten is nu op goedkeuring van de Provincie Overijssel om sportpark Meermanskamp te mogen gebruiken als villawijk. Het heeft even geduurd voordat de gemeente het rond had om ook het laatste stuk grond in be zit te krijgen. "Maar het is naar alle tevredenheid van beide partijen opgelost", verzekert wethouder Willem ter Schure. Wel was ondertussen een begin gemaakt met het opstarten van de onteigeningsprocedure, om zo min mogelijk tijd te verlie zen. Uiteindelijk bleek onteige ning niet nodig te zijn en zijn beide partijen eruit gekomen. "Het gaat om een stuk van zo'n 3,7 hectare groot. Hiervoor was een budget van 6 ton beschik baar." Het wachten is dus nu nog op de goedkeuring van de Provincie op de gebiedsvisie van Meermanskamp. Want de gemeente wil de verkoop van het sportpark gebruiken als fi nanciering. HOLTEN - Het meisjesteam C2 van Handbalvereniging' Holten werd zaterdag 24 januari in het nieuw gestoken door haar kers verse sponsor, Trabo Bouw uit Holten. Mede-eigenaar Nico Traanman was na een gesprek met de sponsorcommissie van de ver eniging aan het einde van 2008 bereid om ook het laatste team van de vereniging van een nieuw tenue te voorzien. Hier door zijn alle teams van HV Hol ten nu voorzien van een mooie outfit. Na enkele woorden van dank van de penningmeester werd aan de eigenaren van Tra bo Bouw een heerlijk drankje en een mooi boeket bloemen over handigd. Ook de speelsters be dankten de heren voor deze prachtige shirts. Hierna moes ten de dames spelen tegen Wij- he '92/ Oranjerie uit Wijhe. De dames hadden er direct zin in en bouwden via mooie aanval len een mooie voorsprong op. Met de pauze was de stand dan ook verdiend 7-2. Na de pauze ging Holten gewoon door met het goede spel wat uiteindelijk resulteerde in een mooie over winning van 12-6. Trabo Bouw heeft handbalteam C2 nieuwe kleding gegeven.

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 17