Welkom bij Rabobank West Twente Sportnominaties Rabobank Verschillende jazzworkshops bij Muziekschool Twente Direct in zakelijk Duitsland via de accountmanager van uw lokale Rabobank. Dinsdag 3 februari 2009 16 Lastenverlichting door aanpassingen in APV RIJSSEN/ HOLTEN - Er gaat een voorstel naar de ge meenteraad om de Algeme ne Politie Verordening zo aan te passen, dat er een lastenverlichting ontstaat. Volgens burgemeester Bort Koelewijn zijn de regels in het voorstel nu zo aange past, dat er meer dan 50 procent aan lastenverlich ting in zijn verwerkt. "Dit betekent niet automatisch dat er minder regelgeving is. Misschien juist wel meer." De veranderingen houden in dat voor sommige evene menten geen vergunning meer nodig is. Bijvoorbeeld voor een snulïelmarkt. "Str aks is alleen het melden er van voldoende, mits aan de gestelde voorwaarden wordt voldaan", zegt Koele wijn. "De bewijslast komt dan aan de kant van de ge meente te liggen. Als er daarna binnen drie weken geen reactie binnenkomt, kan het doorgaan." Een an dere verandering is dat er verschil wordt gemaakt in de grootte van evenemen ten. Nu is er altijd een ver gunning nodig, maar straks niet meer voor evenemen ten met maximaal vijftig personen die binnen 7.00 en 0.00 uur worden gehou den. De bedoeling is om U heeft de leiding over een bedrijf dat grenzeloos onderneemt. Dan is het wel zo makkelijk om te werken met een bank die uw bedrijf kent. En de markt waarin u opereert. Daarom kunt u vertrouwen op uw accountmanager bij uw lokale Rabobank. Deze heeft direct toegang tot een internationaal netwerk van collega's die de do's en don'ts van de landen kennen waar u zaken doet. Logisch, als u bedenkt dat de Rabobank actiefis in 43 landen. Kijk op rabobank.nl/internationaal 1 duidelijk op de gemeentelij ke website aan te geven wanneer men wel of geen vergunning nodig heeft, zo dat organisatoren meteen weten waar ze staan. Het college van B en W is er nog niet helemaal uit wat er moet gebeuren met de plaatsing van reclamebor den aan de weg. Koelewijn: "Daar moeten we nog even goed naar kijken: verbieden of via vergunning. Maar we willen niet de vrijheid heb ben om overal maar borden te kunnen plaatsen. Wel moet de mogelijkheid blij ven bestaan om reclame te kunnen maken voor plaat selijke evenementen en goede doelen. Bijvoor beeld alleen op bepaalde vaste plekken." De burge meester geeft wel aan dat er enkele plakzuilen zijn waar men posters op kan plakken, maar volgens hem blijft er dan toch be hoefte om ook ergens an ders wat aan te plakken. RIJSSEN/ HOLTEN - De nominaties voor de Sport- verkiezing Rijssen-Holten nog een keer op een rij. De prijzen hiervoor zullen vrij dag 6 februari worden uit gereikt bij Lucky aan de Morsweg in Rijssen. In de categorie sportman: Peter Baan, prestaties bij het Nederlands kampioen schap survival; Maarten Janssen nummer 1 tijdens de Ronde van Rijssen; Rick Oude Wesselink tweede bij de acrogym; Rob Steegink eerste ironman bij de triat lon; Erald Lammertink Ne derlands Kampioen bij de motocross; Marti Jansen werd wereldkampioen bij het touwtrekken. In de ca tegorie sportvrouw: Angela van Lies Nederlands kam pioen bij de paardensport; Beau Barvelink Overijssels kampioen bij de paarden sport. In de categorie sport ploeg: futsal Excelsior '31 kampioen hoofdklasse; Ex celsior A3 kampioen vierde klasse; De Mors 2 kam pioen vierde klasse; Rivo Heren 1 won een dubbele dubbel. Categorie talent volle ploeg: de Oosterhof- fruiters Overijssels kam pioen dressuur; Rivo Jon gens A derde tijdens het NK/ Oost-Nederlands kampioenschap; C-lijn VEK Rijssen derde in het Oost Nederlands kam pioenschap. Categorie jeugdig talent: Romy Zwiers Overijssels kam pioen turnen; Mike Bolink derde in het NK Motocross; Jan Willem Dangremond clubkampioen atletiek en tweede bij GokK; Caya Slinkman vanwege deelna me aan het NK Turnen; Sa bine van den Hoeven eer ste bij het NK Zwemmen; Jeroen Staman wereldkam pioen bij het rolstoeltennis. Categorie sporter: Jans Vin cent derde bij de hele triat lon. Categorie gehandicap te sporter: Alien Smelt tweede en derde bij het NK Zwemmen; Wendy Gro- tentraast de eerste, tweede en derde prijs bij het zwemmen. REGIO - Toots Thielemans, Randy Brecker, Trijntje Oosterhuis, John Scofield: allemaal schitterden ze op het International Jazz Festi val Enschede. Het International Jazz Fes tival Enschede vindt dit jaar plaats in het Pinksterweek end van vrijdag 29 mei tot en met maandag 1 juni. In de aanloop naar dit festi val houdt de Muziekschool Twente een aantal jazzw orkshops. I n een korte cursus van acht wekelijkse lessen worden de deelnemers vertrouwd gemaakt met de specifieke kenmerken van jazz. Er wordt ingegaan op jazzti- ming, jazzfrasering, swing- feel, akkoordschema's, im provisatie en jazzrepertoire. De bedoeling van deze workshops is het bevorde ren van jazzmuziek door amateurmusici. De cursus wordt gegeven door mu ziekschooldocent Ralph de Rozario. loneen oud. eroen en grijs, beginner en gevor derde: alle jazzliefhebbers zijn welkom. Blazers, toet senisten, gitaristen, strij kers, bassisten, slagwerkers of vocalisten; iedereen bo ven de veertien kan mee doen. De cursus is een ideale ma nier om in contact te ko men met andere liefheb bers van jazz, met hen sa men te spelen en wie weet wel nieuwe bandjes te vor men. Gedurende de workshops studeren de deelnemers een aantal jazznummers in. De afsluiting van de cursus is een openbaar optreden tijdens het International Jazzfestival Enschede op zaterdag 30 mei 2009. De workshops vinden plaats op twee locaties van De Muziekschool Twente: Enschede, Het Nationaal Muziekkwartier vanaf maandag 9 maart; Almelo, Hoff 88 vanaf woensdag 11 maart. Het is tijd voor de Rabobank

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 16