Erna ter Steege stopt met haar uitvaartwerk Ford Focus t. 8 F1 ©xif u I Cosmo Auto B.V. het milieu, 2.400,- voordeel kosten. r HOLTEN/ NIJVERDAL - In de volle groei van haar uitvaartbedrijf had Erna ter Steege acht maanden sabbatical. Bio-ethanol én Energielabel B. Lagere kosten. 23.875,- Feel the difference Almelo, Autoboulevard Twentepoort West 12, Tel. 0546 - 544 644 Rijssen, Butaanstraat 2/hoek Nijverdalseweg, Tel. 0548 - 538 638 Holten, Service-dealer Dries Willems, Keizersweg 70, Tel. 0548 - 361 900 Dinsdag 3 februari 2009 Stichting Uitvaartverzorging Nijverdal e.o. nam voor haar waar. Aan het einde van deze periode heeft zij besloten per 1 februari 2009 haar onderne ming definitief over te dragen aan Uitvaartverzorging Nijver dal. Ook het telefoonnummer van Erna ter Steege Uitvaartbe- geleiding is overgenomen door Nijverdal. Als meisje van 20 jaar zei Erna ter Steege dat ze het uit- vaartvak in wilde. Ze was gefas cineerd door leven en dood en Uitvaartverzorging Nijverdal neemt Erna ter Steege Uitvaartbe- geleiding over. door wat de mens bezield. Haar omgeving verklaarde haar voor gek. Toen ze in 1998 begon, ke ken mensen wat vreemd maar al snel ging de ronde: 'Ze dut 't wah netjes'. Een van de meest indrukwek kende momenten in het bege leiden van families vond ze de eerste ontmoetingen. Vaak trof ze mensen aan in een staat van ontreddering, in een soort emo tionele crisis. Zo samen rondom de gestorvene. 'Het zijn de mo menten waarop de klokken stil gaan staan en wasmachines en geluidsapparatuur stuk gaan', aldus mevrouw Ter Steege. Terugkijkend naar de afgelopen 10 jaar is er veel veranderd. Bij voorbeeld in Holten mag men in woon- en zorgcentrum Diessen- plas de overledene in het eigen appartement opbaren. Ook mag men nu in Holten - in vergelij king tot 10 jaar geleden - zelf het graf dichtscheppen. Gelukkig zijn er ook waardevolle dingen niet overal veranderd zoals de noaberhulp Erna kijkt met grote dankbaarheid terug op alles wat zij voor gestorvenen en nabe staanden mocht doen. Ook is zij dankbaar voor alle steun en me dewerking die er was om het af scheid goed te laten verlopen. Hierbij mag gedacht worden aan de inzet van chauffeurs, kosters, gastvrouwen bij de ker ken, beheerders van begraaf plaatsen, mensen van cremato ria en verpleegkundigen. Hun dienstbaarheid is van onschat bare waarde. Wat mevrouw Ter Steege gaat doen, weet ze nog niet. Besef van eindigheid helpt haar in het nu te leven. "De inhoud van het uitvaartwerk is op mijn lijf ge schreven, maar het onregelma tige leven past niet langer meer bij mij. Het vergt te veel energie en maakt dat ik naast het werk te weinig toe kom aan andere din gen, bijvoorbeeld geestelijke scholing en creativiteit." Ze is zich ervan bewust dat er mensen zijn die op haar reke nen als de dood zich aandient. Daarom is zij zeer dankbaar dat Erik Heuver, Trudy ter Horst, Si- neke ter Haar en Martin Haas van Stichting Uitvaartverzor ging Nijverdal e.o. bereid zijn haar werk over te nemen. De liefde, zorgzaamheid en profes sionaliteit van waaruit zij wer ken, helpt mevrouw Ter Steege om met een gerust hart haar uit vaartonderneming aan hen over te dragen. Alle prijzen in euro's. Prijzen zijn incl. BTW/BPM, excl. kosten rijklaar maken en verwijderingsbijdrage, tenzij anders aangegeven. Wijzigingen voorbehouden. Afgebeelde auto kan afwijken van standaardspecificaties De Ford Focus 1.8 liter Flexifuelmotor biedt u het beste van twee werelden. U kunt er mee op benzine rijden en op de alternatieve, duurzame brandstof bio-ethanol. Of op een mengsel van beide. De krachtige 1.8 liter motor (92 kW/123 pk) is zo zuinig en duurzaam dat hij het Energielabel B heeft gekregen. U belast het milieu zo min mogelijk. Terwijl u toch beschikt over alle souplesse en kracht die u van Ford verwachten mag. Klaar voor de toekomst met de Focus Flexifuel. Gemiddeld brandstofverbruik en C02-uitstoot: km/liter: 12,5-22,2; liter/100 km: 4,5-8,0; CO, gr/km: 116-189. Met de Ford Focus 1.8 liter Flexifuel belast u niet alleen het milieu minder, ook aan de kostenkant kiest u meer dan verantwoord. Deze bijzonder goed uitgeruste auto kan tevens worden voorzien van het Business Pack bestaande uit een 5" navigatiesysteem met kleurenscherm, Bluetooth, Voice control en parkeersensoren. Voor een meerprijs van slechts 500,-. 1.100,- Pakketvoordeel Business Pack Voordeel Flexifuelmotor Er is al een Focus 1.8 liter Flexifuel mét Business Pack vanaf 1.300,- De Flexifuelmotor is ook leverbaar op Ford C-MAX. Ook met voordeel: 3.050,-.

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 14