Nieuw stuk r"5 OCH boeit het publiek Lyanne eerste baby in Holten r> Zege herenteam HV Holten Holtens Nieuwsblad 7 Handbaldamesteam speelt thuis tegen OBW Inbraak in zowel woning ingezonden bi ?even als in tankstation HHV is voor verschuiven problemen Vergadering NBvP D'hoek Een arfenis vol verrassingen zorgt voor vele hilarische momenten HOLTEN - Gebouw Irene was afgelopen vrij dag 16 januari afgeladen vol. En niet zonder re den, want de Holtense toneelclub OCH speelde de première van 'Een ar fenis vol verrassing', een blijspel geschreven door Herman van der Aa. Houd Holten uniek en bij de natuur! Dinsdag 20 januari 2009 Jantina (Marian Calkhoven) en Geertina (Ria Kappert) krijgen onverwachts een grote erfenis. Een stuk land met een huis. Maar er zitten een paar kleine 'addertjes' onder het gras. Na melijk dat de butler en de tuin man ook bij de erfenis inzitten. Voor de twee behoorlijk wen nen, want blauw bloed stroomt er nog niet door hun aderen. Al hoewel Jantina het later in het stuk wel behoorlijk in haar bol krijgt door dure bontjassen te kopen en verliefd wordt op boekhouder De Goos (Bert Aan stoot), omdat hij volgens buder Joop (Jan Schooien) erg rijk zou zijn. De algehele mening van het publiek was dat het een zeer humoristisch toneelstuk is. Ook het decor, ontworpen door An ton Stukker, bleek zeer ge slaagd. Zelfs aan de vaste plek van de buder tegen de muur was gedacht, want zijn silhouet stond duidelijk uitgebleekt op het behang. Doordat vooral Jantina zich steeds adelijker gaat voelen, wil ze niets te ma ken hebben met de eenvoudige boerenfamilie Jaap (Wim Jan sen), Greet (Ria Nijland) en hun dochter Jet (Susan Bronsvoort). Deze dochter zou stelen als de raven en haar uiterlijk met felle kleuren in het haar, onder steunt dat vooroordeel ook nog eens. Het zorgt voor veel hilari teit en vele leuke sketches op het podium. OCH weet met dit stuk het publiek te boeien van het begin tot het eind. Aan het eind van de avond werden er nog twee jubilarissen gehul digd. Ria Nijland, omdat ze 150 keer heeft gespeeld. Ria Kappert deed dat twee keer vaker. Wie de toneelavond van OCH heeft gemist of het stuk nog een keer wil zien, krijgt zaterdag 31 janu ari om 20.00 uur een nieuwe kans. Dan wordt het blijspel 'Een arfenis vol verrassingen' gespeeld in het Bonte Paard. HOLTEN - De handbaldames van HV Holten speelden afgelopen zondag tegen OBW. Komende zaterdag speelt het eerste dames team uit tegen AAC 1899. Op zondag 1 februari speelt het team weer uit. Dan tegen Loreal I) I FOTO: SANDER SCHEPERMAN HOLTEN - Er werd afgelopen vrijdagnacht omstreeks 00.40 uur op twee plekken ingebro ken in Holten. Zo vond er een inbraak plaats in een tankstation aan de Han delsweg in Holten. Voornamelijk sigaretten wer den weggenomen. Dezelfde nacht vond er een in sluiping plaats in een woning aan de Weversstraat te Holten. Een portemonnee met inhoud werd weggenomen uit de keu ken. HOLTEN - Lyanne Marjorie Francina de Hertog is de eerste baby in het nieuwe jaar in Hol ten. Zij werd op dinsdag 6 janu ari om 23.46 uur geboren, twee weken eerder dan verwacht en woog 2880 gram en was 46 cen timeter lang. Afgelopen donder dag kwam de echtgenote van de burgemeester, mevrouw A. Koelewijn-van Twillert, samen met de weekkrant West Twente, de jonge ouders namens de ge meente Rijssen-Holten felicite ren met hun dochter. Mevroue Koelewijn bracht een fotoal bum van Nijntje voor de eerste Holtense baby mee en de re dactie van deze weekkrant bood de jonge ouders een bos bloe men aan en waardebonnen van de adverteerders van West Twente. Lyanne werd op de koudste nacht van deze winter thuis geboren en de bevalling DIJKERHOEK - De Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen Dijkerhoek houdt donderdag 22 januari vanaf20.00 uur in party centrum het Bonte Paard in Dij kerhoek haar nieuwjaarsbijeen komst en daarmee tevens jaar vergadering. Waarna de avond word afgeslo ten met een cabaretvoorstel ling. ■m Mevrouw Koelewijn met Lyanne en de jonge ouders. FOTO: HARRY BROEZE liep voorspoedig. Zij is het eer ste kindje van Leo en Elenore den Hertog en woont met haar ouders aan de Kolweg. Als twee de en derde naam kreeg ze de voornamen van haar beide om a's. Leo en Elenore zijn in de zo mer van 2005 in Holten komen wonen. Vader Leo werkt bij een uitgeverij in Deventer en mama Elenore werkte twee dagen in de week als juf in groep 5 van een basisschool in Wamsveld. Na haar zwangerschapsverlof staat zij voorlopig één dag in de week weer voor de klas. Enkele dagen na de geboorte van Lyanne kwamen de buren een 120 centimeter lange kren- tenwegge brengen. Zo krijgen ze bij Wansink Albert Heijn een pak 'AH luiers New Bom en een leuke knuffelbeer, Bomedo naast de Schildkerk in Rijssen heeft een leuk bestekje voor hen klaar liggen en bij Blokker van de Maat kunnen ze een leuke attentie ophalen. Ser vice partner Van Bruggen uit de Kerkstraat heeft een cadeaubon voor de jonge ouders en Schoenwinkel Steunenberg aan de Larenseweg een waardebon. HOLTEN - Na de goede wed strijd van vorige week tegen koploper Achilles, speelden de heren van HV Holten zondag tegen de nummer 10 HV Grol. Holten kon voor het eerst dit seizoen beschikken over een volledige selectie inclusief Fred dy Wolterink. Holten ging ge concentreerd van start en nam in de beginfase al na 10 minu ten een 6-3 voorsprong. Zowel aanvallend als verdedi gend stond het goed bij Holten. Daardoor kon met goed spel halverwege de eerste helft een 12-5 voorsprong worden geno men. Nadat Grol enigszins was bijgekomen van een voor hun "nieuw" Holten, kwam de wed strijd meer in evenwicht, maar Holten wist tot aan de rust een ruime voorsprong vast te hou den. 19-15. Direct na rust liep het prima bij Holten en werd Grol op een kansloze 28-20 ach terstand gezet. Helaas slopen er daarna wat slordigheidsfoutjes in het Holtense spel en konden de gasten uit Groenlo iets terug komen. Holten behield echter het initia tief en wist met een 39-35 zege de eerste 2 punten van dit sei zoen te pakken. Weet Holten het getoonde spel ook in de ko mende wedstrijden vast te hou den, dan zullen er zeker nog meer punten volgen. DOOR: HS SUPPORT Holten kent al jaren een pro bleem in het centrum. Het wil maar niet lukken om daar be weging in te krijgen, in de rich ting van een oplossing. Het gaat om de verkeersstroom door het centrum die teruggebracht zou moeten worden tot dorpse pro porties. In de volksmond heet dat verkeersluw maken. Vrijwel iedereen in Holten zal het er mee eens zijn dat daar nu ein delijk eens haast mee gemaakt moet worden. De Holtense Handelsverenging heeft, nadat zij jaren tegenstander was van het verkeersluw maken van het centrum, nu het standpunt dat het centrum verkeersdood ge maakt moet worden. Door een knip in de doorgaande weg aan te brengen. Daarmee wordt de doorgaande reiziger die wel iets in het centrum wil zoeken, juist ontmoedigd om stapvoets door het dorpscentrum te rijden. Ook de verkennende toerist wordt op deze manier uit het dorp geweerd. Bovendien ont staat, met name buiten de slui tingstijden van de winkels een verlaten centrum. De verkeers problemen die men nu uit het centrum wil halen, duiken na tuurlijk elders in het dorp weer op. Bovendien zullen er nieuwe problemen bijkomen als het verschuiven van (vrachtver keer niet gepaard gaat met structurele en duurzame oplos singen. En dat is wat er nu lijkt te gaan gebeuren. De Holtense Handelsvereniging staat nu voorop als het gaat om het ver schuiven van de problemen uit het centrum, maar wenst geen structurele oplossing voor de verschoven problemen. Egoï stisch klampt men zich vast aan een verkeersstroom die in hun ogen zo dicht mogelijk langs het centrum, maar nu wel door woonwijken, moet gaan rijden. Dat uit angst voor omzetverlies in plaats van kansen te grijpen om Holten voor inwoner en toerist tot een aantrekkelijk groen dorp te maken, waar een aanzuigende werking vanuit zal gaan. En door het verschuiven van de problemen worden ook de mogelijkheden voor een na tuurlijke verbinding van het dorp met de Holterberg be perkt, zoals men in de visie Hol ten Kom zou willen. Per saldo wordt met die opstelling van de HHV de burger opgezadeld met een kwaliteitsverlies buiten het centrum, zal het dorpse karak ter er niet op vooruitgaan en is de kans groot dat de vermeende voordelen voor de midden stand uit zullen blijven. Zit Hol ten na zoveel jaren discussie op deze kortetermijnbenadering te wachten? DOOR LEZER: PAUL AKKERMAN Er zijn weinig dorpen, waarbij je zo goed van de dorpskern naar een mooi stuk natuur kunt wan delen of fietsen als Holten. Van af de milieuvriendelijke trein kunnen wandelaars zo de Hol terberg op. Uniek in Nederland! Holtenaren, als we zo uniek wil len blijven, dan moeten we daarvoor gaan! Laat de spoorlijn een soort afbakening blijven tussen de bebouwing en de na tuur: tot hier en niet verder met de bouw. Overtuig uzelf in Del den. Daar heeft men jaren gele den een verdiepte rondweg aangelegd tussen het mooie stadje en het bijbehorende prachtige landgoed Twickel. Het is een lelijke en lawaaiige breuk geworden. Zonde, zonde. Daarom blijf ik tegen nieuwe rondwegen in Holten. De tijd is aangebroken dat we inzien dat de natuur onze grootste rijk dom is. De milieurampen en de financiële crisis tonen dit aan. Al kunnen we niet zonder auto, ze hoeft niet op de eerste plaats te staan.

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 7