Parcours crossloop net op tijd vorstvrij 'Van mij hoeft het niet' Workshop voor verenigingen/stichtingen Uitslagen handbaldames 3 Weekenddiensten Workshop "Druk, druk, druk: prioriteiten stellen en organiseren" HOLTEN-Als de mensen die hem heb ben genomineerd - en hij weet niet wie dat zijn - hem dan zo graag willen bedan ken voor zijn wefk, dan vindt hij het goed, maar eigenlijk hoeft het van Bennie Ophof allemaal niet. „Flauwekul om ie mand zo op te heme len. Die dingen doe je toch gewoon?" Dinsdag 20 januari 2009 6 HOLTEN - Het parcours van de Holterberg Cross kent nu nog enkele glibbe rige passages, maar de or ganisatie heeft goede hoop dat de paden komende za terdag, als de wedstrijd ge houden wordt, goed be gaanbaar zijn. "Als de vorst uit de grond is, zal het wel meevallen", zegt Egbert Veneklaas, woordvoerder van de organiserende ver eniging AV Holten. "Het parcours is nu nog een beetje glibberig, maar de weerberichten zijn redelijk gunstig, dus ik denk dat de vorst nog wel de grond uit trekt", aldus Veneklaas die tussen de 300 en 400 deel nemers aan de start ver wacht. "We hebben zo'n 250 competitielopers en als de weergoden een beetje meewerken dan komen er naar verwachting zo'n honderd 'losse' lopers bij." De start is bij camping Hol terberg aan de Reebokken- weg. Na een aanlooprondje voert het parcours van zo'n vierenhalve kilometer langs de Canadese Begraaf plaats en wordt ook- de Oranjekuil aangedaan. De lopers van de tien kilome ter doen het rondje twee maal. Inschrijven kan tot een kwartier voor de start bij het clubgebouw van AV Holten op sportpark Meer manskamp. De hoofdaf stand, de tien kilometer, begint om 14.45 uur. Het startschot voor de vijf kilo meter klinkt om 14.00 uur, de 2,5 kilometer (tot en met 16 jaar) begint om 13.40 uur, de 1,6 km (10-12 jaar) start om 13.15 uur en de 1,6 km (tot en met 9 jaar) bijt het spits af om 13.00 uur. De Holterberg Cross is de derde loop die meetelt voor het OAD Cross Circuit. Eer der werden al de Nijverdal- seberg Cross en de Ter Steege Crossloop in Rijssen gehouden. In het klasse ment op de tien kilometer leidt Mervin Dollison uit Winsum voor Pieter Mans uit Almelo en Leon Sander- man uit Rijssen. Rijssenaar Jan Paalman staat voorlo pig op de vierde plaats, ter wijl Martijn Paalman uit Holten net buiten de top tien bivakkeert, hij is elfde. Op de vijf kilometer voert Wemer Wessels uit Marke- lo het klassement aan voor Gert-Jan Stevens uit Noordscheschut en Mar tijn van Goor uit Harden- berg. Bert Jan Haarkamp uit Rijssen bezet de vierde plaats, terwijl de Holtena ren Remco ter Brake, Ste fan Paalman en Kris Ach terkamp ook nog in de top tien zitten. Bij de jeugd 1,6 kilometer 10-12 jaar gaat Daan Hofsté uit Rijssen aan de leiding, maar hij voelt de hete adem van Holtenaar Thomas Kamperman die tweede is, in de nek. Bij de jeugd 1,6 kilometer tot en met 9 jaar wordt het klasse ment aangevoerd door Wil- bert Dennekamp uit Rijs sen. Guus Uijen uit Holten staat voorlopig vierde. HUISARTS Maatsch. Huisarts Holten, Keizersw. 32, tel. 363553. Spreekuur volgens af spraak. Voor spoedeisende hulp tussen 17.00 en 8.00 uur. Centrale Huisartsen post Salland, 0570-501777. TANDARTS E.Houck in Holten. Tel. 0548 361433. Bellen voor afspraak. KERKDIENSTEN Hervormde Kerk, Dorps kerk Smidsbelt - Zon. 9.30 u. ds. S.M. Roozenboom - gezinsdienst Schrift en Ta fel crècheen 19.00 u. ge zamenlijke dienst in Kan delaar. Dijkerhoek 9.30 ds. H. Gij- sen - gezinsdienst Schrift en Tafel. Espelo 10.45 u. ds. H. Gijsen - gezinsdienst Schrift en Tafel. Geref. Kerk De Kandelaar - Zon. 9.30 u. ds. Schrader uit Emlichheim en 19.00 u. ds. Westerveld uit Apeldoorn - gezamenlijke dienst. Evangeliegemeente De Loofhut (Dorpsstraat, HMV-gebouw), Zon. 10.00 u. Lammert Trui. Prot. Gem. Okkenbroek - Dond. 22 jan. 19.00 u. Ves per. Zon. 10.00 u. ds. H. Fr- ijling. Katholieke Kerk (Gebouw Irene) te Holten - Zon. 9.30 u. Communieviering. WIJZIGINGEN EN AANVULLINGEN STUREN NAAR C.M. VELUWENKAMP- CLAASSEN, WULP 28, 7462 ZR RIJS SEN OF E-MAIL C.M.VELUWEN- KAMP@PLANET.NL de Holtense vrijwilligers die genomineerd is voor de vrijwil- FOTO: JOHAN BOUNK Bennie Ophof is een van ligersprijs. Het is tijd voor de Rabobank. Rabobank West Twente organiseert op maandag 2 februari a.s. een gratis workshop voor alle verenigingen en stichtingen. Om hen te adviseren en ondersteunen bij het efficiënt organiseren van alle werkzaamheden, taken en verantwoordelijkheden. Wilt u meer informatie, bel dan (0548) 373 300. We ontvangen u graag vanaf 18.45 uur in onze vestiging in Nijverdal. Wie de 'schuldige' is, weet hij niet, maar hij heeft wel een vermoeden dat het de Stichting Welzijn Oude ren Holten is. „Daarvoor leg ik alarminstallatie's aan. Estafette noemen ze dat, omdat een aantal mensen de sleutel krijgt. Als er wat gebeurt, wordt de eerste in de rij gebeld. Neemt die niet op, dan de volgende en zo verder", legt Ophof uit. Al een jaar of tien legt hij de installa ties aan. Hij rolde erin, mede door zijn vroegere werk voor KPN - toen nog PTT. „Herman Smit legde toen die installaties aan en daar had hij een paar keer moeilijkheden mee. Toen heeft 'ie mij gebeld om het op te lossen en zo ben ik erin gerold. Maar het is heel leuk om te doen hoor. Je hebt contact met de mensen en ook met de mensen op het kantoor van Welzijn Ouderen", vertelt Ophof. Om diezelfde reden mag hij graag zijn andere vrij willigerswerk doen: Tafel tje Dekje. „Er kwam een keer iemand langs de deur om mij daarvoor te vra gen. Ik wilde eerst op de reservelijs, maar dat duur de maar even. Ja, en zo rol je er vanzelf in", aldus Op hof. Inmiddels brengt hij de maaltijden alweer een jaar of tien rond. En dan zijn er nog de hand- en spandiensten voor het Padvindershuis: groepen ontvangen, het huis afsluiten, de contai ner leeg halen. „Ja, het kost de Blokhut 45 euro om dat ding te laten legen. Dus ik zeg altijd, doe wat je weggooit in zakken. Die gooi ik dan zo achterop de aanhanger en dan breng ik ze samen met Gerard Heethaar naar de ge meente. Scheelt een hoop geld.", zegt Ophof. Via diezelfde Heethaar kwam hij ook bij de Padvinders terecht, want zelf zat hij daar als klein kind nooit bij. „Ik ging juist altijd van het rechte pad af', grapt Ophof. Jaren stond hij achter de bar bij SV Holten, maar daar is hij wegens gezond heidsredenen mee ge stopt. Zijn vrouw is druk met jam maken voor de Stichting Systic Fibrose en als zij hulp nodig heeft, springt hij graag bij. En als er dan eens ijs ligt, zoals dit jaar, komt er nog een klus bij: Ophof is kas samedewerker bij Ijsbaan de Noordpool. Ook al van wege het contact met de mensen, omdat 'ie dan 'lekker even kan zeuren'. Al 35 jaar lang. Ophof: „Maar ja, daar heb ik het de laatste twaalf jaar vrij rustig mee gehad." www.westtwente.rabobank.nl Aanmelden? Mail naar: teambedrijvenadvies@westtwente.rabobank.nl Rabobank HOLTEN - Handbaldames 3 heeft onnodig een punt la ten liggen tegen CVO 3. Met de goede steun van 2 A - speelsters (Merthe Jansen en Feike Huisman) begon Holten degelijk tegen het laag geplaatste CVO. Holten kwam na 10 minuten met 3- 1 voor, maar wist deze voor sprong niet vast te houden. Ruststand 4-4. Ook na rust kwam Holten wel telkens voor, maar speelde het niet fel genoeg om verder af stand te kunnen nemen. Daarnaast miste het ook en kele goede kansen op een grotere voorsprong. De wedstrijd kon in de laatste minuten beide kanten op- kiepen. Een scheidsrechter lijke blunder - doorfluiten na een vrije bal gegeven te hebben - leverde CVO vlak voor tijd zelfs een onver diende 9-10 voorsprong op. In de laatste beschikbare se conden werd de bal snel naar voren gespeeld en wist Elke Dorlas met een snoei hard schot in de rechterbo venhoek in ieder geval het gelijk spel nog te redden. Eindstand 10-10. Scores: Elke Dorlas 5; Inge Nijland 2; Monique Hoeve, Marloes Scholten, Esther Vincent 1.

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 6