K en C Holten met film Afghanistan Holtens Nieuwsblad 'Ik snapte er eerst helemaal niets van' Holtens Nieuwsblad 5 Bijeenkomst ondersteuning aanvraag PGB Wereldtijdpad Informatiebord met Hitier vervangen HOLTEN - De actie groep die Holten wil mo biliseren voor de aanleg van de noordelijke rond weg gaat een enquête houden onder de bevol king. 'Onze opzet is om nog voor de krokusvakantie laar te zijn met de enquête' Inschrijven voor kavels Uesen Dinsdag 20 januari 2009 Start enquête rondweg De groep die rond de jaarwisse ling op initiatief van Johan Jan sen werd opgericht kwam afge lopen zaterdag voor de derde keer bijeen. Bij de bijeenkomst werd de laatste hand gelegd aan het enquêteformulier. De be doeling is om de flyers van huis tot huis rond te brengen. Zo'n 120 personen hebben zich bij Jansen aangemeld om de for mulieren uit te delen en weer op -te halen. "Onze opzet is om nog voor de krokusvakantie klaar te zijn met de enquête", zegt Johan Jansen. "Tussen het uitdelen van de fly ers en het weer ophalen zit een week. Van de gemeente krijgen we lijsten met straatnamen en huisnummers. We hadden de enquête graag op naam willen doen, maar dat mag niet van wege de privacy." De vraagstel ling op het enquêteformulier is volgens Jansen simpèl gehou- den. "We proberen een duide lijk beeld te geven van wat wij willen en wat de gemeente van plan is. Wij zijn voor een ver diept aangelegde weg ten noor den van de spoorlijn Deventer - Hengelo. Daarvan zeggen wij dat in elk geval het traject over de lengte van de OAD tot de Reebokkenweg verdiept moet zijn. Verder moet de aansluiting van uit Rijssen vloeiend aansluiten op de noordelijke rondweg. De aansluiting Rijssenseweg laten we graag over aan de verkeers- deskundigen." Wat het station betreft denkt de groep van Jansen aan een tun nel minimaal vanaf de overgang Waagweg tot in het sportdal. "Dit betekent dat de toegang tot de Holterberg vanuit het dorp blijft zoals die is. De rondweg blijft meer dan vijftig meter van het Beukenlaantje verwijderd. Het Beukenlaantje krijgt über haupt geen last. Een heleboel mensen zijn bang dat de rond weg ten koste gaat van de om geving en het Beukenlaantje, maar dat is niet zo. Onze oplos sing is echt de beste oplossing en wordt ook breed gedragen onder de bevolking. De route zoals de gemeente het voorstelt wordt heel erg druk", aldus Jan sen die meer en meer de indruk krijgt dat de gemeenteraad ook achter de noordelijke rondweg gaat staan. "Zo links en rechts hoor je meer raadsleden die vóór zijn. Het lijkt erop dat er de nodige beweging in de raad zit." HOLTEN - Aan wie een Per- soons Gebonden Budget (PGB) heeft van meer dan 5.000 euro, vraagt het Zorgkantoor twee, keer per jaar om dit bedrag te verantwoorden. Deze verant woording moet binnen zes we ken na verloop van een periode gedaan zijn. Voor deze periode is dat 11 februari. MEE IJsseloe- vers houdt een verantwoor dingsbijeenkomst op donder dag 22 januari van 14.30 tot 16.30 uur in het voormalig ge meentehuis aan de Smidsbelt 6. Aanmelden bij Marianne Gre- ven: 0529-452011 of e-mail: m.greven@meeijsseoevers.nl HOLTEN - In de komende twee bijeenkomsten van Stichting Kunst en Cultuur Holten wordt aandacht besteed aan Afghani stan met een film die het heden van Afghanistan laat zien en een lezing die ingaat op de archeo logische vondsten in het Af ghaanse gebied van voorwer pen die al zo'n vierduizend jaar oud zijn. Woensdag 28 januari wordt om 20.00 uur in de Boschkamp de film: 'At 5 in the afternoon' vertoond. Hij is inAf- ghanistan gefilmd door een Ir- aans filmteam in 2003. Een 20- jarige vrouw en haar familie ko men aan in een geruïneerd Ka boel. De jonge vrouw ziet het als haar ideaal ooit president van haar land te worden. Haar con servatieve vader wil voortdu rend vluchten voor het moder nisme. De dochter doet echter haar hoofddoek af en trekt wes terse schoenen aan. De film is een inleiding op de lezing die drs. Frederike Upmeijer op 9 fe bruari geeft over de archeologi sche vondsten van Afghanistan. HOLTEN - Er worden in febru ari 43 kavels en woningen in plan De Liesen uitgegeven. Wie geïnteresseerd is, kan hiervoor een inschrijffonnulier downlo aden op onze website www.rijs- sen-holten.nl of ophalen bij het loket Ruimte in de publielshal in het gemeentehuis in Rijssen. Het volledig ingevulde inschrijf formulier levert men uiterlijk vrijdag 6 februari persoonlijk in bij het loket "uitgifte kavels en woningen" in de publiekshal in het gemeentehuis in Rijssen. In schrijfformulieren die per mail, post of in de brievenbus van het gemeentehuis of op een andere manier binnenkomen, worden niet in behandeling genomen. Het inschrijfgeld bedraagt 20 euro per persoon en dient direct bij inlevering van het inschrijf formulier door middel van pin betaling te voldoen. Alleen mensen die zich op tijd, op de goede manier inschrijven en het inschrijfgeld betaald hebben, komen in aanmerking voor de nieuwbouw. De avond van de uitgifte is ge pland op dinsdag 24 februari 2009. Inschrijvers ontvangen van ons een persoonlijke uitno diging. Het college heeft besloten de in- schrijfprocedure te vereenvou digen. De gemeente hanteert een vaste bijdrage voor inschrij ving van 20 euro. Dit bedrag wordt alleen terugbetaald aan inschrijvers die, gelet op het aantal inschrijvers en de toege kende urgentiepunten, niet voor de uitgifteavond worden uitgenodigd. Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad Stichtingsbestuur W.H. Beyers, secretaris, Kolbngserf 4, 7451 XC Holten. Klachten bezorging: Tel. 0900- 424 5726 of verspreidklachten@whm.wegener.nl Abonnementen: tel. 053-4842 383 of e-mail: abonnementen@whm.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whm.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 14, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whm.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) Advertentie-adviseur Brenda Zieleman Tel: 0548-597350 Mobiel: 06-51198351 Fax: 0548-597359 Mail: b.zieleman@whm.wegener.nl Commercieel regiodirecteur C.J.M. ter Hedde Directie: ).V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur M.C.J. Jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuismedia.nl HOLTEN - Enkele weken geleden was er grote ophef over een informatiebord van het Wereldtijdpad aan de Oude Hellendoomse- weg richting de Canadese Begraafplaats. Hierop stond namelijk een grote afbeelding op van Hitier. Vele Holtenaren vonden dit echt te ver gaan. Zeker ook, omdat het aan de looproute richting de begraafplaats ligt. Daarom is er nu een koosjere versie neergezet, die wel door de beugel kan. foto: sander scheperman HOLTEN - Veel mensen in Hol ten zullen het gezicht van Jan Kolkman kennen. Voor wie zich even niet meer voor de geest kan halen waarvan: hij komt al zo'n 30 jaar aan de deur met De Open Deur. Bovendien verzorgt hij al 25 jaar de distributie van de kerkbladen voor de gerefor meerde kerk en zorgt hij voor de raambiljetten voor de Open Deur Diensten. „Ik ben destijds gevraagd om het van iemand over te nemen. Ik vind het be langrijk om te doen", zegt Kolk man. leder jaar verzorgt hij het Kin derkerkenpad voor de groepen 8 van alle Holtense basisscho len, dus daar kan Kolkman ook nog bekend van zijn. „Dat is al tijd op een middag of een dag in mei, dat ligt eraan hoeveel groe pen we hebben. We gaan dan met de kinderen alle drie de ker-- ken langs om deze te bezichti gen. Er is dan ook altijd een voorganger aanwezig, die ver telt wat er op zondag gebeurt in de kerkdienst. Dat doe ik nu denk ik zo'n jaar of tien", vertelt Kolkman. Hij zat al in de Open Deur groep en ook in het be stuur, toen bij een nabespre king van de Open Deur Dienst de opmerking viel dat met kerstavond de kerk vol zit met mensen die anders nooit naar de kerk komen. „Dat kun je zien, omdat ze de weg niet we ten, zei iemand anders. Nou, zei ik toen, kunnen we daar niet wat aan doen. Daaruit is dat ini tiatief ontstaan. Ja, en als je dan zoiets roept, moet je ook mee helpen, natuurlijk", lacht Kolk man. En dan kan het ook nog dat hij bekend voor komt, om dat hij regelmatig op basis school De Regenboog te vinden is. Kolkman: „Ik doe daar het tuinonderhoud, veeg het schoolplein aan, doe kleine klusjes in en rond de school. Ook al weer zo'n twaalf jaar." En alsof dat nog niet genoeg is, geeft hij sinds dit jaar ook nog EHBO-les aan groep 8 van de Haarschool. Hij is erelid van de EHBO, al meer dan veertig jaar lid en helpt nog altijd tijdens evenementen, dus daar kunt u hem ook gezien hebben. „Zelf besteed ik vooral veel aandacht Jan Kolkman is een van de Holtense vrijwilligers die is genomi neerd van de vrijwilligersprijs van het jaar 2008. foto: johan bounk aan het voorkomen van brand wonden, dat vind ik erg belang rijk", aldus Kolkman. Wie hem genomineerd heeft weet hij niet. Hij was dan ook behoorlijk verbaasd toen de brief in de bus viel: „Ik dacht wat moet ik hiermee? Ik snapte er niets van." Inmiddels is het nieuws een beetje bezonken en wacht hij de prijsuitreiking rus tig af. „Die mevrouw die aan stervensbegeleiding doet, daar heb ik respect voor, dat ze dat kan en ook wil. Ik gun haar die prijs van harte."

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 5