Voor zorg bij u thuis is Carinova in de buurt Carinova Carinova Informatiebon Cursussen januari - maart 2009 Themabijeenkomsten Groepswerk Algemeen Maatschappelijk Werk Mantelzorgondersteuning Wat is Gespecialiseerde Verzorging (GVZ)? Voorbeeld uit de praktijk Nieuwe naam r_ POP-teams 4- 4 Carinova is onderdeel van de Carlnova Leiboom Groep Borstvoeding, de beste start! Deventer, startdatum: 12 februari Daifsen, startdatum: 5 maart Babymassage Deventer, startdatum: 4 februari Hardenberg (Baalderveld), startdatum: 6 februari Raalte, startdatum: 6 maart Leren masseren Ommen, startdatum: 3 februari Masseren, niet verleren Ommen, startdatum: 3 februari Praten over peuters Olst, stortdatum: 4 februari Stoppen met roken Deventer, startdatum: 9 februari Raalte, startdatum3 maart Geheugentraining Deventer, startdatum: 13 februari Voetreflexmassage Deventer, startdatum: 23 februari Tabletten en insuline Deventer, datum: 23 januari Taalontwikkeling 0-4 jaar Dedemsvaart, datum: 28 januari Voorlezen, doe het elke dag Dedemsvaart, datum: 28 januari Eten, slapen, zindelijkheid Daifsen, datum: 29 januari Meerlingen (tot 1 Vi jaar) Hardenberg (Heemse), datum: 3 februari Regels en grenzen Colmschate, datum: 12 februari Diabetes: je rol als 'patiënt' in het consult Raalte, datum: 18 februari Peuters lief, soms lastig Ommen, datum: 26 februari Assertiviteitstraining voor volwassenen Ommen en Raalte, data: januari/februari Ontmoetingsgroep mantelzorgers Deventer, datum: 11 februari Kijk- en doemiddag jonge mantelzorgers Hardenberg, data: 31 januari/17 februari Ballong: speelmidag voor jonge mantelzorgers Wijhe, datum: 16 februari Ontmoetingsgroep 'Omgaan met dementie' Daifsen, startdatum: 3 maart Van oudsher levert Carinova allerlei zorgdiensten biju thuis en bij u in de buurt. Belangrijk, want zo is goede zorg altijd dichtbij. Onze cliënten waarderen dat ook. Dat blijkt wel uit de hoge cijfers die Carinova steeds krijgt als het gaat om bijvoor beeld kwaliteit, persoonlijke aanpak van de medewerkers en het nakomen van afspraken. Ook wel zo prettig: al onze medewerkers komen dikwijls uit uw eigen buurt of gemeente. Dus ze kennen de plaatselijke omstandigheden en gebruiken. Dus voor zorg bij u thuis is Carinova altijd in de buurt. Bel gerust als u meer wilt weten: (0900) 8662 (lokaal tarief) of kijk op www.carinova.nl Gespecialiseerde Verzorging is een vorm van persoonlijke begeleiding. Als er problemen zijn op bijvoorbeeld het gebied van het organiseren van het huishouden, het opvoeden van kinderen, het leren omgaan met geld of het leren omgaan met een handicap, kan een beroep gedaan worden op Gespecialiseerde Verzorging van Carinova. Ook bij verslaving, verwerkingsproblemen en psychiatrische problemen kan Gespecialiseerde Verzorging helpen. Gespecialiseerde verzorgenden werken samen met u om het dagritme of de huishoudelijke structuur terug te brengen. Carinova Gespecialiseerde Verzorging kan ook helpen bij ouders die communicatieproblemen met hun kinderen hebben. Dat gebeurt door middel van videohometraining. Via de Gemeentelijke GezondheidsDienst (GGD) kwam een verwijzing bij Carinova Gespecialiseerde Verzorging voor een alleenwonende meneer van 51 jaar. Deze meneer leefde erg geïsoleerd en in zijn woning stapelden zich telkens huisvuil en rommel op. Hij liet echter niemand in zijn huis en meed tot zo ver alle zorg. Ook was zijn woning al tweemaal ontruimd. Hem was nu de keus gegeven: of hulp aanvaarden van GGD en GVZ of opnieuw ontruimd worden. Wandeling Na meerdere contactpogingen van de gespecialiseerde'verzorgende van Carinova kwam het eerst tot een wandeling met meneer en zijn hond. Er werd een beetje wederzijds vertrouwen opgebouwd en er kon een vervolggesprek bij de GGD worden gepland. Het begin van een plan voor ondersteunende begeleidingsmomenten. De nieuwe naam voor Gespecialiseerde Verzorging wordt Thuisbegeleiding. In de nabije toekomst kan een gedeelte van de Thuis begeleiding (GVZ) wellicht ingezet worden vanuit de op te zetten Centra voor Jeugd en Gezin. Mogelijkerwijs kan dan sneller Thuisbegeleiding worden ingezet bij gezinnen. Bel voor meer informatie: (0900) 8662 (lokaal tarief). ff» Steuntje in de rug Bij het eerste thuisbezoek lukte het om samen de ergste rommel op te ruimen. Een bemoedigend begin. Er kwam gaandeweg weer controle over het eigen leven. Meneer ging weer voor zichzelf koken, in december kwam er een kerstboom en kwamen er zelfs nieuwe meubels. Met de GGD en Tactus werkt hij aan zijn drankprobleem. Het gaat elke week beter met hem. De gespecialiseerde verzorgende van Carinova zorgt voor dat steuntje in de rug. Meneer heeft weer toekomstperspectief. (Ter bescherming van de privacy zijn alle gebruikte foto's fictief). Carinova Thuiszorg kent zogenaamde POP-teams. POP staat voor Psychiatrische Ouderen Problematiek. Het doel is om ouderen met psychiatrische problemen in staat te stellen zo lang mogelijk thuis te laten wonen. Hierbij is een nauwe samen werking met andere disciplines en organisaties zoals RIAGG, huisartsen en de PAAZ-afdeling van het ziekenhuis. De POP-teams voorzien duidelijk in een behoefte gezien de toestroom van cliënten. Om gebruik te kunnen maken van het POP-team is echter wel een indicatie nodig. Een niet onbelangrijk voordeel daar naast is dat manterzorgers ontlast worden. Bel voor meer informatie: (0900) 8662 (lokaal tarief). Bent u benieuwd naar onze diensten? Kijkt u dan op www.carinova.nl of bel met (0900) 8662 (lokaal tarief). Knip uit, vul in en stuur in een ongefrankeerde envelop aan: Carinova, Antwoordnummer 1158, 8100 WB RAALTE. Ik wil meer weten over: 0 Personenalarmering 0 Particuliere zorg O Servicepakket 0 Ik wil lid worden 0 Mantelzorg 0 Overig Ik wil mij aanmelden als: 0 Alphahelpende 0 Vrijwilliger (regio Deventer, Raalte en Olst-Wijhe) 0 Vakantiehulp Neem contact met mij op. Naam: 1 jt Voorletters: Adres: de heer/mevrouw Postcode: Plaats: Telefoon:

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 26