4 keer uitgescholden -1 keer bedreigd Balie 2 Vindt u dit normaal7! HANDEN AF VAN ONZE HELPERS! In één maand is deze baliemedewerker: Geen extra aanhoudingen tijdens oud en nieuw overhf onderw zo "Dagelijks komen veel men sen bij me aan de balie. Ik geef ze advies over allerlei aanvragen en de vergoedingen die hierbij horen. Als iemand bly is omdat hij onverwacht aanspraak bljjkt te kunnen maken op een bepaalde vergoeding of tegemoetkoming in kosten, ben ik ook blij. Toch schrik ik ook regelmatig van de reacties die ik krfjg. Pas schold een dronken man me uit, omdat hij niet meteen aan de beurt was. Ook ben ik bedreigd door een teleurgestelde vrouw toen ik haar vertelde dat haar aanvraag afgewezen was. Vindt u zo'ri reactie normaal?" www.veiligepublieketaak.nl Dinsdag 20 januari 2009 22 K.y sV ff. Rustig verloop jaarwisseling RIJSSEN/ HOLTEN - De jaarwisseling is binnen de gemeente rustig verlopen. De schade aan straatmeu- bilair is in verhouding tot andere jaren zelfs vermin derd met 27 procent Daar naast heeft de meldlijn van de gemeente vijf meldingen over vuurwerkvemielingen verwerkt en werd de politie vaker gebeld. Burgemeester Bort Koele- wijn: "Ik spreek mijn waar dering uit richting alle jon geren die niets hebben ver nield en richting de inwo ners die de meldlijn hebben gebeld en htm eigen straatje schoon en vuurwerkvrij hebben gemaakt De meldlijn in Rijssen-Hol- ten blijkt in het land zelfs als voorbeeld te dienen. De tij delijke verplaatsing van de AED's en de rol van de poli tie hierin heeft tot een goed resultaat geleid. Mede door alertheid van inwoners, po litie, wijkopzichters, boa's en Trigion is het aantal ver nielingen in de gemeente verminderd Dankzij de tips van inwo ners zijn meerdere perso nen aangehouden en over gebracht naar het politiebu reau. In totaal zijn 57 jonge ren aangesproken op het voortijdig afsteken van vuurwerk. Hiervan zijn ne gen jongeren door politie doorverwezen naar Halt Er zijn drie proces-verbalen opgemaakt voor het in bezit hebben van illegaal vuur werk, is twee keer afstand gedaan van dit illegale vuur werk en is een keer gewaar schuwd voor het gooien van vuurwerk naar dieren. Ver der zijn voor het vernielen van een verkeersbord en een lichtmast vijf daders aangehouden. De gemeen te bekijkt op dit moment hoe zij de schade op de da ders (ongeveer 1.000 euro) kan verhalen. In de vuur- werkvrije zones was het rus tig- "We hebben meer tips van inwoners binnengekre gen", zegt burgemeester Bort Koelewijn. "Nu zijn er negen jongeren naar Halt (Advertorial) doorgestuurd. Dat waren er vorig jaar drie". Hij geeft aan dat alleen die jongeren doorgestuurd zijn, die echt rottigheid uithaalden. En dus niet iedereen in het be- zit van illegaal vuurwerk. Ondanks dat er minder schade is, is Koelewijn toch niet helemaal tevreden. "Ik had gehoopt op zeker 10 duizend euro minder schade". Dit werd uiteinde lijk net niet gehaald: 7.578 euro. Overzicht vuurwerkschade De schade aan gemeentelijk straatmeubilair bedraagt dit jaar door afsteken van vuur werk en vandalisme tijdens oud en nieuw 19.960 euro. Ten opzichte van de schade aan gemeentelijk straat- meubilair van vorig jaar is dit een daling van 7.578,OOeuro (27,5 procent). Vernielingen: 14 prullenbakken 5.880 euro *116 bebording/ verkeers- zuilen 12.180 euro 3 speeltoestellen 300 euro 2 verlichting 800 euro *2 containers/ hekwerken 800 euro Totaal 19.960 euro Carbidschieten Het afsteken van carbid moest worden gemeld bij de politie. Er zijn achttien Hü 29 We zadelen verkeersregelaars, verpleegkundigen, ambulancepersoneel, politiemensen, leraren, mede werkers van gemeenten en (sociale) zorginstellingen regelmatig op met onze frustraties. Daar moet hoognodig een eind aan komen! Overheid en werkgevers spreken daarom met elkaar én met u af: - Agressief of gewelddadig gedrag wordt nooit getolereerd - Geef de professional de ruimte om zijn werk te doen a Volg de aanwijzigen van de professional op - Verstoor de (bedrijfs)orde niet meldingen voor het afste ken van carbid binnenge komen. Voor zover bij poli tie bekend heeft zich bij het afsteken van car bid 1 onge luk (brandwond) voorge daan. Twee keer is er ge waarschuwd voor het car bidschieten binnen de be bouwde kom. Burgemeester Bort Koele wijn: "We zien wel veel va ker dat er met carbid ge woon op straat binnen de bebouwde kom wordt ge schoten. Dit kan echt niet en is levensgevaarlijk." Er zijn dan ook acht melk bussen in beslag genomen en me'egenomen naar het politiebureau. Deze zijn vrijdag 2 januari weer afge haald. "Tijdens het volgend Oud en Nieuw gaan we meer energie steken in het duidelijk maken wat er nu wel en beslist niet mag". Rustig verlopen De nieuwjaarwisseling is rustig verlopen. Naast brandschade in de muziek koepel in Rijssen en Holten is de brandweer twee keer uitgerukt voor een contai- nerbranden en twee keer voor een coniferenbrand. Het vreugdevuur op- de kruising Graaf Ottostraat en De Ruyterstraat is evenals voorgaande jaren uitste kend verlopen. Dit jaar is het bij Bierlokal am Bahn- hof eveneens zeer rustig is geweest. Ook dit jaar zijn op nieuwjaarsdag in veel buur ten de straten netjes schoongemaakt (restanten van afgestoken en zwerf- vuurwerk). Verkeersborden De pilot voor het beveiligen van verkeersborden (vuur werkprofielen) is dit jaar uit gebreid met het oostelijk gedeelte van de wijk Veene- slagen. Dit gebied wordt globaal begrenst door de volgende wegen: de Stroe- keld, de Reggesingel, laan Oud lndiëgangers en de Nijverdalsestraat. Van de tweehonderd borden die in dit gebied zijn voorzien van een profiel zijn er in totaal negen borden vernield. Het is nog niet duidelijk hoe de schade aan deze borden is ontstaan. Onderzocht wordt hoe ze zijn vernield. AED's De AED's zijn tijdens de jaarwisseling preventief ver wijderd. Via sms-alert, de noodhulp politie en het bi- keteam kon met de tijdelijk verplaatste AED's goed ge werkt worden. Een inwoner die hulp met een AED nodig had, kon hierdoor geholpen worden. Schoolgebouwen Het veiligheidstèam van Trigion heeft in de laatste weken van december ook extra surveillance gemaakt langs scholen. Hieruit bleek dat de alertheid bij enkele schoolbesturen niet hon derd procent was geweest. Koelewijn: "Bij een school was de brievenbus niet ge blokkeerd, stond een hek open en was zelfs een deur niet goed afgesloten." Brief naar minister Burgemeester Bort Koele wijn heeft een brief naar de minister gestuurd over ille gaal vuurwerk. "Er zijn vele kilo's in beslag genomen in de haven van Rotterdam. Maar het blijft dweilen met de kraan open, zolang het il legale vuurwerk gewoon verkrijgbaar blijft in het bui tenland", vindt hij. "Al maanden van tevoren be gint de inkoop hiervan." Hij ziet dan ook liever dat het il legale vuurwerk ook in het buitenland wordt verbo den, in plaats van strenge controle op de import. RIJSSEN/ HOLTEN - In de eerste week van het nieuwe jaar heeft de politie geen extra aanhoudingen ver richt na incidenten rond de jaarwisseling. Dat heeft een woordvoerster van de poli tie Rijssen-Holten maan dag gezegd. De jaarwisse ling in Rijssen verliep rusti ger dan in voorgaande ja ren, al werden er wel aan houdingen verricht wegens geweldpleging. Burge meester Bort Koelewijn meldt op zijn eigen weblog dat er weinig vernield is. Koelewijn vond het een goede zaak dat discotheek Lucky open was. De burge meester ging 's nachts met Dirk Mulderij en Gertjan ter Harmsel op stap in een politiebus. "Zelfben ik blij met de evenementen die Lucky die nacht organi seert. Lucky zorgt ervoor dat jongeren niet op straat blijven hangen met de no dige overlast Andere ge meenten zien zich genood zaakt om zelf in de nieuw jaarsnacht evenementen te organiseren. Ook namen we een kijkje in de Graaf Ottostraat bij het vergunde vreugdevuur. Dat zag er goed uit en de aanwezigen wensten wij een gelukkig nieuw jaar", aldus Koele wijn. "In het centrum van Rijssen was het heel rustig en op het oog was er geluk kig weinig vernield. De cafés die open waren, had den veel bezoekers binnen. Bewust hebben we die nacht de horeca ruimte ge laten om de hele nacht open te zijn. We brachten ook een bezoek aan de Stadskelder in Holten. Daar was het gezellig druk. Hier en daar sprak de poli tie bewoners aan op de vu ren die gestookt werden. Sommigen gaven als argu ment dat zij zo de vuur- werkrommel opruimden, anderen dachten een ver gunning te hebben voor een vreugdevuur, inciden ten bleven uit, met uitzon dering van de noodzaak voor de politie om later in de nacht enkele mensen aan te houden wegens ge weldpleging."

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 22