Toekomst onzeker voor Tenniswedstrijd op Wii Oad crossloopcircuit Holtens Nieuwsblad 21 competitie StOTtSGlIl KVO HoltCll j - voor kinderen in bieb OCH speelt nieuw stuk in Het Bonte Paard Eendracht Wanneer 60 procent ja zegt, gaat keurmerk door Liever geen rondweg Poging tot inbraak Keurmerk Bort Koelewijn reikt eerste pakketten uit Kortnieuws 'Openingstijd is zelfs met uur verlengd' Hardlooptraining voor triatlon Dinsdag 20 januari 2009 HOLTEN - De uitslagen van de onderlinge competitie van schietvereniging De Eendracht. Geweer klasse A: J.A. Paalman, 170 punten; G.J. van Aefst, 168 punten; M. Krikkink, 140 pun ten. Klasse B: G. Snel, 152 pun ten; A. Buunders, 115 punten. Opgelegd 55-plus: G. Schup- pert, 193 punten; G. Haverslag, 183 punten; A. Pekkeriet, 179 punten; E. Grootentraast, 175 punten. Klasse B: D. Tiekink, 182 punten; B. Paalman, 149 punten. Pistool: H. Paalman, 165 punten; H. Nekkers, 158 punten. Geknield: D. Over- meen, 75 punten. HOLTEN - Burgemeester Bort Koelewijn heeft afgelopen don derdag 15 januari het eerste pakket van het Keurmerk Veilig Ondernemen uitgereikt aan het bestuur van de Holtense Han delsvereniging. Daarna ging hij samen met on der meer de politie, brandweer en de Holtense Handelsvereni ging op bezoek bij de winkeliers in Holten. In de tweede helft van 2008 heeft de gemeente samen met het bestuur van de Holtense Handelsvereniging de politie, de brandweer en het Hoofdbe drijfschap Detailhandel in het kader van het Keurmerk Veilig Ondernemen (KVO) de eerste stappen gezet voor een veiliger en prettiger winkelklimaat in Holten. Zo hebben genoemde partijen uitgesproken de veiligheid in het winkelcentrum verder vorm te willen geven wanneer meer dan 60 procent van de winke liers zich via een startpakket aanmeldt voor dit keurmerk. Uiteindelijk moet dit leiden tot het certificeren van het winkel gebied van Holten als 'Veilig winkelgebied'. Het pakket is voor winkeliers gratis. De Rabobank in Holten stelt namelijk vijftig pakketten van 30 euro gratis beschikbaar aan alle winkeliers. Alle winkeliers in Holten kun nen meedoen aan het project. Dus alle leden van de Holtense Handelsvereniging maar ook winkeliers die geen lid zijn van deze vereniging. Wanneer winkeliers meedoen, geven ze aan dat ze binnen an derhalf jaar in de winkel kijken naar de arbo-veiligheidseisen, een van de medewerkers aan wijzen als preventiemedewer ker, kijken naar mogelijke ver beteringen wat betreft diefstal en veiligheid en kijken naar be nodigde veiligheidsmaatrege len. Winkeliers houden elkaar op de hoogte bij calamiteiten, doen aangifte van strafbare feiten en kunnen via een speciale website bekijken aan welke personen een winkelverbod binnen de gemeente, maar ook elders in Twente is gegeven. Wanneer meer dan 60 procent van de winkeliers zich aan meldt, hebben gemeente, poli-' tie, brandweer en de Holtense Handelsvereniging het voorne men uitgesproken een samen werkingsovereenkomst (conve nant) op te stellen en te onder tekenen waarbij ze aangeven dat zij de veiligheid zeer belang rijk vinden. HOLTEN - Om het centrum van Holten veiliger te maken, wordt iedere middenstander gevraagd mee te doen aan het Keurmerk Veilig Ondernemen. Hiermee worden onderling enkele afspraken met elkaar gemaakt. Waaronder ook de gemeente, brandweer en politie aan meewerken. FOTO: SANDER SCHEPERMAN De Oad Holterbergcrossloop wordt zaterdag in Holten gehou den. FOJOiJOHAN BOLINK VERVOLG VAN VOORPAGINA HOLTEN - "Er zijn mensen die vinden dat de auto voor moet gaan, maar als het verkeer dan vast zit is het misschien wel goed ook: dan gaan ze mis schien vaker op de fiets. Ze staan een half uurtje in de file en schreeuwen moord en brand. Laat ze eens in Amsterdam gaan kijken! Ik vind dat we voor een duurzame oplossing moe ten kiezen. Niet nog meer asfalt. Dat verstoort de natuur en de rust. Een rondweg moeten we helemaal niet aan beginnen. Die paar stukjes natuur die we hebben moeten we zuinig op zijn. Het gaat altijd van de na tuur af, er komt nooit wat bij. Bovendien denk ik dat die rond weg meer in het belang is van niet-Holtenaren dan van Holte naren..." HOLTEN - Bij het kerkelijk bu reau aan de Boschkamptraat in Holten heeft tussen dinsdag 13 en donderdag 15 januari een poging tot inbraak plaatsgevon den. HOLTEN - De OAD Holterberg- cross staat zaterdag weer voor de deur, maar het is de laatste keer dat de wedstrijd meetelt in het OAD Cross Circuit. Sponsor OAD houdt er na dit jaar namelijk mee op, zo meldt Egbert Veneklaas van AV Hol ten. Veneklaas maakt deel uit van het comité dat de vier wed strijden regelt. Naast AV Holten doen AV Rijssen, AV Goor en At- letics Nijverdal mee in de orga nisatie. Elke vereniging heeft één afgevaardigde die zich be zig houdt met de organisatie van het Cross Circuit. Voor AV Rijssen is dat Dick San- derman, terwijl Nico van Dellen en Gerrit Oosterveld die functie vervullen namens Goor en Nij verdal. "Het is jammer dat OAD de stekker eruit trekt", zegt Holte- naar Egbert Veneklaas. "Maar dat betekent niet het einde van de Holterbergcross. Die blijft zeker bestaan. Ook hoeft het niet het einde van de crosscompetitie te betekenen. Samen met de andere drie ver enigingen gaan we op zoek naar een nieuwe sponsor." De vier loopwedstrijden die onder de OAD Crosscompetitie vallen zijn de Nijverdalseberg Cross, de Ter Steege Crossloop in Rijs sen, de Holterberg Cross en de Herikerberg Cross in Goor. HOLTEN - Kinderen van acht tot en met twaalf jaar kunnen woensdag 28 januari meedoen met een wedstrijd tennissen op de Nintendo Wii. Sinds enkele weken heeft de bi bliotheek in-Holten een Wii. Dit is een van de manieren waar mee de bibliotheek aantrekke lijker probeert te worden voor kinderen en jongeren. Verschil- DIJKERHOEK - LTO Noord houdt zaterdag 31 januari om 20.00 uur samen met NBvP- Vrouwen van Nu Holten, Espelo en Dijkerhoek een toneelvoor stelling bij Het Bonte Paard in Dijkerhoek. Toneelclub OCH presenteert die avond 'Een arfenis vol ver rassingen'. een blijspel in drie bedrijven, geschreven door Herman van der A. lende bibliotheken in Neder land bieden de jeugd de gele genheid aan om te gamen. Het aantal jeugdige bezoekers is daardoor toegenomen. Kinderen die belangstelling hebben, kunnen zich opgeven in de bibliotheek in Holten. Er is plaats voor zestien deelnemers. Supporters zijn van harte wel kom. Een korte inhoud van dit nieu we stuk: Jantina en Geertina krijgen onverwachts een grote erfenis. Ze zijn de koning te rijk. Maar dat zo'n verrassing niet al tijd garant staat voor geluk en plezier blijkt al heel gauw. Het is een erfenis met een aantal voor waarden, die voor grote erger nis zorgen, maar ook voor hele komische situaties. De entree bedraagt 6 euro. ENQUETE AFVALBRENGPUNT VERVOLG VOORPAGINA HOLTEN - "Om uit te zoeken hoe het nu precies zit met de onvrede over de openingstijden op zaterdag, komt er een en quête onder de gebruikers van het punt in Holten. Mochten er veel klachten hierover zijn, dan nemen we de tijden in herover weging", zegt Ter Schure. Want volgens de wethouder moet het niet zo zijn dat Dijkerhoekers en Holtenaren speciaal naar Rijs sen moeten rijden om hun afval kwijt te kunnen. Ter Schure: "Dat is slecht voor het milieu. Daarnaast hebben we een mooie locatie in Holten gekre gen, en moet het niet nodig zijn om naar Rijssen te rijden." De bedoeling is om de uitslag van de enquête in het voorjaar te bekijken en eventueel de openingsuren aan te passen. OPGEVEN KAN NU AL HOLTEN - Na de loting op vrij dag 23 januari is bekend wie aan de triatlon in Holten mee kan gaan doen. Maar voordat men op 4 juli aan de start staat, moet er nog flink worden getraind. Om daar bij te helpen biedt de atletiekvereniging Holten een speciale triatlontraining aan" voor niet-leden. Deze wekelijk se trainingen starten in de eer ste week van maart. Iedereen die belangstelling heeft, kan zich nu al aanmelden. Kijk op: www.avholten.nl. In de training komen alle aspec ten van het lopen aan bod, zoals rekoefeningen, loopscholing, intervaltraining en heuveltrai ning. Elke deelnemer krijgt een aanvullend trainingsschema voor de rest van de week. En^ men krijgt advies over alle facet ten van deelname aan de triat lon. De training is op maandag, be gint om 19.00 uur en vindt plaats op sportterrein Meer manskamp. De kosten voor de hele periode (maart-juli) zijn 49 euro. De eerste twee trainingen zijn gratis om kennis te maken. Daarna kan men beslissen om de gehele periode deel te ne men. Voor meer informatie en aan- melding kan meri terecht bij' Gerdien Ophof, telefoon 0548- 362500 of koopman.ophof@xs4all.nl.

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 21