nu beter centrum HI IV wil Rob doet mee aan Vakkanjerwedstrijd Holtens Nieuwsblad 9 Enkele plaatsen vrij bij workshop scrappen Botsen onder Computercursussen van start Sneeuw Sfeervol winterlandschap Nieuwe kern voor Dijkerhoek invloed 'We moeten ons niet meer verleiden tot nog meer nieuwe onderzoeken' HOLTEN-"Stilstand is achteruitgang", zei voor zitter Jan-Herman ten Velde tijdens de nieuw jaarsreceptie van de Hol- tense Handelsvereniging, afgelopen woensdag in de Biester. Dinsdag 13 januari 2009 HOLTEN - In de Boshkamp wordt woensdagavond 21 janu ari een workshop scrappen ge houden. Hiervoor zijn nog en kele plaatsen vrij. Het scrappen heeft in korte tijd de markt veroverd en deze cre atieve techniek kan de concur rentie met de digitale fotoboe ken ruimschoots aan. De kosten voor deze workshop zijn 6 euro exclusief materiaal. Wie interes se heeft, kan zich voor opgave wenden tot de Stichting voor sociaal en Cultureel Werk, Tuin straat 2, telefoon 0548-36 27 55. "Veel onderzoeksrapporten zijn in de la verdwenen. We hopen dat nu snel eens de schop in de grond gaat." Hiermee doelde hij erop dat er eindelijk eens iets moet gaan gebeuren om het winkelcentrum verkeersluw te maken. "Het Zilverzandtracé en het Wansinktracé zijn door de raad aangenomen. De plannen rond het hart van Holten en de kom zijn door veel Holtenaren positief ontvangen. Het is ge noeg geweest! We moeten ons niet meer verleiden tot nog meer nieuwe onderzoeken rond een noordelijke rondweg. Er zijn genoeg gegadigden die een winkel in Holten willen hebben, maar het hangt van de politiek af of dat ook gebeurd", benadrukt Ten Velde. Want door de besluiteloosheid van de politiek, gebeurt er niets in het centrum en weten middenstan ders niet waar ze aan toe zijn. Op dit moment een nieuwe winkel te openen of uit te gaan breiden, is voor velen dan ook geen optie. Ondanks dat de nieuwe cluster chef West van de politie Karina IJmker tijdens de nieuwjaarsre ceptie van de gemeente liet we ten dat er in Twente eerder minder dan meer blauw op straat zal komen, hoopt Ten Velde dat er wel blauw in het nieuwe Kulturhus zal komen. Een politiekantoor op Smids belt zou volgens hem een goede zaak zijn, zodat er wel genoeg blauw in het centrum van Hol ten aanwezig is. Verder hoopt hij op een eenma lige primeur voor Holten: een koopzondagochtend. Jan-Her man: "Tijdens het komende triatlonweekend zit Holten pot dicht. We willen niet dat alle gasten verhongeren. Daarom zijn we in overleg met de ge meente om eenmalig de win kels op zondagochtend 5 juli open te krijgen." Daarna start 's middags de triatlon weer met de elite. HOLTEN - Het winterse weer van de afgelopen week, zorgde voor mooie witte landschappen. Velen maakten foto's van deze mooie winterpracht. Zo ook Gerdien te Riele uit Holten. Ze maakte een sfeervol doorkijkje richting Holten. foto: gerdien te riele DOOR LEZER: C.H. VLOOTMAN Buurtvereniging, Bethanië en de gemeente Rijssen-Holten hebben in een convenant, met de naam Dorpsplan Plus, be sloten de kern van Dijkerhoek nieuw leven in te blazen. Een plan met zes belangrijke wen sen van de inwoners, met voorop een Kulturhus. Uit berichten in de media valt op te maken dat ombouw van de school tot Kulturhus min of meer vanzelfsprekend zou zijn. Dit nu lijkt mij juist niet zo vanzelfsprekend. Een oud, tot zeer oud schoolgebouw te gaan ombouwen tot gemeen schapshuis zou het laatste moeten zijn om te overwegen. Daarom deze tekening van een plan zoals mij dit voor ogen staat om een echte kern voor Dijkerhoek te creëren waarop ontplooiing op langere termijn kan aansluiten. Het ontwerp geeft aan: het weggedeelte van de Dijker- hoekseweg gelegen tussen de Oude Deventerweg en de Tro- mopsweg circa tachtig meter te verplaatsen naar het oosten toe en het huidige weggedeelte (met de bulten) in te richten als rijwielpad en voetpad. Het eerste gedeelte van dit pad als ontsluitingsweg voor de om wonenden van de molen. De Maatmansweg en de Hak- kertsweg gaan verlengen tot aan het nieuwe weggedeelte. Het perceel tussen Maatmans weg en Hakkertsweg tegenover het huidige schoolgebouw be stemmen voor een nieuw te bouwen Kulturhus. Het per ceel tussen Hakkertsweg en Tromopsweg bestemmen als parkeerterrein. Rest het perceel tussen Maat mansweg en Oude Deventer weg. Dit perceel, tegenover de molen, zou een bestemming kunnen krijgen voor diverse activiteiten, zoals speelveld (nu aan de Maatmansweg) en sportveld. Alsmede feestter rein voor school- en volksfees ten. Het sluit aan op het mo lenplein voor activiteiten rondom de molen. Het perceel beslist niet gaan bestemmen voor woningbouw. Langere termijnvisie. De hui dige kem van Dijkerhoek heeft twee wegen en twee stegen. Door afscherming met stank cirkels is uitbreiding ter plekke vrijwel niet mogelijk. Dit ont werp nieuwe kem kan een op stap zijn voor woningbouw op langere termijn. Het gebied dat wordt omsloten door de Oude Deventerweg en de Tromops weg is een gebied met een in gekrompen veehouderij. Het lijkt mij gewenst dit te handha ven om voorrang te verlenen aan ontplooiing van Dijker hoek, zodat tot in lengte van jaren voldoende grond be schikbaar is voor woning bouw. HOLTEN - Voor de 16-jarige Rob Aanstoot uit Holten is 12 februari een spannende dag. Dan zal hij namelijk meedoen aan de voorronden van de Ju nior Vakkanjerwedstrijden die op scholengemeenschap Reg- gesteyn gehouden zullen wor den. Acht scholen (VMBO) uit de regio zullen tegen elkaar strijden aangaande metaal techniek, elektrotechniek, las sen of CAD-tekenen. Rob gaat lassen, want dat is helemaal zijn 'ding'. "Ik zit nu in het exa menjaar metaaltechniek met als voorkeur het lassen en wil na dit jaar graag naar de MBO- opleiding bij REMO West Twente in Rijssen. Het lijkt me erg leuk aan deze wedstrijd mee te doen, ik ga er gewoon voor", zegt Rob. Zijn docent metaaltechniek Wim van de Merwe denkt dat het helemaal goed gaat komen met Rob. "Hij Rob Aanstoot is er klaar voor. Hij doet 12 februari mee aan de Vakkanjerwedstrijden in Reggesteijn. foto sander scheperman is enthousiast en ziet de op- oefenen en hij wordt regelma- dracht die hij zal krijgen als een tig door zijn moeder gebracht uitdaging, 's Avonds komt hij omdat het donker en koud is ook nog weer op school om te op de brommer. Zij blijft die tijd op school wat lezen met een kop koffie erbij en neemt hem daarna weer mee naar huis, geweldig toch?" Samen met zijn klasgenoot Erwin Paalman oefent hij 's avonds of direct na schooltijd en tevens is hij menig vrij uurtje te vinden bij Bemei BV in Holten. Dit is een bedrijf dat zeer veelzijdig en ervaren is op het gebied van roestvrijstaal verwerking in de bouw, weg- en waterbouw en voedingsindustrie. "Rob is een enthousiaste jongen, breed ge oriënteerd en pakt dingen snel op. Hij doet hier eigenlijk van alles en nog wat zoals lassen, knippen, kanten, draaiwerk, onderdeeltjes maken, bepaal de machines bedienen. Bij de vakkanjerwedstrijd kan hij la ten zien wat hij kan en zich be wijzen ten opzichte van ande ren", aldus Wim Jansen van Be- mei. HOLTEN - Een 22-jarige man uit Holten reed 10 januari rond 21.10 uur op de Larenseweg met een auto. Hij raakte in de slip en botste tegen een hek werk en daarna tegen een ge parkeerd busje. De man bleek onder invloed van alcohol te verkeren. Ademanalyse wees 0,99 promille uit. De man is een beginnend bestuurder. Zijn rij bewijs werd ingevorderd. HOLTEN - In dorpshuis de Boschkamp start een aantal nieuwe computercursussen. Op maandagmiddag 19 januari zal de cursus Kennismaken met de computer starten. Deze uit vier lessen bestaande cursus is bedoeld voor die mensen die nog geen enkele ervaring met de computer hebben. De com puter wordt letterlijk van bin nen en buiten bekeken, en na deze cursus zult u de voordelen zien van het werken met een computer. Deze cursus duurt van 13.30 tot 15.30 uur. De overige data zijn: 26 januari, 2 februari en 9 febru ari. De kosten bedragen 47,50 euro inclusief een lesboekje. Op vrijdagmorgen 23 januari gaat er een cursus Word van start. De mogelijkheden van dit tekstverwerki ngsprogramma zullen stap voor stap uitgelegd worden. Tekstopmaak, afdruk- mogelijkheden, pagina-op maak en invoegen van plaatjes zijn enkele mogelijkheden die behandeld zullen worden. De cursus Word start vrijdag 23 januari, van 09.30 tot 11.30 uur. De overige data zijn: 30 januari, 6 februari, 13 februari, 27 febru ari en 6 maart. De kosten bedra gen 90 euro voor zes lessen in clusief een lesboek. Voor meer informatie, telefoon: 0548-36 27 55/ vanerven@socuweholten.nl

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 9