Holtens Nieuwsblad 5 Creatieve middagen in De Boschkamp Holtens Nieuwsblad 'Ik ben er echt heel rijk van geworden' olieverf Verhuizing Riant zitten aan Beukenlaantje HOLTEN-Het histori sche stenen bankje op de Holterberg heeft een an dere plek gekregen. Met behulp van het Toeris tisch Platform voor Rijs- sen-Holten is het bankje op de Enkweg zo'n twee honderd meter opge schoven richting het Beukenlaantje. Bijbehorend stenen rapje volgt later als het weer het toelaat om te gaan metselen Frans Noordam erevoorzitter HIG Dinsdag 13 januari 2009 Nieuwe plek stenen bankje 5» Het bankje werd in 1946 ge schonken door de Rabobank en was jarenlang een ontmoe tingsplek voor veel Holtenaren. Het mooie uitzicht op het dorp verdween echter de laatste ja ren vanwege woningbouw en het overwoekerende groen. Re den voor het Toeristisch Plat form om een verhuizing van het bankje voor te bereiden en dat is nu dus gelukt. Het bankje dat plaats biedt aan zeker acht per sonen staat nu al twee weken op de nieuwe locatie. En dat volle tevredenheid van Paul van der Meulen, lid van het Platform, die één van de initiatiefnemers mag worden genoemd voor de verhuizing. "Het is een behoor lijke bank van wel zes meter en eigenlijk vinden we het een mo nument", zegt Van der Meulen. "Het bankje heeft echt aan de basis gestaan van het ontstaan van het toerisme. Je kon van daaruit prachtig over het dorp kijken. Het was gewoon een mooie plek, maar door de jaren heen zijn er huizen neergezet en is het uitzicht ontnomen door bomen." Volgens Van der Meulen leefde de wens om het bankje op een andere plek neer te zetten al veel langer onder de bevolking. De Holtenaar spreekt zelfs van 25 jaar. Vanuit de ondernemers in de recreatie werd het plan tot verhuizing in gebracht in het Platform dat er voor zorgde dat er budget werd vrijgemaakt. In het Platform is ook de middenstand vertegen woordigd, de Kamer van Koop handel en de VW. Het is een adviserend orgaan van de ge meente. "Tot nu toe hebben we al veel positieve reacties ont vangen vanuit de onderne merswereld", zegt Van der Meulen. "Het bankje werd niet meer gebruikt, maar is nu weer in al zijn schoonheid hersteld. Holten heeft er weer een schit terend rustpunt bij. Ik kan me goed voorstellen dat veel Holte naren goede herinneringen aan het bankje hebben." Het stenen trapje dat bij het bankje was aangebracht ligt nog op de oude plek, maar gaat ook meeverhui zen, zo is de bedoeling. "Als het weer het toelaat om te metse len, wordt het trapje in orde ge maakt", aldus Van der Meulen. HOLTEN - Bij voldoende deel name zal dinsdag 20 januari in het dorpshuis een cursus acryl en olieverf van start gaan. Bij deze cursus zijn nog enkele plaatsen vrij, zowel beginners als gevorderden kunnen zich inschrijven en maken zelf de keuze om te werken met acryl of olieverf. Cursisten gaan aan de slag met hun eigen werkstuk. De kosten voor deze cursus zijn 100 euro voor tien lessen. Wie interesse heeft, kan zich voor opgave wenden tot de Stichting voor sociaal en Cultu reel Werk, T uinstraat 2, telefoon 0548-3627 55. HOLTEN - De Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk start vrijdagmiddag met een nieuw programma van de creatieve middagen. Vrijdagmiddag 23 januari staat het maken van een Pretex-schil- derijtje op het programma. Met Pretex maakt men in een mum van tijd een werkstuk en gaat men aan het eind van de mid dag met een kant en klaar schil derijtje naar huis. Vrijdagmiddag 6 februari staat het decoreren van een stofferen blik op het programma en 20 fe bruari het maken van een origi neel presentje van hand- of theedoeken. De creatieve doemiddagen vin den plaats in de ontmoetings ruimte van het dorpshuis van 13.30 tot 15.30 uur. De kosten zijn 1,30 euro per keer exclusief materiaal. Heeft men interesse dan kan men zich van te voren opgeven bij de Stichting voor Sociaal en Cultureel werk voor Holten, te lefoon 0548-36 27 55. HOLTEN - Voorzitter van de Holtense Industrie Groep, Frans Noordam, heeft afgelo pen woensdagmiddag afscheid genomen van de vereniging waar hij vanaf de officiële op richting in 1995 voorzitter van was. Frans Noordam was ten tij de van de oprichting directeur van het Holtense vleesverwer kingsbedrijf Enkco, later is hij als zelfstandig adviseur actief geworden. Naast voorzitter van de HIG is Frans Noordam actief in vele besturen en groeperin gen. Het bestuur dankt Frans voor zijn jarenlange inzet en grote betrokkenheid bij het wel en wee van het Holtense be drijfsleven. Als blijk van waar dering werd Frans Noordam erevoorzitter van de HIG. De HIG heeft als doelstelling om voor haar ruim vijftig leden be langenbehartiger en spreekbuis richting overheden en instan ties te zijn en een ontmoetings plek voor het lokale bedrijfsle ven en instanties te creëren. Na het vertrek van Frans Noor dam zal het dagelijks bestuur worden gevormd door Jan-Pe ter Muller (voorzitter) vanMül- ler Fresh Food Logisitics, Han Leemhuis (secretaris) van Nido Universal Machines en Wim lansen (vice-voorzitter) van Be- mei RVS verwerking. Overige bestuursleden zijn Waldrik Udema van Banz-Bord Meube len en Henk Pinkert van Bouw bedrijf Pinkert. Het bestuur heeft Michel Boersma van Esp rit Planontwikkeling bereid ge vonden de ontstane vacature in te vullen. Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stichtingsbestuur W.H. Beyers, secretaris, KoHngserf 4,7451 XC Holten. Klachten bezorging: Tel. 0900- 424 5726 of ve5preidklachten@whm.wegener.nl Abonnementen: tel. 053-4842 383ofe-mail: abonnementen@whm.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whm.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haa5traat 14, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whm.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) Advertentie-adviseur Brenda Zieleman Tel: 0548-597350 Mobiel: 06-51198351 Fax: 0548-597359 Mail: b.zieleman@whm.wegener.nl Commercieel regiodirecteur: G.J.M. ter Hedde Directie: J.V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur: M.G.). jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuismedia.nl HOLTEN - Het historische stenen bankje aan de Enkweg, is sinds kort verhuisd naar het Beukenlaantje. Hier staat het langs de route van verschillende fiets- en wandelroutes, zodat het beter tot zijn recht komt. De Enkweg was vroeger een goede plek, maar tegen woordig komen hier minder wandelaars langs, zodat het bankje er maar een beetje verlaten bij stond. foto: johan bounk veel bijzondere nachten meege maakt; ik heb zelfs 's nachts wel eens samen met iemand zitten zingen. Ik ben er heel rijk van ge worden." Het begon voor haar allemaal toen haar eigen rader op sterven lag. „Ik heb hem ver zorgd en was ook alleen bij hem toen hij overleed. Toen dacht ik, dat moet voor anderen ook fijn zijn, om thuis te kunnen ster ven." Voor de dood heeft ze al lang geen angst meer. „Er zijn echt mensen die zo oud of zo ziek zijn dat ze verlangen naar de rust. Maar de dood is nog altijd iets waar een taboe op rust; we vin den het maar eng en praten er liever niet over." „We zijn met 25 mensen. Als er bij een gezin een week gewaakt moet worden, heb je al 7 mensen nodig, dus we kunnen er echt wel mensen bij gebruiken." Ondanks de op komst van hospices, denkt Bouwhuis toch dat het werk van de Stichting nodig is: „De gezin nen worden kleiner en de kin deren gaan steeds verder weg wonen. Als vader of moeder op sterven ligt, wordt de verzorging dus steeds moeilijker." HOLTEN - Verbaasd was ze, maar wel vereerd: 'Ik heb er 's nachts niet van geslapen. Ik dacht, wat hangt me nu toch alle maal boven het hoofd?' Ze doet vrijwilligerswerk op school, gaf dertig jaar les op de zondag school en is nog altijd betrokken bij de kindemevendienst, maar de verantwoordelijke kan Adrie Bouwhuis moeiteloos aanwij zen: „De Stichting Thuis Sterven Deventer. Holten is daar een on derdeel van." Al twintig jaar is ze voor de stichting actief. „Als er gewaakt moet worden, doe ik el ke week een nacht", vertelt ze. Want dat is het doel van de stich ting: wanneer mensen uit het zie kenhuis naar huis komen om daar te sterven kan er nooit 24 uur per dag iemand van de fami lie aanwezig zijn. Daarvoor wor den de vrijwilligers van de stich ting ingezet. Meestal verzorgen zij de patiënt 's nachts, zodat de huisgenoten een rustige nacht hebben. „We gaan mee naar het toilet, geven medicijnen als het nodig is, praten met de mensen. Maar we vragen wel of de kinde ren of kleinkinderen, als die al Adrie Bouwhuis is een van de genomineerden voor de Vrijwilli- gersprijs van het jaar 2008. foto: johan bolink groot zijn, in het weekeind de verzorging kunnen doen. De fa milie moet ook weten wat het is om een nacht te zitten.", legt Bouwhuis uit. Het is zwaar, zowel fysiek als emotioneel, dat geeft ze direct toe. „Ik heb zelf een dag nodig om bij te komen als ik een nacht op zit, maar er zijn mensen die afhaken, dit werk niet meer doen, omdat ze drie dagen kwijt zijn als ze één nacht moeten wa ken." Ook emotioneel is het hef tig. „Dat is echt een proces wat je moet leren. Maar het is ook heel bijzonder, vooral als mensen nog aanspreekbaar zijn. De gesprek ken die je dan soms met anderen hebt, als ik dat vertel begin ik spontaan te janken. Wat mensen niet met hun partner kunnen de len, wordt ons verteld. Ik heb zo-

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 5