Al noodpakket in huis? Jubileum Better Vitality keer beledigd 1 uitgescholden keer bespuugd eer 1 Subsidie voor bibliotheek maand deze vuilnisman een 1 L Vindt u dit normaal? HANDEN AF VAN ONZE HELPERS! zorg onderw socia veiliglr overheidspersoneel is tl Als vuilnisman help ik mee aan een schone en nette leefomgeving Ik haal bijvoorbeeld ook grofvuil op en merk dat mensen dit waarderen. Daar staat tegenover dat ik regelmatig met agressie te maken krijg. Ongeduldige automobilisten beginnen te toeteren en schelden me uit. Pas spuugde iemand op me omdat ik in de weg stond. Vindt u zo'n reactie normaal?" www.veiligepublieketaak.nl RIJSSEN/ HOLTEN - In de toekomst zou volgens burgemees ter Bort Koelewijn de subsidie van de bibli otheek kunnen wor den gekoppeld aan het aantal leden en uitleningen. een product gratis. HOLTEN - Better Vitality van Dinie Krijt bestaat tien jaar. Elke nieuwe klant krijgt daarom in de maand januari Dinsdag 13 januari 2009 16 i.ïi Volgens Dinie is het een misverstand dat Herbalife- producten alleen maar be doeld zou zijn om mee af te vallen. "Het is veel meer. Het heeft met gezondheid te maken, sport en gezon de voeding", legt ze uit. "Mensen die zich 'ziek' voelen door verkeerde voe ding, bijvoorbeeld last heb ben van hoofdpijn, ver moeidheid of allergie, kun nen er baat bij hebben." Maar ook sporters maken gebruik van de producten. "Het is makkelijk in te ne men en je herstelt veel sneller na het sporten", zegt Dinie. "Steeds meer sporters kijken naar voe ding. Met deze producten heb je geen last om het naar binnen te krijgen en het ligt niet zwaar op de maag." Ook wie nu het ontbijt overslaat, vanwege geen tijd hebben of het eten 's Bij de financiële opzet is uitgegaan van de begroting 2008. Hierop is een stij gingspercentage op losge laten, waarmee het bedrag uitkomt op 769.135 euro. Dit is 45.300 euro meer dan vorig jaar. Er was al reke ning gehouden met een stijging van 35.000 euro, maar dit was gebaseerd op het subsidieniveau van 2008. Het nieuwe percenta ge levert een extra stijging op van 5.000 euro. Daar naast heeft de bibliotheek te maken met stijgende personeelslasten. Daarom is voorgesteld om hiervoor in de komende vier jaar jaarlijks 5.000 euro be schikbaar te stellen. Voor de negatieve algeme ne reserve van de biblio theek wordt hiermee nog geen oplossing geboden. Hiervoor wordt een een malige oplossing voor aan geboden, welke wordt ge koppeld aan de resultaten van de jaarrekening 2008 en de verkoop van de bibli otheek in Holten, als deze gaat verhuizen naar het Kulturhus. We zadelen verkeersregelaars, verpleegkundigen, ambulancepersoneel, politiemensen, leraren, mede werkers van gemeenten en (sociale) zorginstellingen regelmatig op met onze frustraties. Daar moet hoognodig een eind aan komen! Overheid en werkgevers spreken daarom met elkaar én met u af: - Agressief of gewelddadig gedrag wordt nooit getolereerd - Geef de professional de ruimte om zijn werk te doen - Volg de aanwijzigen van de professional op - Verstoor de (bedrijfs)orde niet "Je zou de vraag kunnen gaan stellen: 'wat is de maatschappelijke beteke nis van de bibliotheek', nu mensen hun informatie vaak opzoeken via internet in plaats van een boek bij de bibliotheek te halen", zegt Koelewijn. "Als het aantal leden en uitleningen in de toekomst beneden een bepaald niveau uitko men, is het misschien niet nuttig meer." Op dit moment is hiertoe nog geen reden, vindt hij. En wordt een tweejarig contract afgesloten, voor 2009 en 2010. De bedoeling is om vanaf dan over te gaan naar een vierjarig contract, dat aansluit op de eerstkomende volle raads periode. ochtends moeilijk weg kan krijgen, kan er voordeel bij hebben. "Het is belangrijk om 's ochtends te ontbij ten. De overheid probeert dat ook te stimuleren. Her- balife heeft een drinkbaar ontbijt in verschillende smaken. Hierin zitten alle voedingsstoffen verwerkt die het lichaam dagelijks nodig heeft", benadrukt Dinie. "Mensen die het ge bruiken voelen binnen een aantal dagen al het ver schil. Zo hebben ze geen snaaibehoefte meer rond vier uur 's middags." Wie het eens wil proberen hoe het smaakt, is welkom om eens zo'n drinkontbijt uit te proberen. Dinie is op zoek naar twee nieuwe collega's, die het leuk vinden om met men sen om te gaan en vanuit huis willen werken. En voe ding en gezondheid be langrijk vinden. Voor meer informatie: Di nie Krijt, Churchillstraat 64 in Holten. Website: www.bettervitality.nl, tele foon: 0548-361229. (Advertorial) RIJSSEN/ HOLTEN - Buiten vriest het -10 graden en als de stroom voor langere tijd uitvalt, binnen ook. Hoeveel apparaten in huis werken wel niet op stroom. Het lijkt zo gewoon. Maar ais dat in eens voor langere tijd weg valt, is voor velen de ramp niet te overzien. De kachel die het niet meer doet en geen warm water meer. Burgemeester Bort Koele wijn wil inwoners van de ge meente daarom wijzen op het bestaan van het Nood- pakket Denk Vooruit, van het ministerie van Binnen landse Zaken. Hij zou het een goede zaak vinden, wanneer inwoners zich zo'n pakket aanschaffen. Mocht bijvoorbeeld onverhoopt de stroom een keer voor lange re tijd uitvallen, dan zijn ze daar op voorbereid. Of dat inwoners zich in elk geval Burgemeester Bort Koelewijn laat de inhoud van het noodpakket zien. foto: harry broeze bewust zijn, dat zich plotse ling een ramp zou kunnen voordoen en dat men hier op attributen in huis heeft om te overleven. Het nood pakket is een waterdichte ton met een deksel, die blijft drijven. In het pakket zit on der meer een verbandtrom- mel met isolatiedeken, kaarsen, een fluit voor alar mering, kaarsen, waxine- iichten en lucifers. Ook zit er een crisisradio in, die ge bruikers met behulp van een slinger op kunnen la den. Verder heeft deze radio een zaklampfunctie en kan er een mobiele telefoon mee worden opgeladen. "Er zit zelfs een warmhoud- deken in, mocht je genood zaakt zijn om buiten te sla pen", geeft hij aan. De bur gemeester wil ervoor zorgen dat mensen er bewust van zijn dat er iets kan gebeu ren. Bijvoorbeeld een grote brand, een gasexpiosie of het vrijkomen van giftige dampen. "Dan is het goed om een noodpakket in huis te hebben, zodat je er op voorbereid bent." Op www.denkvooruit.nl staat de volledige inhoud van het pakket. Maar dit kan indivi dueel worden aangevuld met bijvoorbeeld water voor enkele dagen, ingeblikt eten en dagelijkse medicij nen. Tijdens een ramp is het dan mogelijk om alleen de ton mee te grissen. Het idee van het pakket is nog nieuw, maar zal steeds beter te verkrijgen zijn. Bijvoor beeld via: www.hetnood- pakket.nl.

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 16