Paaltjes zorgen voor gevaarlijke situaties Holtens Nieuwsblad 15 mm V j Aanmeldingen enquête rondweg loopt zeer goed Inschrijven triatlon kan nog tot 15 januari Koffieochtend over expo Voetsporen Enquête onder alle Holtenaren van 18 jaar en ouder over rondweg Goochelshow Winter Dakloos gezin in Holterbroek Magic John Laptop voor NBvP Holten m Darten Gouden Keun 1 Kortnieuws Ideeënwedstrijd Nationaal Park Dinsdag 13 januari 2009 'Het is drie voor twaalf!' BOSCHKAMP - Carlos Flores is vrijdag 16 januari om 10.00 uur te gast tijdens de koffieochtend in de ontmoetingsruimte van dorpshuis De Boschkamp. Carlos Flores zal vertellen over de expositie die op dit moment in het dorpshuis te bezichtigen is: 'Voetsporen'. 'Voetsporen' vertelt het verhaal in foto's van overlevenden van landmijnen. Belangstellenden zijn vanaf 9.45 uur van harte welkom om voor af een kopje koffie te drinken. De toegang is gratis, de koffie is voor rekening van de bezoekers. VERVOLG VOORPAGINA HOLTEN - "Ik heb zeker vijftig e-mails gekregen van mensen die spontaan zeggen: 'Ik doe mee'. Daarnaast staat de tele foon bij mij roodgloeiend door sympathisanten en word ik door mensen aangehouden op straat". Volgens hem hebben zich van tevoren al zeker zestig mensen aangemeld. Wat Johan betreft, teveel om mee te discussiëren. "Ik heb er daarom tien uitgekozen, die geen direct belang bij een noor delijke rondweg hebben. En die uit alle windstreken van Holten komen." De zaterdag voor de bijeenkomst heeft hij al met hen een voorgesprek gehad en zijn ze ertoe gekomen om alle Hol tenaren vanaf 18 jaar te vragen hoe zij tegenover de rondweg staan. "We gaan langs alle deu ren in Holten en vragen ieder een van 18 jaar en ouder om de enquête in te vullen." Volgens Johan wil de Holtense Handelsvereniging een mooie verbinding tussen het winkel centrum en de Holterberg. "Maar dan leggen ze er een drukke weg doorheen!", wij zend op het Zilverzandtracé en al het verkeer dat dan verder rijdt over de Waagweg en Sta tionsstraat. "Als je nu een foto maakt van de mooie Enk en str aks dezelfde foto maakt wan neer de noordelijke rondweg er ligt, dan krijg je exact dezelfde plaat", verzekert Johan. Door dat hij voorstander is van een verdiept aan te leggen rondweg, zou dat voor het beeld niets uit maken. "Het is geen vijf voor twaalf meer, maar drie voor twaalf', houdt hij de aanwezigen voor. Er moet dus nu wat gebeuren, anders is het echt te laat voor Holten. Al tientallen jaren wordt erover gediscussieerd hoe het winkelcentrum verkeersluw zou kunnen worden gemaakt, maar tot nu toe is er nog niet meer gebeurd dan de sloop van enkele woningen. Wethouder Willem ter Schure, die ook aanwezig was tijdens de bijeenkomst, vindt het een goe de zaak dat burgers laten weten wat ze willen. Maar of een noor delijke rondweg wel echt de goede oplossing blijkt te zijn om het centrum verkeersluw te krij gen, is volgens hem nog maar de vraag. Gaat het verkeer wat nu door het centrum rijdt, str aks gebruik maken van deze rondweg of is dat juist verkeer wat nu toch al niet door het cen trum heen komt En trekt het veel nieuw verkeer aan? BOSCHKAMP - Magic John komt woensdag 14 januari om 14.00 uur naar de Boschkamp. Hij zal met zijn goochelshow kinderen vanaf 4 jaar gaan ver maken. Kaartjes kosten 4 euro per per soon. Voor meer informatie of reser vering van kaartjes kan men contact opnemen met de Stich ting voor Sociaal en Cultureel Werk voor Holten, telefoon: 0548-36 27 55. HOLTEN - NBvP Vrouwen van Nu Holten heeft uit het Rabo Projectenfonds van de Rabo bank West Twente een laptop gekregen voor hun secretari aatswerkzaamheden en het ver zorgen van PowerPoint-presen- taties voor hun bijeenkomsten. Vorige week woensdagavond, tijdens de nieuwjaarsbijeen komst van de NBvP, Vrouwen van Nu heeft Barend Schaap van de Rabobank West Twente een cheque van 750 euro over handigd. j&V* - J^Pp t s-tPcJ,:.j' .-. ,/i DOOR LEZERS: JOHN EN ANS MEIJERINK Dit gezin daklozen in het Holterbroek werd overvallen door de vorst tijdens de bouw voor hun tijdelijk onderkomen. Door de hevige vorst hecht het bouwmateriaal niet meer... Gelukkig worden ze liefdevol opgevangen door buurtbewoners. VERVOLG VOORPAGINA ESPELO - Herman Nijenhuis: 'Ik ben ook nog niemand in Espelo tegengekomen die zegt dat hij het tijdpad leuk vindt. Dat is toch verbazingwekkend. Ook vind ik het vreemd dat ik in gemeentelijk stukken niks kan vinden over aanvragen voor vergunningen. Niemand wist waar de palen daadwerke lijk zouden komen, langs wel ke wegen was niet bekend." Of nu een lobby op touw moet worden gezet om de paaltjes weer te verwijderen uit Espelo, gaat Nijenhuis te ver. "Of de mensen de paaltjes weg willen hebben, weet ik niet. Ik heb alleen maar de stemming gepeild. Persoonlijk vind ik het iets teveel van het goede. Om de 25 meter staat een paal. Om de 250 meter zou beter zijn ge weest. Je gaat niet na elke 25 HOLTEN - Volgens Johan Jan sen van de burgerinitiatiefgroep voor de noordelijke rondweg, lopen de aanmeldingen ge smeerd. Ruim 110 mensen heb ben aangegeven met de enquê te langs de deur te willen gaan. Hiermee worden alle Holtena ren van 18 jaar en ouder bena derd. Er komen nog dagelijks aanmeldingen binnen. De werkgroep heeft inmiddels een conceptenquête klaar. Voordat de enquête daadwerkelijk wordt rondgebracht, zullen de burgers eerst met een flyer goed worden geïnformeerd over hoe de huidige plannen liggen. Daar wordt ook druk aan gewerkt. Aanmelding voor hulp is nog steeds mogelijk. Johan Jansen, telefoon 06-10921080. De Wereldtijdpaaltjes staan op sommige plekken om de 25 me ter. Hierdoor lijkt een hekwerk te ontstaan. FOTO: SANDER SCHEPERMAN palen gevaarlijk. Ze staan maar een meter de berm in en als je moet uitwijken kunnen er ge vaarlijke situaties ontstaan." meter lopen zo'n kubus lezen. Op deze manier schiet het zijn doel voorbij. Bovendien vin den sommige mensen al die HOLTEN - Inschrijven voor de triatlon, is nog mogelijk tot 15 januari. Dit kan via de website www.ectriathlon2009.eu. Mochten er teveel inschrijvin gen binnenkomen, dan wordt er op 23 januari geloot, onder toezicht van een notaris. Holten staat van 2 tot en met 5 juli geheel in het teken van het EK Triathlon Olympic Distance. Donderdag 2 juli: 'EK teamrelay voor landenteams' (landenesta- fette triatlon). Vrijdag 3 juli: Officiële opening, Woody's kinder run-bike-run en het Zwemloop kampioen schap voor sponsorteams. Zaterdag 4 juli: - EK 'Age-grou- pers' (klassering op basisleef tijd). 1/4 en 1/8-ste Triathlon (recreatieve deelnemers) Zondag 5 juli: EK Junioren; EK Elite-atleten WIN DINERBON HOLTEN - Het Nationaal Park De Sallandse Heuvelrug wil burgers graag meer betrekken bij uitvoeringsprojecten. Het overlegorgaan heeft daarom onder meer besloten om een ideeënprijsvraag uit te schrij- Aan deze prijsvraag kunnen om wonenden van het Nationaal Park De Sallandse Heuvelrug meedoen. Ook ondernemers worden uitgenodigd om ideeën uit te werken en in te dienen. In zenders van de vijf beste ideeën maken kans op een dinerbon. Bij de prijsvraag gaat het om ideeën voor projecten waarvan het nationaal park volgens bur gers beter kan worden. De jury bestaat uit een afvaardi ging van bestuurders uit het overlegorgaan. Gelet zal worden op originaliteit en uitvoerbaar heid. Het kan bijvoorbeeld iets zijn voor de natuur, voor de re creant, voor kinderen, voor ge zinnen, voor ouderen, noem maar op. Ook voor ondernemers is er een mogelijkheid om goede ideeën daadwerkelijk gerealiseerd te krijgen. Projectvoorstellen moeten vol doen aan een aantal criteria: ei genlijk kan het van alles zijn zo wel uitvoering, onderzoek, een eenmalige actie of een brochure; het idee moet passen binnen de doelstellingen van het nationaal park; het idee gaat over thema's als natuurbeleving door gezin en kind, bereikbaarheid of natuur vriendelijk vervoer. Ideeën kun nen voor 1 maart 2009 zenden aan: Secretariaat Nationaal Park De Sallandse Heuvelrug, postbus 10078,8000 GB Zwolle. DIJKERHOEK - De eerste wed strijd van het darttoemooi om het Gouden Keun 2008 2009 wordt zondag 18 januari om 14.00 uur gehouden in 't Bonte Paard. Dit geloot koppeltoemooi, wofdt gespeeld over vier wedstrijdda gen. De inschrijving begint om 13.30 uur. De loting is om 14.00 uur. In schrijfgeld bedraagt: 3,50 euro. De volgende wedstrijddata zijn: 8 maart in Bar 't Mossink, 5 april in 't Klavier en 10 mei in Bierlo- kal am Bahnhof.

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 15