20KEELUK J i Juwelier Dollekamp bestaat honderd jaar Vishandel De Haringstek op Kalfstermansweide Frans Groothuis opent optiekzaak in Enter Slapen in 'oude kerk' bij Wessels Woninginrichting 1 11 UW fWI 11 N I 1TV - HOLTEN - Sinds vijf weken staat op de Kalf stermansweide in Hol ten op elke dinsdag van 10.00 tot 18.00 uur vis handel 'De Haringstek' uit Urk. Eigenaar Johannes van den Berg (18) verkoopt van alle soorten vis zo als verse vis, haring en gerookte vis. Ook kun nen klanten bij hem on der andere vissalades, barbecuepakketten en kerstpakketten bestel len. "Wanneer mensen om vis vragen die ik niet bij me heb, kunnen ze het bestellen en kan ik ervoor zorgen dat ik het die week daarop meeneem", aldus Van den Berg. Hij kan zich de jongste ondernemer noemen want hij begon zijn carrière al tijdens zijn dertiende jaar. "Ik begon met een zelfge maakte haringzaak, heb daarna een viswinkel op Urk, een SRV- en levensmiddelenhandel gehad. Maar vanwege al die drukke werk- FOTO: Sander scheperman zaamheden heb ik op noemen Een gedeelte van de oude Walkerk is door Wessels in de oude staat hersteld en ingericht als slaapafdeling. foto: harry broeze een bepaald moment gekozen voor de vis handel op diverse plek ken en nu dus ook in Holten. In de visverkoop ligt toch mijn interesse. Ik heb er veel plezier aan". Van den Berg kan zijn vishandel een suc cesvolle onderneming Tlffll Overzicht van 0 0 2akelijk bekekens n a°os uit West Twente en het Holtens I RUSSEN-Sinds 1908 is aan de Grotestraat 36 in Rijssen Juweliershuis Dollekamp gevestigd. Het is uniek te noemen dat dit bedrijf al honderd jaar op dezelfde plek en door dezelfde fami lie wordt gedreven. Al die jaren is het sterke punt zeker geweest de uit stekende service van de fa milie Dollekamp en haar medewerksters, dit in com binatie met de gezellige sfeer die er heerst in de win kel. Deze zaak heeft twee wereldoorlogen en diverse crisisjaren overleefd mede dankzij de trouw van haar klantenkring, ook nadat er in de loop der jaren diverse concurrenten bijkwamen. De huidige eigenaar Amoud Dollekamp, is inmiddels al weer 25 jaar werkzaam in de zaak en doet dat dagelijks met veel plezier. "Een groot gedeelte van dé reparaties voeren we hier uit in ons ei gen atelier zodat de klant het ingeleverde horloge of sie raad weer snel kan ophalen. Dit is een sterk punt van ons bedrijf. Het grootste deel Al honderd jaar zit juwelier Dollekamp op dezelfde plek FOTO HARRY BROEZE van de reparaties hoeft niet opgestuurd te worden en dat geeft ook een stukje zeker heid voor de klant want aan veel sieraden zit een hoge emotionele waarde", aldus Dollekamp. Bij juweliershuis Dolle kamp kan men terecht voor een uitgebreid merkenpak- ket op het gebied van zowel sieraden als horloges. Zeker ook als het gaat om trouw ringen zijn er veel mogelijk heden met merken zoals De- siree, Alliance, Breuning en Zaragosa. "En voor trouw ringen geldt zeker dat de kwaliteit, de keuze en de service belangrijker zijn dan de prijs want het is een keu ze voor het leven". Een be langrijke rol vervullen ook de merken Seiko en Edox. Van Edox is juweliershuis Dollekamp exclusief dealer en van Seiko plusdealer dus altijd een royale keus met de nieuwste modellen. Wie nieuwsgierig geworden is, kan vrijblijvend eens binnen lopen en zich laten advise ren door Amoud, Mieke, Ria, Christina of Stephanie. De winkel is alle dagen van de week geopend behalve op dinsdag. Van harte wel kom. ENTER - De inwoners van En ter hebben sinds donderdag weer een eigen opticien. Frans Groothuis uit Hengelo opende de gloednieuwe optiekzaak aan de Dorpsstraat 134. Voor eigenaar Groothuis (44) gaat er met de opening van zijn zaak een droom in vervulling. "Ik heb jarenlang bij verschil lende optiekzaken gewerkt en ik heb altijd de droom gehad om een keer voor mijzelf te be ginnen. Net zoals mijn vader en opa een eigen optiekzaak had den. Het is mij met de paplepel ingegoten", zegt de onderne mer. "Ik ontdekte dat Enter geen opticien heeft en heb ver volgens marktonderzoek laten doen. Daaruit kwam naar voren dat de inwoners behoefte heb ben aan een goede opticien. Dus nu kon ik eindelijk mijn droom waar maken." De zaak is gevestigd naast sla gerij Roetgering. De inwoners van Enter en omgeving kunnen er terecht met vragen over hun ogen. "In mijn nieuwe winkel staat moderne apparatuur waarmee ik uitgebreid oogmetingen, on derzoeken en contactlensaan- Voor Frans Groothuis gaat er een droom in vervulling. Ook Enter is erg blij met de komst van een opticien. FOTO: HARRY BROEZE passingen kan verrichten. Wie twijfelt over zijn of haar ge zichtsvermogen of problemen heeft met het dragen van lenzen of gewoon nieuwe lenzen of een nieuwe bril nodig heeft, kan een gratis ogentest of on derzoek laten doen", aldus de opticien. Groothuis Optiek heeft volop keus in brilmontu ren en zonnebrillen. Ook op het gebied van contactlenzen heeft Groothuis de beschikking over de modernste contactlensmate rialen, zodat contactlensgerela- teerde oogproblemen kunnen worden opgelost. "Groothuis Optiek moet een winkel zijn waar iedereen zich thuis kan voelen. Onder het ge not van een kopje koffie in een RUSSEN - Wessels Wo ninginrichting gevestigd aan de bouwstraat 29 in Rijssen. heeft de slaapkamerafdeling flink uitgebreid en in een nieuw 'oud' jasje gestoken. Een gedeelte van de oude Walkerk is namelijk geheel gerenoveerd en in oude staat hersteld. Deze afdeling be vindt zich op de eerste etage van de winkel maar is via de lift ook zeer goed toeganke lijk voor rolstoelgebruikers of andere mensen. Door medewerking van ver schillende bedrijven zoals RGS sloopwerken, bouwbe drijf Ter Harmsel, klussen bedrijf Dasselaar, schilders bedrijf Ten Berge en stuca- door Borkent is hier met veel inspanning aan ge werkt. In deze vernieuwde afdeling 'slapen' wordt een zeer uit gebreide collectie bedden en boxsprings van verschillen de merken aangeboden. Afgelopen donderdag, vrij dag en zaterdag hield Wes sels open huis en veel be langstellenden kwamen een kijkje nemen. "Onze inzet is het adviseren van een goed slaapsysteem. Wij werken met veel moge lijkheden ook op het gebied van Scandinavisch slapen", aldus G. Wessels. De aanleiding voor deze verbouwing is het succes van een verbouwing afgelo pen jaar op het gebied van wonen. Hier zijn achttien sfeerkamers gepresenteerd, zowel modem, trendy, life style als klassiek." Tevens kunnen mensen ad vies krijgen over kleuren, materialen, gordijnen, vloe ren. raamdecoratie zoals vouwgordijnen, rolgordij nen en plissé. Tevens is er een uitgebreide afdeling baby en tieners met onder andere babykamers, kinderwagens en accessoi res en dergelijke en tenslot te een uitgebreide afdeling decoratie en verlichting. gezellige ambiance hoop ik hier de kwaliteit en service te kunnen verlenen die mij voor ogen staat", zegt hij enthou siast. Frans Groothuis heeft zin in de ze nieuwe uitdaging. "Ik houd van mijn vak en vind het prach tig om als zelfstandig opticien aan de slag te gaan. Ik merk ook aan reacties dat mensen blij zijn met de komst van een goede opticien", aldus Groothuis. De winkel is dage lijks vanaf 9.00 uur open. Op donderdag koopavond. Op dinsdag is de zaak gesloten.

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 9