VOP wint toernooi Mintonette Hekkers wint Koelewijn Trofee Langer uitstel funest voor centrum Holtens Nieuwsblad 7 Ingrid Wibbelink wint 25 Meter maakt het verschil wedstrijd RTV Oost Vijftien Holtense teams strijden tijdens toernooi in 't Mossink Sport VOP weet wat volleyballen is Cursussen SV Bato van start Dinsdag 6 januari 2009 HOLTEN - Vijftien Holtense teams hadden zich gemeld voor het Mintonettetoemooi dat afgelopen vrijdag werd gehouden in sport hal 't Mossink. Het jaarlijkse maar oergezellige volleybaltoernooi werd in vijf poules gespeeld. Na de pauze volgden de finaleronden. Er werd leuk en zeer fanatiek gespeeld om de eerste plaats, en die was deze keer voor het team van V.O.P, Wat het volgende betekent: Voor Ons Plezier. fotouohanbounk HOLTEN - Het jaarlijkse volley baltoernooi voor buurt- en vriendenteams van volleybal vereniging Mintonette begint langzamerhand een begrip te worden in Holten en omstre ken. Afgelopen vrijdag kwamen in sporthal 't Mossink vijftien teams op het toernooi af en met een dergelijk deelnemersveld was de organisatie zeker tevre den. Het eerste damesteam van Mintonette tekende net als vo rig jaar voor de organisatie, hoe wel normaal gesproken ieder jaar een ander team van Minto nette de organisatie in handen neemt. "Als je weet dat het toer nooi op 2 januari is gehouden, dan moet je tevreden zijn met vijftien deelnemende teams", zegt Marieke ten Velde van da mes 1. "Vorig jaar hadden we zestien deelnemende teams, dus vijftien teams bij deze afle vering op een dag als 2 januari vind ik nog aardig veel. Het toernooi wordt elk jaar op de eerste vrijdag in het nieuwe jaar gehouden, tenzij die dag op nieuwjaarsdag valt. Het toernooi is bedoeld voor buurt- en vriendenteams waar- HOLTEN - Onder het genot van glühwein, een kruidenbitter of een biertje, konden belangstel lenden op Oudejaarsdag genie ten van het Open Hoolter Kam pioenschap Carbid Schieten. Of natuurlijk zelf meedoen. Het evenement werd dit jaar op een ander weiland gehouden, maar ook nu zorgde het voor veel gezelligheid. Met elkaar het jaar afsluiten. Dat is het motto dat Gert Jansen voor ogen heeft staan. Even gezellig met elkaar het jaar doornemen onder het genot van een hapje en een drankje en het oudejaar uit schieten. Bakkerij Nijkamp won met de oliebollen de tweede prijs in een landelijke wedstrijd. Voor de bakker een reden om de aanwezigen te laten proeven waarom ze deze prijs hebben gewonnen. Iedereen liet zich deze lekkernij dan ook goed VERVOLG VOORPAGINA HOLTEN - Volgens Bert Wansink zijn die tracés ook de beste oplos sing. "Een noordelijke rondweg heeft voor het centrum geen en kele functie. Holtenaren zullen daar nauwelijks gebruik van ma ken. Het is niet meer dan een by pass voor de Al en niet nodig voor het verkeersluw maken van het winkelcentrum. Dan kun je bij volleybal op recreatieve wij ze voorop staat. De teams wer den verdeeld in vijf poules van drie, waarna er opnieuw een in deling volgde naar sterkte van de ploegen. Uiteindelijk ging het team van Gé Slotman met de naam VOP wat staat voor 'Voor Ons Plezier' met de eerste prijs aan de haal. Het team De Boppers, van montage Bob Kaayk, veroverde de tweede.plek, terwijl 'het bes te team', met Marieke ten Velde in de gelederen, de derde plaats behaalde. Het team van Ten Velde bestond uit bewoners van de straat waar ze woont, de Ee- kelscharen. De wedstrijden be gonnen 's avonds om 19.00 uur. De laatste wedstrijden waren rond elf uur afgelopen, waarna de prijsuitreiking in de kantine plaatsvond. Komende vrijdag begint dames 1 van Mintonette al weer aan de tweede helft van de competitie. In sporthal 't Mossink staat om 21.00 de thuiswedstrijd tegen de dames van Devoc op het pro gramma. Mintonette doet_ het dit seizoen goed in de tweede klasse en neemt op de ranglijst de tweede plaats in. smaken. Dit jaar werd er bij het carbid gestreden om de Bort Koelewijn Trofee. Hiervoor was speciaal een nieuwe trofee ge- beter de Al van extra banen voorzien." Ook Jan-Herman ziet een noordelijke rondweg niet als de oplossing: "Kijk naar Heeten. Daar hebben ze ook een rond weg neergelegd. Nou, ik rij nu niet meer door het dorp". Hier door mist de middenstand daar erg veel winkelend publiek, die het dorp links laat liggen. "We willen niet zoals Bathmen een fo rensendorp worden." Hij ziet het centrum graag verkeersluw en HOLTEN - Ingrid Wibbelink is een van de vijf prijswinnaars van RTV Oost. Zij hadden een wedstrijd uitge schreven over de mooiste plek jes in Overijssel. Ingrid leverde een foto in van de maakt: een geschilderd melk- busje. Met grote palen in het weiland werd aangegeven waar de deksels van de melkbussen aantrekkelijk, maar wel zo dat mensen het dorp niet voorbijrij den. "Kijk naar Ruurlo of Marke- lo. Daar zie je weer nieuwe win kels bij komen". Ook Jos is het daarmee eens. "Zo'n rondweg heeft alleen maar een verkeers- aanzuigende werking van auto's die normaal niet door Holten ko men. Ze zien het als een ideale nieuwe sluipweg. De Deventer- weg zal daardoor stukken druk ker worden. Er is in al die jaren Schipbeek, waarmee ze won. Woensdag 7 januari wordt van af de Schipbeek het weerbericht opgenomen van Ton ten Hove en 's avonds uitgezonden op TV Oost. De volgende woensdagen vol gen de andere plekjes. terecht waren gekomen, in de klassen Heren, Dames en Jeugd. Op een schoolbordje werden de namen geschreven wie tot dan toe het verst was gekomen. Want dat is de bedoeling: wie het verst de deksel weet weg te schieten, is de winnaar, leder een heeft twee kansen. Maar vaak bleek toch de eerste kans het verst te komen. Het is ook een kwestie van een beetje ge luk hebben om op precies het juiste moment het vuur bij de melkbus te houden. Zodat alles klopt en de deksel meters ver wordt weggeschoten. Uiteinde lijk mocht Ralf Hekkers uit Ede zich winnaar noemen. Hij wist de deksel91 meter weg te schie- ten. Bij de vrouwen ging Ria Schrab uit Zutphen met de prijs naar huis (78 meter). Yorrick Klaasses uit Rijssen werd eerste bij de jeugd (70 meter). een mythe gecreëerd in Holten dat een noordelijke rondweg alle problemen wel zal oplossen. Maar dat is zeker niet zo". Ze zijn het er alle drie over eens dat er nu beslist iets moet gebeuren, )an- Herman:Begin dan eerst met de plannen die er nu liggen. Maak het centrum aantrekkelijk en leg die tracés aan. Eventueel met een verlengde Waagweg. Daar na valt altijd nog te zien of een noordelijke rondweg nodig is." DOOR LEZER: HS SUPPORT Vrijdagavond 2015 wandelde ik vanaf de Holterberg over het Beukenlaantje richting dorp. De oostelijk rondweg via het Zil verzandtracé voor het station langs was inmiddels gereali seerd. Lopend op het Beuken laantje met het zicht op het dorp zag ik nu aan de dorpszijde van het spoor een aanhoudende stroom verkeer, waarvan het la waai mij tegemoet galmde. Dat werd nog eens extra aangedikt met het lawaai van een regelma tig passerende trein. Bij het sta tion was een groot parkeerterrein gesitueerd alsof het een laad en losplaats van auto's in de haven van Rotterdam betrof. Het werd al donker. De straatverlichting langs het geasfalteerde Groen- wegje aan de Enkzijde van het spoor werd ontstoken en de kop lampen van de auto's zwaaiden op de rotonde bij de Industrie straat voortdurend over de Enk alsof het een vuurtoren betrof. Hoe mooi en rustig was het hier op de Enk vijf jaar geleden. Daar was nu niets meer van over. Met stadse inzichten was het dorp verworden tot een halteplaats aan een snelweg, volledig ge scheiden van de Holterberg. De Enk had daardoor meer het ka rakter gekregen van een brede berm langs de Al. Ik wandelde verder, bij het sta tion een weg zoekend naar het dorp. Met enige moeite wist ik de verkeersaders te kruisen om ver volgens in een verlaten centrum te arriveren. Dat was dus het re sultaat van het motto 'eerst een HJ Wansinktracé en Zilver zandtracé en dan zien we wel weer verder'.Hoe mooi had het kunnen zijn. Een verkeersader die ter hoogte van het station aan de noordzijde van het spoor on der het maaiveld door had kun nen lopen en de rust en het zicht op de Enk onveranderd zou heb ben gelaten, met een ongestoor de wandel en fïetsverbinding via het ongeschonden Beukenlaan tje tussen dorp en Holterberg. En diezelfde verkeersader ter hoogte van het nieuwe woongebied ver diept aangelegd en daarmee vol ledig aan het zicht onttrokken. Een onaangetaste Enk dus met een noordelijke rondweg in plaats van wat je nu in 2015 ziet. En dat, omdat zonder de conse quenties vooraf te willen wegen, die weg 25 meter richting dorp, aan de dorpszijde van het spoor, op maaiveldhoogte, moest lig gen. Als u dat gevoel van rust en natuur op de Enk dus nog wilt er varen moet u nu in 2009 de wan deling via het Beukenlaantje gaan maken en niet in 2015. Want dan is dat helaas volledig verleden tijd. Onherstelbaar, jammer, jammer. HOLTEN - Bij alle cursussen en afdelingen van SV Bato kan wor den ingestapt aan het begin van het nieuwe jaar in de week van 5 tot en met 9 januari. Voor de jeugd zijn er instroommogelijk heden bij gymnastiek, Kids-dan- ce en Jazz-dance, Streetdance en Judo. Volwassenen die zoeken naar een manier om gezond fit te blijven kunnen terecht bij CaYo- Robics (woensdagavond), Calla- netics of Pilates (beide op de donderdagavond). CaYoRobics is een mix van Callanetics, Yoga, Aerobic en Stretching. Callane tics is een combinatie van figuur verbetering en conditietraining. Pilates is een workout op matten met grondoefeningen voor het hele lichaam met de nadruk op buik- en rugspieren en op adem haling. Speciaal voor senioren dames geeft SV Bato een cursus gymnastiek op de woensdag avond. Voor dames 60+ is de cursus Blijf fit! ook op de woens dagavond en de cursus Bewe gen voor Ouderen voor dames en heren op de donderdagmid dag. Voor nadere inlichtingen kan men terecht bij het secreta riaat van SV Bato, telefoon 0548-36 60 30 of e-mail: m.g.eg- gink@planet.nl. Velen kwamen een kijkje nemen bij het carbidschieten of deden zelf mee. foto: johan bolink

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 7