Senioren dupe van verhoging tarieven Holtens Nieuwsblad Deelnemers lovend over midwinterhoornwandeling Holtens Nieuwsblad 5 X Dijkerhoek Start cursus kinderyoga Darttoernooi buurtvereniging Sneeuw Tijd voor een stevige winterse wandeling Kevelam: 'Service afvalbrengpunt Holten zienderogen naar beneden' Lezing door Robert la Boresa Dinsdag~6"panüari 2009 'Dit is niet t ab Ol buurtvereniging HOLTEN - De WD wil de ver anderde openingstijden voor het afvalbrengpunt in Holten terugdraaien. Sinds de verhuizing naar de Vletgaarsmaten kan op zater dagmiddag geen afval meer worden gestort en veel Holtena ren zijn daar niet blij mee, zo stelt Jan Kevelam van de WD. "Je kunt nu op zaterdag alleen nog 's morgens afval brengen en dat is een vermindering in service", zegt Kevelam. "Eerst hebben we dat geklier gehad met die pasjes en nu hebben we dit weer. Laten we eerlijk zijn: doordeweeks moeten de mees te mensen werken en die zijn op zaterdag vaak 's morgens in de tuin aan het werk om 's mid dags het afval weg te brengen. Maar met de service die nu ge boden wordt kan dat niet meer. In het verleden kon je 's mid dags tussen één en drie uur je afval kwijt en die situatie willen we weer terug", aldus het raads lid. Kevelam wil de kwestie bij de eerstvolgende raadsvergade ring naar voren brengen. "Het moet een agendapunt wor den", aldus Kevelam die de in voering van het systeem met pasjes voor de stort ook als een vermindering in de service ziet. "Tegen onze zin is het betaald storten ingevoerd en nu wordt het er weer niet beter op. Wat het storten van afval betreft zijn we zienderogen in service om laag gegaan. Dit is niet accepta bel. Het moet dan ook terugge draaid worden." Dat het afvalbrengpunt in Rijs- sen nog wel op zaterdagmiddag open is, stuit veel Holtenaren tegen de borst, zo weet Keve lam. "Dat mensen in Tfolten steeds meer het gevoel krijgen dat ze worden achtergesteld ten opzichte van Rijssen kan ik me voorstellen. Alles wat in Holten tot stand moet komen gaat wel heel erg moeizaam en dat is niet goed. Als je naar Rijssen kijkt, dan zijn de voorbereidingen voor tunnels en wegen in volle gang, terwijl Holten een rond weg heeft die niet doorgaat. Maar het bestuur in Rijssen moet op zijn qui vive zijn. Voor de sfeer binnen de gemeente is het belangrijk dat het zichtbaar wordt dat er ook geïnvesteerd wordt in Holten." Het afvalbrengpunt in Holten is van maandag tot en met vrijdag open van 13.00 tot 15.30 uur en op zaterdag van 9.00 tot 12.00 uur. In Rijssen zijn de opening stijden flink ruimer. Doorde weeks kan afval worden gestort tussen 13.00 en 17.00 uur en op zaterdag van 9.00 tot 12.30 uur én van 13.00 tot 15.00 uur. Bo vendien is het afvalbrengpunt in Rijssen ook open op donder dag en vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. DIJKERHOEK - Buurtvereni ging Schoolkring Dijkerhoek houdt dinsdag 6 januari om 20.00 uur in café-restaurant Het Bonte Paard de nieuwjaarsre ceptie. Om het geheel meer kleur te ge ven zal de muziekgroep van de Battumse Revue deze avond muzikaal omlijsten. Zij zullen naast liedjes ook een schetsje ten tonele brengen. Verder is er een stamppotbuffet met diverse soorten stamppot ten. De kosten van het stamp potbuffet inclusief een kop kof fie en een consumptie zijn 12 euro per persoon. VERVOLG VOORPAGINA HOLTEN - Voor 65-plussers be tekent het een stijging van liefst 14,55 euro, een toename van bijna zeventig procent! Geurt Leppink, de voorzitter van de Stichting Welzijn Ouderen Rijs- sen-Holten, is niet blij met de verhoging, maar vindt ze wel begrijpelijk gezien de tarieven die gehanteerd worden in de re gio. "Vooropgesteld dat we er op tegen zijn om de tarieven in de sport te verhogen, is het wel zo dat onze zwemtarieven de laagste zijn in de regio. Dus als er bezuinigd móet worden zijn de zwemtarieven een reële op tie omdat ze uitzonderlijk laag zijn", aldus Leppink. De prijs voor een 10 badenkaart gaat ook flink omhoog. In plaats van 18,50 euro moet nu 27 euro worden betaald. Een stijging dus van 8,50 euro, ofwel ruim 45 procent. Een vier maanden abonnement voor kinderen vanaf 3 jaar gaat met 2,30 euro omhoog en kost nu 22,45 euro. HOLTEN - In de cyclus lezingen vanuit bezieling zal Robert la Boresa vrijdagavond 16 januari in de Kandelaar een voordracht houden over: de mystiek van het woord. Robert la Boresa is sinds 1995 onder deze naam actief als dichter en voordrachtskunste naar en werkt in woord, lied en gebaar het geheimzinnige beeld uit dat hem in 1973 zomaar te binnen viel en dat sinds die tijd langs vele wegen langzaam maar zeker in hem werd uitge broed. Zijn poëtische voor drachten ontwikkelen zich de laatste jaren steeds meer tot een vorm van geïnspireerd enter tainment met als belangrijkste ingrediënten: gedichten, liedjes, conference en narrigheid. Hij is de nar van zwart en wit, bij wie de kleur van binnen zit. Het gaat daarbij telkens om het Hoogste Woord, het woord tussen hemel en aarde, dat met uitsterven wordt bedreigd. In juni 1999 werden door de NCRV televisieopnames ge maakt voor een portret van Ro bert la Boresa in het program ma de Stoel van Rik Felderhof. Ook verscheen hij met zijn kunst in het programma Hart van Nederland van SBS6. Op de Nationale Gedichtendag 2008 hing een gedicht van Ro bert Ia Boresa als een meter slange banier aan de pui van het oude raadhuis van Apeldoorn. De kosten van de lezing zijn 8 euro per persoon (inclusief twee consumpties). Men kan reserveren per e-mail: holten.bezieling@planet.nl of telefonisch bij: Carola Stam, te lefoon 0548-363123. Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Hms-aan-huskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stichtingsbestuur: W H Beyers, secretaris, ICoifingserf 4,7451 XC Holten. Klachten bezorging: Tel. 0548 - 659 306 of verspreidklachten@whm.wegener.nl Abonnementen: tel. 053-4842 383 of e-mail: abonnementen@whm.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur: Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whm.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 14, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whm.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) Advertentie-adviseur Brenda Zieleman Tel: 0548-597350 Mobiel: 06-51198351 Fax: 0548-597359 Mail: b.zieleman@whm.wegener.nl Commercieel regiodirecteur: G.J.M. ter Hedde Directie: J.V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur M.G.J. Jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuismedia.nl HOLTEN - In het Integraal The rapeutisch Centrum in Holten aan de Keizersweg start vanaf dinsdag 13 januari een kindery- ogacursus. Er wordt een blok van elf lessen gegeven tot eind maart. De lessen worden gege ven op dinsdags van 15.30 tot 16.30 uur. Opgeven kan via Rita Beldman, telefoon 0548- 364181. Ook de volwassenyoga start op die datum. DIJKERHOEK - Buurtvereni ging Schoolkring Dijkerhoek houdt zondag 1 februari een darttoernooi in Het Bonte Paard. Men kan zich hiervoor tot en met 18 januari aanmelden. Iedereen vanaf 8 jaar kan zich aanmelden via e-mail: hgol- bach@concepts.nl of telefoon 06-10611330 (Hans Golbach). HOLTEN - De organisatie van de eerste midwinterhoornwan deling in Holten kan zeer tevre den terug kijken op een ge slaagd initiatief met ruim 475 deelnemers. En zoals een deel nemer opmerkte, een buitenge woon mooie route. Het mooie winterweer was hier zeker een beslissende factor in. De vier vrijwilligers werden be dolven onder de complimenten over de uitgezette route en de organisatie. De deelnemers vonden de route goed beweg- wijzerd en de omschrijving was duidelijk. Bij Meermanskamp konden deelnemers voor 2,50 euro per deelnemer een beschrijving van de route kopen. Hier was een consumptie inbegrepen bij het rustpunt onderweg. De route die over de Lichtenberg liep, werd door de midwinterzon mooi verlicht en menigeen werd verrast door de mooie ver gezichten over weilanden die gehuld waren in een mooi wit laagje van de vorst. Bij het rust punt werden de ervaringen van de kerst uitgewisseld. "Doe maar twee klontjes suiker in de koffie in plaats van het koekje", aldus een deelneemster. Im mers de kerstcalorieën moeten er af. Na de mst voert de route door het bos. Met het zonnetje in de ogen en de wind in de rug naderen de deelnemers het ein de van de route na de glühwein- stand te zijn gepasseerd. HOLTEN - De winter heeft zijn intrede gedaan. Het vriest behoorlijk en er valt heel wat sneeuw. De Holterberg is in een winters sprookje veranderd en alles ligt onder een wit kleed. Hier en daar zijn er al langlaufsporen van mensen die aan het langlaufen zijn en natuurlijk ontbreken ook de wandelaars niet. Ook de Canadese begraafplaats is in een witte deken gehuld en er heerst een serene rust. Het is dus echt weer voor een stevige winterse wandeling met na afloop een lekker glas glühwein, of warme chocolademelk met slagroom bij een van de horecagelegenheden op de Holterberg. Voor mooie winterse foto's en tips voor een dagje uit in en rondom Holten kan men kijken op: www.holtenmetdeholterberg.nl Ook kan men natuurlijk in alle jaargetijden op de Holterberg prachtig wandelen en fietsen en wellicht komt u dan een hert, ree of kor hoen tegen. De Holterberg is de enige locatie in Nederland waar de uiterst zeldzame Korhoen in het wild te vinden is. FOTO: I. VAN DER MEULEN De eerste midwinterhoomwandeling ging woon mooie route. over een buitenge- FOTO: IOHAN BOLINK

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 5