i Wie is Gradje Boemel? Holtens Nieuwsblad 3 Exportslachterij Hogeslag draait al weer ondanks brand Kom langs op repetitie mannenkoor Illegaal vuurwerk in auto Tuitert blij met 3de plek Agenda k HOLTEN - De brand die op Eerste Kerstdag bij vleesverwerkingsbe drijf Hogeslag op de Kol heeft gewoed, heeft veel schade aangericht, maar heeft niet geleid tot een stopzetting van de activi teiten. Column LATERE BERICHTGEVING Dinsdag 6 januari 2009 HOLTEN - Het Holtens Man nenkoor gaat dinsdag 13 januari van 20.00 tot 22.00 uur van start met de repetities in de Regen- boogschool aan de Schoolstraat 9 in Holten. Wie interesse heeft is van harte welkom om eens een kijkje te komen nemen en te luisteren wat het koor zoal zingt. Het Holtens Mannenkoor be gint met een nieuw programma voor het komende seizoen, dus kan men zo instappen. In elk geval is men van harte welkom en de koffie is gratis. Mocht men vragen hebben of informatie willen inwinnen dan kan men altijd de secretaris bel len: telefoon 0548- 362386. HOLTEN - Twee mannen in de leeftijd van 24 en 20 jaar uit Arn hem, werden maandag 29 de cember aangehouden omdat zij in het bezit waren van illegaal vuurwerk. Op de Al ter hoogte van Holten werd een auto controleerd tijdens een ver keerscontrole. De eigenaar van de auto bleek bij de belasting dienst een geldbedrag had openstaan. De auto werd in be slag genomen. De politie trof in de auto illegaal vuurwerk af komstig uit het Oostblok. Bei den werden aangehouden. Te gen de 24-jarige zal proces-ver- baal worden opgemaakt voor het in bezit hebben van illegaal vuurwerk. Erg veel schade ge- Eerste Kerstdag kreeg exportslachterij Chris Hogeslag te maken met een grote brand. FOTO: SANDER SCHEPERMAN Effn trugge en vèèrder, met'n kop duur de wolk'n. Vuur het èèrs in lange tied, wa'k op öölejoarsoamd wier in de Haar. Net as iedereene stunn ik um twaalf uur noar het veurwark te kiek'n. Stun- n'n de mèèst'n an de stroate, ik stunne in mien eentje anns achtert't huus bie Teeselink Ebbe met miene nieje leefde, de midwinterhoorn. Met volle meuite krèè'k ter geluud uut. Ik zagge Ebbe lach'n. Ik rekk'n de bosschópp'n of bie zien moo op de kökk'n. Mien e ge- dach'n zweem'n trugge noar de tied da'k bie Kieft'nbeelt in de winkel wark'n. Ööllejoars- dag, ne keelder vol draank. De euldere kèèrls zatt'n bie Kieft'nbeelts Mina op de kök k'n. Zie drunk'n der ne öölejo- arsborrel. Det warr'n ze nog gewoon vanuut eur jonge tied, toen't Kieft'nbeelt nog café De Viersprong was. Starke ver haakt van zestigers, die't in het jeneverglèèske reur'n. Der warr'n der wal bie, diet nog e vriejt hadd'n met Mina. Dikke wille. Ne alderbassenden klap brach mie trugge in 2009. Doar was niks veraandert. Ik zagge het veurwark oaver'n Diessen- plas. Bie Kieft'nbeelt kwam róók noar böam'n en iederee ne, filstèèr'n iedereene. Zunne èèrs'n jannewarie belèèf ie as in ne dreum. Alles likk niej, ma niks is ter aans ai'n tweed'n wier wakker wordt. Eff n, hèèl eff n biej de naarigheid verget- t'n en dan geet alles gewoon wier duur. De zeek'n bint nog altied zeek. Verdreet en wille goat haand in haand duur de stroate. Zo was't en zö zal't al tied bliem'n. Niejoarslèèzing'n van, doot't heinig an. Vuur viem'nzeumtig miljoen an veurwark de lóch in. Amoal zeek van de olieboll'n, umdawwe völls te völle duur mekaa hebt' e gett'n en e drunk'n. Wat hèwwet toch slech! Gelukkig Niejoarü Effn de rotzooi opruum'n, de staf jes opmaak'n en vedan. De èèrste vergadering oaver de Noordelijke róóndweg zit ter a wier op. Hoolt'n is verdeeld. De politiek bliff verdeeld. De leu snapt ter niks van. De rööndweg mött oaver de Elta. De leu snapt ter niks van. Ach, duuzend auto's oaver de kr- uussing bie Dikkers is hèèmoal neet völle. De leu snapt der niks van. HJ Waansiktracéé en Zilverzaandweg, zöwwe doar oaver hen könn'n, an't einne van't joar? De leu snapt der niks van. Het zal wa wier alle wekke een viske ett'n word'n op'n Beelt. Benzinelöch in'n neuze en oe ofvroag'nd wuur- umme of ze der an de kaante van de Karhofsweg neet uut meugt. De leu snapt der niks van. Het likk ter op, det ieder eene met'n kop duur wolk'n löpp. Det zal't wèèr. Wis en waarachtig. De Vèèrkaante Viefkop De ongeveer veertig werkne mers van Hogeslag gingen op de maandag na kerst al weer aan de slag. Met de herstel werkzaamheden werd op Tweede Kerstdag al begonnen. Een bedrijf uit Borculo verrich te de eerste herstelwerkzaam heden. Door de brand liep on geveer tweederde deel van het bedrijf schade op. De ont vangsthal werd in zijn geheel vernietigd, maar de uitsnijd- ruimte en het kantoor bleven vari de vlammen gespaard. "Ie dereen is weer aan het werk, voor zover het mogelijk is", zegt Helen Hogeslag. De bedoeling is dat het bedrijf van haar man Chris Hogeslag weer normaal gaat draaien. "Er wordt heel hard gewerkt om de boel weer te herstellen. Het is een hele klus, want door de brand en de hitte is er veel vernield. Twee derde van het bedrijf is aange tast. De ontvangsthal is niet meer operabel, maar het vlees gaat nu via de oude ontvangst- Helaas kon het Holtens Nieuwsblad niet eerder over de grote brand bij exportslach terij Chris Hogeslag berichten. Vanwege de kerstdagen sloot de krant van maandag 29 de- hal naar binnen. We werken nu wel met minder capaciteit. We zitten op zo'n zestig procent van de normale productie. Dat komt vooral omdat we niet meer voldoende opslag heb ben. Alleen aan de voornaam ste klanten wordt geleverd. Voor het personeel hebben we een nieuwe kantine ingericht in het vroegere keuringskantoor hier vlak bij. Het vergt wat im provisaties, maar we hebben het redelijk kunnen inrichten met een aparte rookruimte er bij", aldus Hogeslag die niet kan zeggen hoe groot de schade is. "We zijn nog in bespreking met de verzekering, dus vind cember namelijk al op woens dag 24 december. Op het moment dat de brand uitbrak, op Eerste Kerstdag, was de krant dus al gedrukt. het moeilijk om bedragen te noemen. De schade is 'behoor lijk', laten we het daar maar op houden." Over de oorzaak van de brand is bij Hogeslag nog niets bekend. "Het kan kort sluiting zijn, maar ook een vuurpijl of dat de brand is aan gestoken. We hopen de oorzaak wel te weten te komen, want dan kun je maatregelen nemen om een brand te voorkomen." Over een vertrek van het bedrijf is nog geen duidelijkheid. Ho geslag: "Niets is voor eeuwig, maar we zitten hier voorlopig nog goed. Als je gaat verhuizen dan vergt dat nogal wat investe ringen." HOLTEN - Het is carnavalsver eniging De Fienpreuvers ge lukt om de beste en drukbezet te Brabantse buutreedner, Frank Schrijen, te contracteren voor een optreden tijdens het tradionel Keunedarp Lacht. Zaterdagavond 24 januari staat de zelfstandige ondernemer in de buutton bij de Poppe De 45-jarige Boxmeerse humorist is een van de grote meneren in de wereld van buutreedners. Frank Schrijen is de enige ton prater die titels heeft veroverd in vier provincies. Hij is win naar van het Land van Cuijk, het Grenskantbuutkampion- schap in Limburg (Milsbeek), drievoudig publiekswinnaar tijdens de Brabantse kam pioenschappen in Valkens- waard en tweede van Brabant in 2001 als Gradje Boemel. En met die buut staat hij zaterdag 24 januari bij de Poppe. Vol gens kenners is Frank Schrijen een van de betere conferen ciers van Nederland met spitse teksten en een onnavolgbare mimiek. Frank Schrijen begon op zes tienjarige leeftijd al met het tappen van moppen rond car naval en met zingen. "Ik ben eigenlijk een echte zanger en daar heb ik later de humor aantoegevoegd", zegt hij. Sch rijen heeft ontelbare optre dens tijdens het carnavalssei zoen, maar ook daarnaast is hij een veelgevraagd spreker tij dens onder meer familie- en bedrijfsfeesten.. Zijn krachten zijn de tekst en de mimiek. Als Schrijen binnenkomt, begint de zaal al te lachen zonder dat hij een woord heeft uitgespro ken. "Och", zegt Frank Schrij en "Elk tonprater heeft zijn ei gen kracht en eigen manier van optreden. Ik probeer er een beetje een act van te ma ken en dat lukt vrij aardig als ik afga op de reacties van het pu bliek." Dat Schrijen meer in zijn mars heeft dan de gemiddelde buurttereedner, blijkt uit het feit dat hij in het verleden al een one-man-shows heeft ge had en wederom in de Venray- se schouwburg staat met een one-man-show. En niet zo maar eentje. Hij wordt bege leid door het vroegere begelei dingsorkest van niemand min der dan humorist nummer een in ons land: Toon Hermans. Volgens Frank is het heel bij zonder dat deze band, na tzo'n lange tijd, weer samen speelt en hem begeleidt. "Ik ben daar erg trots op", zegt hij. Keunedarp Lacht is 24 januari bij de Poppe. Kaarten zijn nu al verkrijgbaar bij Blokker van de Maat en Foto ten Velde JANUARI Foto-expositie Voetsporen, Boschkamp, vrijdag 12 december 2008 - donderdag 29 januari 2009 Inschrijving Triathlon Holten: www.ectriathlon2009.eu, Holten, maandag 15 december 2008 - donderdag 15 januari 2009 Foto-expositie Eten en gegeten worden, Natuurdiorama Holter- berg, zaterdag 20 december 2008 - zondag 1 februari 2009 Passage Holten: Nieuwjaarsbij eenkomst, Kandelaar, dinsdag 6 januari 2009, 14:00 Bejaardensoos: nieuwjaarsbij eenkomst, Irene, dinsdag 6 janu ari 2009, 14:30 Nieuwjaarsreceptie buurtver eniging Schoolkring Dijkerhoek, Bonte Paard, dinsdag 6 januari 2009, 20:00 - 23:00 Nieuwjaarsreceptie leden HHV, Biester, donderdag 8 janu ari 2009, 18:00 Brunch ouderen (opgave vanaf 17 dec.), Boschkamp, zondag 11 januari 2009, 11:30 - 14:00 HOLTEN - Mark Tuitert verras te vriend en vijand én zichzelf met een mooie bronzen me daille op het NK Sprint in Gro ningen. De veranderde strijd wijze van de Holtenaar die zich dit jaar heeft toegelegd op de kortere afstanden en het al lround schaatsen aan zich voor bij laat gaan, begint zich uit te betalen. Tuitert reed in Groningen niet alleen naar een voor hem unie ke podiumplek, maar plaatste zich ook voor het WK Sprint in Moskou én voor de World Cups in Kolomna en Erfurt waar plek ken voor het WK Afstanden te verdienen zijn. De Holtenaar had zijn goede eindklassering vooral te danken aan een sterke tweede dag. Na de eerste dag van het NK stond Tuitert nog op de vijfde plaats. De schaatser van DSB sprak van 'een wet van Murphy-dag' waarop verschil lende dingen mis gingen. "Ik begon veel te voorzichtig op zaterdag", zei Tuitert. "In het begin van de week was ik een beetje ziek geweest. De scherp te ontbrak." De scherpte was er wel op zondag. Eerst reed Tui tert op de 500 meter naar een snelle tijd van 36.06 waarmee hij achter Jan Smeekens en Si mon Kuipers derde werd. Dat Tuitert zich als een voetballer over de finish schopte en daar bij ten val kwam, maakte hem na afloop weinig uit. Op de be slissende 1000 meter rekende Tuitert in een rechtstreeks ge vecht af met naaste concurrent Jan Bos. De 1.10.48 van de Hol tenaar was genoeg om Bos en Kuipers in het klassement voor bij te gaan. Alleen Stefan Groothuis (1.10.12) was sneller. Groothuis werd kampioen voor Erben Wennemars die het zilver opeiste. Tuitert: "Eind goed, al goed. Ik voel me echt een win naar. In het laatste stukje van de 1000 meter heb ik al mijn verbe tenheid gegooid. Het was alles of niks en ik ben vol risico ge gaan, maar het ging prima. Na de eerste dag had ik de moed ook nog niet opgegeven. Ik ben wel vaker vanuit een verloren positie teruggekomen. Tegen Bos bleef ik rustig in mijn slag. Bij de laatste kruising wilde ik er alles uit halen wat er in zat. Het was echt een hele mooie dag. Dat ik de World Cups heb ge haald, was het belangrijkst, maar dat ik nu ook het WK Sprint mag rijden is helemaal mooi."

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 3